Učiteľka v škôlke núti dieťa rýchlo jesť

silvie47
30. apr 2021

Dobrý večer chcem sa spýtať čo robiť v prípade ak sa dozviem, že moje dieťa núti učiteľka aby rýchlo jedlo obed a keď plačie tak ho zatvorí do spálne. Dcérka má 5 rokov a má z toho taký blok že sa mi v noci budí a pkacie že nechce do škôlky kvôli učiteľke. Ďakujem za radu.

wodanka
30. apr 2021

@silvie47 zmena škôlky

silvie47
autor
30. apr 2021

@wodanka tiež o tom uvažujem som z toho rozčúlená, dala som ju tam aby mala kamarátov proste s deťmi a kvôli učiteľke mi tam už nechce stále nemôžem pochopiť ako vôbec môže učiteľka hovoriť dieťati aby rýchlo jedlo čo chce aby sa zadrhlo alebo pozvracalo

dskjhfdlkdjhl
30. apr 2021

@silvie47 Chod za ucitelkou a slusne sa jej opytaj, ako to bolo, vysvetli, ze dieta kvoli tomu nechce ist do skolky a ak s nou nebude rozumna rec, tak v skolke zvykne byt aj riaditelka, ries to potom s nou.

stanislavicenka
30. apr 2021

@silvie47 ach, to je mi velmi luto.

wodanka
30. apr 2021

@dskjhfdlkdjhl taky postup ako si navrhla som ja pri svojom dieťati spravila a vôbec to nepomohlo, preto od pondelka ide do novej škôlky

dskjhfdlkdjhl
30. apr 2021

@wodanka verim, ze aj take moze byt, ale nepreskakovala by som ho, niekde pomoct moze.

silvie47
autor
30. apr 2021

@dskjhfdlkdjhl len už malá má zrovna z nej strach, čo veta cely deň ako nechce už byt s tou učiteľkou má z nej hrôzu ja neviem čo robiť nechcem ju tam dávať spôsobom takým že mi ju budú odtrhovat chcem aby sa tešila 😤😢

miskaradko
30. apr 2021

@silvie47 ahojte. Ja ked toto citam srdce mi stiska.😔 ako toto moze robit ucitelka detom. Sama som ucitelka,ale nutit dieta jest a dat ho koli placu do spalne,to by som nespravila v zivote. Urcite inu skolku. Dohovor mozno pomoze,mozno nie,ale blok sa nevyriesi. Ten strach neprejde. A takato ucitelka by mala ist robit ,,bacharku,,😬..normalne sa hanbim za taku kolegynu.😡 Ak ju tak vobec mozem nazvat.😱

luccija
30. apr 2021

@silvie47 moja sestra učí v škôlke a tiež viem, že kto naruša vyučovanie či place ide vedľa do spalnicky kde má nad sebou porozmýšľať a, keď sa ukľudní prísť.Treba sa porozprávať s učiteľkou ako to bolo deti si veľa vymýšľajú, ale jej strach z niečoho prameni, takže niečo sa stalo, ale kľudne to môže byť nafúknuté.Chce tam dcéra jesť?nebol skôr problém, že je zasnivana nad obedom?20 deti nemôže čakať na jedno.Ako chápem, že si mama a preto emócie vygradovane, ale vypocuj aj druhú stranu

silvie47
autor
30. apr 2021

@luccija no ja teda toho názoru nie som, že má nad sebou porozmýšlať ved sú to ešte maly špunti, ktorý potrebuju lásku a objatie keď sú lutostivy alebo smutný.

pribinak
30. apr 2021

Neviem si to celkom prestaviť. Trieda má vyhradený čas na obed. Mizno len dcérku pobada aby jedla, aby deti na ňu nečakali.
Možno chce aby jedla. Ja by som sa s ňou porozprávala že čo sa deje
Neutocila by som na učiteľku. Chce to poznať aj jej pohľad a samozrejme aj rozhovor s dcérkou

silvie47
autor
30. apr 2021

@luccija a s tým jedlom dvacat deti nemôže čakať na jedno? Však keď idu spoločne jest tak je jedno kto a ako je, niekto to hltá po kusoch a niekto je pomaly. A čo teraz budem kričať po malej aby rýchlo jedla? To kde sme? Nič proti Vám len vysvetľujem

brendaa
30. apr 2021

@silvie47 rovno za ucitelkou ísť, akym právom toto môže robit!!! Ukazat na skolsky poriadok, pedagogický pristup je prosim, kde?
Urcite si tvoje dieta nevymysla, ucitelka ta mohla kontaktovat skor, ze je problem pri jedeni.... Neurobila to...
Taak a moja skusenost po dohovore s ucitelkami, ked nútili moje dieta jest v ms, povedala som, ze moje dieta ma co doma jest, urcite nezahynie od hladu a nezelam si nutenie do jedla ani dokrmenie...
Ked to neprestalo priniesla som papier od doktorky, aby dieta nenutili jest. A bolo vybavene...
Drzim palce

mabenn
30. apr 2021

Čím skôr zmena škôlky, už je to narušené, s ňou zrejme nič nevyriešiš, keď je blbá

ukulela
30. apr 2021

@silvie47 no nie, 20 deti nemôže čakať na 1, keď majú vyhradený čas na obed a potom idú do kúpeľne a spať. Ale tiež učiteľka nemá na dieťa robiť nátlak. Pozhovárať sa s učiteľkou, ak sa ti nebudú jej argumenty pozdávať, tak s riaditeľkou. Ak sa to nezlepší v krátkom čase, tak zmena škôlky.

nikaeli
30. apr 2021

@silvie47 a doma papá ako? s chuťou? či sa babre? je prieberčivá? ako dlho jej to trvá?
keď sa 20 detí napapá za 20min a tvoje dieťa tam sedí ďalších 20min, tak je to problém - tiež by som to najprv riešila s učiteľkou - že by ma zaujímalo, ako dcérka v škôlke papá - počkaj si na odpoveď a potom pokračuj tým, že doma hovorí to a to.. nechaj najprv učiteľku nech povie svoj pohľad a až potom jej povedz, čo hovorí dcérka (ak povieš učiteľke jedným dychom, že doma plače, že musí rýchlo jesť a že ju zatvárajú, keď plače, čakaj obranu - je to prirodzené).. môžeš jej navrhnúť, že ak dcérka nechce viac jesť, nech ju nenútia.. ja som o to poprosila synove učiteľky, on neznáša zemiaky a čokoľvek zelené - informovala som ich o tom a dohodli sme sa, že ho ponúknu, nech aspoň skúsi, no ak odmietne, nech to nechajú tak (on by sa potom pozvracal).. toľko do tretej vydrží a potom sa doma naje 😉

horalka1986
30. apr 2021

5 rocne dieta ti urcite nepovie vsetko co tomu predchadzalo. Povie ti len zaklad. ,,ucitelka povedala,, ,,ucitelka ma poslala,, . Treba to riešiť v skolke ale nie tak precitlivelo ako tu v komentároch reagujes, lebo ano, 19 deti nebude cakat na 20te kym sa uraci dohrat s jedlom alebo prebrat zo zamyslenia. Nehovorim ze je to vas pripad. Mozno je ucitelka pizda a mozno tvoja dcera je tiez len precitlivela. To sa da vyriesit len s ucitelkou a nie hned menit skolku. 🤷‍♀️

number19
30. apr 2021

S ucitelkou nic neries, ta si to potom vyvrsi na tvojom dietati.
Riaditelka a preradenie dietata do inej skupiny.
Ale najlepsie asi ina skolka.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
30. apr 2021

@silvie47 reagujes presne tak ako som si myslela emotívne😉tvoja dcéra ide o rok, dva do školy od 5 r dieťaťa čo je asi už predskolak sa očakáva, že má emócie už trocha spracované.Iste deti sa polaskaju, ale ak tvoja dcéra práve nenastúpila nie je dôvod na veľký plač, lustostenie.Po dlhých prázdninách bývajú bežné chvíľku ráno slzy...A každý pedagóg Ti povie, že ak sa dieťa dlho chlacholi hystéria a plač prerastá do afektu, takže sa separuje, aby nestrhla zo sebou celú triedu.Treba zistiť aký bol dôvod plaču, že ju museli dať vedľa.To iste sa robí, keď niekto nerešpektuje pravidlá sada si sám za stôl, keď nechce spolupracovať.A obed je kapitola sama o sebe v škôlke je režim a na ten si treba zvyknúť často idú na obed 2 skupiny a druhá nemôže čakať pokým jedno dieťa nedoje.Ako mamu Ta chápem, ale učiteľka je tam na xy deti nie je priestor na individualitu.Dcera tam teraz nastúpila?ak áno beriem späť...zistí ako to bolo a podľa toho sa zariad.
@miriam11 prečo zavrieť??spalnicky bývajú vedľa triedy dvere sú otvorené zase nepreháňajte.nie všetky deti sú zrelé a potrebujú škôlku a nie každé dieťa zvláda režim, autoritu.Ja som pred pár rokmi pracovala v škôlke bežne sa deti sadajú na stoličku za trest dohovárat a hrať sa na hru kto z koho maju čas doma maminy.Niekedy sa mi zdá, že ľudia si škôlku idealizuju. Veď sa spýtajte svojich detí, ak niekto robí zle a nerešpektuje čo sa deje?koľki Vám povedia, že sú mimo hry, vedľa a pod...

ivanizna
30. apr 2021

Čítam to tu, čítam, ale tiež sa mi zdá, že mamička príliš úzkostlivo reaguje. Moja mamka pracuje celý život v materskej škole, deti má veľmi rada, aj ich pomojká, či väčšie, či menšie, má aj dosť individuálny prístup k deťom, ale viem, že režim sa musí dodržiavať, aj dieťa ide napríklad "za trest" do druhej izby, stále sú dvere otvorené, dieťa nemôže ostať samo, učiteľka to vie, má predsa za to dieťa zodpovednosť. Deti častokrát preháňajú, ak, ako už tu bolo spomenuté, učiteľka fakt nie je nejaká puňa, ale radšej by som sa normálne pobavila s učiteľkou a riadne sa opýtala na jej názor. Čas na obed je vyhradený a predsa dospelá osoba, učiteľka, vidí, že ako sa deti správajú počas obedovania. Ja si osobne myslím, že veľa rodičov to nechápe, dieťa nejde k starkej, mojkať sa a papkať 3 hodiny, nemusí spať a môže pozerať telku. Škôlka je určitá príprava na školu, na kolektív, režim atď. A tiež som si za tie roky všimla, že rodičia niečo deti nenaučia alebo zanedbajú, alebo nie sú veľmi zásadoví, skôr benevolentnejší voči nejakým pravidlám, nevedú deti k rešpektu, a potom dajú dieťa do škôlky a čakajú zázraky a sťažujú sa. To len tak na okraj

lalenka33
30. apr 2021

Deti v škôlke majú svoj režim takže nemôže 1 dieťa jesť hodinu,keď majú na obed napr.30 minút.Bežne sa deti prehrabávajú nad obedom hodinu lebo doma to tak tiež robia alebo to jest nechcú a len sa v tom prehrabávajú...a teda 5 ročné dieťa už nieje malý špunt ale predškolák, o rok v škole ju tiez nikto nebude objímať,keď bude smutná.Tie deti sa predsa majú v škôlke pripraviť na školu, na režim.Nie sú to už malé 3 ročné deti.Ja mám teda 31 rokov, ale pamätám si, že keď sme v škôlke nechceli spolupracovať, vyrušovali sme alebo plakali, tak sme šli do inej miestnosti, aby sme nevyrušovali iné deti a aby sa oni mohli venovať aktivite,ktorej sa majú.Treba sa porozprávať aj s učiteľkou aký je problém s jedlom, prečo ju dáva do inej miestnosti, ale hlavne s kľudom nie tak, ako reaguješ tu.Niektoré tu v diskusiách píšu tak, ako keby väčšina učiteliek týrala deti, ale neuvedomujú si, že tých detí je tam 20 a musia mať režim.Koľko je len tu denne príspevkov o tom, ako mamička nevie, čo má robiť lebo dieťa sa za všetko hádže o zem, plače,kriči, nechce sa obliecť, nechce nič jesť len sa babre v jedle ,sedí pri ňom hodinu..toto robia aj deti v škôlke a horšie je to, že keď to vidia jeden od druhého,tak po sebe opakujú..Dnešné moderné mamičky deťom všetko dovolia nechceš jesť, nemusíš, nechceš sa obliecť nemusiš, nechceš si upratať hračky nemusíš a potom sa čudujú, že deti majú v škôlke problém sa naučiť určitý režim.Nehovorím, že je to zrovna tento prípad, ale 5 ročná slečna už fakt nie je malé dieťa.

petrisa213
30. apr 2021

@lalenka33 a práve za toto ja obdivujem všetky učiteľky ktorá sa rozhodnú pre túto profesiu 🙏 nie je vôbec ľahká doba a dnešný štýl výchovy - nevychovy to ešte zhoršuje. Takže za mňa klobúk dole všetkým učiteľkam. Môj syn tiez sedával za učiteľským stolom kým sa ukludnil a v živote by ma nenapadlo útočiť za to na učiteľku. Dcéra je zas schopná jest raňajky aj hodinu a pol. Doma fungujeme najes sa, nenajes, ty budeš hladná. Nemám toľko času aby som sa prplala s každým ich rozmarom. Niekedy mám dosť z týchto dvoch, v škôlke treba režim inak sa tam tie učiteľky z 20 detí zbláznia. Neviem si predstaviť ze by každé jedno vymýšľalo. A keď áno, bum súkromná škôlka. Nech si maminka priplati a dieťa bude hyckane ako v bavlnke.

lalenka33
30. apr 2021

@petrisa213 ja osobne by som učiteľku robiť nemohla..fakt musia mať nervy zo zlata a božskú trpezlivosť nie len s deťmi, ale aj s niektorými rodičmi lebo fakt tu posledne čítam same útoky na ucitelky, ale len na zaklade toho, čo povie dieťa bez toho, aby sa najprv porozprávali s učitelkou a poznali okolnosti.Minule tu bola podobná diskusia o tom,že ucitelka núti dieťa cikať pred tým ako idú von a jej dieta nieje pes,že sa vyciká na povel a treba jej ísť cikať potom co víjdu von a pani ucitelka s nou nechce ist lebo ostatne deti by ostali same a už išla vášnivá diskusia o tom,že či učitelka ciká na povel, dieťa nieje pes...,,ale keby každé dieťa toto robilo, tak by ani nemohli ist von a uz by bol zase problém,že deti nechodia von, keby nechala samych 19 deti na dvore už by bola zlá lebo sa im nieco stane, proste niektorým mamičkám nikdy človek nevyhovie

petrisa213
30. apr 2021

@lalenka33 áno presne toto som tiež čítala. A vtedy som si zatliesksla ze ja keď vychadzam z bytu viem sa vycikat na povel 😁🙈🙈 niektorým miminkam by sa zišlo robiť v škôlke či by mali trpezlivosť s 20 deťmi chodiť hore dole cikat, nedaj boh v zime, v časoch prekliatych pančúch a overalov 🙏

lalenka33
30. apr 2021

@petrisa213 aj ja cikám na povel, neznášam verejné záchody v nákupných centrách 😁

petrisa213
30. apr 2021

@lalenka33 to ta isto v škôlke naučili, tyrani!! 😁

ninusa221
30. apr 2021

Ja ked som bola na praxi tak mi vela učiteliek povedalo neda sa porovnat dnešných rodičov a rodičov pred par rokmi ktorym nič nevadilo... jasne že sa neda čakat na jedno dieťa ak aj pomaly je... jasne že ide do spálne alebo na stoličku keď je plane a vyrušuje ostatne deti pri činnosti ktore si pripraví učitelka aby sa niečo naučili... je dost smutne že niektorí rodičia to beru tak že sa tam nič nerobi alebo dieťa je chudiatko... pretože by som to každemu jednému dala skusit 😎 ps : mne sa sťažoval otecko preco ma Ellinka napisane na obrázku na nástenke Ella keď ona je Ellinka a podobne skvôsty 🤔🤦🏽‍♀️

zuzudrnda
30. apr 2021

@luccija to vazne je toto prax v skolke? Chod vedla do spalnicky a rozmyslaj nad sebou? Naco tam to male dieta asi ma prist? Neviem si to predstavit ani pri rieseni problemu a komunikacii s dospelym. Smutne

andreatytler
1. máj 2021

@silvie47 Ja chapem a suhlasim ze 19 deti nemoze cakat na jedno dieta s obedom, ale nechapem preco ju ucitelka nuti jest rychlejsie a uz vobec nechapem preco ju chce za plac potrestat a zatvorit do spalne. Teda chapem to tak ze place koli tomu ze ju popohanaju a to ju stresuje. Ved nech po 30 minutach vyhradenych na obed v klude zoberu tanieriky kazdemu a ked tam ona necha polku obeda co je rozbrlany, tak bude hladna a naje sa viac doma.