Ako zvládate zubára?

30. dec 2023

čaute kočky, ako zvládate tieto ošetrenia? Nemáte vôbec strach? Alebo sa musíte dlho odhodlávať? Ja som tam nebola 10rokov…a neviem si to ani len predstaviť tam prísť a otvoriť ústa a nieto ešte prežiť nejaký zákrok. Dajte nejake tipy ako to dať prosím diky

fairyy
30. dec 2023

dnes uz to neboli tak ako to bolo kedysi 😊 smelo chod pytaj injekciu na znecitlivenie a vsetko das, drzim palce

deniska2706
30. dec 2023

Čo na to povedať
10 rokov si tam nebola a tersz sa bojíš
Možno keby si chodila poctivo na preventivky tak by si sa nemala čoho báť
No každopádne ja sa nikdy nebojím, chvalabohu zuby som mala vždy v poriadku
Vždy som vybavená do dvoch minút len mi dr skontroluje celé ústa a idem domov
Zvládneš to nemáš sa čoho báť, len sa treba odhodlať a ísť. Určite to nemôže byť take hrozne, ak bude treba nejaký zákrok dajú ti injekciu a takmer to nebudeš cítiť. Hlavne to už nezanedbaj, je to dôležité.

domak2
30. dec 2023

Oveľa viac ako zubár ma desi predstava, že sa mi zuby pokazia/vypadnú. Takže tam chodím rada a nech spraví co treba.

akyia
30. dec 2023

Ahoj, tiež som mala extrémny strach, preto som zmenila zubarku a našla si fakt profesionála s milým a ľudským prístupom, odvtedy tam chodím s radosťou

hiro
30. dec 2023

Odvtedy ako davaju injekcie proti bolesti tak to je labuzko... Nie ako ked som bol mladsi a vrtali do korena bez...

liz_lemon
30. dec 2023

10 rokov? to by som sa aj ja bala...nerozumiem ludom, co sa boja zubara, ved dnes mas zubara skoro na kazdom rohu s perfektne vybavenymi ambulanciami, ak by si chodila pravidelne, tak by to nebolo take hrozne, ako to mozno bude, ale nie, co sa bolesti tyka, ale skor financne ta to zaboli

zuzubb007
30. dec 2023

10 rokov? To je hadam vtip, zubar je uplna balada otvoris usta a je, vsak ked mas kaz a si predpokakana das si injekciu

petronellla87
30. dec 2023

Ja dobre, moja penazenka horsie😂

diewcatqoo
30. dec 2023

Nebojim sa vobec. Este vo dverach poviem, ze chcem injekciu. Predtym mi este zubarka natrie dasno gelom na znecitlivenie, aby som ani pichnutie injekcie necitila a uplna pohoda. Az na konci, pri plateni, mi je do placu 🙂

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cimage
30. dec 2023

Ja mam problem tam ist, ale ked uz idem, tak som v pohode. Odkladam to kym nemusim. Vacsinou sa tam dostanem tak, ze ide muz a objedna ma, lebo by som neisla kym by ma nieco nebolelo. Ale ja to mam takto so vsetkymi lekarmi. K ocnej som sa objednavala vyse roka.

monillia
30. dec 2023

Nikdy som sa zubára nebála a to som si so zubami užila riadne patálie. Keď sa bojíš bolesti pýtaj si injekciu. Zubne ošetrenie nie je nič strašne, prípadne problémy so zanedbanym chrupom su oveľa horšie. Nehovoriac o tom, že pokazené zuby majú vplyv aj na celkový zdravotný stav.

sima338
30. dec 2023

Takto, v prvom rade kľud, môj bývalý nebol u zubára 10 rokov a keď tam po tých 10 rokoch prišiel, po kompletnom vyšetrení mal jeden jediný kaz a inak všetko bolo ok. Ak dodržiavaš dobrú ústnu hygienu, nemáš bolesti a nejaký problém, neboj sa, len teda choď a začni chodiť na prevenciu. Mne trhali tento rok osmičky, prvé trhanie v živote, stres som mala, bol aj strach, ale už v dnešnej dobe injekcií sa dá zvládnuť hocičo. Držím palce.

mandzula
30. dec 2023

Ja sa k zubarovi vzdy tesim - predstava osetrenych zubov je pre mna velmi silnou motivaciou nemat strach. Hlavne si treba najst dobreho zubara, ktory neposudzuje, neodsudzuje, ma ludsky pristup a dobru pracu. S injekciou ani nebudes vediet, ze sa nieco deje.

minimie
30. dec 2023

Aj ja mám veľkú strach a o to viac som nadšená a s úľavou keď odtiaľ idem. Pre mňa je najhoršie spraviť prvý krok, vôbec sa odhodlať a ozvať sa že musím ísť. Pomojlo mi nájsť ambulanciu kde sa dalo poslať mail, napísala som že mám obrovský strach a už to šlo. Zavolali starali sa. A bez injekcie si nenechám spraviť nič. S ňou to boli oveľa menej, je to podstatne znesiteľnejšie ako ten strach samotný.

dominikamacakova
30. dec 2023

@jj298 môj zubár robí zuby cez mikroskop, takže sa k mojej tvári nepribližuje

akvi
30. dec 2023

Hlavne si najdi zubara, ktory bude mat ludsky pristup, je to fakt velky rozdiel. Ja som mala panicky strach zo zubara (pritom ja mam dobre zuby, do 30-ky som mala len jediny kaz), ale mala som traumu z detstva, ked ma nasilne drzali v kresle.. Odvtedy ja sadnem do kresla a hned mi tecu slzy, neviem to ovladnut. A niektori zubari gulali ocami a komentovali, ze sa tam idem zosypat.. Ale konecne som nasla kliniku, kde im stacilo povedat, ze sa hrozne bojim a su velmi zlati, aj sestricky, aj doktorky, uplne iny pristup a ja sa tam konecne necitim ako totalny idiot. Na zaciatku si na mna vyhradili aj viac casu, ze aby bol cas sa ukludnit a pomaly to zvladnut. Ale teraz ma uz vybavia uplne v pohode aj za 20 minut, pritom stacilo respektovat moje pocity a pristupovat ludsky. Akoze strach stale mam, ale uz nie paniku a zvladam to v pohode, nemam hnacku dva dni pred terminom, proste normalne idem a zvladam to ok.. A bohuzial, klinika 100km od mesta, kde byvam..Ale stoji mi zato tam chodit..

zorkahorka
30. dec 2023

Uz dom velka, uz sa nebojim. A vzdy si davam injekciu

roja01
30. dec 2023

Aj ja som mala traumu z detstva a velmi som sa bala. Strach, ktory clovek necha na seba utocit, sa casom meni na paniku.
Raz som sa zamyslala, ze stacia tie kazdodenne negativne spravy o konfliktoch, vojnach, brutalite, epidemiach a pod. a clovek moze zit v permanentnom strachu a komu ze to vyhovuje. Tomu, kto ma z toho zisk a tak som (9z10) vypla spravy, prestala sledovat udalosti, filmy s konfliktami, prognozy epidemii a pod. Rozhodla som sa, ze svoj zivot si budem riadit sama a nebudem sa bat. A ejhle, po case som zistila, ze uz nemam ani ten velky strach zo zubara a ten maly som prekonala tym, ze som si pohledala takeho, ktory ma chapajuci a moderny pristup k pacientovi. Zial ten vacsinou viac stoji.

babulkomale
30. dec 2023

aj zaspím...ťažká pohoda. Ale to ti asi nepomôže.

maryetta
30. dec 2023

Radsej rodit ako zubar. A to som nemala lahke porody. Len asi ten pristup a nasledne psychika vo mne zanechala tento dojem.
Ja som nebola zial 3-4roky. Od korony… vtedy som mala opravene nedostatky…

dzulli1980
30. dec 2023

Ľudia, ktorí nepoznajú ten strach, nepochopia ... nebola som u zubára hádam 10 rokov, potom ma akosi osvietilo, išla som ... mala som len zubný kameň a 1 kaz + mi vymieňal plomby ... ja som schopná odpadnúť, zvracať, keď tam mám ísť ... našla som si súkromnú kliniku, chodila som pravidelne, už som bola celkom v pohode, no potom som bola raz na dentálnej hygiene a ženská mi tak doubližovala, že som sa opäť zablokovala ... cca 4 roky som nebola ... o zuby sa starám, no uvedomujem si, že to nestačí ... no opäť neviem prekonať ten blok ...

siska53
30. dec 2023

Nikdy som nemala problem ist k zubarovi.

parvinka0001
31. dec 2023

Tiež by som mala radšej desať sekcii ako zubár .ale tohto roku som sa odhodlala a prv bol stav veľkého plaču v kresle ale keď som sa ukludnila ťahal o sto šesť .tiež roky zanedbané zuby kvôli strachu ale chcem si dať dokopy .ťahanie úspešne zamnou a dosť značný počet

anabel2341
31. dec 2023

Chodim aj 3 krat do roka niekedy viac ja musim chodiť každy pol roka na dentalnu hygienu atď oprava kazu, teraz ma čakaju 4 zuby na vytrhnutie ( zuby mudrosti). Keď už mám povedat pravdu viac sa bojim koľko budem platiť niekedy tam neham polovicu platu 😂. Zubarovi chodim od mala, poznám mojom okoli ženy chlapov ktorý sa veľmi boja zubára beru to strašne. O no už keď tam prideš a sadneš do kresla už to treba len vydržat daš si pichnut injekciu atď a je to bezbolestné. Za krajší usmev to stoji lebo zuby na pohlad možu vyzerať zdravo a krasne ale čo sa skryva vnutri vedia len zubári 🙂

anabel2341
31. dec 2023

@dzulli1980 ano aj mne sa stalo že jedna to robila necitlivo a ta bolesť neprajem nikomu. Žiaľ to su tie presne pripady že ľudia sa boja zubára. Ale potom som vymenila zubárku 🙂
Zaleži aky je zubár ako to robí atď niekedy sam zubar odohna svoje pacientky kvoli tomu.

autor
31. dec 2023

Ďakujem všetkým za odpovede 🙂 ono z mojej strany bola snaha za tie roky X krat to skusit, objednat sa no vzdy ked sa ten termin blizi to zrusim a kazdym takymto pokusom moj strach este viac rastol az sa stala panika…. Neviem to vysvetlit sama… jednoducho keby viem ze mam zuby ok pridem, rtg,pozrie a idem domov tak s tym problem nemam ale kedze za 10 moje zuby niesu zrovna v naj kondicii tak toho sa teda bojim, aj pohladu zubara, endodoncii, tahania … sama neviem ci sa viac bojim bolesti, alebo ze nevydrzim ani mat tak dlho otvorene usta alebo co. Jednoducho uz si neviem dat rady ale mam velku tuzbu mat pekne zuby :/

tilly
31. dec 2023

Ja som mala strašnú traumu zo zubárov. Nie kvôli bolesti, ale mňa tak nadrapovalo, že som sa aj povracala pár krát.
Ale už som mala zuby v strašnom stave, robila som si prieskum, kamoška, čo mala podobný problém mi odporučila svojho zubára a fakt super. Chodím tam skoro rok, minimálne raz do mesiaca, dva krát som bola na hygiene a nadraplo ma len raz za celý ten čas.
On ma vždy nejak napolohuje, je vzadu, má upokojujúci hlas, hovorí mi všetko, čo sa deje. Nemám absolútne problém tam sedieť. A nič nebolí, veď dnes je anestézia automaticky.

anabel2341
31. dec 2023

@tilly aj mna nadrapuje :D a to chodim často k zubárovi :D myslela som že som jedina

tilly
31. dec 2023

@jj298 toto je mi tiež nepríjemné, ale môj nový zubár je mi nejak za hlavou, takže ho ani nevidím v podstate. Prvý krát som toto videla...