Akútny zápal nechtového lôžka na palci na nohe

levandullaa
4. júl 2021

Ahojte - prosím Vás stretli ste sa niekedy so zápalom nechtového lôžka na palci na nohe?Ja to mám už 4 mesiac , nerastie mi tam vôbec necht , mám to aj zapálene a napuchnute, bolestivé .Nic mi na to nepomáha - už som bola u dvoch kožných lekárok a maste , čo mi dali vôbec nepomáhajú 🙈 Už si pomaly nemám čo obuť , všetko mi vadí na nohu , ale hlavne ten pohľad na palec je až hrozivý .

dijka123
4. júl 2021

@levandullaa ahoj to musis ist na chirurgiu mne to na chire robili .

tehotna40
4. júl 2021

Ahoj odkiaľ si? Ja mam s nechtami na nohe na palcoch problémy dlhodobo a odporúčam medicialnu pedikúru určite pomôžu. Môže tam byt zarasteny cíp nechtu alebo tak a nato nepomôže nič len to vybrať. Na chirurgii niekedy viac uškodia ako pomôžu. Ak si z okolia nr odporucim pedikerku napis.

dijka123
4. júl 2021

@tehotna40 vies co mne pomohli na chir a mam to uz dobre nechcet normalne rastie tak ako ma

tehotna40
4. júl 2021

@dijka123 nehovorím ze vždy ale niekedy. Mne pomohla až medicínska pedikúra, ktorú robi odborná podologicka. Na chirurgii by niekedy len rezali a robili co nemusia, do takých rán sa potom zbytočne môžu dostať baktérie a je z toho viac škody ako osohu. Keď ti pomohli to je super máš po tom. Keď sa to človeku stane len raz je to ok, len s toho sa môže stať chronicky problém, tak ako u mňa, a vtedy každú chvíľu behať na chirurgiu nieje nič príjemné.

dijka123
4. júl 2021

@tehotna40 rozumiem ale mne to robil chirurg ktori sa zaobera nechtami a urobil to velmi dobre

tehotna40
4. júl 2021

@dijka123 tak super, prajem aby sa už nikdy neopakovalo, je to nepríjemná bolest, nôžky potrebujeme 🙂

dijka123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dijka123
4. júl 2021

@tehotna40 dakujem tak urobil to dobre a mala som tam aj hnis a dal mi atb na to

levandullaa
autor
4. júl 2021

@dijka123 veď to - rozmýšľam či ísť aj na pohotovosť , lebo už sa bojím o palec , nie necht - mám to veľmi zapálene , napuchnute - a inak, že do zapáleného lôžka sa nesmie rezať ale najskôr sa musí vyliečiť zápal? Je to pravda ? Robili ti chirurgicky zapálene lôžko? A z čoho sa ti to stalo ?

dijka123
4. júl 2021

@levandullaa no na pohotovosti ti nci neurobia radim ti lebo sama robim v nemocnici jedine na chir urgente ti nieco urobia

dijka123
4. júl 2021

@levandullaa a ja som mala mykozu stoho sa mi to stalo a potom som sla na chir tam mi to urobil chirurg potom mi dal atb na vyliecenie este a bolo

dijka123
4. júl 2021

@levandullaa skusala si si davat na to betadine a davaju sa to este benzinákoholove oblakdy ktore to miesto krasne vysusia

savanna
4. júl 2021

Aj ja som si davala betadin, ked som mala zahnisany necht, mne to vtedy pomohlo.

@tehotna40 a co ti s tym podologicka urobila?
@dijka123 ako to riesili na chirurgii, strhli ti necht alebo si bola aj na plastike nechta?

jaga18
5. júl 2021

Ja som mala zapálené, hnisavé a rezali mi to na chirurgii. Pár dní bolelo, ale tá úľava po tom.... Bolo to pred viac ako 15 rokmi a odvtedy je to už ok, žiadne problémy som s tym už nikdy viac nemala.

dijka123
5. júl 2021

@savanna no len okraj mi strihol a urobil med plastiku lozka

janinah
5. júl 2021

priviť gazu s betadine,zajtra na chir. amb.

marcellka32
5. júl 2021

Ty máš zarastený necht, musíš ísť medicinalnej pedikerke, dá ti sponu na necht, vyčistí to a spolu so sponou vyrastá necht, hlavne čin dlhšie čakáš doma tým horší je v tomto prípade problém

levandullaa
autor
5. júl 2021

@marcellka32 len neviem či je to zarastený necht , lebo ja to mám len z tej časti ako necht vyrastá , nie po bokoch ...kozna povedala , že je to paronychia - zápal nechtového lôžka, zobrala mi vzorky a čakám do piatku na výsledky - chce mi dať antibiotiká ... len sa obávam , že to dovtedy už bude v strasnom stave 🙈 inak volala som aj na kliniku , kde chirurgicky robia nechtového lôžka a tam mi do telefónu povedala , že ak to mám zapálene a zahnisane, tak mi to nemôžu rezať , tak ja už neviem ...

levandullaa
autor
5. júl 2021

@jaga18 rezali , aby vytiekol hnis? Alebo si mala zarastený necht? A mohli to rezať aj v takom akútnom zapálenom stave ? Nechceli ti strhnúť necht?

jaga18
5. júl 2021

@levandullaa áno vyrezali polku nechta a tak sa ten hnis pekne uvoľnil a voľne sa to hojilo. Ja som mala, už také bolesti, že som nevedela na nohu stúpať, bála som sa, že zápal prejde až do kosti, týmto 5 minútovým zákrokom sa mi neskutočne uľavilo. Prvé dva - tri dni to ešte bolelo, ale nič proti tomu, čo bolo pred tým. V Hlohovci to vraj robia aj v narkóze a hneď aj odstránia nechtové lôžka, známy si dal tam robiť.

marcellka32
5. júl 2021

Hlavne nečakaj a choď, ako píšem čím dlhšie čakáš, tým je horší stav...

levandullaa
autor
5. júl 2021

@jaga18 a rezali ti to v anestéze ? Dalo sa to vydržať ? Dakujem 😉

dijka123
5. júl 2021

@levandullaa ahoj ono sa to da vydrzat opichaju to mesocainom to strpne a robia v lokalnej anesteze ale aj v celkovej viem ze robia

aristka
5. júl 2021

@levandullaa koziar tivt7 moc nepomoze skor chirurg , ale uplnu podstatu len pedikerka ,.ktora ti bude lozko vyrovnavat aby sa nevrastalo , takze smer medicinska pedikura.

jaga18
5. júl 2021

@levandullaa nie, len lokálne umrtvil injekciou. Dalo sa to vydržať. Ta injekcia bola asi to najneprijemnejsie na celom, takže v pohode...

sajbula
28. júl 2021

@jaga18 ahoj ...ja mám ten istý problém .. od marca sa mi zapálila koža za nechtom..nie boky... A mala som rozne maste teraz som zobrala aj ATB... Čakám zmenu ale nič... Dlho mi ani necht nerástol..zozltol..teraz už rastie ale toto červené na koži je stále..stále to boli.. aké si to mala ty? Pamätáš ešte? Som z toho zúfalá načisto

sajbula
28. júl 2021

@levandullaa ahoj ako ti to dopadlo zatiaľ?

lucimax
28. júl 2021

@levandullaa ichtyolova masť? Nech vytiahne zápal.

sajbula
28. júl 2021

@lucimax napríklad mne tá čierna masť ichtylova nepomohla vôbec ,😭

andrejka0001
29. júl 2021

@levandullaa A Višňovského balzam? Dať na kúsok gazy, obviazat a nechať tak celú noc aj viac dní. Alebo plátok slaniny obviazat na noc. To nemám vyskúšané, ale vraj pomáha 👍 Držím palce veľmi 👍👍😊