Problém s alkoholom u manžela

veron900
22. apr 2020

Ahojte, manželovi prerástol alkohol cez hlavu. Zatiaľ je to v stave že si to uvedomuje a chce s tým niečo robiť no potrebuje odbornú pomoc. Viete mi poradiť na koho sa obrátiť ako postupovať?

eliska13
22. apr 2020

@veron900 fajn, že si to uvedomuje.K psychiatrovi a ten povie čo ďalej asi aj psychológ, lieky, či rovno liečenie, či nejaký klub abstinujucich alkoholikov tam mávajú terapie kruhove.

veron900
autor
22. apr 2020

@eliska13 ďakujem, sľúbil ze pôjde kam len poviem lebo nám to začalo zasahovať do vzťahu. Takže ho objednám ku klasickemu psychológovi?

janinah
22. apr 2020

rovno na psychiatricku amb,je to závislosť,psycholog lieky nemôže predpísať,lístok od obv. dr. nepotrebujete

pribinak
22. apr 2020

Objednaj ho k psychiatrovi a na vyšetrenie chod s ním, akýsi počula čo doktor hovorí. Alkoholici majú tiež rôzne krízy a pri prvej prekážke ukončujú liečbu. Čím viac budeš v styku s lekármi tým lepšie

katkati
22. apr 2020

@veron900 K ambulantnemu psychiatrovi. On vám povie čo ďalej.

veron900
autor
22. apr 2020

Myslela som ze na začiatok psychológ bude stačiť lebo on nepije stále opije sa tak raz za týždeň, nieje agresívny práve naopak ale náš veľký problém je ze on keď si vypije ujde z domu za kamarátmi a príde až v noci domov,toto robí tak raz za mesiac no keď sme sa rozprávali o tom ze proste mi to vadí a nieje to úplne v poriadku takéto správanie tak povedal ze s tým prestane no bohužiaľ sám si s tým neporadí lebo vždy tomu podľahne. Inak je to úžasný muž, úžasný človek aj otec a bojím sa aby ho alkohol neznicil preto sa snažím pomôcť mu aby sme to prekonali kým to je v štádiu že si uvedomuje že to preháňa.

eliska13
22. apr 2020

@veron900 psychiater a bolo by dobré aj toho psychológa kde rozoberú čo ho trápi a pod..aký je spúšťač.Bud rada, že si chce dať pomôcť, ale je to beh na dlhú trat

panelacikova
22. apr 2020

@veron900 ja si nemyslím, že toto je o alkohole, toto je o jeho túžby po kamarátoch.. a vyhovára sa na alkohol. mimochodom, raz píšeš, že raz týždenne, potom, že raz za mesiac. tak ako to vlastne je? Ďakujem

veron900
autor
22. apr 2020

@panelacikova písala som ze sa opije tak raz za týždeň a z domu utečie tak raz za mesiac. Nemyslím si ze to je o kamarátoch tých ma okolo seba dosť ale konkrétne tento jeden ma problém s alkoholom a od kedy spolu pracujú tak začal aj častejšie piť, síce sa neopija ale vypite ma.

panelacikova
22. apr 2020

@veron900 neviem, či ti akýkoľvek psychológ či psychiater prikývne na to, že u mladých mužov je to niečo nereálne, ak idú raz do mesiaca za kamošom, kamošmi :( pre mňa tiež divná predstava, či už by s ním/nimi pil alebo nie, ale dnes je to akési iné... no som zvedavá, ako pochodíte

veron900
autor
22. apr 2020

Ďakujem vám za rady, objednám ho k psychiatrovi a dúfam ze všetko dobre dopadne.

cacianka
23. apr 2020

Najdi si na nete kontakt na skupinu abstinujucich alkoholikov, aj to by mohol skúsiť aby mu dali kvapky ako si posrali život závislostami a zacalo to raz za mesiac raz za týždeň.

veron900
autor
23. apr 2020

@cacianka práveže on dobre vie ako môže dopadnúť ak s tým čím skôr niečo neurobí. Jeden nás známy začal popíjať, dobrý muž, otec, pracovitý, krásny dom postavil alkohol mu prerástol cez hlavu, žena sa s ním rozviedla, dom im zobrala banka a on sa teraz po dedine poneviera ako skoro bezdomovec a v strasnom stave je a práve toho sa bojím. Preto som mu dala ultimátum bud to začne riešiť alebo odchádzam skôr ako bude neskoro.

cacianka
23. apr 2020

Ja poznam tuto komunitu a naozaj to treba riesit v zarodku. Psychiatra hladaj so zameranim na závislosti

henrikir
23. apr 2020

je to sice smutne, no povedala by som, ze mas stastie, ze s tym chce on sam nieco robit, takze smer pswychiatera a uvidite aky bude dalsi postup. moc vam drzim palce, aby to nakoniec vsetko dobre dopadlo

miriamik77
23. apr 2020

@veron900 áno, treba rovno na psychiatrické vyšetrenie

cubo2
24. apr 2020

Treba to riesit cim skor, lebo ked zacne chlastat pravidelne a dlhodobo, uz sa z toho nikdy nevyhrabe.. Moj otec chlasta uz 20 rokov a je mi uplne jasne, ze s tym neprestane, az kym nezomrie. Je super, ze si problem uvedomuje a treba to riesit. Bude pre neho podporou a daj mu motivaciu, ze veci budu lepsie ked prestane pit.

anusia2030
7. máj 2020

Odkial ste?

mapadi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katus226
14. nov 2022

Ak ste z okolia Trnavy, tak dr Vido a na skupiny moze chodit do Otvoreneho srdca

mapadi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fireman666
14. nov 2022

@veron900 nikam nemusí chodiť.musi sám chcieť...proste nesmie si dať ani kvapku,ja som na Tom bol oveľa horšie ..a proste jedného dňa som povedal stop,.musí proste chcieť sam...

ratira
14. nov 2022

Podla mna ak si sam svoj problem uvedomuje, tak by to mohol podla mna zvladnut aj sam, len treba mat pevnu volu a hlavne aby si pri nom stala