Ako užívate Vigantol?

24. feb 2021

Ako užívate vigantol ? Kvapkáte si ho na lyžicu s vodou? Alebo do mlieka či na syr? Každý vraví inak ..ako to teda je ? Som zmätená 🥺

pribinak
24. feb 2021

Určite nie do vody. Je to vitamin D a ten je rozpustný len v tukoch. Čiže si ho kvapku do mlieka, či jogurtu.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fiafia
24. feb 2021

Rozpustný v tukoch inak nemá zmysel. Do mlieka napr.

autor
24. feb 2021

Lebo v letáku je len že nakvapkat do tekutiny a dr mi len povedala že 3 kvapky po jedle ako píšete @viestta 😊
Ale som čítala že najlepšie ho kvapnut do mlieka či na kúsok syra ale ja moc mliečne výrobky nemusím 🤢 tak som to len do vody po jedle .. 😵

sapetka
24. feb 2021

Ja mam tbl

stormie
24. feb 2021

Najlepsie nijako, vyhodit a kupit kvalitny d vit (napr od swanson)

autor
24. feb 2021

@stormie ja som nikdy nebrala nič také , napísala mi doktorka kvôli nedostatku vitamínu D 😏 takze nemám s tým skúsenosti. Ja som to len vybrala a nasadila .

stormie
24. feb 2021

Nie je vit d ako vit d ... dr ti predpise len vigantol a je na tebe ci ho budes brat alebo si kupis kavlitny

autor
24. feb 2021

@stormie a ktorý to je od toho swansonu? Lebo našlo mi ich to viac na googli 🙂 tak objednám radšej nejaký iný , vyskúšam

pribinak
24. feb 2021

Tak skoč do lekárne a kúp si tabletky alebo take gelove tobolky, lekárne sú plne všelijakých foriem D vit. Tabletku či tobolku zješ/zapijes hneď po jedle
No problém

maximilie
24. feb 2021

@pribinak
@fiafia
@viestta dievcata to vážne? To počujem prvý krát. Takže keď som ho dcérke kvapkala rok rovno do úst bolo to zbytocne??? A sebe do vody.. nikto mi to nepovedal, odkiaľ som to mala vedieť? Obidve mame DeVit

autor
24. feb 2021

@maximilie veru ani mne až keď som natrafila na článok čistou náhodou 😏

pribinak
24. feb 2021

@maximilie pediatrička keď synovi ako novorodencovi predpisovala vit. D tak vyslovene upozorňovala aby som mu to dávala do mlieka na lyžičku a neskôr napr so jogurtu

Inak je všeobecne známe že vit D E K A sú rozpustné len v tukoch

autor
24. feb 2021

kvapky vitamínu D od tej značky swanson zase majú písané že do vody aj džúsu po jedle sa môžu kvapkať.. nevadí tento vigantol doberiem budem ho kvapkať do mlieka premozem sa a potom kúpim tie od swansonu 😃

nelca84
24. feb 2021

@maximilie devit je olejova emulzia, preto ho mozes kvapkat priamo do ust

nelca84
24. feb 2021

Autorke: Ak mas nedostatok Decka a mas Vigantol, tak si davaj aspon 10kv. denne, inak ti to velmi nepomoze. Vigantol je velmi nizko koncentrovany.

maximilie
24. feb 2021

@nelca84 ďakujem za info

diaalex
24. feb 2021

Ja od narodenia, nakvapkám 2 kvapky na lyžičku, ona to spapá a následne dám mliecko na dobru noc 🙂

veonika303
25. feb 2021

Každý deň ráno do mliecka 2kvapky

stormie
25. feb 2021

Swanson ma len jedny d vit kvapky a su uz v oleji takze mozes rovno do ust davat

beronsche
25. feb 2021

Devit aj vigantol obsahuju olejofilne rozpustadla, takze akoby druh tuku na rozpustanie D vitaminu, ani v jednom pripade nejde o cisty vit D.. Take pripravky ani neexistuju... Kvoli tymto rozpustadlam je lepsi uz spominany Swanson, kde je nositelom vit D olivovy olej.

Autorka - ak mas nedostatok vit D musis davky zvysit vyraznejsie. KOlko ti to lekarka odporucala brat denne jednotiek? Ja by som brala min. 5000 UI denne , mozno kratkodobo aj viac (napr. NOW kapsule su fajn..)

simca06022011
25. feb 2021

Netráp sa, po jedle si ho daj. Ja mam sprej po jazyk 😁

stanulienkat
25. feb 2021

Kludne kvapkaj aj na chliebs pomazankou,alebo na jedlo,ktore obsahuje tuk. Vigantol NIE JE nekvalitny,ako tu niektore "odbornicky" tvrdia. Je praveze skusany a testovany,ci vobec funguje. Nie ako modne vyzivove doplnky,ktore maju len masivnu reklamnu kampan. Ak nemas ziadne tazkosti,uzivaj Vigantol. Uzivame ho cela rodina niekolko rokov a ziadne problemy. Praveze som pred par rokmi zacala uzivat tiez len nejaky z reklamy a hladina D mi isla dost dolu. A citaj pribalove letaky kazdeho pripravku,co do seba das. Nechapem,ako to niektori vobec mozu nerobit.

stormie
25. feb 2021

@stanulienkat precitaj si par diskusii aj tu na mk ako maju deti po vigantole problemy

stanulienkat
25. feb 2021

@stormie citala som. Ano,z kazdeho lieku mozu byt. Myslim,ze drviva vacsina nema nic. Ja,co poznam cca 20 ludi,tak nic. A ked niekomu robi dobre,tak to nepise na mk, vacsinou sa dozvieme len negat recenzie. Preto pisem,ze ak jej nic nie je,nech uziva radsej Vigantol. Ostatne je vacsina marketing.

stormie
25. feb 2021

@stanulienkat swanson nie je marketing, to len na doplnenie

mogaa
25. feb 2021

Veď ho nemusíš do mlieka alebo mliečnych výrobkov......Je rozpustný v tukoch, normálne nakvapkaj na chlieb s maslom, či na mäso.....nikde nie je písané že mliečny tuk, ale tuk....

beronsche
25. feb 2021

@stanulienkat problemom nie je kvalita/ nekvalita vigantolu ako takeho. Ide o to, ze ako nosic vitaminu D su tam pouzite synteticke latky (konkretne stredne nasytene triacylglyceroly), na rozdiel od Swansonu, kde je to len olivovy olej..

moonka1
25. feb 2021

@stanulienkat suhlasim, u nas len Vigantol a problem nemame nik, pri nom mam istotu, ze obsahuje decka tolko kolko pisu a tiez je cena prijemna oproti inym ktore sa daju len tak volne kupit 😉

zuzka251
25. feb 2021

@beronsche a nebodaj olivovy olej je lepsi ci co?😂