Odporúčate viac Nutrilon alebo kravské 3,5% čerstvé?

mama4444
10. dec 2022

Zdravsia verzia pre 20m dieta.
Mesacne to nerobi nejak velky rozdiel v € a tak neviem co je zdravsia verzia ked jedna strana povie tak a druha onak. Nejaka odbornicka pani?
dakujem za kazdu radu

chcemradu
10. dec 2022

@mama4444 nie som žiaden odborník, len mama dvoch synov, odporúčam už kravské mlieko, a kľudne už z pohára.

54tinka54
10. dec 2022

@mama4444 ak už nevyžaduje nejak veľa mlieka za deň tak už kľudne kravské

lenkakravcova
10. dec 2022

@mama4444
1.) Kravské prevarit, takže nie čerstvé (aj UM je UHT v tom niet rozdielu, ak tam nechceš mat patogeny)
2.) U kravského som ja dávala 1,5% od 12 mes. + vítaminy. Z 3,5% ich bolelo brucho, asi je to ťažšie na trávenie. Mňa z 3,5% boli brucho zvyčajne tiež, takže musíš vyskúšať.

54tinka54
10. dec 2022

@lenkakravcova kravské mlieko z obchodu je pasterizované, netreba ho prevárať.

lyci
10. dec 2022

@mama4444 ja som davala od 1 roka normalne susene kozie mlieko. do UM je pridanych vela umelych zloziek a vitaminov. ale nas ma skoro 3 roky a stale pije strasne vela mlieka

lenuska9999
10. dec 2022

@lyci pozri si zloženie toho sušeného kozieho mlieka..

lyci
10. dec 2022

@lenuska9999 pozerala som. je to 100% kozie mlieko. nic navyse

lyci
10. dec 2022

@lenuska9999 v nutrilone mas napr. 4 druhy rastlinnych olejov miesto cisteho mliecneho tuku ako v normalnom mlieku, synteticky vyrobene a pridane vitaminy....

mima172
10. dec 2022

@mama4444 Ak sa bavíme o tom, čo je zdravšie, tak bez debaty a zaváhania je to UM. Je fortifikované (obsahuje okrem iného aj Fe, ktorého vstrebávanie naopak čisté kravske mlieko "blokuje"). Pozri, tu na MK nájdeš zastankyne jedného aj druhého, keď sa nato pozrieš čisto pragmaticky, tak neublížiš dieťaťu ani jedným ani druhým, no reálne si priznajme - aká je kvalita čistého kravského mlieka v tejto dobe? Nulová. Vlastne len biela zafarbená voda s otáznym množstvom živín 🙂 Áno, aj UM samozrejme obsahuje mlieko, je to predsa jeho základ, no obsahuje najmä fortifikaty širokej škály vitamínov, minerálov, omega atď.

chcemradu
10. dec 2022

@mima172 ale zase si myslím, že skoro 2r už má vitamíny a rôzne výživové hodnoty z normálnej stravy, mlieko už má len ako doplnok, ukludnenie pred spaním. Alebo ráno...rutina

evica17
10. dec 2022

@mama4444 v tomto období cca som zrušila fľašku s mliekom a pil kravské z pohára, teraz už väčšinou kyslé.

pralinka25
10. dec 2022

mozno by bolo fajn opytat sa pediatra alebo ineho lekara zapodievajuceho sa vyzivou. skor ako mamiciek na konikovi. ako vies kto ti odpovedal. je rozdiel ci ti odpovie ucitelka zemepisu, pokladnicka zo supermarketu, uradnicka z katastra, pani z cintorinskych sluzieb, alebo baba od pasu z automobilky.
to ze niekto ma deti mu nedava patent na to co je vhodné.
pozri si zlozenie jedneho aj druheho a posud sama. ide aj o to ako tvoje dieta je. ked je to dobry jedak ktory zje vsetko vratane ovocia a zeleniny, ma naozaj pestru stravu a pokryje mu to vsetky mineraly, vitaminy, atd tak prevarene mlieko bude stacit. je to len taky dolnok.
ak je to slaby jedak ktory zje za den jeden suchy rozok, zeleninu a ovocie nechce ani vidiet tak by som zvazilla skor UM.
a vies ako tiez zalezi aj od toho ake to kravske cerstve je. ak je od nejakej babicky ktora chodi s kravickou na luku a krava zije na pasienkoch kmi sa cerstvou travou tak super. ale ak je to z mastale ktoru krava v zivote neopustila, nemas predstavu o tom co konzumuje ci do krav necpu atb a ine srand tak potom to kravske cerstve tiez nebude zazrak.
premennych je vela. je to tvoje dieta a sancu na spravny start mas u kazdeho dietata len raz. jasne prezili aj generacie na ..... bla bla bla ale ....
ja davam na pitie do 3 rokov umele. suseda kravu nema a z automatu mlieku neverim ze tie kravy zeru tak aby mali to mlieko aj hodnotne. do jedla davam kravske.

pralinka25
10. dec 2022

@chcemradu len vies ako nie kazde dieta je dobry jedak v okoli mam kopec deti ktore malo co zjedia a aj toco si daju je mnozstvo ako pre mysku. dobry jedaci v pohode ale dieta co zje dve tri potraviny a viac nic potrebuje nieco hodnotnejsie. je to zlozite neda sa na to odpovedat jednoducho

luliu
10. dec 2022

@mama4444 pre dieťa je lepšie určite UM, ak ti nejde o peniaze. To je bez debat. Ak prejdes ku krajskému, uprednostni 3.5% a čerstvé, teda to čo predávajú ako chladene

chcemradu
10. dec 2022

@pralinka25 ale hádam vie potom zvážiť, či je na mlieku väčšinu dňa, či len pred spaním. Neboj, prešla som si obdobím, kedy deti pili len mlieko a za deň zjedli možno tri lyžičky polievky.
Najlepšie vie ona sama, aké na dieťa, tu budú názory rôzne, jedna je zástankyňou dojčenia aj do 6 rokov, druhá len um, niekto kozieho mlieka, niekto plnotučné ho, niekto polotucneho.

luliu
10. dec 2022

@lenkakravcova mlieko kupované v obchode netreba prevarat, neviem akú máš predstavu o patogenoch v mlieku, ale je mylná, ak sa bavíme o mlieku z obchodu. Prevariť treba len mlieko od chovateľa, priamo z kravy, nijako neupravene

mima172
10. dec 2022

@chcemradu Áno, súhlasím. No autorka sa pýta, čo je zdravšia verzia.

amonet
10. dec 2022

@mama4444 ak vypije menej ako pol litra mlieka denne tak kludne kravske, ak viac tak UM

lenkakravcova
10. dec 2022

@54tinka54 Určite, ale ona neuviedla aké čerstvé mysli. 😀
@luliu
Ja som si pod pojmom čerstvé predstavila, že ide odoberať od miestneho farmára. 🙂

54tinka54
10. dec 2022

@lenkakravcova od miestneho farmára by mlieko malo určite viac ako 3,5% 🙂

lenkakravcova
10. dec 2022

@54tinka54 Záleží na tom aké plemeno chová 🙂 (napr. Slovenský strakatý dobytok = typické slovenské plemeno, má 3,23% tuku v mlieku).

54tinka54
10. dec 2022

@lenkakravcova neviem nehádam sa, ja len súdim podľa toho, že keď sme brávali domáce kravské mlieko, tak z vrchu fľaše sa vždy odobralo kopec smotany. To sa ti pri mlieku z obchodu nestane.

lenkakravcova
10. dec 2022

@54tinka54 hej no 🙂 záleží na plemene. Ak mali susedia jersey, tak tam môže byť až 7% tuku (to už ani nechutí dobre 😄😀).
Do obchodov sa dostáva mlieko už homogenizovane (odobrať tuk a pridaný následne späť v presnom požadovanom % množstve).

mama4444
autor
10. dec 2022

@54tinka54
250ml rano a vecer

mama4444
autor
10. dec 2022

@lenkakravcova vyskusala som 3,5 kravske cerstve zohriate v hrnci a mal po nom riedku stolicu. Ale nestazoval si na bolesti beuska. Vobec

mama4444
autor
10. dec 2022

@54tinka54 cerstve ale ja kupujem. Nie to co vydrzi rok v krabici. Ci to je jedno? A zohrievam ho. Neprevaram.

luliu
10. dec 2022

@mama4444 čo je u teba čerstvé? Chladené v obchode? Alebo od chovateľa?

mama4444
autor
10. dec 2022

@luliu z obchodu

mama4444
autor
10. dec 2022

@luliu normalne mlikeko v ladnickd v lidli pilos

lenkakravcova
11. dec 2022

@mama4444 Ešte mizes skúsiť rpidat 1 lyžičku ryžovej kaše doň, ak by bol problém s tou riekou stolicou. 🙂