Menštruačné plavky pre 15-ročnú

julca777
3. aug 2024

Ahojte žienky, chcela by som sa vás opýtať, že či nemá niektorá z vás skúsenosť s menštruačnými plavkami. Mám 15 ročnú dcéru (ide jej 16. rok), menštruuje od 13 a stále nemá pravidelnú menštruáciu a tak sme nemohli naplánovať dovolenku...Za chvíľu ideme na dovolenku a má PMS, bolí ju podbruško atď..., takže to pravdepodobne vyjde na dovolenku. Zväčša jej trvá menzes 6 dní a tak by ho mala prakticky celú dovolenku. Bojí sa zaviesť tampón, má strach ze si ho nedá dosť hlboko a pretečie a bude ju to bolieť alebo že sa jej utrhne šnúrka alebo si prepichne panenskú blanu, jednoducho si nechce a nedokáže nič zaviesť do seba. Má menštruačné plavky, ale čítala som, že je to skôr ako poistka, napríklad keď ju má dostať a práve sa bude kúpať tak že jej to trocha zachytí alebo keď jej pretečie tampón alebo tak nejak. Nechcem jej dávať žiadne tabletky, nakoľko jej nechcem v mladom veku rozhadzat cyklus a ani keď bude staršia jej to nechcem dávať, lebo podľa mňa nie je správne a zdravé takto nejako umelo zasahovať do organizmu.... Čítala som niečo o citrónoch, ale na niekoho to má opačný efekt alebo to nezaberá, takže to nejdem teraz riskovať. Takže by som sa chcela spýtať, že či nemáte skúsenosti s menštruačnými plavkami. Viem, že sú aj tampóny s aplikátorom, ale ten tiež treba zaviesť do určitej hĺbky, bohužiaľ to nefunguje len tak, že sa to priloží zvrchu a aplikátor to dá na správne miesto 🙂

anjelicek26
3. aug 2024

Píšeš,ze ma veľmi nepravidelný cyklus a na druhej strane,se jej nechceš dat tabletky, aby jej nerozhadzali cyklus😅Véd to nedáva zmysel.. ano plavky sú len poistka na slabsie dni, tampón pre pannu nepríjemná záležitosť, kalisok detto použiť nemôže.. ja by som šla po tabletky. Véd tam nejde len o krvácanie, ale celkovo nafúknuté brucho,bolesti, zla nálada...

julca777
autor
3. aug 2024

@anjelicek26 no ja som myslela do budúcna, že to potom škodí a a aby jej to potom nerozhadzalo cyklus a všeobecne neublížilo. Má aj iné zdravotné problémy (so srdcom a tak, takže nejdem pokúšať osud s tabletkami), ešte stále nie je dospelá a ani tak by som to nedala.... Viem, že niekomu tampóny nerobia problém, ani pannám takže je to individuálne. Čiže utrpenie ako pre koho, ale v našom prípade asi hej 🙂

irama29
3. aug 2024

odporúčam plavky perties https://perties.sk/produkt/aqua-menstruacne-pla..., moja dcéra ich mala počas tohtoročnej dovolenky, sú super, nepretiekla, kúpala sa v nich v mori, kupovala som tiež na odporúčanie známej, ktorej dcéra ich mala minulý rok na dovolenke..sú síce drahšie, ale stojí to za to, aby mladé dievčatá nepresedeli celú dovolenku na lehátku..

abdn16
3. aug 2024

Skusenost nemam, ale len tolko som chcela, ze ja som zvladla dovolenku aj s normalnymi plavkami. Tampony zo srdca nenavidim a menstruaciu som dostala hned na druhy den po prichode dovolenky uplne necakane, o 10 dni skor... Bolo to trochu na nervy, no hned ako som vysla z mora som si sla plavky vyzliect, oplachnut a obliekla som si gate, vlozka, kratasy... a dokolecka... bolo to na nervy, ale co uz. Vo vode je tlak, takze ziadne krvacanie do vody nehrozi.
No bola to taka dovolenka, kde sme chodili na plaz to dediny, kde moc vela ludi nechodi. Takze som sa nejak nestresovala. No niekde v rezorte alebo na plazi, kde je hlava na hlave by som asi mala stres. Ale teda nic nie je nemozne!

julca777
autor
3. aug 2024

@irama29 ďakujem za radu a teda pri nich netreba tampón?

muchotrafka298
4. aug 2024

@julca777 ja mam niekolko tych plaviek od roznych znaciek a su urcene vylucne pri slabsom krvacani. Ta sava vrstva ma asi 1 milimeter. Uz je dostat kupit aj pri silnejsej menstruacii, tie ale vyskusane nemam. Vzhladom k cene si dalsie kupovat nebudem.

zuzkaa1991
4. aug 2024

@irama29 ja rozmýšľam si kupit ale z dm cena celkom rovnaka kedze cez net nestihnú dorazit len vaham ja napr.5 az 7 den viac menej len spinim talze podla vas sa.oplati investovať?kedze ms sa mi tak posunula ze celú dovolenku mam.mat ms🤦‍♀️ preto som posledny týždeň zamýšľam nad tymi plavkami to aj ked náhodou zena ma.krv tie plavky nic nepripúšťa??

Ale.v mojom v prípade chcem len na posledne dni ked používam intimku

muchotrafka298
4. aug 2024

@zuzkaa1991 nie neprepustaju. Toto je otazka v kazdej diskusii o tychto plavkach. Tento rok je tu o tom asi tak 50 diskusii. Ja ich mam viac, takze sa okupem, prezleciem, preperiem, necham uschnut. Nie som v tych jednych 5 hodin vo vode.

zuzkaa1991
4. aug 2024

@muchotrafka298 jasne necitala som diskusie nemam cas len náhodou tuto ;) takze ďakujem tak si kupim nech aspon tie par dni posledne sa okupem lebo ako prideme v.ten den mam dostať 🤦‍♀️a zas tabletky chcem brat kvôli tetanii aj to ze mam pravidelný

muchotrafka298
4. aug 2024

@zuzkaa1991 ja som videla tie plavjy aj v DM drogerii.

Kupat sa mozes v nich aj prve dni, ale potrebujes k nim este nieco, bud tampon alebo kalisok.

zuzkaa1991
4. aug 2024

@muchotrafka298 neee ja také nepoužívam nemozem ;) preto ked.som párkrát videla tie nohavičky ze zistim recenzie mne nevadi ze nebudem sa kupat ideme kvoli malej nech sa ona okupe v mori 😁😁 lenze v zime ked.sme.objedmavali mala.som ms mat a po dovolenke 🤦‍♀️🤣 ale.z 31d sa posunulo na 28 a bum.mam celu dovolenku

irama29
4. aug 2024

@julca777 tampón netreba

irama29
4. aug 2024

@julca777 a ešte doplním,preto som kupovala Perties a nie lacnejšie značky,lebo Perties sú aj na silnejšie krvácanie a nič neprepustia..Mala ich vyskúšané známa a potvrdilo sa nám to,dcéra mala MS 4 dni z dovolenky a cely tento čas sa kúpala v mori,dala spodok menštruačných plaviek,vrch bežných plaviek a aj to vyzeralo ako komplet a v pohode sa kúpala..

lusu
4. aug 2024

@irama29 koľko kusov plaviek ste mali?

muchotrafka298
4. aug 2024

@lusu za mna minimalne 2, optimalne 3 ks. Vzhladom k cene neviem, ci je to pre teba OK, kedze su drahe.
Mam iba spodne diely (2), vsetky su cierne. A dokupila som si cele, boli vo vypredaji v zime v Bepone.

irama29
4. aug 2024

@lusu 1ks plaviek a 1 ks menštruačné nohavičky,keď som kupovala v júni,bola akcia,že k plavkam dávali nohavičky zdarma a ešte som mala zľavový kód z Instagram,tak to bola výhodná kúpa..neviem,či ta akcia platí aj teraz..S nohavičkami sa kúpať nemá,to bolo len na prezlečenie..ale dcéra v tých plavkách fungovala normálne aj viac hodin pri mori..

simsalabim
4. aug 2024

Moja mladsia dcera tiez nechce tampony ani za svet, ani kalisok a to sme jej vysvetlovali obe so starsou dcerou...ani za svet. A uz niekolko rokov jej menzes vyjde vzdy na dovolenku pri mori, nech planujem ako planujem. Ma 3 menstruacne plavky, ktore si meni meni a prezlieka hned ako vyjde z vody. Na obed ideme vzdy na apartman, kde sa preperu a v horucom vzduchu vyschnu, kym ideme naspat. Ono ani nie su moc od krvi, lebo tlak vody krvacanie zastavi a my nie sme moc na polihovanie na plazi, skor sme hodinu vo vode. Dcera este na ne nosi tieto nohavice z Dectahlonu ako poistku, ale netreba https://www.decathlon.sk/p/179712-54309-damske-...

bambulka711
4. aug 2024

@julca777 nič také ako menštruačné plavky na kúpanie neexistuje. Jedine, že by zabránili tomu, aby sa voda nedostala do vagíny 🤷 menštruačné plavky slúžia práve na to sedenie na lehátku. Pri kúpaní by som sa bála infekcie, keďže počas menštruácie je krčok pootvorený. Ja osobne som si dala napísať norethisteron raz, cca 17 rokov som mohla mať a žiadne následky to nezanechalo.

kataka10
4. aug 2024

@julca777 ja mam 2ks menstruacnych plaviek, pouzila som ich aj tento rok na dovolenke a bolo to fajn. Tampon netreba.

abdn16
4. aug 2024

@bambulka711 a z coho by dostala infekciu? prepdokladam, ze nejde plavat do znecistenej rieky...

simsalabim
4. aug 2024

@bambulka711 krcok maternice nie je nepriepustne uzavrety ani mimo menstruacie. Kludne moze ist plavat, urcite to nezvysuje riziko infekcie.

julca777
autor
4. aug 2024

@kataka10 a od akej značky? Ja mám len jedni od snuggs, také tie najslabšie, lebo zevraj všetky sú s takou tenkou vrstvou a sú skôr ako poistka alebo si ich dat len na posledný deň. Viem, že tie perties sú silnejšie, tak na budúci rok považujem nad tým, no tento rok bude musieť mať tampón.... Ale kúpiť si až 2 alebo 3 je dosť drahé, ale tak super, že sa to aspoň oplatí 🙂

kataka10
5. aug 2024

@julca777 mam 2ks od Perties, kupila som si ich v zlave.

muchotrafka298
5. aug 2024

@julca777 podla mna sa tie plavky neoplati kupovat, ked nie je zlava. Lebo su proste drahe a nevynosis to. Vela zien ich nosi ako klasicke. Momentalne su uz znacky, ktore maju aj pri silnom krvacani, len ja s to uplne neviem predstavit, aka hruba musi byt ta sava vrstva.

danielllka
12. aug 2024

@irama29 ahoj, môžeš mi prosím poradiť, ako sedia velkostne? Moja dcéra má 89cm boky, 74cm pás- Mko bude dobré,.či radšej väčšie?

irama29
12. aug 2024

@danielllka ja som dcéru nemerala, mala som šťastie, že mi známa dala na vyskúšanie M-ká, ktoré mala ona pre dcéru, tej mojej boli dobré, tak som rovno M-ka objednávala..Moja dcéra nosí väššinou veci S, ale teda plavky Perties mala M a boli jej dobré..

riyadh
12. aug 2024

@julca777 moja ma 12 menses tesne pred 12r,tiez sme Toto riesili kedze plavecky dovolenka, objednala som menst plavky, ale boli jej male, tak nakoniec somnsa s dcerkou po rozpravala ci chce skusit uplne mini tam pony probioticke, bola pro kukla neake videa na tuto temu od influencerky, co som bola prekvapena, ze o Tom vedela skor ako ja a nakoniec kedze som nezohnala probioticke na dovcu, tak mini Obi jej uplne sadli😊pouziva len cez dovcu kupanie, inac vlozky. Spokojna je.

julca777
autor
12. aug 2024

@riyadh moja tampóny nechce ani za svet

riyadh
12. aug 2024

@julca777 tak jasne to je problem, Ani ti neviem poradit okrem menst plaviek, a nutit ju nemozes, ja by som tiez nenutila, ale moja to zobrala uplne v poho, dokonca sa zaujimala este skor ako ja..

julca777
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz