Triedny fond v škôlke

10. sep 2024

Ahojte, koľko platíte triedny fond v MŠ 3 rocne deti?

Minuly rok sme nastúpili v januári ako 3r. prvý krát v škôlke, tam bolo 5e na mesiac stačilo, vtedy na rodičku spomínali, že 10e by dali až keď budú deti predškoláci...

Teraz mi dcéru premiestnili do inej triedy v tej istej škôlke, dnes rodicko, že ta trieda minulý rok platili 6e, p. učiteľky spomínali, že aj to im bolo málo tak teraz dali návrh, že 10 až 12e a rodičia odklepli 12e čo sa mi zdá dosť 😌

Aké mate vy skúsenosti? Ďakujem 🙂

deti95060810
10. sep 2024

nikdy sme nič neplatili v mš... to čo je už za výmysel že aj v mš sa platí tr. fond. 🙄

123467
10. sep 2024

15€ platime kazdy mesiac

es2021
10. sep 2024

12eur je podla mna uplne minimum.. ci z coho maju kupovat pomocky pre deti, mikulasske balicky a ine veci? My teda platime o dost viac.

misinka0611
10. sep 2024

Triedny fond, to myslíš to, čo sa platí mesačne za pobyt škôlke, či ZRPŠ?

autor
10. sep 2024

@deti95060810 tak to som už vôbec nechcela počuť 🙈😅 ja neviem fakt... 22e školné, 45e obedy, na začiatku roka wc papierov vreckoviek obyčajných, vlhcenych, náhradných do zásobníkov, kuchynských utierok, mydiel, servítok, sirupov, čajov za regiment nakazených doniesť 🙄 a od februára má to čaká ešte raz synovi 😌

@123467
@es2021
No neviem ja len vychádzam z toho čo z minulého roka predchádzajúca trieda hovorila 🤷🏼‍♀️ teraz na rodičku či sa nedá pomôcť s tonerom papiermi čo vedia pomôcť rodičia 🤷🏼‍♀️

@misinka0611 triedny fond, zrps

kabinka11
10. sep 2024

Ešte horšie bude. Ja mám dve stredoškoláčky. To sú už iné pálky. Jedna 45 zrps a druhá 40.

earlgrey
10. sep 2024

Minulý rok (dcéra 4 ročná vtedy nastúpila), triedny fond 10€ ale na celý školský rok, 10€ na hygienické potreby na celý rok, 10€ na pracovné zošity na celý rok, 20€ na darčeky na Mikuláša, deň detí a na kultúrny život na celý rok, 10€ na...už nepamätám ale niečo s kuchyňou, kuchárkami čo čo...takže na začiatku školského roka 60€ ale na celý rok...

viestta
10. sep 2024

Vsak tie peniaze sa minu pre deti. Ak myslis, ze neucelne daj si predlozit vyuctovanie (a zacni sa pripravovat, ze s nastupom do skoly sa nedoplatis...)

misinka0611
10. sep 2024

Tak ZRPŠ je ročne 50eur.
Ináč sa platí školné 50 eur každý mesiac a strava 77 eur, réžia 7 eur. Ešte si na tom podľa mňa celkom dobre 🙂

maminkadeticiek
10. sep 2024

Zeny ako o com to hovorite?Triedne fondy tu boli vzdy a nikdy ich obsah nebol tajny,u nas presne vieme na co aka suma pojde.V skolke mame TF 50 eur.Z toho sa platia aj Mikulase,vianocne darceky,pracovne zosity,poistenie,predstavenia a ine.V skole bol tiez vzdy triedny fond.Ako keby vam povedali trojciferne sumy nepoviem ale sumy co tu popisujete mi pridu ako minimum.To je proste september,je to ocakavane,da sa na to pripravit.

lenicka298
10. sep 2024

My platíme režijné 10€ mesačne. Tento rok už nie, keďže je už predškolačka. Strava cca 37€mesačne. A skladáme sa do triedného fondu 40€ ročne. Tento rok by to malo ísť na 60, lebo sa perinky budú dávať do čistiarne. Z toho sa platí Mikuláš, deň matiek, deň rodiny, guláš, výlet... cca 2x do roka nosíme balík vreckoviek

anonymous87
10. sep 2024

Ak myslis ZRPS tak u nas v skolke 80€ rocne
Skolka 20€/mesacne (sme najlacnejsia skolka siroko daleko 🤣)
Strava cca 50-60€/mesacne

maminkadeticiek
10. sep 2024

Btw 5e skolka,10eur mesacne??Nebudte smiesne.U nas sa plati 35 eur mesacne iba skolka a v este vacsich mestach aj viac.Plus strava.Fakt myslite,ze stat je povinny starat sa o deti zadarmo ked vy chodite do prace a zarabate?Ja si fakt viem vazit kazde euro,ale zijem v sulade s realitou.

ibrunova
10. sep 2024

Dievčatá, niektoré pletiete, školné, triedny fond, zrpš, mesačne, ročne.

bosorkabb
10. sep 2024

V prvej škôlke školné 28, strava 45 a ZRPS 80 eur ročne. Plus teda toaletný papier, vreckovky a tekuté mydlo. Ešte predškolaci zvlášť každý mesiac 20 eur zbierka na záverečnú slávnosť.
Druhá škôlka školné 28, strava 35 a ZRPS 60 ročne.
Zatiaľ WC papier, servítky, utierky, kancelársky papier.

bosorkabb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamutka
10. sep 2024

Nech sa teraz nikto na mňa nehnevá, ale kedysi mi dieťa nezobrali do škôlky, tak sme platili súkromnú, 400€ na mesiac plus strava. Potom, ked už bol v štátnej, tak sa pár mamičiek ozvalo na začiatku, že prečo sa triedny fond platí toľko a toľko a mne bolo normálne do smiechu. Reku, normálne zmeňte, sup do súkromnej, desiatky rodičov sa o to miesto potrhajú, za nejaký triedny fond vďačne

bosorkabb
10. sep 2024

@viestta pravdu máš. Dcéra je v ZŠ druhý rok a hneď na prvom rodičovskom bum 50 eur. K tomu poplatok za druzinu, ZRPS.
Nerátam pomôcky.
A to vždy 10 euro tam, potom 5 a tak postupne.

pohodacka03
10. sep 2024

Zrps platime 70€ na rok( platime z toho mikulaske balicky, na den deti, darcek na konci sk.roka)... + Platili sme 3€ triedny fond- pani ucitelky kupili muku a piekli a pod.-co sa zvysilo sli na konci sk.roka na zmrzku.

surama
10. sep 2024

55e strava, 50e skolne, 7e triedny fond a teraz este bolo jednorazovo 10e za neviem co.

kleopatra114
10. sep 2024

Na “pomôcky “ platíme 7€ mesačne , skolne 30 mesačne , stravu cca 45-50 mesačne a zrps okolo 30 € ročne.

saxana000
10. sep 2024

A co si myslis ze skalacie hrady na det deti mikulasske balicky vyzdobu tried ceny na karnevale platia ucitelky zo svojho? Vstup do triedy a poobzeraj sa u nas len v jednom ikea boxe je geomag stavebnica za minimalne 400eur dalej interaktivne tabule montesori hracky. 6eur je teda ozaj zalostne malo.. z tych 10-15 uz sa da nieco spravit..

saxana000
10. sep 2024

@surama hygiena?

qwert87
10. sep 2024

@kabinka11 zrps 50€ platíme my v škôlke už dva roky. Je jedno ci tam ma rodič jedno dieťa ci viac. Je to na jedno dieťa. Okrem toho školné mesačne 18€, od januára to bude 20€. Obedy 55€ za plný mesiac.

pininka1
10. sep 2024

Ja robím v škôlke s beriem 5 euro triedny fond, bežné mame akcie napr ako remeselné dní a ozdobujeme deťom tričká, maľujeme ozdoby a pod. Tiež keď ideme na výlet niekde, beriem z tých peňazí, keďže my ako špeciálna škôlka veľa nechodíme mimo areál. Ale všetko čo sa týka výzdoby, pomôcok, tlačenia farebné a pod si platím zo svojho a rozhodne to niesu malé sumy, keby som to všetko spocitala tak by triedny fond určite nebol 5 eur, ale minimálne 15.

85miska
10. sep 2024

@pininka1 nehnevajte sa ale nato tam ste aby ste na rodičovskom povedali ze 5€ je malo a to nevychádza ze dávate zo svojho ze chcete dvihnúť na 15€. Ani zdravotne sestry nekupujú pacientom pyžamo a hygienické potreby a ani policajt nejde kúpiť zo svojho jedlo a pitie človeku ktorý je napr. 48h v CPZ. Neviem prečo učitelia majú za potreby zo svojho niečo kupovať deťom. Vy ste sa nerozhodli mať tie deti. Tak nech si rodič zaplatí za svoje dieťatko aj v škôlke.

kabinka11
10. sep 2024

@qwert87 veď dobre, reagovala som na autorku. A co platím ďalej nebudem rozpisovať, ale 500e dúfam ze bude stačiť.

nekonecna_katastrofa
10. sep 2024

My platíme školné 40 mesačne + strava cca 50. ZRŠ 40e polročne a minie sa to všetko. Cca raz za 2 týždne majú niečo špeci v škôlke, divadlo zavolajú, kúzelníka na konci roka, bublinkára, skákací hrad, opekačka, Mikuláš, Vianoce, terapia so psíkmi, exkurzia, na deň matiek vyrábajú darčeky pre mamičky a nie je to zadarmo. Plus kopa iných maličkostí. Ja pri každej návšteve Tedi kúpim deťom na tvorenie a 10e ako nič a pritom aktivita na jedno popoludnie, takže ma tieto sumy vôbec neprekvapujú. Keď sa ti niečo nezdá, pýtaj vyúčtovanie.

pininka1
10. sep 2024

@85miska nie, ja nikdy nehovorím na rodičovskom co som kupovala a ze som pýtala malo, len odpovedám autorke ze zmienena suma je naozaj málo na pokrytie týchto veci. Viem prečo to tak robím a beriem aj ako súčasť svojej profesie ze mame inú prípravu ako iné zamestnania, ale mam samozrejme aj také kolegyne co si nechávajú preplatiť úplne všetko a preto viem ze to niesu malé sumy. Naši rodicia sú väčšinou samozivitelia,alebo robí len jeden, keďže majú doma dieťa s ťažkou diagnózou, preto ich nechcem zaťažovať ešte viac.

4stanka4
10. sep 2024

U nás sa platí školné 25€ a tento rok sa na združení odkleplo 35€ na celý rok+ 4€ za pracovné zošity. Strava cca 50€ záleží od toho ako je chorá.Nekupujeme už nič navyše, žiadne hygienické potreby ani nič, všetko je v réžii škôlky. Minulý rok sme sa skladali po 25€