Zapálené nechtové lôžka po pôrode. Stalo sa vám to?

ajluirnaaj
12. dec 2009

ahojte, stalo sa vam? od kedy som prisla z porodnice (je to už 4 mesiace), sa mi neustale zapaluju nechtove lozka na nohach... postupne po jednom prste, potom zas od znovu, uz som skusala krem z lekarne, tea tree olejcek, teraz najnovsie mi lekar poradil krem imunoglukan.... ale stale nic nepomaha. Boli to uz pri dotyku o perinu :( Bola som aj na krv, ale nemam ziadny zapal. Bola som aj u pedikerky, ci si nestriham zle nechty, ale ze vraj nie. Uz si neviem rady! 😖

lemge
12. dec 2009

ahoj ajlu.ja som tiez mala tento problem.ja som si na to nic nedavala.nejako mi to odislo samo.mala som to asi 2mesiace po porode,pamatam ze aj v porodnici uz.a od porodu mi aj paty stvrdli. 😖 ale co na to pomaha,neviem.ja som to nemala az takom rozsahu, aby som to musela riesit.

cvikla969
12. dec 2009

ja s takym niecim zapasim asi tak od troch mesiacov po porode a uz to konecne vyzerá lepsie.
zacala to opuchom na palci,kedze to bolo strasne bolestive zrejme som to strihanie zanedbala a zacal mi zarastat nechet,priserne to hnisalo.tiez som skusala kadeco.nakoniec sa mi to podarilo vyliecit ani neviem ako a chvala bohu lebo bolo obdobie ze som ani chodit nevladala.
ak to mas aj hnisave alebo sa ti to otvara-pomaha obw-je to taka napustena gaza,zozenies len cez niekoho kto roby
v nemocnici.
myslela som ze som len ja s takym to problemom.tak hadam ta to cim skor prejde...

martinka1981
13. dec 2009

Ahojte,presne ten isty problem som mala aj ja,už v porodnici sa mi zapalili prsty resp.nehty a doma to pokračovalo pekne na striedačku každy prst 😒 a o pätach ani nehovorim,šmirgel je nič oproti nim. ten zapal na prstoch tiež neako prešiel ale ked si zle ostriham nehty hned je to späť,ale mavala som to aj pred tym. a s tymi pätami neviem čo ribiť len kremujem všeličim a vysledok žiadny ☹....

mayka
13. dec 2009

ahojte, aj ja som mala po porodezapalene lozka na prstoch na rukach ale preslo mi to. A mala to aj nasa Terezka este horsie ako ja. Detska lekarka jej dala na to framykoinovu masticku a pomohlo to a rychlo sa to zahojilo. 😉

Inak nechapem cim to bolo sposobene aj u dcery. 😅

ajluirnaaj
autor
14. dec 2009

ahojte, dakujem za odpovede. takze nie som sama.... uz som myslela, ci to nebolo nejaka infekcia zo sprch (ak jed slapky som mala), ale ani doktor sa mi k tomu nevyjadril co to je.
Mayka, prosim aj ty si si davala framyk.masticku, ked ti to preslo?
A MArtinka 1981 - paty ako smirgle to mam tiez od porodu - viac ako kedykolvek pred tym. Pred tym som sla pedikerke a bolo ok, teraz ani pedikura nezabera, ale kremujem sa kremom scholl - lepsie ako nic.

martinka1981
14. dec 2009

Ja som päty nemavala až take suche,bolo to v norme,nakremovala som a bolo. A teraz nič 😕 ...hadam sa to da neako do poriadku
Tiež by ma zaujmalo prečo sa to deje,ten zapal 😨

mata1976
14. dec 2009

Mam ten isty problem. Tiez som sa zlakla lebo nikdy predtym som take problemy s nechtami nemala a striham si ich stale rovnako 😒 Takze je to jeden z dalsich poporodnych komplikacii ☹

Co vam na to pomohlo? Ja som zo zaciatku skusila ciernu mast, teraz to uz nie je az take hrozne tak nedavam nic lebo kojim a v lekarni vraveli ze by som nemala ziadne antibioticke masticky...

lilly21
14. dec 2009

hmm, aj mne sa to spravilo minuly tyzden... aj mi zacali prudsie vypadavat vlasy a praskli mi nechty na palcoch na rukach....asi to spolu suvisi
citala som, ze 3-4 mesiace po nejakej traume organizmu -chorobe, porode atd telo zareaguje niecim takymto... uz sa mi raz stalo, ze mi 3 mesiace po dlhej,tazkej chripke zacali vypadavat vlasy...vtedy sa to tahalo dost dlho ☹
ale zas sa hovori, ze vypadavanie vlasov a problemy s nechtami po porode suvisia s hormonmi....tak nwm...ale bude super, ak zistite, co by na to mohlo pomoct...

ajluirnaaj
autor
15. dec 2009

ahoj Mata1976, ciernu mast som si aj ja davala, ale moc to nezaberalo, ten tea tree olejcek to akoby upokoji, ale nevylieci... je to hrozne bolestive, o ponozku, o hocake drgntie. Tak neviem, rada by som prisla nato, co to vylieci.
Okrem toho mam strasne suche ruky - najviac prsty na pravej ruke - palec a ukazovak. Tak suche, ze si nimi driapem silonky. Mate aj to? Skusam vsetky kremy, najlepsia je indulona, ale zas - to sa nelieci, len ako tak to nie je take suche.
A vlasy aj mne padaju - ale zda si ze tak ako pred porodom, tak to zatial neriesim. Pocas tehotenstva mi vobec nepadali (niekde som citala, ze sa pocas teho. zastavuje rast vlasov a tym aj vypadavanie), a teraz mi padaju jak vzdy - vzdy na kefe ked sa cesem, ked si umyvam vlasy...
a este do tretice - mam bolest kolien od porodu. To mate? (pisala som to v teme klby, ale nik mi neodpoveda).

mata1976
15. dec 2009

Vlasy padaju aj mne, tiez mi predtym nevypadavali. Zacinam zihlavovu kuru a pevne dufam ze sa to vsetko da doporiadku a nezostanem plesata a bez nechtov... 😀 😀 😀

julyb
15. dec 2009

Ahojte, mne na tie nechty zabrali až antibiotiká a kolená boleli, prestali asi tak pol roka po pôrode 🙂

lilly21
18. dec 2009

mna kolena boleli tak narazovo - iba par dni, ale tak, ze som nevedela vstat zo stolicky... som sa zlakla, ze to z tej nadvahy, co zatial ostala 😅

radka12
18. dec 2009

Ahojte, pridávam sa k vám. Tiež som mala v pôrodnici zapálené nechtové lôžko na nohe a mám ho zapálený s prestávkami doteraz. Vôbec som si to nedávala do súvisu s pôrodom 🙂 . Prvýkrát mi na to zabral dosť rýchlo krém Canesten. No a tie vlasy ... strááášne mi padajú. Kaderníčka mi odporučila lopúchovú vodu s lekárne. Tak ju pôjdem vyskúšať. Vraj aspoň tri kúry aby som využívala. Tak som zvedavá, či pomôže.

adka.baby
18. dec 2009

Ahojte maminy, no som rada, že mi nešibe, lebo som si to už myslela, ale ako som ašla tuto tému, tak som v kľude, že mi nešibe. Ja bojujem so zapáleným lôžkom na nohách na veľkých palcoch už 9 mesiacov po ôrode. Ked vam poviem, že pravu nohu mi rezali na chirurgii už 2x a na ľavej nohe raz tak mi neuveríte. No po poriadku. Asi po mesiaci po pôrode mi začalo lôžko na pravej nohe červenať,absolutne som to nepripisovala pôrodu, ale teraz už viem, že to s tým suvisí, dovtedy som si strihala nechty rovnako a ni´kdy som nemal problem,vytlačala som si hnis prešlo, zase sa objavilo a ked som už nemohla nič obuť a bolesti aj v klude išla som za chirurgom a že vraj zrastený necht-nepochopíííííííím že vraj aj preto, že som mala váhu a po ôrode sa to uvoľnilo, tak mi to vyrezal, neskutočná bolesť, chodila som na prevezy s malou šoferovala som bosá, nemal kto so mnou isť, tak som sa trapila viac ako mesiac obvezy, vodičky. Po nejakom čase sa ozval palec na druhej nohe, plakala spm že prečo ja, tak znova to isté, chirirg bol už zo mna nešťastný, s malou každý den do ambulancie, prevezy atd.atd pekne sa to zahojilo a s ľavou nohou mám pokoj. S pravou nohou som mala pokoj celé leto a po lete sa to znova ozvalo červené lôžko, hnis, otvorená rana no neskutočné, všeetko čo existuje som si nakupila a prikladala bylinky, vodičky všetko len na chvilku pomohlo. Teraz je to už v takom štádiu, že mi to krváca neviem ako mám isť vonku s malou lebo ano najväčšia topánka ma nezachráni pred bolesťou, celá rodina je z toho hotováááá mám z toho depky nemôžem ani liek zobrať lebo kojííím. Včera som vollala na chirurgiu kolegyni kedže som zdravotník, kolegyna mi prišla urobiť domov výter z rany uvidíme čo tam bude, robila som si už aj odber krvi, nemám v tele zápal, takže je to lokálne v rane niečo tam je.... Nemôžem isť teraz na chirurgiu si to vyrezať lebo je manžel stale pracuje a ja nebudem môcť šoferovať a nemám kde nechať malu no je to strašnéééé musim vydržať do januara potom pôjdem ale ja už fakt nevladzem s tým bojovať. Keby som niekam šla a musela by som si obuť užšiu obuv tak by som niiiiiiiikam nešla lebo neobujem nič okrem šlapky letnej. Posledné dni to mám strašne zapálené a plné nechtové lôžko hnisu a nikomu toto neprajem zažiť. Ked sa mi toto bude opakovať do nekonečna čo som počula že vraj ked už to raz máme tak navždy, tak ja neviem............ 😖 😖 😖 😖 😖 Tým pádom som nešťastná a ubolená a odnesie si to aj moja Tamarka, čoi ma veľmi mrzííííí,takže maminky všetkým vám verím a verte mi, viem, čo to je bolesť........ 😨 😨 😨 😨

misss
18. dec 2009

Ahojte..aj ja sa pripájam..tiez sa mi takto pozapalovali nechtove lozka na nohach a 1-2 prsty na rukach..davala som si na to Canesten a pomaly to preslo, ale zase sa mi ozýva palec na pravej nohe..neskutocne, cim vsetkym si musime po tom porode prejst..
..a paty tiez..ani poriadne mi ta zhrubnutá koža nesla dole..za prvé týždne doma som zodrala niekolko ponožiek..8o))

lilly21
18. dec 2009

adka...to snad ani nemyslis vazne... ☹ chudatko moje...
a manzel sa mi vcera smial, ked som nariekala, ze mi odpadne noha. 😅

adka.baby
18. dec 2009

lilly21 no to všetko mtslím uplne vážne a to som ešte mierne opísala keby si videla môj palec teraz tak to sa nedá opísať, dnes som bola vonku s malou obula som si väčšie topánky ale akonáhle sa mi palec dotkne niečoho iného to je koniecccccccccccccc!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Asi budem nosiť gumaky alebo topanky o dva čísla väčšie,každo pádne 4.1 2010 idem pod skalpel na chirurgiu lebo sa mi môže zapáliť až kosť a prídem o palec. Som z toho veľmi nešťastná a neviem si rady a to ked sa mi malá náhodou dotkne palca a nechtiac ma udrie tak vidím hviezdy ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ To nikto nikdy nepochopí čo všetko musí jedna žena prežiť a stále fungovať dalej ako matka aj ako manželka. Pochopi to iba žena, ktorá to prežila a to mám ešte akčné dieťa ktoré cez den nespinká takže v kuse okolo nej a noha je v permanentnom pohybe. Ufffff niekedy sa sama sebe divím, že ešte dýýýcham. 😖 😖 😖

martinka17
18. dec 2009

aj ja sa pridám 😵
10 týždňov po pôrode mi strhli pravú stranu palca na ľavej nohe, po 2 mesiacoch druhú stranu, mám tam navyše pleseň, takže mi to nedorastá poriadne, ale sa to odlupuje, teda ľavá je už preč zase. A začala som ináč ešte v 5 mes. tehu, vtedy strhli tiež pravú stranu ľavého palca. Mala som už problém aj s malíčkom na ruke....lekármi mi do správy napísal celulitída prstov a odporučil zinok 😉 Najlepšie, že všetko v zime, keď sa nosia čižmi a malý spal len vonku, to boli prechádzky, fuj, už to nechcem zažiť 😠 😉

lilly21
21. dec 2009

no, zacala som davat laliu v alkohole a framykoin a uz to vyzera trochu lepsie..
ale mne to necht nechytilo, len okolo

martinka17
21. dec 2009

ináč mne na rany pomáhal kúpeľ v harmančeku, ak bol zápal, tak vyčistiť peroxidom vodíka a potom vysušiť Betadinom. Hlavne ten betadin fajn pomáhal. 😉

juliankaaa
21. dec 2009

fuha, takze nie som sama
ja mam tiez po porode problemy, uz neviem ako si mam ostrihat nechty, ako nahle si ich ostriham, tak hned sa mi zapaluju, zatial statocne cakam kedy to prejde ☹

adka.baby
21. dec 2009

Aj mne radili betadine ale mám na nechte a lôžku hnis a vraj to treba vyrezať a vyčistiť tak sa bojiiiiiim dnes som ani na nohu nemohla stupiť. martinka mysliš že aj ked mám hnis betadine by pomohol?

martinka17
21. dec 2009

Adka
neviem, mne raz lekár skúšal hnis preliečiť, teda na pohotovosti a potom mi "môj" chirurg povedal, že ak je tam už ložisku hnisu, tak jedine strhnúť. Netrhal ale celý nechcet, len asi pol milimetrový kúsok. Ináč moja skúsenosť. Nechcem strašiť, ale čím viac zapálený nechet a hnis, tým väčšia bolesť po strhnutí. Sorry adka, ale raz som tiež už brala lieky na bolesť, kým som sa prinútila ísť k lekárovy. Potom som doma tri dni plakala a jedla brufen ako lentilky, kým som vedela aspoň chodiť ako tak s tabletkami. Najhoršia bolesť, akú poznám, teda okrem pôrodu, ale fakt hnus. Po tejto skúsenosti utekám s náznakom bolesti a zápalu na chirurgiu a poviem, že ak mi strhol nechet len v prvom, počiatočnom štádiu, tak som ani len nebrala paralen, len som si musela dať pozor, aby som ho neotrepala o niečo a po kočíkovaní v tesnej topánke to bolo bolestivé, ináč neporovnateľné.
Ale ten betadin skús, nič to nestojí, uškodiť by nemalo.

julika
ja už nestrihám, jeden nehcet mám ako cigánka, prerástol lôžko a keď je privysoko, tak ho trolinku odstrihnem a opilujem. Ale okraje len občas prejdem nechtom, či sú ok. Nožničky pre istotu nepoužívam vôbec 😝 Jedno zastrihnutie a na svete je prúser ako sviňa

Ináč, keď som prišla po pôrode druhý krát k dokymu, tak mi povedal, že ma pošle na školenie pedikúry. A keď odstrihol nechet, tak mi povedal, že mi rastie dovnútra lôžka, nie smerom hore. 😅

dadex
22. dec 2009

tak sa pridavam do kolektivu. aj ja som to mala stale bolesti pri nechtoch raz jednoj nohy, potom druhej a mala som aj hnis. skusala som ho aj vytlacit aby bolest ustupila, ale neslo to, ako by to bolo hlboko. nebrala som na to nic aj ked to bolelo. zijeme s mojou starkou a ta poradila "babsky recept". daj si na to zohriatu cibulu, ta hnis vytlaci. tak som pekne zobrala lupen cibule, dala na par sekund do mikrovlnky, "ofacovala" prst a po hodinke dvoch zopakovala a cuduj sa svete, hnis pekne vysiel sam. od vtedy sa mi to urobilo este raz, ten ista postup a teraz mam pokoj s hnisom. zaboli to obcas a si pri oslabenom organizme sa to vracia, ale nic hrozne. drzim palce.

meckat
23. dec 2009

tak to som dosť prekvapená - ja som si myslela, že som chytila nejakú infekciu v sprche - a to fakt po pôrode- sila. Ja som to mala asi tak 4 mesiace, ale len som si to vytláčala a na nohách sa mi to sem tam vráti aj teraz

adka.baby
23. dec 2009

no dadex tak toto idem hned vyskušať,lebo 4.1 som objednaná na chirurgiu znova už tretí krát rezať a ked si na toto spomeniem je mi zle. Martinka17 ja viem že je to zle ked sa to hned nevyčisti ale keby ste poznali moju situaciu tak by si ma pochopila. Nemam ako isť k lekarovi lebo som celé dni sama doma tak odšoferujem ale späť ako? Malu nemam kde nechať, obe babky pracuju, musim potom chodiť na prevezy,a tie bolesti potom..... Manžel bude mať dovolenku od januara tak to musim poriešiť jooooj velmi sa bojim. Aj ja som si stale myslela, že to je infekcia zo sprchy,ale prd..... A nechty si tiez 30 rokov strih8m rovnako, tak fakt neviem preco. ☹ ☹ ☹ ☹

skrutka11
23. dec 2009

tak ja sa tiez pridavam a vidim, ze mi tiez nesibe. Adka, drzim palce,nech cibula zaberie. Kto vie, cim je to sposobene? Nedostatok zeleza? Alebo zinku???? ja som na nete nic nenasla
😠

adka.baby
24. dec 2009

Ani ja som absolutne nič nenašla ale mne to chiriug vysvetľoval, že som mala zastrihnutý necht už pred pôrodom a tým, že som mala váhu sa zaril do lôžka a po pôrode, ked váha opadla sa to zapalilo... No nechápem, ale asi s tým už nič neurobím, každopádne ja mám všetky komplikacie po pôrode čo môžu byť. Ešte aj noha sa mi zväčšila o plo čisla.

lilly21
27. dec 2009

tak mne to postupne vyhnisalo same a uz je to fajn.. len sem -tam lalia v alkohole, nech to skor vyjde...

cvikla969
27. dec 2009

adka-aj ja som bola v stave ze aj chirurg by sa zapotil ale tiez som si nevedela predstavit ako by som chodila von a tak,takto som aspon pokryvkavala popri kociku.
no jedneho dna som si povedala dost.zobrala som noznicky,pinzety liech betadin a kadeco-vsetko som vydezinfikovala a zacala (operaciu).krv liala ako po vrazde ale po tyzdni to zabralo-do rany som si davala uz spominane OBW co ti urcite na chire dali.aj framikoinov puder co sme mali na pupcek a bolo.( co uz ked sa bojim dr.)
drzim ti palce a obdivujem ta za odvahu.