Ako sa vyhnúť operácii platničky v 30tke?

25. apr 2022

Ahojte, chcem sa opytat , ci je tu niekto komu sa poskodila/vysunula platnicka v mladom veku a nemuseli ste na operaciu. Som z toho smutna, bojim sa ze sa to rokmi zhorsi a bude predsa potrebne ist na operaciu,resp. invalidity. Pomohli vam masaze, SM system ?

marca12
25. apr 2022

Jedine pravidelne a dobre vykonane cvicenie ti pomoze. Nesmies byt leniva. Ja akonahle polavim,hned citim bolesti. Masaz je na uvolnenie,nie na napravenie platnicky

stanulienkat
25. apr 2022

Vysunutu platnicku aj v mladom veku ma kde kto. Vobec ti nemusi hrozit ani operacia a uz vobec invalidita. Najdi tu temy, co mas s tym robit. Je ich tu tisic.

zuzinapipina
25. apr 2022

No mne zisitili v 18 tich vysunutu platnicku, tlacila mi na miechu, vtedy ma nikto nechcel operovat, vraj som ešte mladá a necceli aby som ostala na vozicku...avsak tazka práca a tehotenstvo tomu vsetkemu napomohli a tak som musela ist na operaciu ako 29 ročná...a to je uplne iný život, lepší,neberiem ziadne lieky, nemam žiadne bolesti, teda iba pri mesiacoch ☺️ ale cvicim...dr mi povedal,ze ked chcem predchádzať bolestiam a tazkostiam, pomoze iba cvicenie..kazdy den,minimalne 30 minut....a tak aj cvicim odvtedy, su tomu uz 2 roky....a cvicenie no nieco mam z jogy na chrbticu, nieco z fyzioterapie, a este cvicim podla jedneho ruskeho neurochirurga, video je aj na youtube...a to mi veľmi pomáha...☺️

lucia147852
25. apr 2022

Cvičiť, cvičiť, cvičiť ale správne. Zo začiatku pod dohľadom odborníka.

loginexistuje
25. apr 2022

@zuzinapipina pls vies mi dat kludne aj do ip link na to video neurochirurga ? Dakujem

autor
25. apr 2022

@stanulienkat ja som sa hned docitala o ochrnuti, o problemoch s vylucovanim, tak ma to hned vystrasilo…mozem sa opytat ake si mala na zaciatku problemy ked si zistila ze ide o platnicku ?

autor
25. apr 2022

@zuzinapipina a mozem sa opytat ako ti to zistili resp ake si mala prve priznaky ?

stanulienkat
25. apr 2022

To ma strasne velalydi. Ja som mala bolesti chrbta a trpnutie koncatin. Ale ja som to mala uz velmi vysunute. Rehabilitaciou, elektroliecbou a cvicenim je uz fajn. Nespat na chrbte, neumyvat vlasy nad vanou.

autor
25. apr 2022

@stanulienkat no mna najprv seklo a tyzden som mala bolesti, po dorsiflexw a suchom teplw trosku lwpsie, no poslali ma na mri vraj to bude urcite platnicka

simca06022011
25. apr 2022

Moj chlap takto bol ze "operovat uz len". Obmedzit sedenie pred pc musel, stolicka klakacka a ine. Schudnut a cvičiť. Ine asi nic ine nerobil. Teraz ma 45 a okrem takeho, ze prechladol a seklo ho nemal problémy.

stanulienkat
25. apr 2022

Ano, casto ma sekavalo. Robila som nespravne rotacne pohyby. Chod na Mr. Urcite to bude platnicka.

autor
25. apr 2022

@stanulienkat a ako dlho cca trvalo kym pomohli rehabilitacie ?

autor
25. apr 2022

@simca06022011 a boleli ho skor krize alebo chrbat ?

stanulienkat
25. apr 2022

Niekolko tyzdnov. Samozrejme cvicit potom stale.

adriannasvk
25. apr 2022

SM system,nic ine. Bratovi v 13 zacali vazne problemy s chrbticou,musel prestat sportovat. V 18 mu hrozila operacia,nedokazal ani chodit. Siel do AF rehab do BA a odtial sa vratil ako vymeneny,cvici pravidelne kazdy den a 1x rocne chodi tam na tyzden. Kamosku tam viezli leziacu,nedokazal ani chodit,po 2 tyzdnoch odtial prisla po svojich.

autor
25. apr 2022

@adriannasvk dakujem pekne, ja som z ke ale samozrejme ak by to bolo zle asi by som isla aj tam…je to velmi drahe ?nevies ?

autor
25. apr 2022

@simca06022011 cize nakoniec ho neoperovali ?

adriannasvk
25. apr 2022

Vies co,my sme tiez stredne Slovensko, cca 2,5h cesty to mal brat ale otec s nim pobehal cele Slovensko od KE az pp BA a az tam mu pomohli. Uf to ti neviem povedat,ale odbornici su tam,zavolaj si kludne pre info, viem,ze vyzaduju aby si prisla s cd z MRI aby vedeli co mas, kde mas,ako mas. Urcite najdes viac info na ich FB ci web.stranke. ale su top, bratovi hrozil invalidny vozik,mal to velmi nebezpecne poposuvane. Takze my sme uz na €nepozerali... neviem ci nemaju cennik aj na nete

xxxanna
25. apr 2022

ja mam 15 rokov , vysunute platnicky kde mi tlacia na miechu a nervy , ked som bola kvoli tomuto hospitalizovana tak mi k tomu zistili ze mam vacsiu cast nervov kvoli platnicke poskodenych...od zaciatku som chodievala na rehabky no nemala som pocit ze mi to pomohlo , skor by som povedala ze len ciastocne ale bolesti sa neustale vracaju a take ze SM system mi neodporucaju...chceli mi podat ozon , len sa tak nestalo pretoze to mam v krcnej oblasti chrbtice a vsade mi vravia ze to je zrejme na operaciu ,tak uvidime.

simca06022011
25. apr 2022

Nie

zuzzkka
25. apr 2022

Sm system jedine. Ja mam za sebou hotovu kalvariu, tiez ma mali v 28 operovat. Vdaka sm som uz skoro 8 rokov bez bolesti. Kludne mi napis spravu, rada poradim

kacena4
25. apr 2022

dolexite je aky je stav. ak je len vysunuta sm systemom - cvicenim sa da kratne upravit. dcera mala vysunute 2 po uraze v 13r. dnes beha ako srnka. ja som tiez 20r. mala vysunutu a fungovala som obcas ma seklo bolesti ale v pohode. potom sim mala uraz a platnicka praskla vytiekla a tlacila na miechu. museli ma operovat 3m pn a znova fungujem bez problemov a pracujem cvicim denne

loginexistuje
25. apr 2022

nechapem preco pri prvom selniti uz tu rozoberas operaciu treba cvicit schudnut a tak

autor
25. apr 2022

@zuzzkka dakujem napisem ti 😊

autor
25. apr 2022

@loginexistuje tak chudnut nebudem, mam 54kg a 172 cm :D a lekar ma dnes dost vystrasil tak som sa zlakla, lebo uz tyzden co ma seklo a lieky nezaberaju

simca06022011
25. apr 2022

Tak moj chlap lezal skoro 2 mesiace a este rok hadam co sa daval do normálu, týždeň je naozaj nič. Chrbát je na dlhe riešenie aj navzdy.. Cvičenie, skola chrbta velmi pomáhajú
Mna ked sekne tak som ko cca 2tyzdne

autor
25. apr 2022

@kacena4 ahoj, to zatial neviem v akom stave, ale tak chodim normalne do prace, pred tyzdnom ma seklo, mam pocit ze mam uplny bloknv chrbte ale tak v praci obsedim, beriem lieky na uvolnenie svalstva a poslali ma na sm-ko. Je tazke sa to naucit ?

kacena4
25. apr 2022

nie je tazke sa to naucitl len to chce cas neda sa to za 1-2 hodiny a ak chodis a obsedis je to dobre.

autor
25. apr 2022

@simca06022011 a bol len seknuty ? A dakujem dufam ze to bude tiez len to, prvykraz ma takto seklo a mam take bolesti.

autor
25. apr 2022

@kacena4 no chcela bY som aspon 10krat s fyzioterapeutom a potom cvicit uz doma ak sa naucim,verim ze to pomoze