Ako obliecť dieťa do škôlky?

29. sep 2024

Škôlku mame 5 minut peso od bydliska (ale so synovym tempom je to tak na 15+ minút..), ráno je cca okolo 10-12 stupňov, cez deň sa to zdvihne až na 20+ stupňov.
V škôlke je v teplákoch a krátkom tričku, akoze s vrchom problém nemám lebo na tričko viem dat tensiu mikinu/pulovrik, a potom bundu podľa počasia, ale nohavice mi robia problem.
Do teraz chodí tak ze rano obliekol zateplené (hrubé) rifle, a v šatni som ho furt prezliekala do teplakov. Aj keď som učiteľke povedala ze na vonku ho prosím prezlecte do tých rifli, tak pochybujem ze tak robili, asi ani nemajú kapacitu až takto riešiť kazde dieťa..
Podľa vás, mam mu ráno dat puncochy+tepláky, a v šatni puncochy dole? Alebo tepláky dole a v škôlke bude v puncochach? Lebo toto vôbec netuším ako riešiť.. Dakujem

ptvw
29. sep 2024

Podľa mňa kombinácia pančuchy a tepláky by mu bolo v triede teplo, aspoň u nas v triede je dosť teplo, ak tolerujú ze dieťa bude len v pančuchách tak nechaj len tie a na von mu supnu nohavice/tepláky už len na to

nikpa
29. sep 2024

Deti chodia von medzi 10-11.30hod. Vtedy nie je pocasie vhodné na zateplene rifle ani pancuchy. Deti vonku behajú, hrajú sa, nesedia na mieste aby im bolo zima v klasických teplakoch. Co mu oblecies v zime keď už teraz mu chceš dat pančuchy? Zbytočne ho babušiš.

jaskolka
29. sep 2024

Keď mu dáš pančuchy, tak silno pochybujem, ze si ich oblečie, keď pôjdu von. Keď tak, daj mu na pančuchy nejaké kratasy (u nás nemôžu byť v pančuchach) alebo mu dávaj na vrch softshelky. Alebo také pogumovane tenké nohavice, to je dobre aj z dôvodu, keď sú sadne ci klakne na zem.

tykat
29. sep 2024

Nechala by som teplaky a skor by som teraz kupila nejaku dlhsiu parku pod zadok. Mozno podkolienky ak mu byva vonku zima.
Puncochy a teplaky ked vonku pobeha tak sa akurat spoti.

autor
29. sep 2024

Čiže ráno keď je cca 10stupnov a idem sním peso, mu dám puncochy+tepláky, a v škôlke mu dám puncochy dole, nechám len tepláky, aby keď pôjdu von pred obedom, mal len tie tepláky ci ako? A v prípade mokrých dní len poviem učiteľke aby mu na tie tepláky natiahli tenké pogumované gate do dažďa? Takto to myslíte?

misinka0611
29. sep 2024

V 10 stupňoch som nikdy nedávala pančuchy. To dieťa sa hýbe. A čo pozuerám počasie už sa to na 20 stupňov nedvihne. Dala by som hrubšie tepláky.

sorciera24
29. sep 2024

v živote moje deti nenosili pančuchy (teda ano, na sankovacku a lyžovanie do snehu)...inak nikdy a skolku mame tak ako asi ty.....a pri 10tich stupnoch?...tak to by ma uz vobec nenapadlo.....a ze preco su deti stale chore? (moje nie).....uplne mu stacia tie zateplene nohacie (v zime), teraz normalne:D....tak som teda obliekala deti ja...

januska12323
29. sep 2024

Preháňaš to s obliekaním. Čo mu dáš keď bude ozaj zima?

joannita
29. sep 2024

Autorka, kup si dvoje softshelky gate zateplene na striedacku. Ale nie take tie mega zazeplene, stacia s tym jemnym flisom.
Rano mu oblecies tensie teplaky alebo leginy, na to seftshelky, ktore si vyzleciete v skolke. A ked idu von, zasa si ich len natiahne na teplacky.
V zime detto. Tensie teplaky/leginy/ pancuchy, ma to softshelky, alebo take tie zateplene gate nepremokave. Ak ma pancuchy, ziber do skolky aj kratasy a na pancuchy mu natiahni kratasy (chlapci tak bezne chodia v skolke)
Je to prakticke.

lulu0123
29. sep 2024

Ja davam tenke uzke teplaky a ked je chladnejsie rano na nich supnem softshelky, mam tenke,hrubsie, v zime v snehu oteplovaky.V skolke si ich vyzlecie a ked idu von oblecie.Ma len 3 roky ale vie, ze si ma obliect vsetko co mal rano.

qwert87
29. sep 2024

Ja to robím tak, že nad 10 stupňov dávam len hrubšie tepláky, legíny (mam dievča). U nás je dnes celý deň 10 stupňov, fuka silný vietor, poctivo teda ešte menej. 20tky už ani neukazuje. Pod 10 stupňov dávam normálne legíny, tepláky (nie zateplene) a sofsfelove gate. Okolo nuly tiež. Keď je zima a uz aj sneh tak pod 0 dávam oteplovačky. Robila som tak cely minulý rok, dcérka spotená nebola a nebola ani chorá celý rok škôlky, nastúpila v septembri prvýkrát. Len v apríli mala kiahne a v júni pár dňové zachripnutie (napila sa studenej vody). Nie je dobre dieťa za každú cenu babušiť.

kavasmliekom
29. sep 2024

Neblázni, nezamrzne v teplákoch, čo bude nosiť v zime?
Ja mám zase opačný problém.
Ráno mame tiež asi tak 15 minút cesty pešo, ale je asi tak 10st, čiže potrebuje na ráno bundu, aj čiapku. Ale už okolo 10 hod je slnko a 20st. A oni im obliekajú všetko, čo majú v skrinke. Niektoré deti sú v krátkom, ktore chodia autom, a pár ich je v bunde. Potom sú spotené deti, keď pre neho idem, je mokrý. Ráno vždy učiteľke poviem, nech mu nedáva bundu, že tam ma tenkú mikinu. Aj tak musí zobrať na seba všetko. Aj mikinu aj bundu aj čiapku 🙈
Keby som zobrala bundu domov a náhodou by bolo vonku chladno, zase by ma to mrzelo, že by mu bola zima 😁

deedol
29. sep 2024

davala som teplaky a softshellky rano a potom von siel uz len v teplakoch.

autor
29. sep 2024

A obuv? Syn stále nosí tenisky také športové na beh s vyššou platformou, a ma ešte DDstepy vyššie topánky, ale vnútri sú kozene, niesu nijak zateplene. Stačia mu podľa vás tie tenisky?

deedol
29. sep 2024

obuv podla toho, ci je sucho alebo mokro. ak sucho a 10-20 stupnov, kludne tenisky. ak je mokro, prechodne kozene topanky (nezateplene).

misinka0611
29. sep 2024

Moja dcéra má 3,5 r. .. nosí tenisky, ak je napršané gumáky...

3petka
29. sep 2024

Ja som sa tiež nevedela spoľahnúť na ucitelky v ms takze som ho obliekala vrch ako ty a spodok tepláky a sofsehlky na vrch.

arianna25
29. sep 2024

Dvoje tepláky, vrchné dáš dole a v spodných ostane v triede a nemusíš prezliekať v šatni. Dopoludnia ich oblečú podľa počasia, ale presne tak, deti vonku behajú, je im teplo a nie je taká zimka ako ráno. Poobede keď budeš chcieť tak natiahnes navrch tie druhé tepláky a hotovo

misana84
29. sep 2024

Ja mám kúpené terminohavavice Konges slojd a En fant a dáva si ich vonku na leginy

olimuc
29. sep 2024

Daj mu Teplaky a nezateplene softshellaky alebo nepremokave sustaky … ak bude na obed treba vie si to na vrch natiahnut … ak stacia teplaky, tak si ich nenatiahne. Teraz stacia nezateplene celorocky …

lucia13022023
29. sep 2024

Daj mu spodky a tepláky, nech je v triede v spodkoch. A keď pôjdu von, nech si na ne oblečie tepláky

misana84
29. sep 2024

Ale samozrejme že ešte ich nedávam… až keď bude ozaj chladno… prelom október, november… a inak ich nosí aj celu suchu zimu

marsmykkok
29. sep 2024

Ja by som dala klasické tepláky také "univerzál" teda proste vrch teplákovina, vnútro podšité niťou (teda nie také tenké ako tričko letné a ani zateplené flisom, ale klasika) , to mu bude dobre aj po ceste aj v škôlke aj cestou domov, na stehna mu zima fakt nebude. A po ceste ráno hrubšie ponožky a na to tenisky a v škôlke dať dole hrubé ponožky a tak tenké-klasické.

euka210
29. sep 2024

10C je na hrubsie teplaky, na pancuchy este nie.
Niekde na pancuchy si chlapci dnu daju kratasy a ked idu von miesto kratasov daju teplaky...ale to tak pri dennej teplote pod 10C.
Ja som tusim davala teplaky a na to sportove nohavice/sustiaky a take...toto bolo blbe obdobie vzdy na obliekanie chlapcov, dievcata to maju jednoduchsie s leginami 🤷‍♀️

sagitta33
29. sep 2024

Pančuchy dávam keď je aj cez deň 10 stupňov. V škôlke si vyzlečie tepláky alebo softky av triede je iba v pančuchách.

ibajaanikiny
29. sep 2024

Mna este ani nenapadlo pancuchy vytiahnut…fuh,pri tych stupnoch este podla mna nevhodne. Hrubsie teplaky a je to,viac malej nedavam

mira0611
29. sep 2024

Ahoj autorka, ja som od oktobra az kym nenasnezilo daval synovi vysoke trekove topanky znacky adidas, vtedy este boli do 50 euro, a vzdy sa mi ich podarilo aj dobre predat, lebo vela vydrzia.
https://www.sportisimo.sk/vysoka-trekova-obuv/?...[]=chlapcenske
Daj si impregnaciu na to a pekne Vam posluzia aj v dazdi. Bolo take, ze nesnezilo absolutne a bola slaba zima a tieto nosil az do konca zimy.

sagitta33
29. sep 2024

@euka210
@ibajaanikiny U nás dnes bola zima, že som pančuchy vytiahla aj pre školáka.
Ale boli sme celý deň vonku.

ivik4
29. sep 2024

A to preco chces davat pancuchy uz teraz ???? Ano je chladnejsie ale na 2vrstvy z daleka nie

mimikarol
29. sep 2024

U nás chlapci mali pančušky a kratase oblečené