Ako zvládate starostlivosť o detičky, keď ste choré?

29. jan 2024

Zaujímalo by ma ci nemate nejaké tipy a triky ako vsetko zvladnut ked ste cela domácnosť naraz chora...ja som na materskej s dvomi drobcami a schytali sme nejaku crevnu chripku dost hnusnu no po prvych dvoch dnoch uz meliem z posledneho 🙈

pribinak
29. jan 2024

Muž si zobral OCR dovcu alebo paragraf

mia_von_prag
29. jan 2024

Manžel si berie voľno a pomáhame si. Väčšinou sme chorí všetci naraz.

klip0
29. jan 2024

Manžel ostáva doma vtedy. Klobúk dole pred každou čo nemá takú možnosť a nemá ani rodinu ktorá by pomohla

jarnajar
29. jan 2024

Tiež tak, že meliem z posledneho, ale nakoniec to nutne urobim. Rob naozaj len minimum na prezitie, detom zapni rozpravky, jete aj tak len suchare... Aj v lietadle si rodič nasadzuje masku prvy, tak sa cielene setri. Pre mna su tieto crevne virozy hroza, z beznych ochoreni určite to najhorsie.

zuzanka.zuzu
29. jan 2024

nijako, vypnem a idem sa liečiť. štafetu preberá otec alebo babka... to sú chvíle kedy tesne než zaspinkam o 12h napoludnie mi napadne otázka, ako to kurník šopa moja mamička len mohla so mnou dať ako slobodná matka 😳🙏😍

danieli
29. jan 2024

Tak idem prioritne, kto najviac potrebuje pomoct, pri chorobach sa vela nepoje, tym si odlahcim, domacnost pocka, choroba tiez netrva mesiac, takze tak sa na to aj pozeram, zatnem idem a prejde to, vzdy myslim na rodicov vazne chorych deti, to ma preberie, vyssi level bola salmoneloza u syna v domacej liecbe, to som bola cista sestricka, lekar na telefone…

danieli
29. jan 2024

@jarnajar anoooo to s lietadlom a maskou ide aj u nas😂ked som hladna🙈

mikadooo
29. jan 2024

Ťažko. Všetko ide bokom, proste len základné úkony - aby neboli hladní a aby nemali 2h naložené v plienke 🙈. A spať spať spať pri každej možnej príležitosti. Tuším keď mi bolo najhoršie, tak sme proste jedli suché rohlíky, zapíjali s vodou, alebo banán, piškóty, kuk.chrumky, alebo mlieko zohriate z mikrovlnky s ovs. vločkami, proste čo bolo fakt rýchle a nenáročné veci 🤷. A ak niektoré z detí ešte pilo materské mlieko, tak proste kedykoľvek keď mrnčalo, som ponúkla prso - poležiačky. Proste som neriešila či majú teplý obed a čo jedli, ale aby neboli hladní a hlavne, aby pili. A keď muž trochu ožil, tak zas on chvíľku ťahal pílku a potom zas ja, no, ako to šlo. Držte sa... Našťastie takéto extrémy si pamätám len dva v mojej kariére matky, ale bolo to o hubu, žila som proste z minúty na minútu, riešila len to, čo bolo v tom momente najpodstatnejšie.

petamich
29. jan 2024

ak nie je chory aj manzel tak prebera starostlivost on, ak sme chori vsetci, tak sa zredukuju cinnosti na nevyhnutne minimum a raz jeden, raz druhy riesi veci, objedna donasku....a nejako sa prestriedame

anketkarka
29. jan 2024

Robím vtedy len najnutnejšie úkony, najlepšie keď zaberie tabletka, keď sa trocha pozbieram, hneď po zobudení, proste keď dokážem trochu fungovať. V mrazáku mám jedlo pre prípad núdze, aby som aspoň vytiahla a v mikrovlnke rozmrazila. Niekedy aj diétnu verziu pre prípad, že je to choroba z trávenia. Lieky priebežne všetky v domácej lekárničke. Najhoršie je, keď som chorá ja aj deti naraz vážnejšie. Ale také bolo asi len pár krát. Vačšinou len jedno dieťa a ja, alebo len ja a deti nejak prežijú na mrazákovej strave alebo objednanej donáške jedla.

zorkahorka
29. jan 2024

BUd sa stara manzel alebo svokra - byva blizko

deniska2706
30. jan 2024

Ako staré deti?
My mame výnimku keď sme chorí nemusíme robiť nič len ležať a pozerať rozprávky cely deň 🤷🏻‍♀️ a to môj 6 ročný zvláda bez problémov 😅 muž doma nezostáva ani omylom

andreatytler
30. jan 2024

Mali sme to s muzom cez vianoce. Najskor syn tyzden pred vianocami a potom naraz mi dvaja. Syn uz bol fit a tak mal energie na rozdavanie, ale my dvaja sme boli hotovy. 40 horucky, ani vody sme sa nemohli poriadne napit, lebo to islo von. Sme sa po 2 hodinach striedali pri synovi. Nechapem ako to riesia mamy samozivitelky. Ja by som to psychicky nedala vediet ze ma nikto nemoze odbremenit. Ak muz nemoze, nemas nejaku kamosku ze sa s nou dohodnes ze si budete takto v chorobe pomahat jedna druhej strazit deti?

prasiatko30
30. jan 2024

Deti maju aj otca ked som bola ja ko tak ten druhy sa zapajal omnoho viac aj ked ja som bola doma s detmi.

danyelia
30. jan 2024

Ahoj, pripomenula si mi, ako sme doma črevnú virózu prežívali my 😆 Ja sama doma, 4 deti na krku, muž v práci až do večera. Nechcem byť nechutná, no dcéra 🤮 v kúpeľni, syn 💩 na záchode, druhá dcéra 🤮 celú chodbu a druhý syn 💩 na nočníku...a to všetko naraz! Nevedela som, či mám skôr utierať ústa alebo zadky, či umývať zem...som sa smiala aj plakala naraz 😁 Keď som obriadila ako tak pištiace deti, prišlo to aj na mňa a šup 🤮 Také akútne to bolo len jeden deň, potom sa to už zvládnuť dalo, no pamätám si ten zhrozený pohľad muža, keď prišiel domov, všetci odkvecnutí na gauči, potom sa už o nás postaral 😊

majlo1234
30. jan 2024

Telka hoc aj 24/7 donaska jedla a prezivame

petronellla87
30. jan 2024

My sme mali medzi sviatkami všetci črevnú chrípku 🙈 robili ame to ako píše @andreatytler striedali sme sa pri dcére po nejakých dvoch hodinách, kto zrovna nemal stráž mohol spať. Ale bol to teda masaker

rhodesian
30. jan 2024

Momentálne sme chorí, 20mes babo, 7r chlapec a ja. K tomu máme šteniatko, bábo je od narodenia úplný nespavec ale keď je chorá je to extrém, v noci hore každých 15 minút, cez deň spánok 20-25 min. Do toho sa učím na skúšky ktoré ma čakajú budúci týždeň 🤷‍♀️ pomôcť mi nemá kto prísť, partner v práci byť musí 🤷‍♀️ nuž čo urobím? Musím zvládnuť aj takúto situáciu. Aspoň že mám dobrý kávovar a chutnú kávu 🤦‍♀️🤷‍♀️ celkom rýchlo dokáže nakopnúť coldrex nápoj, len pozor je až od určitých kg. Za mňa 100x lepšie ako theraflu 👌 už sme takto štvrtý deň, snáď už sa to bude pomali končiť 🫡

cinamood_
30. jan 2024

Ja napriklad beznu chripku a chorobu nedostanem, ked vsetci kolabuju v horuckach mna len max. boli hrdlo a neda sa mi rozpravat😅.. takze sa vzdy starat mozem. Hrozne su brusne chripky tie ma vzdy rozsekaju aj na tyzden. Vtedy bohuzial volam mame alebo ex a musia pomoct, nastastie este mi nikdy nepovedali nie. Obdivujem maminy ktore vsetko zvladaju same.

muchacici
31. jan 2024

Na paracetamoloch to prechodím. Keď je manžel na turnuse, nedá sa to inak. A vtedy sa nám všetci aj vyhýbajú, väčšinou si to s deťmi odbručíme sami

lenkakravcova
31. jan 2024

@majlo1234 len miesto tej donášky v prípade črevnej chrípky suché sušienky 😃 donáška by vyšla hore žalúdkom 🤣

mamelka
31. jan 2024

Mna to chytilo pred 2t. Manžel prišiel z Nemecka(jeho seklo v krížoch) a teda bolo super,že keď uvarim polievku tak dám takú horúcu do pohára, zatvorim a takto vydrží polievka X dní v chladničke, tak sme mali takto jedlo. A druhé už aj suchá strava, pripadne len cestoviny...
A klasika TV, postel/gauč, oddych

lapersefona
31. jan 2024

Ja nosim doma rusko tak bud to nedostanem alebo ked je to silnejsi virus tak s tyzfnovym ofstupom a tym padom sa ma kto starat o chorých

sonica
31. jan 2024

Ako, no fungujem kym nepadnem, sme len same dve, nema sa kto iny postarat, ale nastastie v tom najhorsom sa prestriedame, uz je dost velka, aby sme to zvladli.. Pred tym to bolo celkom o hubu...

zacharovi
31. jan 2024

Len jedenie riesim, rychlovky alebo polotovary...chlieb...neupratujem vobec..proste je neporiadok,ale vydrzi to 2-3 dni.
A k babke dam deti ak mozem,mame 3 male...a ked nevladzem, tak lezim na matraci v obyvacke. a pozeram ako sa deti hraju s hračkami,...dam malemu vyzivku s toho sosaka maleho plastového na ranajky...no proste tak docasne, kym mi neni lepsie
Po praci berie deti na starost.manzel a ja idem spat,aby som bola rychlo fitm

zacharovi
31. jan 2024

A inac zial chodim vsade, skolka, obchod...no neda sa inac, tlacim paralen, ibalgin, atb...a ide sa. cez obed pospim s malym, aby som vladala.
.

151zabka151
31. jan 2024

Niako mama nemá keby byť chorá 😁

weronika171717
31. jan 2024

A muž je kde???

majlo1234
31. jan 2024

@lenkakravcova no crevna chripka je masaker, ale aspon odpada jedlo😂

mooonika1975
31. jan 2024

Všetko sa spomalí, nerobím nič, len najnutnejšie veci.