Bolesti driekovej chrbtice, bodanie pod prsníkom

ivet8
10. apr 2023

Ahojte, moje problémy začali 27.3, keď ma strašne začala boliet driekova časť chrbtice. K nej sa pridruzila bolest pod lavym rebrovym oblúkom a bodanie pod lavym prsnikom, ktorá vystreluje medzi lopatky. Keď zjem hocijaké jedlo, tak ma hneď začne boliet chrbát. Obvodak mi zobral krv a moc, no nič nenašiel. Poslal ma na sono, to je negativne. Na gastro som objednaná až o mesiac, keďže iný voľný termín nebol. Čítam kadejaké články a myslím, že to je pankreas. Nestravujem sa najlepšie a pijem vela kavy. Pred týždňom som úplne vysadila kavu, cukry a varim na pare. Je mi trocha lepšie, no bodava bolesť pretrváva, a k tomu sa pridala ešte zvierajuca bolest noh. Konkrétne stehna a lýtok. Tento týždeň idem, ako samoplatca ešte na odber pankreatickej elastazy a lipazy. Nedá mi to proste pokoj. Kým pôjdem na gastro, tak sa zblaznim. Bojím sa, už som poriadne nespala 2 tyzdne. Doma plačem, ze to bude niečo vážne. Mam ročnú dcérku, vôbec sa neviem momentálne ani na nu sústrediť. Muz mi vraví, že mi totálne sibe. Myslíte si, že preháňam? Dakujem

ivet8
autor
10. apr 2023

@ivet8 obvodny doktor mi dokopy nepovedal nič. Na gastro som sa objednavala sama, kedze toto vysetrenie ani nespomenul.Môžu to byť priznaky chronickej pankreatitidy alebo niečoho vážnejšieho? Viem, ze na MK mi diagnózu nikto nezistí, len chcem vedieť, či ste sa stretli s niečím podobným. Dakujem

dollyzv
10. apr 2023

Odporúčam navštíviť chiropraktika,kľudne to môže byť z chrbtici

taktotedanie
11. apr 2023

Ano a totalne prehanate
Podla mna je to zlcnik

lindusss2016
11. apr 2023

@taktotedanie zlcnik na lavej strane urcite nie. Zaklady anatomie... Spravne uvazuje nad pankreasom, ten ani na sone nie je vidno.

taktotedanie
11. apr 2023

@lindusss2016 zle som precitala, bolo skoro rano
Ale bolest moze sj vystrelovat

lindusss2016
11. apr 2023

@taktotedanie bolest zlcnika nevystreluje do lavej strany. Zlcnik vystreluje do chrbta, ale vzdy napravo.

lindusss2016
11. apr 2023

@ivet8 amylazu ti obvodak nebral? Ci som to prehliadla? A mohla by to byt aj bolest chrbtice, ak pankreas poriadne presetria, tak skus ist tymto smerom. A samozrejme sa treba zacat zdravsie stravovat, ked vies, ze to nie je ok.

taktotedanie
11. apr 2023

@lindusss2016 nie vzdy
Mam odskusane na sebe

lindusss2016
11. apr 2023

@taktotedanie cize teba boli zlcnik nalavo, ano? Ci kde? Skus to popisat.

ivet8
autor
11. apr 2023

@lindusss2016 amalyzy mam vraj v poriadku . Ďakujem za odpoveď. 28.4 idem na gastro. Troska mi tu bolest útlmuju čaje.

lindusss2016
11. apr 2023

@ivet8 no kazdopadne ak mas podozrenie na pankreas, nenechaj sa uchlacholit sonom, treba MRI. Cukor mas v poriadku?

ivet8
autor
11. apr 2023

@lindusss2016 cukor bol trocha zvýšený. Ale den predtym som jedla vela sladkeho.Ved práve, viem ze na sone pankreas nevidno, preto sa obavam

lindusss2016
11. apr 2023

@ivet8 co je to trocha zvyseny?

taktotedanie
11. apr 2023

@lindusss2016 dvakrat zacal boliet vpravo- zlcnikovy zachvat
Dvakrat vlavo tiez zlcnikovy zachvat
Takze vzdy nie je pravidlom v medicine

maialeo
11. apr 2023

Skus rowachol kvapky.. ak nepomozu, urcite neuskodia... za vyskusanie to stoji... mam to tiez

lindusss2016
11. apr 2023

@taktotedanie tak ale pises zachvat. Zachvat a chronicka bolest zlcnika su dve veci. Ved pise, ze to zacalo uz koncom marca. To nie je zachvat 🤷

taktotedanie
11. apr 2023

@lindusss2016 je to len vyustenim mojich bolesti a chronickeho zlcnika ( dlho som mala bolesti aj ja a striedali sa strany)

shogun
11. apr 2023

@ivet8 a pankreas sa da zistit len MRI? Na gastre al. kolonoskopii nie?

lindusss2016
11. apr 2023

@shogun nie

lindusss2016
11. apr 2023

@taktotedanie cize ta dlhodobo bolel zlcnik na lavej strane? Lebo toto naozaj ore zlcnik typicke nie je. Nepytam sa, ci ta obcas zabolelo na lavo. Ona ma bolesti LEN na lavej strane. Na sone bola, predpokladam, ze spravili cele brucho a zlcnik by videli.

ivet8
autor
11. apr 2023

@maialeo pôjdem si ich kúpiť. Nechcem do seba pchať tabletky, keď neviem co mi je. Tebe tieto bolesti trvajú dlhšie?

maialeo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivet8
autor
11. apr 2023

@maialeo to ma mrzí, snad sa dáš do poriadku. Snad sa časom budeš cítiť lepsie

maialeo
11. apr 2023

@ivet8 prečo by ťa to malo mrzieť? Každý má niečo... nijak extra to neprežívam.

tinulqa
11. apr 2023

@lindusss2016 ale vystreluje v tom sa mylite

lindusss2016
11. apr 2023

@tinulqa ale nie tak, ako to ona popisuje. Som zdravotak a aj zlcnikar 😃

tinulqa
11. apr 2023

@lindusss2016 napr mne vysvetľovala as na ľavo bolest žalúdok a pichanienv ľavom boku a dokonca som mala.zvydeny pulz

maxpower39
11. apr 2023

@ivet8 to by zaujímala aj mňa tá hodnota

ivet8
autor
11. apr 2023

@maxpower39 6,03. No den predtým som pojedla dosť sladkého. Je to zla hodnota?

ivet8
autor
11. apr 2023