Ako sa zbaviť mastnoty na vlasoch?

letinka25
19. aug 2020

Viete mi niekto poradiť ako sa zbaviť mastnoty na vlasoch? Ráno ich umyjem a večer sú vlasy mastné pri korienkoch, ale suché na koncoch.Ďakujem za rady.Skúsila som aj šampón na mastné vlasy, ale nezaberá.

windy1
19. aug 2020

@letinka25 nepoužívaš šampón ktorý vysušuje pokožku?,vtedy sa vedia rýchlo mastit vlasy

smejko25
19. aug 2020

@letinka25 prestat umyvat kazdy den...musis nechat vlasy poriadne vymastniet...ano budes tyzden nechutna ale potom sa to zlepsi uvidis

lauriema
19. aug 2020

@letinka25 Ahoj, ako často umyvas vlasy?

1xenia1
19. aug 2020

V prvom rade kúpiť kvalitný šampón a v druhom ako píše slečna vyššie vydržať. Áno bude to týždeň dva nechutné ale zlepší sa to. Ja som si kedysi tiež vlasy umývala 4 razy do týždňa a teraz mi úplne stačia 2 razy. Na tretí deň to síce nie je úplná výhra ale dám to do gumičky a problém je vyriešený.

c_est_la_vie
19. aug 2020

Mne pomohlo otehotniet 😀🤷🏼‍♀️. Predtym som mala hrozne vlasy, umyvane kazdy drn lebo sa mastili, na koncoch sucha slama co sa lame. Milion vodiciek od koznej, sampony aj za 50 eur.
Tehotenstvo mi upravilo hormony a teraz staci kazdy 3-4 den 😀.

mistymay33
19. aug 2020

Nie každému pomáha nechať vlasy vymastnieť. Bohužial, sú ľudia, ktorým sa mastia vlasy často.

sunny8
19. aug 2020

Nemastneju ti z toho že máš mastnú pleť ?

andreatytler
20. aug 2020

@letinka25 Ja som skusila pred dvoma rokmi ist kompletne bez samponu. Len som si ich umyvala vodou, kazdy vecer. Po 2 tyzdnoch neboli az tak mastne ako som cakala ale mali akoby voskovu vrstvu okolo kazdeho vlasu. Tym padom vyzerali dost husto a boli velmi tuhe a drzali akukolvek formu... takmer ako droty. Co nebolo zle lebo ja mam velmi jemne vlasy. Na pohlad to nebolo zle ale na dotyk nie velmi prijemne... nedalo sa vobec prejst prstami vo vlasoch. Nesmrdela mi hlava a ani nesvrbela a ani supiny som nemala.
Skusala som rozne prirodne prostriedky ako sa zbavit tej voskovej vrstvy... ocot, pivo nezabrali. Soda bikarbona zabrala ale podla mna to poskoduje vlasy. Mineralne bahno fungovalo dobre ako sampon ale bola s tym ostara a cela kupelna zaspinena. Najlepsie fungovalo surove vajice. Vyslahane ako ked ides robit pracenicu. Vylejes na mokre vlasy, posuchas, oplachnes len cisto vodou - MUSI BYT LETNA -inac sa ti vajice uvari vo vlasoch. Ked vlasy uschly boli ciste akoby som ich umyla samponom. Muz mi nechcel verit ze som si umyla vlasy vajicom. Takto som si uyvala vlasi 2x do mesiaca.
Po 6 mesiacoch boli vlasy krasne leskle, vlacne a prestali sa mastit. Stacilo umyt kazde dva mesiace. Postupne som prestala pouzivat vajice a sla spat k samponu. Po porode je to s vlasmi velka bieda. Pockam kym prestanem dojcit a potom to zacnem riesit.

Starostlivost o vlasy je velmi individualna. Co funguje pre jednu babu, vobec nemusi fungovat pre druhu... len skusaj az kym najdes to co funguje pre teba.

sonka_miro
20. aug 2020

Mne pomohol obycajny dixi zihlavovy sampon. Z vecera do rana som ich mala mastne ,kazdy den som musela umyvat a teraz umyvam cca kazdy 3 den

akinom0077
20. aug 2020

@mistymay33 / suhlasim, mne sa mastia extremne. Zacalo to ked som mala 10r a pretrvava to az do 35r. Nic sa nezmenilo. Mam prirodzene blond vlasy polodlhe, rastu mi pomaly. V lete ked si umyvam rano, vydrzia mi ako tak. Ked si v zime umyvam vecer na dalsi den cca o 17h som mastna viditelne. Takto sezonne fungujem z dobodu ze kedze ich musim roky zatazovat dennym umyvanim a rastu pomaly nechcem este aj fenovat a pod.
Vyskusala som rozne sampony z lekarne atd. vitaminy, to proste nic nepomaha.
Dokonca som vyskusala a vydrzala som 6 tyzdnov... fungovat tak ze si umyjem kazdy druhy den, necakala som zazrak ale aspon mierne zlepsenie aspon do stavu ze by mi fakt vydrzali dva dni ale nic take sa nekonalo! Bolo to neprijemne den 2 sa ma vela x ludia pytali ci mam mokre vlasy🙂 ci som si prave umyvala🙂

akinom0077
20. aug 2020

@1xenia1 mne sa to nezlepsilo skusala som to viac x a vzdy som vydrzala vyse mesiaca

krisbar
20. aug 2020

Ja som zacala pouzivat sampuchy od ponio a z raz za 2 dni teraz si umyvam kazde 4-5 dni.

petkaaa
20. aug 2020

No ja zbožňujem rady typu- neumývať vlasy každý deň. Ako ja neviem čo robíte vy, ale ja chodím normálne do roboty každý deň a nemôžem si dovoliť chodiť s mastnými vlasmi týždeň.

akinom0077
20. aug 2020

@petkaaa / presne, mas pravdu. Ja napr to mam fakt ako mokre aj ked mam cop je to des skusim najst foto pridam to sem. Ja mam napr vseobecne mastnu pokozku aj plet aj telo

akinom0077
20. aug 2020

@petkaaa je to v praci neprijmne hlavne ked robis s ludmi a pozeraju na teba akoby si si tyzden neumyla pripadne mam to jednym slovom ako mokre.

petkaaa
20. aug 2020

@akinom0077 No ja by som takto nešla určite nikam. Cítim sa tak nekomfortne a neviem prečo by som mala chpodiť takto neupravená.
Takže rady typu - nechaj vlasy premastiť je pre mňa asi taká, ako keď si zašpiníš tričko a niekto ti povie, aby si ho ponosila dokedy fľak neodíde sám.

janetinka27
20. aug 2020

tiez sa mi mastia vlasy. umyvam si kazdy den rano, lebo keby som umyla vecer, tak rano mozem na nich hranolky vyprazat. aj kolegyne hovorili, ze si v mladosti umyvali casto a potom uz stacilo dvakrat do tyzdna, ze mam predlzovat interval. ale podla mna je to velkom, t.j. hormony sa vekom zmenia a bude to lepsie (ak este budu vlasy).

simca06022011
20. aug 2020

Ja som si musela umyvat vlasy denne... nakoniec sa mi objavili problemy s pokozkou hlavy. S koznou sme sadli a normlane som si musela znacit vlasov dennik, zo zaciatku to bolo na nervy.. fakt dva dni bez umytia a isla som sa zblaznit. DOstala som za ciel znizit umyvanie na 2-3x tyzdenne. A dala som to v pohode do mesiaca. Pomohol suchy sampon ako SOS /klorane ma taky uplne jemny, vyfuka sa von z vlasov aj fenom/.
A samozrejme, techniku umyvania trosku pozri.. nedavas si vela samponu? dostatocne to oplachnes z vlasov? Vela sa dostane na konceky a vysusuje ti to cely vlas. Ziadne kruzenie vlasmi na hlave a podobne fajnotky, kde sa tie vlasy viac pomotaju, konceky sa potom stiepia atd. Rovnako pouzivas spravny sampon? Su ludia co si myslia, ze zmyt vsetko masne z vlasov sa musi. Ale potom sa ti tie vlasy mastia este viac. ROvnako aj na plet.. aj vlasy potrebuju bud hydrataciu alebo vyzivu.. alebo obe. Ono je super, ze su sampony na "kazdodenne pouzitie", ale to pokial nerobis v bani, alebo na poli a si zaprasena, spinava, fakt nie je nutne.. Produkt yneporadim, kolko ludi tolko nazorov, ja mam toho fakt tolko vyskusaneho a co ini ospevovali, ja nemozem ani citit. Ziadne tuhe mydla prirodne, sampuchy na mna nefungovali, praveze tie vlasy boli ako z chemlonu, a kedze ich mam jemne, tak este take tuhe, tvrde... Rovnako oleje na vlasy.. nuz neviem komu to pomohlo, ale mne nie.

simca06022011
20. aug 2020

@petkaaa no vies, ak po jednom dni ti vlasy vyzeraju tak, ze nemozes ist na druhy den do prace bez umytia, tak je asi naozaj nieco zle.. lebo ja si vlasy ucesem, vypnem a nik nevidi ci som si ich umyla rano alebo vcera. Vacsinou je to viac o zvyku a pocite, ze nemam cerstvo umyte vlasy... A kym som si zvykla, ten 3den som rano supla suchy sampon, vlasy vyfenovala, ucesala a isla... a vecer umyla.. Tiez mi to prislo ako nepredstavitelne a smiesne, ale ked mi to povedala hadam dvadsiata kozna, tak asi na tom nieco bude... Za par mesiacov som boal zahojena a teraz si v klude vlasy mozem umyt 2x do tyzdna, alebo aj 7x do tyzdna ak naozaj treba ked sa napr. kupeme niekde atd. A nemastia sa mi skoro vobec.

akinom0077
20. aug 2020
denda007
20. aug 2020

Pridajte so šampónu sódu bikarbónu. Je to super.

andreatytler
20. aug 2020

@akinom0077 Myslim ze prejst z umyvania kazdy den na kazdy druhy den nic nezmeni. Aj kazdy druhy den je prilis casto. Tam musi byt ovela radikalnejsia zmena aby sa dostavil vysledok.
Uplne chapem ze pri extremnom masteni a nutnosti chodit do prace kde potrebujes byt upravena je to nerealne nechat vlasy premastniet...ale co tak na dovolenke... tiez to nie je idealne ze zabijes celu dovolenku doma s mastnymi vlasmi ale ak to ma zajst do takeho extremu ze budes mat kozne problemy koli castemu umyvanu, tak to stoji za to.
Skus umyvat len vodou kazdy den. Tepla voda uvolni mastnotu a rozlozi ju rovnomerne po celom vlase, takze korienky nebudu premastene a konceky suche... bude to cele rovnomerne premastene.
Skus pridat ocot do poslednej vody na oplachovanie alebo umyt s tym surovym vajickom.
Treba skusat.
Ludska koza a vlasy su nie stavane na kazdodenny sampon. Podla mna to velmi skodi. A kozne choroby su jedny z najhorsich lebo sa cloveka drzia ako kliest. Jevelmi tazke ich vyliecit.
Nech sa ti to podari🍀

medulienka81
20. aug 2020

@letinka25 preplachuj jablčným octom

smejko25
20. aug 2020

@petkaaa predstav si ze aj ja som chodila do roboty kazdy den (som uz na materskej) ...ale prednejsie mi bolo neumyvat si kazdy den vlasy.. chcela nechcela musela som to podstupit. V nedelu vecer som umyla vlasy a do piatku vydrzala. robila som si drdoly takze az tak to vidiet nebolo

janetinka27
20. aug 2020

zavisi aj od celkoveho stavu vlasov,hustoty,farby... ked ma zena redsie vlasy, alebo kratke,tak toho moc nezamaskuje. pri redsich presvita koza na hlave a mastne vlasy su odhalene. navyse clovek sa v teple poti a potom si pripada ako kvasak.nie je to iba o vzhlade ale aj o neprijemnom pocite (spotena hlava)

zuzi252
20. aug 2020

A dávaš si suchý šampón? Ja by som tiež menej vlasy umyvala. A nastriekala suchý šampón. Za par eur v drogerii a mastnotu zakrie a budes ich mat ako čerstvo umyte...

andreatytler
21. aug 2020

@letinka25 Suchy sampon urcite vyskusaj ako radia baby. Poznam sice zeny ktore vravia ze im suchy sampon nepomaha ale mne pomohol. Je to sice tiez chemia a velmi vysusuje vlasy ale ak sa pouzije len raz za cas, myslim ze je to OK.
Ja pouzivam 1-2x do mesiaca. Mne staci umyvat vlasy 1x do tyzdna ale v druhej polke tyzdna uz vidno trochu mastnotu. Do prace alebo obchodu tak kludne pojdem ale ak potrebujem byt velmi pekna, tak pouzijem suchy sampon a vlasy su ako cerstvo zmyte. Ale nevydrzi to dlho... maximalne 1-2 dni. To ale nevadi lebo potom uz aj tak pride cas umyvat.
Tiez nie je suchy samon ako suchy sampon. Ja som vyskusala 3 dokial som nasla dobry. Niektore nechavaju biely film.
Ten co mam teraz tak krasne vonia ze mi normalne davaju cudie zeny komlimenty ked cakam v rade na pokladnu alebo v autobuse🙂

akinom0077
21. aug 2020

@andreatytler / ja som vyskusala viacero suchych samponov a napr Elseve, syos - nula bodov vlasy mi ostanu rovnako mastne, trosku ako -tak mi funguje Shauma a Batiste.... ale moj nazor je taky ze pouzivat do kazdy druhy den aby som predisla umytiu....nie je vhodne je to chemia! rovnako ako keby si tie vlasy umyje....ked uz tak vydrzat bez sucheho samponu co je fakt taze pretoze napr ja robim sludmi a pozeraju na mna ako ná ciganku co nema na vodu a sampon lebo za jedne den o mam mokre do pol dlzky ale tak ze sa mi stalo ze sa ma par x klienti pytali ci mam mokre umyte vlasy napr v zime ze boze vy ste vonku s morkymi vlasmi...navyse ked to mam mastne strasne ma svrbi cela hlava

janetinka27
21. aug 2020

tiez by som si nenasypala do vlasov suchy sampon. radsej umyjem ako tam nasypat chemiu a nechat ju tam. aky je potom rozdiel v castom umyvani a castom sypani sucheho samponu? aj tak je to vlastne vzdy zasah do pokozky (otazka je, ktory z nich je setrnejsi).

akinom0077
21. aug 2020

@janetinka27 vyborne napisane