Menštruačné nohavičky na kúpanie

17. júl 2024

Dobrý večer dievčatá. Mám taký problém. Dcéra má ísť zajtra na plaváreň a ako na ten truc dostala menzes 😔 máva ho ešte len druhý krát, takže v podstate slabý.
A tak mi napadlo, že keď sú aj Menštruačné plavky, tak tie Menštruačné nohavičky, ktoré kúpim trebárs v DMke asi nebudú dobrý nápad na kúpanie, že?
Ďakujem

muchotrafka298
17. júl 2024

To ani nad tym nerozmyslaj. Tie nohavicky ked namocis do vody, tak sa uvolni vsetka krv co je v nich. Nech si da tampon. Menstruacne plavky su aj tak urcene len pri velmi slabom krvacani.

autor
17. júl 2024

@muchotrafka298 len ako 10 ročnej vysvetliť, ako ho tam má dať 🤔

muchotrafka298
17. júl 2024

No tak nepisala si, ze ma 10 rokov. Jedine jej kupit tie plavky, Modibodi ma aj velkosti pre teens. Lebo fakt v tych beznych nohavickach sa kupat nemoze. Alebo proste nepojde.

luliu
17. júl 2024

Moja dcéra si dala prvýkrát tampón cca v 11 rokoch, chcela sa kúpať. Normálne jej to vysvetli, zvládne to. A menštruačné nohavičky ani náhodou, osobne ani plavky na začiatku menzesu by som jej nedavala

vkatush
18. júl 2024

Ja som dostala svoje druhé krámy v živote na dovolenke v Chorvátsku. Mama mi kúpila vložky, ale už aj tampóny, že ak by som sa chcela ísť kúpať.
Šla som si to sama "študovať" na záchod, pri tampónoch bol normálne príbalový leták s obrázkom (na súkromie som háklivá od malička, nechcela som pomoc od mamy).
V pohode som to zvládla.

autor
18. júl 2024

@muchotrafka298 písala som, že ho má druhý krát iba. Nevadí. Ďakujem.

muchotrafka298
18. júl 2024

Kazdy den je tu pomaly 5 tem ohladom tychto menstruacnych nohaviciek a plaviek. Pisem vzdy to iste, tie plavky maju tak tenku tu savu vrstvu, ze skutocne sa to neda pouzivat pri silnejsom krvacani. Ja ich mam niekolko, rozne znacky a pouzivam uz len na konci, ked mam fakt ze par kvapiek za cely den. Nohavicky pouzivam vzdy uz 4 roky.

patus_2
18. júl 2024

@muchotrafka298 modibody pred pár dňami prišlo s novinkou, teen plavky pre silnejšiu menštruáciu. Nemala som možnosť vyskúšať, ale myslím, že keď už s tým prišla jedna značka,.zachvilku sa s tým roztrhne vrece.

dadka1997
18. júl 2024

Ani nad tým nerozmýšlaj .. menstruacne nohavicky a plavky, pre mňa je to niečo nechutne... neviem si predstavit byť na kupalisku z menstruacnymi palvkami, to by na mne museli byt prišité, aby sa to tam dole nedostalo do kontaktu s vodou , vobec mi to nepride hygienicke... a k nohavičkam sa ani vyjadrovať nejdem

muchotrafka298
18. júl 2024

@patus_2 osobne si to neviem predstavit, aby to vedeli spravit tak, ze by bola ta sava vrstva hruba a zaroven to nebolo vidiet. Ale sak uvidime.

@dadka1997 no ja s tymi plavkami fungujem tak, ze ked mam uz uplne slabe krvacanie, tak si ich dam, okupem sa a prezleciem sa. Preperiem to (kedze realne z toho uz nic skoro neide) a necham vyschnut. Nie som v tom urcite cely den a tak isto sa nekupem 8 hodin v kuse obrazne povedane. Pouzivam to ale minimalne, len v nudzovom pripade, ked nahodou nie je ina moznost. Inac sa v tom case v bazenoch nekupem.

dadka1997
18. júl 2024

@muchotrafka298 no viem ze by sa mali nosit jed je uz ms slaba, ale tam dole sa tiez dostane voda aj ked uz slabo menstruuješ je to stale krv, cize mi to nepride hygienicke .. ale 100 ludi 100 chuti

muchotrafka298
18. júl 2024

@dadka1997 ano je to osobnych preferenciach, za mna su toto veci, ktore znacne ulahcuju zivot. Ale samozrejme, ja beriem aj tvoj nazor, ze Ti to pride nehygienicke a pre teba si to nevies predstavit. Da sa to riesit aj tak, ze k tomu si das tie "vazelinove" tampony.

dadka1997
18. júl 2024

@muchotrafka298 ja beriem nazor a respektujem to, a ten vazelinovy tampon nie je menstruacny, ci pokym je napusteny vazelinov neabsorbuje menstruacnu krv...

Ale 100 ludi 100 chuti ..

babatkoo
18. júl 2024

Ja som mala teraz pri prvom dni mentruacne nohavicky zn. Perties. Absolutne nic sa nezadrzalo v plavkach. Ked som bola na wc, bola krv, po navsteve bazena krv uz nebola. Vyplavala. Ale take minimum krvi si nikto v bazene a ani ja nevsimol.

luliu
18. júl 2024

@babatkoo srandujes? Fuj

mmoni89
18. júl 2024

No ja neviem ženy, ale som sa utvrdila v tom ze bazény navštevovať nebudem 🤯😄

muchotrafka298
18. júl 2024

@mmoni89 no ked toto citam, tak asi ani ja.....
@babatkoo dufam, ze toto je len nejaky vtip a nemyslis to vazne.

muchotrafka298
18. júl 2024

@dadka1997 tak toto som ja nevedela, cize Ti dakujem, ze si toto napisala. Ja som myslela, ze on nieco absorbuje, aj ked je teda primarne urceny na plavanie. Takze toto skrtam, ze by som pouzila k tym plavkam.

januska12323
18. júl 2024

@babatkoo 😳

babatkoo
18. júl 2024

@luliu nesrandujem, v studenej vode sa to vyplavilo ...

babatkoo
18. júl 2024

@muchotrafka298 prvy krat som ich vyskusala a bola som prekvapena, ked som sedela zachytilo sa vsetko. Pred bazenom som isla na wc, vsetko o.k. po vychode z vody na plavkach ziadna krv nebola

luliu
18. júl 2024

@babatkoo hygiena 0 bodov, hurá poďte sa všetci kúpať v mojej krvi, ble

lucia.t
18. júl 2024

@babatkoo joj, ľudia, prosím vás, nechodievajte do bazénov ani na jazera v menštruačných nohavičkách! Je to nechutné. Ostatní v tom potom plávajú. Veď tampóny fungujú na toto lepšie.

muchotrafka298
18. júl 2024

@babatkoo takze si sa kupala v menstruacnych plavkach? ALebo v nohavickach a na tom si mala plavky? Lebo ak v nohavickach, tak je to maximalne nechutne a nehygienicke, lebo v spodnom pradle sa nekupe nikdy.

top_manazerka
18. júl 2024

10 ročné dievča a už menštruuje?

dadka1997
18. júl 2024

Inač som rada, že je tu viac žien toho názoru, že je nechutne mat menštruačné plavky, veď to logika nepusti ake je to nehygienické a čim skôr toto šialnestvo skončí tym to bude lepšie.. lebo teraz ist na kupalisko a byt s niekym v bazene kto ma kramy a ma tie plavky amen tma, tolko infekcii co bude, nedajbože si to dá žena, ktora je hiv pozitivna ..

A co sa tyka nohavičiek si noste, tie neprichadzaju do kontaktu s inymi ludmi, no ručne prať, mi tiež nepride bohvie ake hygienické ani co sa tyka styku s umyvadlom či s práčkou .. a jedno aku silnu ma žena menštruáciu

@babatkoo a to co si ty napísala snáď iba sranduješ a nemyslíš to vážne, 🫣 nechce sa mi veriť, že by niekto existoval tak nezodpovedny a sebecky 🫣🫣🫣

babatkoo
18. júl 2024

@dadka1997 ako to nazyvas mna nezodpovednou? Ja pisem moj zazitok s menstruacnymi plavkami!!! Nepisem navod na to ako ist odmestruovat do bazena. Pisem ze za mna to bola zla skusenost. Moje plavky nic nezadrzali. Hotovo.

babatkoo
18. júl 2024

@muchotrafka298 mam original mentruacne plavky. Zial dostala som to hned rano pred odchodom do aquaparku. Tak som sa rozhodla ze ich vyskusam. Bola som nemilo prekvapena. Zadrzali na suchu vsetko, ale pocas kupania nic. Bola som to skontrolovat umyselne po odchode z bazena. Za mna zla skusenost. Menstruacne plavky uz pouzivat nebudem...

muchotrafka298
18. júl 2024

@babatkoo ja mam s nimi naopak niekolkonasobnu dobru skusenost, ale pouzivam ich vylucne na konci cyklu, ked to je fakt uz take "tri kvapky za den". Asi ti mobil prepisal prispevok, pretoze na zaciatku si pisala o nohavickach a v druhej vete o plavkach. Tak nam to viacerym nebolo uplne jasne.

dominikamacakova
18. júl 2024

@muchotrafka298 je to látka... Aby sa nič nevyplavilo, musel by tam byť igelit či?
Keď používaš menštruačné plavky na tri klavpy za deň, to si môžeš dať rovno normálne