Amputácia oboch prsníkov ako prevencia proti rakovine

pragmaticka
14. máj 2013

Co si myslite o rozhodnutie Angeliny Jolie??? Osobne som z toho v soku! To az do takychto radikalnych rozhodnuti a zasahov do nasho tela nas zazenie strach z rakoviny ci smrti??? Neviem si predstavit dat si amputovat oba prsniky.....

lutia
14. máj 2013

@pragmaticka pred chvilkou som si to aj ja citala a nejak tomu neverim, ona ako herecka a toto....ale ak je to pravda tak spravila to co povazovala za spravne nakolko jej mama zomrela na tu chorobu v 56 rokoch a na zaciatku pisali ze sa podrobila operacii prsnikov a nie amputacii...tak neviem
a co sa tyka mojej osoby....neviem... zacala by som premyslat az keby sa to mne stalo....aj ked pri mne by nikto ani nevedel ci mam alebo nemam prsia....

michaela.g
14. máj 2013

@pragmaticka zalezi na tom ci si mala v okoli niekoho kto prechadzal chemoterapiou. Pre mna dost traumatizujuci zazitok... Mozno keby som mala vysledky ako ona (Riziko vzniku rakoviny prsníka 87%) by som nad tym uvazovala...
Ale zatial sa snazim tomu predchadat pravidelnymi preventivnymi prehliadkami, snad by sa to tam nejak objavilo??? Alebo ??

pragmaticka
autor
14. máj 2013

niieeee, ona si ich fakt dala oba amputovat..som z toho fakt v soku!! wouw!! Ako ak mi zistia rakovinu a jedno prso pojde prec, tak ok, ale dat si ich oba len tak zobrat ako prevenciu mi pride hrozne cudne!! a teda v posteli by som sa fakt uz vobec necitila ako zena...prisla by som si hrozne neatraktivna..

cerez
14. máj 2013

@pragmaticka Môj počítač je fakt na nič. Kliknem aby som pridala príspevok a ono to tam nie je. Takže ešte raz, ale už to len skrátim. Nie som zdravotník. Vyrieši sa amputáciou niečo? Nie je to skôr problém genetický a problém rakovinových buniek v tele? Podľa mňa rakovina môže prepuknúť kdekoľvek. Alebo sa mýlim?

denka15
14. máj 2013

Baby, ale ona ma implantaty teraz ;) takze prsia v podstate ma, mozno sa citi este atraktivnejsie nez pred tym 😉

pragmaticka
autor
14. máj 2013

@cerez mne sa s tym prispevkom stalo to iste.. 😉 nooo neviem, v spravach hovoria ze si tou amputaciou znizila moznu rakovinu prsnika na 5%!

pragmaticka
autor
14. máj 2013

@denka15 teda nie som ziaden chirurg, fakt si to neviem predstavit ake implantaty ma, ked si ich dala odstranit, ved implantaty sa davaju do vnutra prs...ci?

lenusiatko
14. máj 2013

Teraz neviem, ci su v USA tak napred, alebo my v Europe sme mimo, ale v USA, ked ma zena, aj mlada nejaku predispoziciu na rakovinu napr. maternice, tak si ju da prosto odstranit, tak asi aj s prsnikmi. Ale zas ked je predispozicia, tak sa jej to moze objavit aj inde, napr. lymfaticke uzliny, ale asi jej odstranili aj tie. Ja ju chapem, ma 6 deti, ale ta radikalita ma zaraza. Zas ked je v takom prisnom sledovani, vedeli by ju asi skor zachranit ako jej maminu. Kazdopadne ju obdivujem, ako otvorene dokaze o tom hovorit, pre mna je hviezda, uz len preto, ze adoptovala prve dieta bez toho, aby cakala na pana Bozskeho. Na Holywood obdivuhodne, deti dala pred karieru...

denka15
14. máj 2013

@pragmaticka citala som, ze podstupila 3 operacie- prva zachranili jej bradavky a tuk ktory mala v prsiach, pocas druhej jej vybrali prsne tkanivo a pocas tretej jej vlozili silikon ;)

anjelicek26
14. máj 2013

@pragmaticka - bradavky premiestnili a dostala implantaty, takze na von zmena bude minimalna. Podla mna spravny krok pri tak vysokej pravdepodobnosti tu rakovinu dostat. Zdovodnila to podla mna od srdca - chce sa vediet o svoje deti aj najblizsie roky postarat a nie byt chora. Logika za tym je. Nebola by prva ani posledna, co tento krok podstupi preventivne. Pravdu u nas ma polka zien v rodine rakovinu prsnika skor ci neskor, tiez som na sledovani, clovek rozmysla nad kadecim..

sisaha
14. máj 2013

@pragmaticka urcite si necha spravit nejaku plastiku, takze keby sa o tom nepisalo, tak to ani nepostrehneme. je to jej rozhodnutie, ja ju z casti chapem.

cerez
14. máj 2013

@pragmaticka 5%? Tak to neviem či je nejaký úspech. Keby 50%.

sisaha
14. máj 2013

@cerez riziko rakoviny si znizila na 5%, nie o 5% 😉

pragmaticka
autor
14. máj 2013

@cerez nie nemyslela som o 5% znizila, ale z 87% znizila riziko len na 5% co si myslim ze je fakt dost! som zvedava co bude robit s vajecnikmi..tam jej zistili riziko na rakovinu 50% tak tie pojdu asi tiez prec!

cerez
14. máj 2013

@sisaha Prepáč, ja som dnes fakt nejak pribrzdená. 😀 Tak nech sa jej darí. 🙂

sisaha
14. máj 2013

@cerez v pohode... 😎. Ja obcas tiez citam inak 😉

cerez
14. máj 2013

@pragmaticka Pôjdu preč! Dajú sa implantáty! 😀

ritusuk
14. máj 2013

teraz budem mozno zniet ako fatalista,ale niektore veci proste clovek nepresti.je tolko roznych foriem raka,v takych mutaciach,ze odstranenie prsnikov(napriek tak vysokemu riziku) mi pride desivo radikalny krok,pisu tam,ze ma 50% aj na vajecniky,predpokladam,ze si da odstranit aj tie.co potom lym.uzliny,hrube crevo,koza,aj tam sa to moze prejavit,ak to tak ma byt,tak sa aj prejavi,prsia-neprsia...

aristka
14. máj 2013

ona aj keby si dala amputovať hlavu jej to nepomôže 😀

ritusuk
14. máj 2013

a dalsia vec je otazka financii,rozhodla by sa tak aj obycajna zena,s minimalkou?na Slovensku?

pragmaticka
autor
14. máj 2013

baby este aby z toho nevznikla nova moda a namiesto zvacsovania ci zmensovania sa budu prsia odstranovat !! inak suhlasim s ritusuk...osobne si myslim ze co nas caka, nas bohuzial neminie..

sisaha
14. máj 2013

by ma zaujimalo, kolke z vas tu maju vystudovanu medicinu, ked tvrdia, ze jej to nepomoze. Asi to ma skonzultovane s viacerymi odbornikmi...Peniaze na to ma..

dm1
14. máj 2013

su take rodinne preddispozicie kde pomaly kazda zena v tej rodine v relativne mladom veku umiera na rakovinu. Tam by som nevahala riesit nieco tak aj preventivne a ked ma clovek peniaze ako Angelina tak riesi rovno aj plastiku a ine veci s tym suvisiace a nikto si na pohlad niz nevsimne. Podla mna je ozaj velky rozdiel mat riziko 87% a mat ho 5%....

dm1
14. máj 2013

@pragmaticka podla mna porovnavas neporovnatelne zmensovanie a zvacsovanie je vec esteticka / i ked pri zmensovani moze byt aj zdravotna / ale rozhodnutie ci si zobrat prsnik pri vysokej preddispozicii je uplne o niecom inom. pochybujem ze to bude moda a budu to zeny hufne robit ked im v rodine take nehrozi

cerez
14. máj 2013

@sisaha Určite si pomohla a predĺžila život. Ešte ak je v rodine veľké percento, že by sa to stalo. Ale vieš, že už je dokázané, že rakovina prsníka u matky môže prejsť aj na synov. Doteraz sa vravelo, že rizikové sú len dcéry. Už to nie je pravda. Ináč, kamarátka mojej sestry bola na tom rovnako. Jej matka zomrela na rakovinu prsníka. Sama mala pred 10 rokmi prvé problémy. Prvá amputácia, druhá amputácia, minulý týždeň zosnula. Je to strašná téma a my obyčajný ľudia, ktorý nemáme na to, sme voči týmto chorobám bezmocný. Je to civilizačná choroba.

hanuliq
14. máj 2013

@pragmaticka akoze co sa cudujete? ma kopu deti , povedala , ze chce s nimi zostat co najdlhsie. ma 87% sancu ze dostane rakovinu. klobuk dolu. neni o com spravila by som to iste aj 100 x len nech som co najdlhsie s mojou rodinou.
v britanii je tiez niekolko znamych spevacok a hereciek co to podstupili.

monika15
14. máj 2013

@pragmaticka aj Sheron Ozborn to spravila...... je to cudne, jolie chce zaujat......
vsak ma 30 kil aj s topankami please...........
vsak ked niekto ma rakovinu.... tak to moze vypuknut aj inde.. nie len prsia.....

hanuliq
14. máj 2013

@pragmaticka ano ma implantaty. pozri si o tom na nete, v dnesnej dobe je uz skoro vsetko mozne.

dm1
14. máj 2013

@monika15 boze co je na tom cudne? co zeny nechapete ze ked je predpoklad mat tam rakovinu tak ma proste 87% pravdepodobnost ze ju bude mat v prsniku? jasne ze ju moze mat aj inde ale v prsniku ma take vysoke % ja ju plne chapem

monika15
14. máj 2013

@dm1 ale prosim ta..... a ked bude mat stitnu zlazu rakovinu tak odsekne hlavu??? alebo ked v bruchu tak co da tam balon... ked ma nabeh a nebude mat prsia tak to pojde inde.......

neboj za celym su prachy... vUsa to vydumali tak sa teraz po toto a vsetci rychlo....... jasne ze kazdemu budu radit operaciu vies taky zakrok co stoji v usa???????