Ako dostať muža do kuchyne?

mata_tesco
31. mar 2014

Muži dokážu v kuchyni oveľa viac ako len otvárať konzervy či zaseknuté viečka 😉 Partner často pomôže s pomocnými prácami, no ako ho prinútiť, aby do kuchyne chodil rád a dobrovoľne? Máte nejaké tipy na recepty, ktoré sa varia super vo dvojici? Jednu z vás za príspevok odmeníme v utorok 1.4.2014 troma balíčkami Disney kartičiek a raňajkovou kašou. 🙂

luba28
31. mar 2014

@mata_tesco mm ked nieco ukuchti tak ho vychvalim a potom to robi rad a casto ked je doma,.... 🙂 vo dvojici robime zemiakovy salat,...ja vsetko nachystam a on to vsetko da dokopy a dochuti,...je fantasticky,... 🙂

cinkatko
31. mar 2014

Nechat ho vyhladovet 😀 to on pak vstane a půjde kuchtit sám 😀

tosijo
31. mar 2014

U nás vo dvojici ide super príprava jablkového závinu alebo zemiakové placky - chlap ošúpe a nastrúha jabĺčka/zemiaky, ja spravím ostatné 😉

titkovamiriam
31. mar 2014

Tak u mňa v domácnosti nieje problém aby tam vládol aj muž,ale som taká povaha že ak som tam ja už tam nikoho nechcem.Ako priateľ aj synovia/zatiaľ iba starší/varia radi.Priateľ vynikajúcu maďarskú kuchyňu ,no a chalani ....len nech je tam mäso.
Moj tip na recept vo dvojici:langoše-jeden robí cesto a druhý vysmaža,tretí ho dorába každemu podľa chuti 🙂
:všetko čo sa vykrajuje na plech,jeden dava cesto na plech a druhý straži pečenie
proste recepty kde vždy ma jedne špinavé ruky od cesta a nemusi čakať na dokončenie jednej činnosti aby robil druhú 🙂

davita
31. mar 2014

u nas je chlap v kuchyni normalny ukaz a deti sa hned ku nemu pridaju, lebo varit je zabava 🙂 aj upratat po vareni je sranda 🙂 s ocikom 😀

moje2deti
31. mar 2014

U nás mi je veľkým pomocníkom môj malý syn, veľmi rád vykrajuje formičkami, alebo váľa válkom, šúpe a prekrajuje vajíčka... je to taký malý pomocník na nezaplatenie a v kuchyni mi s ním je veselo 😀

jahodka8
31. mar 2014

My robíme spolu raňajky. Manžel vstáva ako prvý. Dá zovrieť vodu, urobí kávu, čaj pre nás aj deti. Ja idem zatiaľ na wc. Manžel ošúpe a uvarí párky, ja zatiaľ odostriem závesy a pomôžem synovi a dcére prezliecť sa. Manžel uvarí kávu a alebo čaj, deti si nalejú mlieko, ja zatiaľ sadám stolu a kojím naše bábo a dávam ho do detskej stoličky. Manžel nakrája chlieb alebo rožky, každý si vyberie zo stojana tanier aký potrebuje a jeme. Všetko upratovanie je na mne, dcéra mi pomôže, ja umyjem riad, povysávam ak treba. To upratovanie mi trvá dlhšie ako manželovi príprava raňajok. Môjho vôbec netreba nútiť chodiť do kuchyne, on je stále hladný, najradšej by jedol celý deň, jedlo je jeho životná priorita.

dobromila1111
31. mar 2014

U nas funguje pochvala za fajne navarene jedlo.Vo dvojici varime najma pocas volnych dni,ja polievku,on druhe,ja maso do pacu,on ho uvari+priloha🙂

fazulka17
31. mar 2014

@mata_tesco ja nemôžem ani slovo povedať na môjho muža cez víkend chystá raňajky len on (chlebík s niečim, praženicu...) obedy varíme skoro stále spolu a hlavne v nedeľu .Neviem prečo ale on rád som ňou varí vždy sa opýta či netreba očistiť zemiaky alebo zeleninu,nakrájať mäso a podobne.takže on väčšinou všetko pochystá a ja to už len hodím do hrnca a obed je hotový 😀

zabka88
31. mar 2014

@mata_tesco

ako dostanem muža do kuchyne ? úplne stačí zakričať: obeeeeed !!!!! :-P

ale vážne, môj mužík chystá raňajky každý deň, keďže je z nás dvoch ten ranný typ 🙂 to mi úplne stačí, lebo ja rada vyváram a vypekám , takže vtedy nechcem aby sa mi tam obšmietal...

ale keď sa mu chce mi urobiť kávu, alebo umyť či odložiť riad, tak vtedy je samozrejme vítaný 🙂

nikus23
31. mar 2014

moj manzel vari pravidelne kazdu nedelu, bavi ho to, no a ja potom davam do poriadku kuchynu, lebo tam je vzdy ako povybuchu 😀 ale to nevadi, lebo vzdy dobre navari 🙂

zabka88
31. mar 2014

@mata_tesco ozaj, tipy 🙂 výborne sa s mužom pečie, hlavne keď robíme medovníčky alebo linzerové koláčiky, manžel krásne poťahuje čokoládkou, dáva oriešky, mandle , posypuje cukrom.... je to super spolupráca, lebo ja pri pečení nemám na takéto dokončovačky "chuť" a muž sa vytešuje že pomáha a samozrejme ochutnáva jedna radosť 🙂

mahmulienka
31. mar 2014

to sa len ja cudujem,zechlapov treba do kuchyne nejako "dostavat"? Ved tam stoji chladnicka 😉

majockaaa
31. mar 2014

Moj manzel je vyuceny kuchar ale velmi nevari🙂ja varim rada a rada sa o neho staram takze mi to vobec nevadi..ako stravnik je vynikajuci chuti mu takmer vsetko co uvarim ale zase pokial je to potrebne nema problem mi pomoct🙂

majik66
31. mar 2014

Muzi su super kuchari, len na to musia prist sami, alebo im musime dopomoct my zeny🙂 spolu s mojou polovickou najradsej pecieme a to vianocne kolaciky. spolu nam to ide ovela lepsie. nutiti nemusim, pretoze rad mi s tym pomaha.
obcas ma aj ine napady, ktore rada ocenim ja. chlapi vidia veci inak ako my zeny :D
samozrejme su jedla, ktore nechava len na mna napriklad omacky, polievky... ale cestoviny s tuniakom nalepsie robi moj muzicek 🙂 🙂 🙂 cize ziadne konzervy, ale HRAVO A ZDRAVO 😎

monhla
31. mar 2014

To neviem ako ho dostať do kuchyne. Ja mám niekedy problém ho odtiaľ dostať preč 😀
Nielenže ma občas čakajú po "nočnej smene s deťmi" raňajky s kávičkou. No sú jedlá, ktoré u nás varí LEN náš tatinko. Asi som mu ich v začiatku nášho manželstva moc vychválila. Nielenže napr. omeletu robí len on, no napríklad ku gulášu ma ani nepustí - to je vraj CHLAPSKÁ PRÁCA 😀 😀 😀

hajajanka
31. mar 2014

@mata_tesco Sexom 😀 😀 😀

xarra246
31. mar 2014

@mata_tesco V našom prípade by mala otázka znieť: Ako dostať ženu do kuchyne? 🙂 Manžel miluje varenie, relaxuje pri tom (nesrandujem), ja k vareniu vzťah nemám. Skôr pečenie ma baví, pred ním má manžel trochu rešpekt, ale už skúšal aj on piecť a vydarilo sa mu. Takže to pečenie nás v kuchyni spája. Naposledy to bola torta pre dcérku k narodeninám a šišky 🙂

yanni
31. mar 2014

"ako dostat chlapa do kuchyne?" hm ja mam iny "problem": "Ako dostat chlapa z kuchyne?". U nas vari muz. Ja len, ked on nie je doma alebo pride neskoro. A vo dvojici varit nehrozi. Tak ako ja nemam rada, ked sa niecoho chytim aby mi "pomahal", takisto to nema rad on. Od pripravy, cez samotne varenie a upratanie, vsetko jedna osoba.

anuskaaprazko
31. mar 2014

nas tatinko rad kraja cibulu, vyziva sa v tom ked sa mu podari ultra nadrobno, ja ho samozrejme pochvalim a poviem (co je ovsem pravda) ze ja proste tak pekne cibulu nakrajat neviem ;)

bajka22
31. mar 2014

Ahojte, mne môj manžel v kuchyni pomáha rád, sú to skôr pomocné práce, ako napr. očistiť zemiaky, niečo nakrájať, ale najlepšie mu ide pečenie, napr. taký makový, alebo jablkový závin, bábovka, zemiakové placky...všetko mi odváži, nasype do misky, ja to len miešam, zatiaľ namelie mak, alebo nastrúha jabĺčka, kým ja miesim cesto a keď dáme koláčik na plech piecť, všetko poumýva, zaleje mi kávičku a spolu čakáme na náš koláčik, na ktorý sa už celá rodinka tešíme :o). Vďačím za to svojej svokre, ktora mala dvoch synov a zapájala ich, keď vypekala 😉

vefi89
31. mar 2014

stačí mu povedať, že pivo je v chladničke, a do kuchyne pôjde rád 😀 druhá vec je, prinútiť ho variť 😀 ak si nevie ani chlieb natrieť, a nevie, že varecha je na miešanie, nie na škrabanie, tak hold.... mám smolu 😎

silvinuska6
31. mar 2014

Tak u nás to je teda opačne denno denne medzi nami je boj o to kto bude variť lebo chceme obaja 😀 takže my väčšinou varíme spolu a niekedy si to neviem vynachváliť keď sa mi nechce 😀

nicky182
31. mar 2014

manzel nevari, nie ze by nevedel, skor sa mu nechce 😀 ALE co si vzdy robime spolu je tatarak, namarinujeme steaky, pripadne rebra alebo krkovicku ... a to je asi tak vsetko 😀 😀 😀

janulik979
31. mar 2014

u nas je muz v kuchyni samozrejmost - vari vsetky tie zlozite jedla (od svieckovej po černohory), ja len upratujem vybuch v kuchyni, a sem tam nejake minutky, palacinky, ci celkovo pecenie...je to super, lebo moj muz nielen vari, ale aj ma vsetko okolo nakupov na starosti, proste nakupi, lebo vie, čo ide varit...je to na nezaplatenie, zostava mi tak omnoho viac času na domacnost a deti a hlavne nie je kuchyna pre mna vyhnanstvo + mame dvoch synov a ti mu v kuchyni vzdy pomahaju, takze casom uz do kuchyne budu musiet lákat mna... 😎 😀 😉

julianka777
31. mar 2014

Nastastie mojho priatela som nikdy nemusela hnat do kuchyne...Ale odkedy nasa starsia dcerka prejavuje zaujem o varenie a pomahanie pritom,vidim ako ho to viac bavi a je tam castejsie aj s nou 🙂 Rad ju uci a ukazuje jej co sa ako robi.Myslim ze to je celkom dobry dovod ako dostat muza do kuchyne 🙂 Naucit svoje dieta nieco v kuchyni 🙂

maznacik007
31. mar 2014

no vsetky tu mate hotovych kucharskych supermanov.... tak ja budem vynimka ... moj cele roky tvrdil ze ked budeme v dome a budeme mat novu kuchynu (na byte sme malinku) tak bude varit ... uz tu byvame takmer tri roky a este som sa tej vecere nedockala .... moja 11 rocna dcera navari viac ako on ...
jasne ze mi pomoze ... to nema problem aj okno umyje ozehli povysava ... ale varit nevie .. nechce? ked niekedy strajkujem a nevarim tak ide do chladnicky otvori zavrie a povie ze nic nemame ...pritom ja som schopna z toho navarit v pohode dve tri jedla ...
vyhladovat to nefunguje ... kupi si pizu alebo mi zozerie nervy ... a co je este horsie ... tvrdi ze vyborne varim a odmieta jest napr. u mojej mamy (ona ze zle vari) a tak ...

ako ja ho do kuchyne dostanem ... tam je pomerne casto ... (najma sladke ma vyvinuty dokonaly nuch) ale ako ho donutit varit to neviem ... ako on pomoze obalit a tak vsetko ale ze by sam od seba sa zobral a navaril mi ... 😝 😖 😀

victory1
31. mar 2014

Aj u nas je muz v kuchyni samozrejmostou...ja varim a on vsetko ochutnava.... 😀

nika19918
31. mar 2014

Môj doma nevarí a ani ho nepustím k sporáku 😀 Variť vie, ale v kuchyni som šéfom iba ja. On ma za úlohu ma stále len pochváliť, bez toho by bol tanier prázdny 😀 🙂

natuska87
31. mar 2014

@hajajanka Tiez ma napadol nejaky sexi ohoz...samozrejme, srandujem i ked, komu sa co paci....