Absces - zákrok, priebeh

barnecka
14. júl 2024

Ahojte,chcem sa spýtať tých ktorý majú skúsenosť,koľko ste strávili v nemocnici s abscesom keď vám ho rezali? A ako to prebieha ? ďakujem

pe_mi
14. júl 2024

@barnecka ahoj,manžel išiel domov hneď po zákroku,aj s drenažou a chodil na čistenie.my máme takúto skúsenosť.

barnecka
autor
14. júl 2024

@pe_mi A prosím ta kde mal ten absces a aký veľký?
Priateľ ho ma medzi nohou pri ľavom semenniku a zevraj bude pod narkozou

anavixy
14. júl 2024

@barnecka pod narkozou urcite, ale aj po narkoze ho pravdepodobne pustia o nejake dve hodiny, zalezi ako sa bude citit. Vacsinou to robia na jednodnovke.

pe_mi
14. júl 2024

@barnecka manžel mal na pravej polovici zadku a vnútri mal pri prvom výbere hnisu 1,5 litra.lekar hovoril,že za svoju prax toto ešte nevidel, mohol mať otravu krvi.vyse týždňa sa necítil dobre a išiel az potom ,keď bol komplet Malatny a slabý ako mucha.len tak,tak
Keď vám povedali ,že pod narkozou,tak to asi tak bude.ale rátala by som len na 24 hod asi pobyt

barnecka
autor
14. júl 2024

@anavixy to fakt? Priateľ ho ma strašne obrovský to si ani predstaviť nevieš aký je veľký... V Bratislave ho chceli nechať na urologi 2 týždne a antibiotika mu pichať rovno do žíl.

barnecka
autor
14. júl 2024

@pe_mi jeee... strašne niečo toto... a kde to robili manželovi? Lebo priateľa posielajú na urológiu stým.
My ideme do Galanty zajtra tak dúfam ze všetko dobre dopadne a spravia mu to a čím skôr bude v poriadku.
Inac ja som si myslela ze to aj tyzden možno viac sa stým ostáva v nemocnici,lebo hovorím v Bratislave na urologi ho tam chceli 2 týždne nechať a antibiotika mu pichať do žili

pe_mi
14. júl 2024

@barnecka keď budete mať po Tom,isto napíš svoju skúsenosť .
Manželovi to robili na chirurgii, bez narkózy .mne tu minule neverili na MK a zopár komentov sa do mňa navažalo,že bez narkózy, no jasné ,že to sa nerobi.
ved načo by som si vymýšľala.ja som zase myslela ,že to je bežná prax ,aj keď teda rezať zažíva do komplet napuchnutého,prekrveneho miesta ..otras
Ja som manželovi hovorila,že keď som to videla, teda bola som s ním vtedy ,že ja keď nedajboh by som niekedy mala absces,nech ma chropne panvicou po hlave a donesie na miesto činu .lebo dobrovoľne ma sem nikto nedostane 😁😁
Manžel tak isto bral antibiotiká 10dni

barnecka
autor
14. júl 2024

@pe_mi Keď bude po určite napíšem.
Toto ani nehovor bez narkózy to ako vydržal pane bože.. veď priateľ ani ležať sediet nevie a nie ešte aby zažíva mu tam rezali a stláčali.
Len vieš čomu nerozumiem prečo ho posielajú na urológiu, popritom mu včera na Ružinove robili sono a semenniku sú v poriadku.A za aký čas sa mu všetko zahojilo?

slavomira236
14. júl 2024

@barnecka mne tiez normalne na ambulancii rezali bez umrtvenia tesne pod prsnikom v tom zhybe. Bolelo to jak svina..

pe_mi
14. júl 2024

@barnecka ja to nechápem, prečo zažíva.a vytláčať riadnou silou.akoze mám zimomriavky,keď o tom píšem.ja som hovorila,že by som ich skopala asi tých doktorov,od strachu.manzel je veľký chlap, kožu má ako hroch a berie to tak,že sa to musí a hotovo
Na prevezy a čistenie chodil myslím tých 8 dni.potom dobral ATB a bolo dobré

petamich
14. júl 2024

@pe_mi ja som mala niekde cca. okolo kostrce absces a cistili mi to tiez bez narkozy, lokalne anestetikum mi pichli, dali mi tam potom dren a chodila som kazdy den asi tyzden na cistenie 🙂 to len na podporenie tvojho tvrdenia, aj mne bez narkozy

anavixy
14. júl 2024

@barnecka no tak tazko povedat, ona ta liecba bude urcite trvat niekolko tyzdnov, prevazy, dren, atb vyplachy.. zalezi od stavu, od pacienta, od konkretneho pracoviska, to my nevieme. Ale robia sa abscesy aj v narkoze ako jednodnovka a aj bez narkozy len s lokalnym umrtvenim a je to normalny lege artis postup pri mensich abscesoch.

guudy
14. júl 2024

V Ga na chirurgii, bez umrtvenia, bez narkozy. Rodinny prislusnik reval ako tur. Galantska nemocnica je cisty stredovek. Nielen kvoli tomuto.

barnecka
autor
14. júl 2024

@guudy a kde mal absces? A co poslali ho kedy domov?

barnecka
autor
14. júl 2024

@guudy veľké to mal?

guudy
14. júl 2024

@barnecka pod kostrcou. Ambulantne robili, bez hosp.
Ake velke neviem, nepozeram rodinnym prislusnikom na zadok🤷🏼‍♀️

marinka70
14. júl 2024

@pe_mi môžem vám potvrdiť že aj môjmu manželovi vyberali absces bez narkózy,mal to v hroznom stave bolo mu zle. V piatok sme boli na chirurgii kde mu dali ATB a povedali že ak to neprejde urobia to v narkoze, v nedeľu mu už bolo veľmi zle,šli sme na urgent že ho teda príjmu, a dr čo prišiel mu to urobil rovno na urgentne. Mala som šťastie že som sa prechádzala s nepočula ho ako kričal. Po zákroku ho hneď pustili domov. Ledva prišiel domov. Bolo to hrozne. Potom chodil každý deň na čistenie.

wonder13
14. júl 2024

@barnecka ja som išla s abscesom na poslednú chvíľu, ihneď operacia, a bola som tam 3 dni. Dostávala som ATB do žily. Potom som chodila dlho na čistenie

dada13288
14. júl 2024

@barnecka mojmu muzovi neze nedali narkozu ale ani dren len mu to nechali otvorene. Siel autom domov vsak to mal na zadku a kludne mohol soferovat. Ako sa zdvihol a videl mu potopu krvi na sedadle tak odpadol. Ratovali ho a brali hned na urgent a nechali si ho pre istotu, lebo ozaj mu to krvacalo nejak velmi.

really8
14. júl 2024

@barnecka ja som teda asi mala stastie ale mne to urobili ambulatne a pratala som sa domov. Ale teda mne ho “len” praskli a dali mi dren. Ale viem ze sa da chirurgicky vyrezat priamo to tkanivo kde bol aby sa minimalizovalo riziko ze sa vrati. Inak ja som bola vtedy tehotna, doktor mi to odmietol umrtvit takze ma rezal “za ziva”. Poviem ti, porod bolel menej. Bud na neho potom mila😀

anavixy
14. júl 2024

@really8 prebohaaa 🙉 au au au, pritom lokalna anestezia sa normalne moze aplikovat pocas tehotenstva. Nie ze by to umrtvenie nejako extra zaberalo v zapalenom tkanive, ale aj tak.. muselo to byt hrozne 😟

lilke
14. júl 2024

@barnecka synovcovi 2x rezali absces na zadku, v AT, bez narkózy, lokálne.

really8
14. júl 2024

@anavixy bolo. Ale myslim ze sa pan doktor chcel trochu pomstit lebo tyzden som to odkladala a nakoniec som musela ist na pohotovost zrovna na velkonocny pondelok🙈 uz som nevladala ani chodit ale keby viem vydrzim do utorka😀

vreckovka2
14. júl 2024

No mne absces rezali na urgentne a teda bez umrtvenia. Dali drenaz a este 2 dni som isla na cistenie na urgent. Akurat boli sviatky. Plus Atb. Bolelo to ako svina, aj som si ponadavala. A ked mi tam davali dezinfekciu, tak som myslela, ze horim. Na druhy den pri vymene drenaze, taky mlady doktor, ze vydrzte. Tak mu vravim, ze drzim a vydrzim, alebo boli to ako fras. Potom som chodila este ku chirurgovi na cistenie a prelepovat. Ten ma aj poslal na dalsie vysvetrenia.

lorin29
14. júl 2024

@barnecka mne ambulantne vyrezavali nakostrci... Bolesť ako sviňa... Zadrenovali a išla som domov.. Chodila som len na prevazy
Ak bude v narkóze tak pravdepodobne si ho nechajú do ďalšieho dňa na pozorovaní.. Keď hovoríš ze to ma také velke

svetlonos
14. júl 2024

Pre Boha to prečo robia ako v stredoveku?? Co by sa stalo keby trvám na narkóze? Ved to je hrozne.

alex7584
14. júl 2024

Mne ako 15 rocnej na mandli, samozrejme ambulantne, bez upozornenia, 3 dni po sebe...nikdy viac...vzdy ked ma boli hrdlo, hned chodim kukat do krku, ci nahodou 😅

pe_mi
14. júl 2024

@alex7584 au,to je fakt blbé miesto a ešte v 15

11bodka11
14. júl 2024

Kamoskinmu muzovi to rezali na zadku bez narkozy. Ze to brutalne bolelo.

mamina7070
14. júl 2024

mne rezali brucho bez anestezy trnava predtym silne atb a aj potom vyplachy peroxidom a cistenia niekolko dni
tiez drenovali a cistili vyskrabavali vyplachovali na styri krat