Ako robíte nákupy dnes a ako si ich predstavujete v roku 2050?

daska_tesco
18. nov 2014

Budeme v roku 2050 ešte chodiť do obchodu, alebo prídu nákupy za nami? 🙂 Ako si predstavujete váš ideálny nákup?
Najlepšiu odpoveď odmeníme 20 eurovou poukážkou na nákup cez Tesco Potraviny domov s dovozom zadarmo a balíčkom kozmetiky Tesco Loves baby. Okrem toho, tri z vás dostanú vlhčené detské obrúsky Tesco Loves baby. Súťažiť môžete do zajtra 19.11.2014 do 9.00 hod. 🙂

irenaliza
18. nov 2014

Dobrý deň, ja veľmi rada nakupujem, najmä potraviny a moje dcérky zboŽŇujú chodiť a pozerať do regálov a hneď ma volajú:"Mami, pozri, toto sa nám zíde?" Je to super, Ony by nakupovali stále,najviac ale hračky a sladkosti. A ako to bude v roku 2050?, To ešte uvidíme, M8m teraz 40rokov, vtedy budem, možno mať 76. Možno budeme mať doma gombíček, ktorý stlačíme a povieme čo chceme a nejaký robot nám donesie všetok tovar , možno, že ten tovar bude putovať podzemnou chodbou do každého domu?. Neviem, ale myslím si, že asi obchody budú, aspoň ja by som si to priala a chodili by sme nakupovať do nich, vyberali z regálov, spolu ja už so svojimi vnučkami, vnukmi, teším sa. No uvidíme ako to bude. Snáď to zistíme v zdraví a s úsmevom. Prajem pekný deň a super nákupy, hlavne teraz v roku 2014.

moni73
18. nov 2014

total sci-fi? zakladne veci budu zadarmo na pridel (realny). tam dostaneme zakladne potraviny: chlieb, mlieko, maslo, zemiaky, ryza, maso,.... drogerka: umyvacie prostriedky, prasky na pranie, zubne pasty, kefky, .... bude to urcite donaska do domu (kazdy bude mat tie vyrobky rovnake a v primeranom mnozstve). no a potom budu obchody, do ktorych budeme chodit len pre nadstandard a potesenie. sladkosti, parfemy, knihy, hracky a pod. 😀
ps idealny nakup: kupit vsetko co potrebujem a paci sa mi a neplatit nic ;)

bonaqa2013
18. nov 2014

V roku 2050 si predstavujem že to bude všetko ako za komunizmu - zadarmo. takže žiadne e, obchody plné tovarov, a my už len budeme cez internet prezerať, objednávať a nejaký poslíčkovia - zamestnanci obchodu nám to budú nosiť. No a o niekoľko týždňov budú poslíčkovia vymenení za iných - budeme sa striedať po niekoľkých týždňoch. Takže nikto nebude sedieť na ministerstve do dochodku, ale pekne sa tam postupne vystriedame všetci, aby sme si všetci užili to nič nerobenie. Niekoľko týždňov budeme pracovať v obchode, potom zas na ministerstve.....

blond111
18. nov 2014

V roku 2050 už nebudú obchody, už budú maximálne výdajne kde si tovar dopredu objednáme samozrejme z domu ONLINE. Po cestách bude čoraz viac áut na rozvoz potravín.
A môj najideálnejší nákup si predstavujem že pri dverách budem mať tlačidlo a reprák do ktorého poviem čo potrebujem a za 2 minútky mi zazvonia pri dome automaticky stiahnu peniaze z účtu. Ďalšia vec je že kto by mi požičal taký účet z ktorého by som si mohla takéto nakupčeky ultra rýchle dovoliť 🙂 😀

daska_tesco
autor
18. nov 2014

@blond111 Ako v rozprávke ! 🙂 ale k tomu asi fakt bude treba aj rozprávkovy ucet a zisiel by sa aj rozprávkovy manzel 😀

kengurica
18. nov 2014

Ludstvo podla mna uz svoj vrchol zazilo. Priroda uz nevladze a lud by si mal uvedomit, ze by sa nemalo vsetkym plytvat....Mne sa velmi pacia obchody, kde maju potraviny na vahu (objem), u nas take este nie su . Pribesies si svoje nedobky, kde si to navazis a zaobide sa to bez zbytocneho odpadu, ktory sa len vyhodi.(s recyklaciou to nie je ziadna slava).Poda bude nadobudat vacsiu hodnotu,ako ma teraz, kto ju bude vlastnit,bude vo vyhode. Verim, ze vlna konzumu zacne upadat, a teorie typu "stlacim gombik a stane sa" sa zastavia...Kazdu vec,cinnost za nas urobi nieco "smart" a lud bude pomaly ale isto degenerovat fyzicky aj mentalne...
Samozrejme toto asi nebude vyhodne pre TESCO, ci hocijaky iny retazec, ale treba si uvedomit, ze je nam diktovane co si mame kupit a ze musime kupit nieco lepsie, vacsie, krajsie, aj ked to vlastne ani nepotrbuheme, ale jednoducho to CHCEME a musime MAT, lebo ked to nemam, som nieco menej. Plytvame potravinami, oblecenim, elektronikou...
Ja len dufam, ze v r.2050 to tak nebude......(asi naivne)

gabikas82
18. nov 2014

Tak v tomto roku už budem pravdepodobne na dôchodku a na starosti zopár vnúčat. Takže sa mi po obchodoch nebude určite chcieť behať a myslím že ani fyzicky už nebudem na tom na 100 %. Navyše ak teraz neobľubujem behanie po obchodoch, tak asi sa to o 30 rokov nezmení 😀 Predstavujem si to tak, že čo potrebujem si objednám on-line a v priebehu pár hodín to aj budem mať doma. Že nebudeme poznať preplnené obchodné centrá, len pobehujúcich kuriérov. Čím sa bude šetriť na palive, energiách a ľudia budú mať viac času pre seba a hlavne, vytratia sa z našej spoločnosti takí, ktorí víkendy a svoj voľný čas trávia motaním sa po nákupných centrách.....

bambulka2015
18. nov 2014

Ja si myslim, ze do roku 2050 sa az tak velmi tento svet nezmeni. Budu ako teraz aj normalne obchody aj online shopy. Kazdy bude nakupovat ako sa mu paci. Nerada by som bola, ale bolo nakupovanie len na gombik, stlacis pride. Ja nakupujem sice vela online ale rada chodim aj po obchodoch. Potraviny by som tiez nadalej nakupovala zasadne v obchode, aspon tie zakladne.

PS:
@bonaqa2013 neviem kolko mas rokov, ale ani za komacov nebolo nic zadara. Ludia dostali sice na ziadost pridelene byty ale aj za tie sa musel mesacne platit najom. V obchode si tiez nic nedostala zadarmo. 😕

radlinka
18. nov 2014

Zavisi od toho, ako sa ludstvo postavi k matickej Zemi do roku 2050. Je mozne, ze nebudeme mat co jest, ze nebude uroda, lebo zem uz nestaci vyprodukovat tolko ako kedysi. Suhlasim uplne s @kengurica. Ludstvo plytva potravinami, nedokazeme vsetko zrecyklovat a mame strasny nadbytok. Slovensko nedisponuje s dobrym recyklacnym systemov, u nas je velmi slaba osveta... V povojnovych rokoch, kde nebolo nicoho sa ludia snazili vydobit a vypestovat vsetkeho na maximum. Dneska sa nam ponukaju geneticky modifikovane potraviny, vzduch, poda, voda su ohrozene, takze zeleninka a ovocie zo zahradky, ci psenica na chleba uz nezodpovedaju kvalite ako kedysi. Ludia upustaju od pestovania a chovu, taktiez zanikaju farmy, ktore sa nahradzaju surovinami z dovozu. Je to predsa lahsie si nechat doviezt ako dopestovat ci dochovat. Osobne si myslim, ze do roku 2050 Zem uz nedokaze vyprodukovat to, co ludia ocakavaju a pridu casy, ked si spomenieme ako sme so vsetkym plytvali. Bude to tak ako kedysi, pojdeme sa postavit do velkeho radu pred obchodny dom, kde bude napisane - chlieb nemame, muky uz nieto, mlieko a maslo nedoviezli. Takze asi taketo pozitivne vyhliadky nas cakaju do buducnosti. Zlato v rukach bude mat kazdy farmar, co si dokaze pre svoju rodinu dopestovat a dochovat a chlieb bude zlatom plateny. Smutne - ale pravdive. 😒 😒 😔

p.s. este na margo otazky - PROSIM VAS CO ROBI TESCO VECER S NADBYTOCNYM CHLEBOM, PECIVOM, OVOCIM A ZELENINOU ? Odpovedzte si na tuto otazku ... DAVATE ZLAVY ZA par CENTOV ako ostatne krajiny EU (kt. kazdym dnom ci vecerom precenuju produkty) alebo VYHADZUJTE PRIAMO DO KONTAJNEROV ? ja tuto odpoved poznam... 😖

lucik194
18. nov 2014

Dnes robim tak 50/50 nakupy, vela veci si objednavam cez net a vela veci si kupim radsej priamo v obchode. podla mna v 2050 bude vacsina veci fungovat len na online pristupe a nakupoch ...
a potraviny? nebudeme sa starat, pretoze uz budu vyrobene chladnicky s online pristupom a oni same nam objednaju co bude treba. Minieme maslo, chladnicka si sama zisti ze to maslo sme uz zjedli a da si ho do zoznamu, zjeme jogurty, to iste .......a potom na konci tyzdna len posle zoznam do obchodu aj s casom kedy ma prist poslicek doniest veci domov......

sonelka
18. nov 2014

Neviem, a ani si to nechcem predstaviť.. Ale keď sa obzriem dozadu a porovnám si to s dneškom : My, keď sme boli deti - sme 3 súrodenci, mali sme jeden bicykel... Teraz, mám 1 dieťa, ktoré má 3 bicykle... čo z toho vyplýva?? Je všetkého prebytok, a myslím si, že všetkého bude ešte viac a nebudeme si nič vážiť, k tomu spejeme. A tak je to aj s potravinami, plytváme a veľmi. Nedojeme - vyhodíme. Ale teraz k otázke:
- Do obchodu určite budeme chodiť, teda aspoň ja, potraviny si neviem predstaviť nakupovať cez internet. Láka ma vôňa pečiva, čerstvej zeleniny, ovocia. Nie je nič krajšie, ako ráno v sobotu vstať, zobrať svoju dcéru a spolu s ňou vyberať tie "najvoňavejšie" kúsky... 😉 Teda až dožijem 😝 😀 😀 😀

bonaqa2013
18. nov 2014

@bambulka2015 ako bude vyzerať váš ideálny nákup. IDEÁL... je to v texte.

veronika31082012
18. nov 2014

Dobrý deň, keď som bola malé dievčatko, stále som sa tešila na víkendy, pretože som s mojimi rodičmi chodila na nákupy. Sadli sme si do auta, vybrali si ten najväčší nákupný kočík v obchode a motali sme sa tam aj pár hodín.... vtedajší nákup stál cca 1000 Korún Slovenských. No v tom bolo úúúplne všetko! Chladnička bola plná, vitrína plná sladkostí a ja celá šťastná, že som bola s našimi nakupovať 🙂 teraz keď idem s dcérkou do obchodu, kúpim to čo treba a platím 30 EUR.. no a to chladnička ešte zíva prázdnotou... to je ale rozdiel???! Kiež by tie dobré staré časy ostali aj dnes..a kiež by to bolo aj v roku 2050....

daska_tesco
autor
18. nov 2014

Ono je to všetko aj o nás ľuďoch , ako si to zariadime , ako si to nastavíme a ako sa budeme chovať. Doba sa neustále mení a my sa musíme naučiť v nej žiť - využívať výdobytky techniky v náš prospech ale musíme sa vedieť popasovať aj s negatívami, ktoré táto doba prináša. Ide o to , ako rýchlo prídeme na to , aby sme negatívum zmenili na pozitívum a mali z neho osoh.

daska_tesco
autor
18. nov 2014

@radlinka radi by sme potraviny tesne pred skončením venovali ľuďom v núdzi, ale, žiaľ, slovenská legislatíva také niečo neumožňuje. A máš pravdu, je možné, že v budúcnosti budú najbohatší tí, ktorí budú vedieť dopestovať sami potraviny.

miushka13
18. nov 2014

My so synom radi nakupujeme ci uz potraviny alebo oblecenie alebo hocico ( hracky su samozrejme TOP ). a nakupovanie v buducnosti, ked uz ludia uplne zleniveju si myslim ze bude take : PRidem do obchodu vyberiem si vozik - elektronicky do ktoreho si sadnem predomnou bude kosik na nakup a budem si cestovat po obchode a s udicou vyberat co potrebujem :D pri pokladni bude velka obrazovka bez pokladnicky a len cez nu prejdem a vsetko mi napocita 🙂 zaplatim pri vychode len tym ze zamavam kreditkou 🙂))))

evulienkaslx
18. nov 2014

Tak bud to bude extremne dobre: co si zmyslim, to si cez teleport ku mne cestu najde 🙂 takze za par sekund mam daku mnamku alebo oblecenie, ktore, ked mi nesadne, mozem nazad teleportnut 🙂
Alebo bude extremne zle a budeme sa o potraviny a ine veci bit alebo budu na pridel.
Dufam v moznost A 🙂

radlinka
18. nov 2014

@daska_tesco ja si myslim, ze doteraz nam bolo vsetko umoznene. Vydobytky modernych technologii, resp. presun IT do denneho zivota nas natolko pohltia, ze zachvilku zistime, ze 90 % svojho drahocenneho zivotneho casu stravime online, pripadne za tabletmi, laptopmi, palmtopmi. Podstatou veci je to, ake clovek zaujem k tomu stanovisko. Online shopping je rychly a prospesny, avsak si myslim, ze najlepsie je ked si clovek priamo vybera kvalitu v danej predajni, ak sa to vobec tyka obchodnych retazcov. Ja som zastanca IT ale svoj cas venujem vyberu vhodnych potravin a hlavne produktov, pozeram sa na vyrobcu, hlavne hladam zdroj ako farmu, ktora mi vie zabezpecit ako tak kvalitnu produkciu. Uz vela drobnych chovatelov a pestovatelov zacina aj na Sk a zaroven sa zacinaju prezentovat aj online, takze si clovek moze zajst priamo a vidiet na vlastne oci co je to KVALITA. Myslim, ze nase slovenske podmienky maju daleko za ostatnymi vyspelymi krajinami, kt. sa ako tak snazia vyjst nielen ludom - zakaznikom v ustrety, ale zachranit aj produkciu, pripadne vediet ako spravne s potravinami nalozit a recyklovat ich. Bola by som velmi nerada, ak by sme sa dopracovali k tomu (vlastne uz vlastne uz pomaly k tomu spejeme), aby nam na pulty boli podsuvane geneticky modifikovane potraviny.

A ked sme uz pri vydobytkoch techniky, stretavam sa denne s elektronickymi citackami kodov, ludi to naramne otravuje, ked si pri vkladani do kosika musia zoskenovat kazdy kod produktu a potom uz priamo len pri vychode zaplatia. Osobne sa tesim na nakupy a hlavne ze opat stretnem novych - vysmiatych ludi a najdem nieco pekne akciove, pripadne novinku, kt. ma zaujme 🙂

womankc
18. nov 2014

no v tom roku budem mať skoro 80r a teda nejaké nákupy budem mať docela na saláme zrejme, mám tri možnosti :A- nedožijem sa tejto radosti
B: budú sa o mňa starať nejaké milé tety v peknom penzióne, ktorý mi láskyplne zabezpečia moje múdre a dobré deti
C: budem super technicky zdatná a životaschopná staruška a budem cez všelijaké prístroje dennej potreby objednávať všetko z pohodlia môjho domova za občasnej porady detí a kyberneticky zdatnejších vnúčať .

Alebo to nechám na svojho velice šikovného manžela a budem sa modliť za jeho pevné a dlhoveké zdravie a ja budem robiť len áno, alebo nie heheheheheheh. Napríklad ja by som sa chcela dožiť lietajúcich áut a rýchlejšej prepravy z bodu a do bodu b 😀

miasun
18. nov 2014

Podla mna klasicke kamenne obchody budu existovat stale, a budu existovat aj v roku 2050....ved aj dnes mame xy internetovych obchodov napriklad v oblasti elektroniky a stale je kopec ludi ktori si radsej idu kupit ten daný spotrebic, resp. tovar do kamenneho NAYka alebo DATARTU, porozpravaju sa s predavacom, daju si poradit, "ohmataju si ", vyskušaju si.... a nie je to len v elektro oblasti. Ja si tiez radsej zajdem na nakup osobne, a ak ide o potraviny tak to ani nehovorim. Lebo si realne ohmatam co kupujem, pripadne sa rozhodnem pre inu alternativu. A niekedy ani neviem co chem varit....prejdem sa po Tescu a hned mi napadne skvely obed. Takyto nakup my mamicky povazujeme aj za urcity "relax", "odreagovanie sa" a hlavne ked ideme na nakup bez nasich drobcov.
Na donaske potravin nevidim nic zle, ale sama som tuto sluzbu este nikdy nevyuzila, no nebranim sa tejto moznosti. Raz snad... ale dovtedy si budem chodit sama vyberat jogurtiky, jablcka a rozky 🙂)

majavv
18. nov 2014

Pre mna je nakupovanie strata času, takže ja by som bola za to aby mi to prišlo napr. vzdušnou poštou rovno do ladničky práve vtedy ked mi to dojde. Niečo take ako teraz vymyslelo tesko ak niečo dojde rovno to tukam do mobilu a nepišem si to na lístky a kade tade a aj tak polku zabudnem.

daska_tesco
autor
18. nov 2014

Podľa mňa donáška a teleport je úžasná vec a veeeeľmi by som ju privítala v budúcnosti. No myslím si , že aj mne niekedy dobre padne, keď sa môžem poprechádzať v obchode, poradiť s milou predavačkou. A poznám zopár mamičiek, ktoré berú večerné nákupy počas spánku detičiek s manželom doma za vyventilovanie a za jedinú možnosť "vyvetrať sa" a užiť si "svoj čas pre seba"😀

kengurica
18. nov 2014

@daska_tesco Ale Kaufland take nieco robi....vecer (neviem, ci kazdy den) predava zeleninu a pecivo za vcelku smeisne ceny......
Preco su napriklad balene potraviny lacnejsie ako volne (napr. rajciny, citrony...), odpoved: lebo je medzi nimi vzdy ako bonus pribaleny nejaky defektny, prip.polohnily. Ci?
Preco sa velmi casto stretavam s tym, ze je produkt v nahradnom obale rovnakej ceny (a zazila som aj vyssiu cenu) ako vyrobok vo flaske?(jednalo sa o saponat na riad).......zrejme buide odpovedou asi to, ze je vacsi dopyt po flaskovom saponate...ale keby stalo nahr. balenie o 30% menej, tak snad by sa kupoval ten.....
Straaaasne ma stve to, ze ked clovek kupi potraviny na uvarenie normalneho jedla, (v pripade, ze sa nezameria na eko, a kupuje bezne potraviny, zvacsa balene), tak pri tom obalmi zaplni kos vcelku slusne.....
J esuper buducnostou to, ze mi vsetko bude prinasane na tacke? Doma ma oskenuje nejaky scanner, moju postavu a vypluje mi to na monitore handry vhodne pre mna, pripadne mi to aj zobrazi na moje bozske telo? A ja to potom objednam a pride mi to domov. A potom si to doma obleciem, sadnem si k telke (lebo k niecomu podobnemu), pustim si film ( ved naco kino), objednam si veceru, prinesu mi ju, pokecam s kamosmi na nejakom premakanejsom FB, pofotim sa v tych novych handrach (sak nie?) a mozno aj s tym sexom to nejako vymyslia, aby clovek nahodounemusel aj sa nieco robit....
Joj, neprehanajme to s tymi donaskami. Staci to snad tak, ako to je. Ale ja osobne uprednostnujem vlastny vyber, ovonanie, jednoducho ja chcem byt tym panom, co urci, kdey pojde do obchodu, konkretne ktory kus cohosi si vyberie...Zatial nie som tak zaneprazdnena, ze by som to nezvladla. Je to fajn pre takych, ktori nevedia kam skor skocit, alebo im to nedovoli zdrav.stav....

ivuska6
18. nov 2014

V roku 2050 hmm to budem mať krásnych 74 rokov a donáška tovaru už tam.... nie je nutná 😉

pat_mat_minnie
18. nov 2014

V roku 2050 to bude ako v Star Treku, budeme mat replikator a ten nam "vypluje" vsetko, co si zaziadame v pohodli nasho domova.😀

daska_tesco
autor
18. nov 2014

@kengurica Ahoj, lokálne zľavy na čerstvé ovocie a zeleninku nájdeš aj v Tesco predajniach, najmä večer. Tie si ale každá predajňa určuje a manažuje sama, takže môžu byť rôzne v rôznom čase. Ostatné ,,veľké" zľavy napríklad z letákov, sú vo všetkých predajniach rovnaké.
Čo sa týka donášok, je podľa mňa fajn, že si každý môže vybrať to, čo mu práve vyhovuje a zjednodušuje život - napríklad niekedy mi vyhovuje donáška domov, niekedy je fajn sa prejsť medzi regálmi a tovar si ohmatať či ovoňať. A my ženy to máme veľmi rady 🙂

daska_tesco
autor
18. nov 2014

@pat_mat_minnie a čo budeme robiť my, ľudia? 🙂

daska_tesco
autor
18. nov 2014

@miasun ak budeš mať chuť vyskúšať donáškovú službu Tesco Potraviny domov - posielam kupónik na dovoz zdarma 😉

daska_tesco
autor
18. nov 2014

@womankc ja tiež! 😀

pat_mat_minnie
18. nov 2014

@daska_tesco Co budeme robit? Nakolko sa "opicime" po Amerike, nebudeme robit nic a bude to ako v tej rozpravke Wall-E.Ta nema daleko od reality.