Trojročná dcérka nechce v škôlke spať

2. feb 2022

Ahojte,
3r dcerka vcera nastupila do skolky,velmi sa tesila,vela sme sa o tom rozpravali,ma tam kamaratov,aj ked ja som mala obavy,kedze viem ze su pri najmensich nove mlade neskusene ucitelky,cize uz bolo viacero incidentov...rano bez problemov s usmevom cupitala do skolky,zakyvala,a isla sa hrat s detmi.s ucitelkou som sa dohodla ze na spanie ma takeho handroveho minizajka a ze ked si pojdu lahnut aby jej ho aspon na par dni dala..vsetko bolo ok,posluchala.cez obed mi vsak volala ucitelka,ze mala ma hystericky zachvat a nechce spat,a ze ona nema na toto cas lebo je na deti sama,cize mam pre nu prist.zlakla som sa,isla som pre nu,malá bola urevana,tak som sa rychlo pytala co sa stalo.ucitelke moc do reci nebolo,len mi povedala ze odteraz bude pred obedom dcerka chodit domov.a bolo vybavene. Neviem co sa stalo,nikdy doma nic take nerobila,preto som sa chcela porozpravat,ze co budeme robit,ale ani dnes rano to nechcela riesit. S malou som sa doma rozpravala,dohodli sme sa ze bude tisko lezat v postielke.ale zial,mam ju chodit brat na obed.ja uz nastupujem do prace,chcela som to v klude vyriesit,nech mozem v pokoji bez stresu nastupit uz do prace,lebo nemozem si dovolit denne odbiehat z prace,a hlavne nie je to zrovna blizko.
Mate s tym niekto skusenost,ze ak dieta nechce spat,ze sa automaticky vola rodicom? Chapem,ak je sama,neda sa vsetky deti tisit,ale prijala by som aspon ustretovy krok,riesenie situacie,ako sa to ma inak naucit?.takto sa bojim ze si zvykne,ze sz chodi na obed domov a neskor budu problemy 🤷‍♀️ dcerka je tam rada,ona ani neplakala zamnou,len ze nechce spat.doma spi vynimocne a to ma bohaty program,ale aspon lezime,citame knizku.
Viete poradit?co vam pomohlo?
Dakujem za tipy

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
2. feb 2022

@viestta ved ja tomu chapem,ja som to malej vysvetlovala,ale neviem co sa udialo kedze ucitelka nechce somnou komunikovat.mala mi rano slubila,ze bude lezat ale nechceli dovolit aby tam zostala cez obed,aby sme to vyskusali.🤷‍♀️ tak neviem ako potom.po jednom dni tazko povedat.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sapetka
2. feb 2022

To je na prd na slovensku ze na vela deti je len jedna ucitelka a deti musia ci chcu ci nechcu spat.. ucitelke aj riaditelke povedz ze ides do roboty malej si sa snazila vysvetlit co ma robit bohuzial zvsok je na ucitelke. To teraz ked kazde decko zacne hystericky revat bude volat rodicom aby po neho prisli?

janulik2008
2. feb 2022

Ja keď som bola malá tiež som nechcela v škôlke spať. Mama však bola na MD tak po mňa chodila až raz som "musela" keďže sme mali poobede vystúpenie tak som ostala a odvtedy som spala. Sestra napr na obed nespala ale kreslila alebo tak. Niektoré deti spať nepotrebujú ale čudujem sa že učiteľka to vo Vašom prípade tak skoro vzdala.

autor
2. feb 2022

@viestta ucitelky su tam bezne dve ucutelky,hlavne cez obed ak deti strajkuju,aby to zvladli.vcera im nastupovalo 5 novych deti,gro deti je chorych doma,cize ich bolo dokopy 8. Neviem vsak,preco je tam teraz cely den len 1 ucitelka,chapem ze na jednu je to dost...ja sa obavam,ze ak ten zaciatok bude takyto,aby sa to nezhorsilo.a reci typu:som tu sama,nemam na toto cas -to tiez nieje dobre.a co hovorili ostatne maminy,deti im tiez plakali ale nikto im nevolal.riaditelka tiez nema zrovna velku ochotu riesit veci,napr.dcera nemoze pit mlieko,nema upravenu stravu ale kedze maju 2x za den ochutene mlieko,viem ze by hnackovala.ked som ich poprosila,ci by mohla dostat caj,tak odpoved riaditelky: nie,oni maju normy a mlieko jej musia dat. 🤷‍♀️ uvidim,ake budu nadchadzjuce dni...

ulrich123
2. feb 2022

Ja som nikdy v skolke nespala. Nevedela som zaspat cez den, tak som len lezala a bola som tam az do vecera. Pohoda.
Povedz dcerke nech si polezi, oddychne a aj ucitelke, ze nech ju necha iba lezkat ☺️

diamond007
2. feb 2022

My sme mali dievčatko v škôlke, ktoré malo panicky strach si tam ľahnúť a zaspať. Bola tíško, také predcasniatko skóre ubolené, tak sme ju nechali na posteli sedieť, nikdy sa do pyžama neprezpiekla. Skús sa tak dohodnúť s učiteľmi, že ak nechce ani za svet ľahnúť tak sedieť na postieľke. I keď teda k novým detičkám má pristupovať trošku jemnejšie, možno mala začala plakať že tam má spat lebo jej nedovolili hračku. Keď si došla pre ňu, mala ju pri sebe?

diamond007
2. feb 2022

Tak asi mali dôvod ťa volať, možno vyvádzala viac jak je bežné. To že je sama nie je ospravedlniteľné pre ňu zas.
Len sa treba pripraviť, že detičky plaču na 98% všetky zrána časom. Sú deti čo plaču hneď, také čo začnú až o týždeň či dva, že si uvedomia že to tak už bude stále. Je to pre ne normálne, niektoré neplačú a začnú po prvej chorobe. Je to rôzne. To by som nepripisovala obednemu spánku potom

henka123123
2. feb 2022

Tohto sa aj ja bojim ked moj nastupi on si cez den ani nesadne ne este spat...

basska_b
2. feb 2022

Kravina hento ze musia spat... to sa mi vzdy nozik otvara vo vrecku... to je este pozostatok zo socializmu, kedy boli deti rano budene pred 6.00, lebo rodicia isli na 6.00 na sichtu do fabriky... pokial ucitelka nevie vyriesit tento "problem", tak by som jej oznamila, ze si k tomu teda zavolame riaditelku... nechapem, co sa divi, ked dieta je tam prvykrat v zivote a ma si lahnut do nejakej divnej postele. Ty si doma na materskej alebo home office, ci este ti dobieha rodicovska? Lebo neviem, ci si mysli, ze na obed mozes po dieta chodit...

tani777
2. feb 2022

Toto inak je strasne..moja nechce chodit do skolky,normalne averzia voci jednej ucitelke,mali podobny "incident",prislo nove dievcatko,tiez cez obedny spanok strasny plac,ucitelka na nu uz skricala..moja prave vtedy zaspavala,na krik sa zobudila a strasne zlakla..odvtedy ani pocut o skolke..a to tam bola 4 dni!!! Potom len nasilu s placom sme chodili,teraz uz nechodi vobec...niektore ucitelky by nemali robit s detmi

fiafia
2. feb 2022

Išla by som za riaditeľkou. To je to za prístup učiteľky? Nevysvetlí čo sa stalo, nechce riešiť problém, nekomunikuje a navyše nákaze dieťaťu chodiť domov na obed? Je adaptacne obdobie a o Tom ona rozhodne nerozhoduje a dupľom po jednom dni. Išla by som sa sťažovať a určite by som nedávala malú na pol dňa, zbytočne sa všetko skomplikuje a predĺži adaptacny proces. Nedajte sa 💪💪💪 normálne som sa nahnevala.

luccija
2. feb 2022

Celé zle...veď preto je adaptacne obdobie, že deti chodia najprv na pár hodín, doobeda až potom spia.Vy ste to uponahlali a tu je výsledok.Ucitelka Ti mohla volať prečo nie?veď predsa nebude mala budiť ostatných, keď chytí amok.teraz sa docielili akurát, že bude mať stres zo spanku.Nikdy sa dieťa nedáva v prvý deň hneď na celý deň.A cez obed sú väčšinou 2 učiteľky.Ty si ju nemala dať hneď na celý deň to Ti mala učiteľka či riaditeľka dopredu povedať.My sme mali deti, ktoré po 3 hodinách išli domov aj tyzden

autor
2. feb 2022

@luccija u nas mi bolo povedane ze len na cely den,lebo s takymto kuskovanim nemaju dobre skusenosti.ja som chcela adaptacne...

autor
2. feb 2022

@basska_b este mesiac mam rodicovsku,ale uz od pondelka nastupujem do prace,vysli mi v ustrety ze mozem 2 dni v tyzdni robit home office,ale potrebuju skorsi nastup kvoli novej pozicii a zauceniu.skor mi dcerku neprijali,az teraz sa uvolnilo miesto

nwnw
2. feb 2022

U nas je adaptacia zo zaciatku dieta iba doobeda. Bez adaptacie nezoberu vobec. Ked to nezvlada dieta, tak bud pol dna, alebo smer sukromna skolka.

autor
2. feb 2022

@nwnw nechcu to robit🤷‍♀️😔bud cely rok iba doobeda alebo cely rok na cely den.. je to skolka v malej dedinke.bol problem vobec zohnat skolku,ani v sukromnej sa miesto neuslo,velmi silny rocnik 🤷‍♀️

luccija
2. feb 2022

Tak tu majú výsledok.To sa nerobí, že dieťa je celé dni s rodičmi a potom sa dá na celý deň.Nepoznam škôlku kde by nebolo adaptacne.Chod za riaditeľkou pre tú malú to je stres.U nás bolo veľa detí, ktoré boli doobeda aj v štátnej aj v súkromnej a, ked si zvykli po týždni, dvoch tak aj spali.Ved uznaj byť niekde 8 hodín hneď od začiatku je stres.vela záleží aj od učiteľky ako ju namotivuje my sme deti aj držali za ruku či hladkali a väčšina zaspala, alebo len ležali len potrebujú mať pocit, že nie sú samé a hodené napospas

luccija
2. feb 2022

Píšeš, že Ti učiteľka povedala, že mala bude chodiť pred obedom domov, tak ste to vyriešili.Ale nepáči sa mi ich prístup.U nás sme možno raz museli volať rodiča, lebo dieťa si ani nechcelo ľahnúť už, keď sme boli na obede plakala, že sa nechce prezliecť a ležať.ale chápem aj učiteľku, že nemôžu ostatné deti spať, keď tam bude plakať, ale mohlo sa tomu predísť, keby ste išli na to postupne adaptacne má svoj význam a trvá 3 m

autor
2. feb 2022

@luccija vyriesila to ona sama bez akejkolvek komunikacie ci snahe to riesit,ja ani neviem co sa vlastne stalo kedze mi to nechcela povedat.malá mi len povedala doma,ze pani ucitelka kricala na deticky...neviem co stvarali decka,ci neposluchali,lebo mi nic nepovedala.
Tu to proste takto nefunguje ze postupne,ani rodicovske ani nic nebolo,dceru ani nevideli predtym nez nastupila, zapis bol len podanie prihlasky elektronicky,ziadne instrukcie ako sa funguje atd. 🤷‍♀️

luccija
2. feb 2022

Tak chod za riaditeľkou ako postupovať na to tam sedí.Rodicovske sme tiež nemali, ale rodičia dostali inštrukcie mailom čo priniesť ako sa funguje.Ano v škôlke sa bežne kričí a, keď tvoja mala nie je na to zvyknutá môže to brat horšie ako to je.Ked Ti 23 deti behá po spálni a nechce sa prezliecť hlas sa zvysi.Ty si sa s nikým nerozprávala aký bude postup, keď nastúpi?

luccija
2. feb 2022

To, že ku nevideli je bežný postup

jaass
2. feb 2022

No nepoznám ta ale podľa mna nebude problém v dcérke. A keď učiteľka nechce komunikovať tak krásne ukazuje, že neurobila dobre v danej situácii. Chod za riaditeľkou, a bolo by dobre keby prišla tam aj učiteľka a povedala čo a ako bolo. (Žiadne take, že ona sa nebude vyjadrovať.) Tak ale škôlka v malej dedine🤷‍♀️ Žiaľ, väčšinou v dedinách sú niektoré učiteľky nanic. Nehovorím, že každá. Ale sama poznám “ucitelky” ktoré pracujú v škôlke v dedine a jedna veľká katastrofa to je.

autor
2. feb 2022

@luccija je ich len 8.mne nevadi ze zvysila hlas,ved ja na to nenarazam.len pisem,ze dcerka mi k tomu len povedala ze kricala,ale preco a co sa dialo to uz neviem.
Dnes som bola pre nu pred spankom,uz od dveri som pocula plac vsetkych deti,cize nielen moja.ucitelka povedala,ze adaptovana je dobre,nema s nicim problem,poslucha,papa,ale ked sa povie spanok tak sa rozplace ze nie je unavena..
Tak sme sa dohodli ze zatial doobeda,a uvidime co bude..dakujem vsetkym za odpovede,snad to coskoro zvladneme

jaroe
2. feb 2022

To naozaj v tych štátnych škôlkach nie je priestor na to, aby časť nespáčov dali napr. do inej miestnosť a pustili im rozprávku na počúvanie alebo im čítali? V našej škôlke to tak fungovalo. Oddychujúce deti ležali matracoch, spiace boli vedľa. Vydržať hodinu alebo aj viac na posteli bez pohybu a v tichu musí byť pre také malé dieťa náročné...

spadnutaslivka
2. feb 2022

moji tiež nespávali v škôlke. Stačilo tíško ležať a nevyrušovať, keď ostatné deti spia. Keď učiteľka videla, že nepomáha ani dvojhodinové ležanie a že fakt nezaspalo, tak ho potom nechávala potichu sa hrať. Ale teda až keď už ostatní spali.

luccija
2. feb 2022

@jaroe nie, lebo v triede nie je priestor na ďalšie matrace a kto by s nimi bol?veď učiteľka je v spálni tam môžu ležať veď nemusia spat, ale musia byť ticho.ved to by všetky chceli ísť pozerať rozprávku či sa hrať.Ten oddych je pre nich dôležitý.

nwnw
2. feb 2022

Och toto je des. Presne pre toto taky stres. Co riaditelka, to ine pravidla 🙄. Ja som chcela riesit nastup v zime a nie su kapacity. Kua. A nechcem riesit na pol roka sukromnu. To ked si zvykne, tak pojde inam? 🙈 Co to spravi s detskou psychikou?

mogaa
2. feb 2022

Ale mamička by si mala uvedomiť aj druhú stránku vecí a to, že ak jej dieťa reve nespia ani ostatné deti a to teda problém je, lebo potom sú všetky detí nevyspaté a zlé.....takže ak dieťa robí scény že nechce spať alebo tam v kuse plače, je to dôvod na vylúčenie dieťaťa nakoľko nie je zrelé na škôlku......a je uplne jedno či je tam jedna učiteľka alebo dve....učiteľka nemôže vziať plačúce dieťa vedľa, takže ono tam reve a nespia ani ostatné deti.....