Ako sa zbaviť vší a hníd?

helus888
10. mar 2021

Zdravím prosím vás o radu už mesiac sa trápim so vsami skúsila som veľa prípravkov lekárne a vždy vycesem minimalne 2 . Určite mám aj hnidy ale ja si ich nevidim akurát mám na hlave sampon paranit a igelitku už fakt neviem .. vlasy mám po pás dlhé a husté

ivver
10. mar 2021

Fuuha, chuďa... Ja som mala vši na strednej priniesla som si ich z internátu, a ja vlasy po pas nemám ale zato ich mam brckave skoro ako afro.. A moja maminka mala čo robiť.. Každý deň umyť šampónom a poriadne vycesavat z celej hlavy.. Šampón neviem ako sa presne volal, ale uz5 bola zúfalá a vyskúšala šampón proti vsam ale pre psy a mačky.. 🙈 Pomohol..

1xenia1
10. mar 2021

Vyprať posteľné pradlo, uteráky, čiapky, bundy a niekoho poprosiť nech vás vyčesáva. Ak si vlasy vyčesávate sama tak sa len tak toho asi nezbavíte keďže na hlavu si nevidíte.

helus888
autor
10. mar 2021

@ivver práveže aj ten som pouzicala pre psov ale nic ..

helus888
autor
10. mar 2021

@1xenia1 vycesavanim aj hnidy zídu?

1xenia1
10. mar 2021

Keď máte ten hustý hrebienok na vši tak ten vám stiahne aj väčšinu hníd. Ale treba to robiť prameň po prameni každý deň. Keď máte husté vlasy tak to zaberie kľudne 45 - 60 minút. No a najlepšie keď to robí niekto iný lebo to čo nestiahne hrebienok stiahne dotyčný čo vyčesáva prstami.

ivver
10. mar 2021

@helus888 treba aby ti to niekto vycesaval.. Nie sama 😊

janinah
10. mar 2021

sama si neporadíte,hreben tzv. všiváčik,s iným 0 bodov

kvieta
10. mar 2021

Zafarbi si vlasy farbou s peroxidom a amoniakom.

helus888
autor
10. mar 2021

@kvieta to pomáha?

helus888
autor
10. mar 2021

@1xenia1 No a niečo čo ich hlavne zabije ?

kvieta
10. mar 2021

@helus888 Určite, farba ich zničí. Ale musí byť taká, ako som Ti písala, žiadne bio, bez peroxidu a amoniaku. Bežné farby, v drogérke Ti poradia. Odtieň si určite nájdeš blízky svojej farbe vlasov. Na dlhé vlasy použi dve balenia. Stačí ju aplikovať podľa návodu - d´žku pôsobenia mám na mysli. Poriadne aplikuj ku korienkom a po celej dĺžke.

ninusa221
10. mar 2021

Ja som mala na zakladke polroka som sa nevedela toho zbaviť kazdy den za vanu vši mama už plakala stale som mala všetky šapony a mne pomohol paranit dokonca mi dala raz aj petrolej na hlavu a igelitku a to sa mi total hlava spálila a vši žili😃 nakoniec z vlasov po rit boli vlasy na chlapca.. drzim palce je to hrozne

helus888
autor
10. mar 2021

@kvieta aha ďakujem vlasy si farbievam tak neni problém skúsiť

1xenia1
10. mar 2021

Viem o viacerých ženách ktorým farba vôbec nepomohla na hnidy. Hnidy treba jednoducho odstrániť mechanicky

kvieta
10. mar 2021

@helus888 Ten šampón na psy a mačky pomáha, ale musí byť na vši a ich vývojové štádia a treba ho používať aspoň každý tretí deň po dobu dvoch týždňov. Nemusíš sa báť, že Ti zničí vlasy.

helus888
autor
10. mar 2021

@1xenia1 hnidy ma trápia najviac lebo veľkú voš bez problému vycesem. Viem že určite 100 % nevycesem všetky hnidy. Práve preto potrebujem niečo čo ich najskôr zabije

loginexistuje
10. mar 2021

@helus888 jnidy nezabijes musis vycesat ale jie ty ale niekto iny hnidy su vacsinou blizko pokozky do dvoch troch cm od pokozky to sama nevyceses vsivakom hrebienkom na dobrom svetle vycesavat druhou osobou a opakovane sampony vseetko pradlonciapky vyprat s dezinfekciou aj hrebene vsetko dezinfikovat a kontrolovat celu rodinu mozete sa vzajomne nakazit opatovne

kvieta
10. mar 2021

Dcéra nosila vši zo škôlky a z 1. stupňa na ZŠ dvakrát do roka. Toto sú mnou odskúšané dva spôsoby, ktoré zaručene pomohli. Dcéra mala vtedy vlasy po pás, husté, vyčesávanie nebolo nikdy 100%. Unej som to stále dala šampónom pre psy a to som dala neskutočné prachy za Paranity a pod, nič nepomohlo. Ja po Zafarbení okamžite pokoj.
Fúúú, začala ma svrbieť hlava😀.....

janettdamian
10. mar 2021

Nám pomohli zábaly z octu. Nastriekala som rozprašovačom na vlasy, sáčok aspoň na hodinu zabaliť. Opakovať poctivo každý tretí deň aspoň dva týždne. Ja som nič nevyčesala a dcéra tiež vlasy po pás, nebola šanca,aby si to sama vyčesala. Klasické šampóny z lekárne nepomohli.

simsalabim
10. mar 2021

@helus888 hlavne treba pripravky na vsi aplikovat kazdych 7 dni po dobu aspon mesiac. Lebo 7 dni hnida, 7 dni nymfa, 7 dni vos. Pripravky hubia nymfy a vsi. Takze dalsimi aplikaciami nicis tie vyliahnute hnidy. Toto je velmi dolezite.

kvieta
10. mar 2021

Hej, pravda,
@simsalabim v lete je ten cyklus kratší (2 týždne pri 30°C), Do 30°C je to aj 3 týždne.

mamkasiska
10. mar 2021

Nám pomohol olejový zábal a dať vlasy do igelitu na cca 3 hodiny. Potom vlasy umyť šamponom. Ja som dcére dávala aj balzam, lepšie sa mi potom vyčesávalo hrebienkom na vsi. Vyčesávať na bielej plachte. Opakovať znova o pár dní.

zontik
10. mar 2021

@1xenia1 presne tak, a vravia, ze na farbené ani vša nesadne, tiež nepravda😁 jednoducho sa to musí povyberať, alebo ostrihať.

nominativ
10. mar 2021

Ešte tu nepadla žehlička na vlasy. Nezabudnem, že som prvýkrát v živote mala v 23 rokoch, prosím pekne, vsi aj kiahne od jedného dieťaťa. 😃 Samozrejme, treba aj posteľné prádlo ozehlit a podobne, čo je v styku s hlavou. Držím palce

kvieta
10. mar 2021

Voš potrebuje k životu krv, bez nej, (bez hostiteľa) prežije max 1-2 dni. Nevravím, že netreba veci vyprať, ale netreba podliehať panike, nie je nutné všetko vyvárať a dezinfikovať, tým sa nezamedzí výskyt. Infekcia hrozí vtedy, ke´d sa rozškriabe koža po uštipnutí, takže treba hlavne ošetriť a dezinfikovať tieto miesta (hlavne u detí).
Hníd sa je ťažko zbaviť, no vyliahnutých lariev, ktoré ešte nedokážu klásť vajíčka, sa dá zbaviť šampónom hoci denným umývaním (ja mám skúsenosť2-3 dni) po dobu 2-3 týždňov ako sa písalo vyššie, pretože po túto dobu sa z hnidy vyliahne larva. Ak sa vyhubia larvy, ktoré ešte nie sú schopné klásť vajíčka (hnidy), máte vyhrané. Nedospejú totižto do dospelých jedincov schopných rozmnožovať sa.

conta22
10. mar 2021

@ninusa221 odporúčam žehliť vlasy od korienkov pomáha zničiť hnidy. Vsi má bohužiaľ milujú mala som ich na strednej ale aj v dospelosti a to nemám deti - chytila som v MHD dva týždne pred vlastnou svadbou ani nejdem hovoriť aké to bolo. Najviac mi pomohol paranit sprej obalí vlasy vyzerajú ako mastné ale funguje to a stále žehliť, zmeniť prádlo všetko prať a hlavne používať podľa návodu prípravky dodržiavať čas. Držím prsty 🤞

sashka22
10. mar 2021

@helus888 ahoj, viem presne co prežívaš... Mam 1m dlhé vlasy a takto som so vsami bojovala asi 3 mes., nemusím hovoriť, že vycesavanie by bolo sci fi v tomto prípade. Tiež poskusanych kopa šamponov, tie na psy sú úplne o ničom, už im vôbec neverím 😃 ale nechala som si do lekárne objednať tento šampón... Na moje vlasy je cele balenie na jedno použitie. Zabalím do fólie na noc a ráno zmyjem. Nesmrdí a až on zafungoval. Stojí do 15e, bežne ho v lekárňach nedržia ale ver mi, oplatí sa naň počkať. Už toľko e co som sa iné prípravky vyhodila, vrrr... Dúfam že budeš s mojou skúsenosťou spokojná a zachránim Ti aj nervy aj vlasy.

tncka
10. mar 2021

@helus888 😱ja by som v tej predstave ze mi nejake parazity lezu po hlave chhytila noznice a ostrihala co by slo aby som mala vlasy aspon tak,aby to slo vycesat

kikuska63
10. mar 2021

@helus888 ja som si ich priniesla na strednej z lyžiarskeho a keďže som sa o tom hanbila baviť aj pred rodičmi a tajila to, tak som googlila po internete a tam som našla, že farba na vlasy s peroxidom pomôže a pomohla, len je to na vás, že či si chcete, alebo nechcete zosvetlit vlasy

helus888
autor
11. mar 2021

@sashka22 ahoj ďakujem a ako ako ho objednam?