Barle po výmene bedrového kĺbu

21. jún 2023

Dobrý večer poprosím reálne skúsenosti, ako dlho ste mali barle po výmene bedroveho klbu, poprípade ak nie osobná skúsenosť, tak ak máte niekoho z rodiny , ďakujem.

chelsey987
21. jún 2023

Moja svokra používala cca pol roka obe. Do roka len jednu. Nechcela niečo zanedbať. Riadila sa lekármi čo jej povedali.

autor
22. jún 2023

@chelsey987 ale predpokladam ze pani je uz starsia

madono
22. jún 2023

Brat (49r., športový typ) mal barle cca týždeň a potom mal jednu francúzsku barlu cca 2 týždne. už má vymenené oba bedrové kĺby behom jedného roka.

chelsey987
22. jún 2023

Keď menili svokre mala 52 rokov

autor
22. jún 2023

@madono to važne? Wau...obdiv...lebo vsade pisu ze treba mat barle francuzske 6 tyzdnov😑

autor
22. jún 2023

Ale bola doma, ci isla s barlou , myslim tou jednou do prace, dakujem za odpoved

madono
22. jún 2023

po šiestich týždňoch už bicykloval.

autor
22. jún 2023

@madono skvely 🙂 tak je to potom individualne

autor
2. júl 2023

@madono tak aj mne dali po 12 dnoch od operacie francuzske barle, tak chodim.s dvoma poctivo 🙂

marcink
18. sep 2023

@madono dobrý deň, chcem sa opýtať ako sa citi brat po oberacii . nakolko manzel 38 rokov ma ist tiez na operaciuu a ma celkom obavu ....dakujem

kakakina
20. sep 2023

@marcink ja som dva týždne po výmene bedrového kĺbu ,mám 48r.Cítim sa fajn,no nemecké barle mám mať do nasledujúcej kontroly,o mesiac .Pitom dve francúzske.Budem rešpektovať lekárov ,nič netreba urýchliť

autor
20. sep 2023

@kakakina sama budes citit ze podpazusne su uz zbytocné 🙂

marcink
21. sep 2023

@kakakina sú nejaké bolesti ? potom plánujete nejake rehebilitácie poprípade kúpele ?

kakakina
21. sep 2023

@marcink bolesti sú skutočne minimálne,snáď len jazva.Rehabilitujem doma,cvičím a chodím.Kúpele mám v pláne po troch mesiacoch.Manžel nech sa nebojí,je to v dnešnej dobe už veľmi dobre zvládnuteľný zákrok.

lalia6789
21. apr 2024

Nemecké sa nosia 6 týždňov potom kontrola a francúzske 6 týždňov.Kupele do roka lekár by mal vypísať.

autor
21. apr 2024

@lalia6789 nenosia sa nemecke 6 tyzdnov..ja som.mala 10 dni a potom mesiac francuzske..Kazdy sme iny..Dakto narieka a ľutuje sa..a potom je ta druha skupina😁 ale nic neplati pre kazdeho rovnako...Moja suseda mala barle pol roka .Ja som presne na 2.mesiac od operacie letela do Grecka..Najhorsie je to u starych ludi..Ti sa zotavuju dlhsie

lalia6789
21. apr 2024

No po tých 6 tyzdoch lekár vymenil je na vás či to pouzivate a počúvate lekára.

olsan
21. apr 2024

Ja som mala od začiatku len francúzske; po 6 týždňoch som šla na kontrolu s jednou , po 3 mesiacoch som bola na kontrole už bez barlí.
Každý podľa svojho zdrav. stavu 😉

autor
22. apr 2024

@lalia6789 mne dal.lekar na 10 den..ked mi vyberal stehy😊 zbytocné dezinformacie sa tu šíria..Potom ze sa ludia boja operacie..Ked toto vsetko precitaju..A maju obavy kto ich zastupi v praci a podobne...A kuk dalsi prispevok..Pani dali hned francuzske...Takze nie je o com polemizovať😊

saliven04
27. apr 2024

Lekár vie čo robiť niektorý po výmene tep sa uponahlali a kĺb vyvrtli.Každy
to má inak ale netreba sa ponáhľať kĺb sa prispôsobí kostiam až po 7 mesiacoch

kakakina
27. apr 2024

@saliven04 presne tak,ja som 8 mesiacov po a až teraz cítim,že už je to fajn.Uz necítim žiadnu bolesť,ani nepohodlie.Kazdy sa musí riadiť,svojim telom😉.Ono ukáže kedy to ide už bez opory.

lalia6789
27. apr 2024

Kedy ste už chodili normálne?

olsan
27. apr 2024

@lalia6789 Som 3 mesiace po tep a chodím bez barlí...po dlhšej chôdzi / /viac ako 8000 krokov/ cítim bolesť v bedrách, inak je všetko fajn a myslím, že po polroku bude úplne...😍🍀

autor
27. apr 2024

@saliven04 tak u mna prirastol hned🤣

autor
27. apr 2024

@kakakina katka cim dlhsia opora tym je to horsie..lebo si zvyknes tak na barle ze sa ich nebudes vediet vzdať...a uplne zabudnes chodit...Ja som mala barle kratko a 2 dni som bola mimo..kym som vobec prisla na to ako chodit😄ale ja som celkovo rarita..ani rehab ani kupele a citim sa super😄ale to som ja...Mozem planovat druhy klb..Ale este si pocká..

autor
27. apr 2024

@olsan wau tak 8.000 krokov...obdiv🥰 super...treba vela chodit...dobre robis ze tolko chodis😍

kakakina
28. apr 2024

Ja som úplne barle dala preč po asi 4 mesiacoch,a presne ono to bol už zvyk,aké doma som po byte už po 6 týždňoch behala bez.A cez kúpele každý deň som mala nachodenych min 10000 krokov a ani som únavu necítila.Ja som o trošku staršia a nám aj viac kíl,tak mi to trošku 🤪,ale len trošku dlhšie trvalo.Ale baby, nič lepšie ako sa dať operovať,sme nemohli urobiť
@olsan .

autor
28. apr 2024

@kakakina označujem moje spolubojovnicky @olsan @kakakina❤som rada dievčata ze vas poznam

olsan
28. apr 2024

Aj ja som rada, že som vďaka nôžke / bedr.kĺbu/ a tomuto fóru našla skvelé kamošky , ktoré ma povzbudzovali a dodávali silu pred , počas aj po operácii. 🥰🍀😘😘

lalia6789
28. apr 2024

Jasne že je to dobrý nápad.