Aký je odborný postup pri riešení problému s alkoholom?

14. nov 2022

Ahojte. Viete poradiť aký je, prosím, odborný postup pri riešení problému s alkoholom? Na koho sa obrátiť? Vôbec neviem ako to funguje. Ďakujem.

viestta
14. nov 2022

Na psychiatra alebo na ambulanciu pre liecbu zavislosti

mapadi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alofinka
14. nov 2022

najprv sa dá žiadosť ktorú potvrdí psychiater a tá sa odošle na príslušné zariadenie, viem lebo som sama liečila pred 7 rokmi na Prednej Hore

autor
14. nov 2022

A musi sa najskôr navštíviť všeobecný lekár kvôli vymennemu listku? Ci rovno k nejakému psychiatrovi?

autor
14. nov 2022

@alofinka A kde sa da taka žiadosť nájsť?

viestta
14. nov 2022

Ku psychiatrovi nepotrebuje pacient výmenný listok.

alofinka
14. nov 2022

@viestta nepotrebuje

viestta
14. nov 2022

@alofinka a čo píšem?

alofinka
14. nov 2022

Na stránke olup predná hora

luccija
14. nov 2022

Najprv by som to riesila u psychiatra ambulantnou liecbou plus psychotrapie.Ak to je velmi zle, tak liecenie, ale co som citala je tazko sa dostat na liecenie kvoli miestu

autor
14. nov 2022

@luccija Takže najskôr problém riešiť u nejakého psychiatra a ak by nepomáhalo, tak liečenie napr. na tej Prednej hore? A na takýto problém je nejaký špeciálny psychiater, ci je to úplne jedno?

luccija
14. nov 2022

Ano, psychiater lieci zavislosti, ale urcite chodit aj k psychologovi na terapie.Nie kazdy psychiater a psycholog sa venuje alkoholizmu, ked tak odporucu kolegu.Niektori psychologia su na uzkosti, depresie, poruchy prijmu potravy...pozistuj si.Aj ci nemate v meste klub anonymnych alkoholikov a chodit na stretnutia.

autor
15. nov 2022

@luccija Aha, takže kombinácia psychiater a psycholog. Ďakujem Ti za rady 🙂

autor
15. nov 2022

Ďakujem Vam dievcata 🙂

cacianka
17. nov 2022

Pohladaj si aj tu na koni, je tu veľa diskusii na túto tému. A nájdeš veľa dobrých rád, postupov.
Záleží aj pre koho treba

autor
18. nov 2022

@cacianka Dakujem za radu