Škôlka a práca na dedine,či v meste? Ako by ste si to zariadili na mojom mieste?

silvia5991
11. dec 2019

Ahojte. Dcéra chodí mesiac do škôlky. Bývame na dedine. Škôlku otvárajú 6:30,ale i tak musíme ísť autobusom lebo bývame ďaleko, ten chodí o 7. V dedine nie je žiadna práca čiže musím do mesta, tam sa však reálne dostanem o 8:15. Nájsť prácu od 9 - 15 keďže autobus do dediny ide 15:50 nie je ľahké keďže malú musím aj zobrať zo školky. Za 6 hodín práce nezarobim asi veľa+cestovanie a ak si budem platiť ešte ZP tak nezarobim nič. Rozmýšľala som že dcéra bude chodiť do mesta do škôlky, prácu od 7mej som našla, ale to by sme museli vstávať o 5tej ráno aby sme stihli autobus. Zdá sa mi to však príliš skoro. Tiež však chcem niečo zarobiť. Priateľ chodí skoro ráno do práce a večer neskoro domov,čiže to nič. Peniaze máme, ale chcem už niekde pracovať a nebyť doma doma. Stačí mi odpoveď : áno je to skoro o 5tej alebo nie 😀 ďakujem

modrykoniicek
11. dec 2019

Skoro? Od 3 rokov som vstávala s mamou o 5 a to sme žili v meste.Môj muž ako 10 ročný o 5 ráno chodil sám na tréningy.
A moja mama cez 20 rokov vstáva o 5.
Ja som do roboty ktorú som mala v inom meste vstávala o 4:30 a vstávam aj dnes ak mi výjde zmena.

ukulela
11. dec 2019

No tak ja by som malé dieťa o piatej z postele neťahala. Ďalšia vec, či by si našla miesto v meste v škôlke .... Tam bývajú plnky. Byť tebou riešim ten čiastočný úväzok. Aj za cenu nižšieho príjmu, ak chlap zarobí dosť.

evittam
11. dec 2019

@silvia5991 Preco by si si mala popri zamestnaní na skrátený úväzok platiť ZP?
No je to skoro ale ked musis tak musíš.....Ja som so synom chodila do jasli na 6.

esterba
11. dec 2019

@silvia5991 nie je to skoro, ak pojde skor spat.

pininka1
11. dec 2019

Poznam to veľmi dobre a presne kvôli tejto situácii som nemala prácu 13 rokov od výšky. Manžel robí mimo bydliska a škôlka sa otvárala o 7. Nemala som šancu si nájsť prácu tak, aby som začínala o 8 ale už o 4 končila, aby som stíhala na 5 do škôlky. Teraz po tretej dcérke robím, ale do škôlky chodí v meste kde aj ja pracujem. Keby ma však ráno nenosila môj otec najprv do škôlky a potom do roboty som nahrata. Raz som to skúsila a spoje sú katastrofa. Bez druhého auta sa určite nepohneme.

jankaalaci
11. dec 2019

Určite je to skoro. A k tomu čiastočnému. Neviem čo je pre teba málo,ale ja keď som pracovala na skrátený úväzok tak som zarábala 400 eur. Píšeš že s peniazmi problém nemáte čiže takýto zárobok nie je zlý podľa mňa

baska1
11. dec 2019

a zváž aj chorobnosť, či máš opatrovanie..

eliska13
11. dec 2019

@silvia5991 je to strašne skoro tak budiť dieťa.Este nepoviem,.keby si už o 14, 15 išla pre ňu.Toto je situácia na roky, tak najlepšie by bolo spraviť si vodičák a kúpiť auto.Toto sledovanie spojov, nákupy, môžem robiť od -do Ta zničí.Pripadne nájsť niekoho kto Ti malu ráno zanesie do škôlky, ale to je asi nereálne.

silvia5991
autor
11. dec 2019

@modrykoniicek Keby sme v meste nepýtam sa či je to skoro, len je tam to polhodinove cestovanie. A čo sa týka mna, mne nerobí problém vstať aj o 4 do práce.

silvia5991
autor
11. dec 2019

@baska1 To je tiež problém trošku, jediná možnosť 70 ročná starká, čo síce povie žeby to zvládla ale ja si to vôbec nemyslím čiže s tým ani nepočítam.

eliska13
11. dec 2019

@silvia5991 vôbec sa nedá, že by Ťa priateľ ráno odviezol?

silvia5991
autor
11. dec 2019

@eliska13 Tiež si myslím že vodičak by bol najlepší kvôli tomu aké je to komplikovane, teraz si ho však urobiť neviem 😑. Ďakujem 🙂

medulienka81
11. dec 2019

Môj 11 ročný syn vstáva o šiestej keďže vyučovanie začína už o pol ôsmej a to v druhej dedine. Ku koncu týždňa už sa mu teda nechce vstávať má toho dosť. Pre tak malinkú je to dosť skoro

patka06
11. dec 2019

Je to skoro, riešila by som prácu na čiastočný uväzok, prípadne prácu z domu.

silvia5991
autor
11. dec 2019

@jankaalaci Len ani na ten skrátený som zatiaľ nenasla prácu od 9, všetko začína skôr alebo zas neskoro 😑

silvia5991
autor
11. dec 2019

@eliska13 on odchádza o 4tej z domu 🙄

darinkaninka
11. dec 2019

@silvia5991 ak je starká ochotná a býva blízko, za skúšku nič nedáš. Malej nachystaj oblečenie a so starkou sa miniete vo dverách. Môže ju nechať spinkať aj do siedmej. Ty choď samozrejme skorším autobusom, od pol ôsmej alebo ôsmej prácu nájdeš.

silvia5991
autor
11. dec 2019

@darinkaninka bývame ďaleko čiže malá by bola u nej, len už je to prastarká a nie starká (mama), ale ďakujem skúsim porozmýšľať🙂

evkamotka
11. dec 2019

Auto priblizovatko. V takejto situacii budes dlho.
A autoskola sa da robit aj len po vikendoch/po dohode. Za tie peniaze su velmi ochotni.
Alebo o 5 vstavat, nie je to skoro ked pojde primerane k tomu spat, proste to bude mat posunute.
Manzel vstava kazdy den do prace 4.40,pre mnohych este hlboka noc. Posunul si bio rytmus o hodinu oproti ostatnym a kedze je to denne pravidelne, zvykol si

ninazoja
11. dec 2019

@silvia5991 moje dievčatá tak skoro vstávali od škôlky až po tretí ročník kým nezačali chodiť ráno samé z domu. Myslím ze to brali v pohode. Večer chodili skôr spat a dalo sa to😉

matkahelka
11. dec 2019

@silvia5991 pre mna je to strasne skoro takto tahat dieta z postele. Je vsak vela ludi, kt.inu moznost nemaju a deti takto vstavaju. Plus kazde dieta je ine,su deti, kt.sa o siestej budia prirodzene same. Moja dcerka napr. bola a aj je, strasne spava, je stvrtacka na ZS a musi spat svojich 10hodin, ak spi menej, je nenormalne nervozna, nic sa jej nechce, nechce jest... ale poznam deti, kt.v pohode staci 8 hodin a funguju

petamada
11. dec 2019

ja som sama, robim 9hodin denne + doprava, a na vyzdvihovanie zo skolky a potom skoly (1-2roc.) som mala opatrovatelku, ked musis tak musis, mas vyhodu, ze ty este mozes len rozmyslat, ci vobec do roboty pojdes..keby si musela, tak by si vstavala o 5 a nikoho by si sa nepytala..okolnosti ta donutia a dieta si zvykne.

katrin21
11. dec 2019

nuz, ked sa inak neda, tak sa inak neda. kopec mam vstava o 5 , 5.30 budia deti.... aby stihli na 7.. napr. aj lekarky v nemocnici.... hold, tak je to. a tak zili aj nase mamy... moja mama dokonca robila na smeny od 6 do 14, cize sergy boli uz 5.30 v jasliach.. a menej ako 3 rocne, dokonca menej ako rocne....

potom je este moznost zamestnat sa v Lidli, tam beru ohlad na mamicky, maju skratený uvazok, ked chcu... a soc. program dobý

lenka2710
11. dec 2019

@silvia5991 ahoj,presne viem,o čom píšes! Ja to mám rovnake, a to ani nebyvam na dedine, bývam v meste a škôlku mam pred vchodom! Lenže toto mestečko je skôr väčšia dedina,možnosti tu nieje veľa! Chcela som ísť robiť aj obyčajnú predavačku,lenže obchody su minimalne do 17, škôlka max do 16.30, nemám ako to vykryť,nemám tu nikoho na výpomoc! Muž ide ráno o pol 6 pride o 19, takže to nič
bola som na toľkých pohovoroch a pýtať sa v okolí na prácu, a nič a keď som napriklad šla potom do tých obchodov,vždy tam mali mladé slobodné dievča, ktoré môže robiť sviatky,piatky a nemá problemy s detskými chorobami a podobne, vždy ma to naštve, buď zoberú dôchodkyňu alebo mladú babu, neviem či je to len tu tak alebo všade ale štve ma to!

modrykoniicek
11. dec 2019

@silvia5991 Ja som o 6 bola už v škôlke 🙂
A to som spachtoš prvej triedy.

siska53
11. dec 2019

@silvia5991 nie, nie je to skoro.. aj nasi jedno obdobie vstavali o cca tej 5 a to byvame v meste, lenze muz so zlomenou nohou a maleho sme z dovodu sikany presuvali do druhej skolky, ktora ale bola par zastávok dopravou. A ja abybsom stohla prácu tak, ze stihnem aj skonict tak, aby som.to cele obehla ( moji rodicia su na vynimconu situaciu, ked musim.byt dlhsie a na choroby), nuz sme.veru o 5 vstavali.. lebo o cca 6-6:10 sme.museli odchadzat z domu, odviedla som.1 dieta, potom druhe do druhej skolky, potom.ja do práce..

A smiem sa spytat, co myslis pod ZP??
Ak myslis zdravotnu poistovnu, tak ak mas TPP, tak si ZP predsa neplatis..

tahomi
11. dec 2019

Ja vstavam 5:30, byvam v meste, ale uz 6:40 musim byt v praci, takze hold smola.
A tak aj vsetky moje kolegyne s detmi, prve prichadzaju a posledne odchadzaju deti zo skolky.

lenkakravcova
11. dec 2019

@silvia5991 Áno, ak dohliadnes na to aby mala dcéra dosť spánku. Pri vstávan o 5tej, rátaj s tým ze by mala ísť spať okolo 18.00 (deti potrebujú 10-11hod spánku v tomto veku, nie preto žeby nevládali potom cez deň, to nie, - ale preto aby sa im dobre vyvíjal mozog). ☺
Pre porovnanie - môj 2.5r syn spi bežne od 18.00-7.00,, ak spi menej, tak zaspí cez deň (aj na 3-4hod).

hanata
11. dec 2019

Pane boze, o piatej vstavat, to je katastrofa. Nase deti su v posteli 19:30 a budim ich o 7:00, najstarsi je druhak. Viem, ze aj u nas v skolke su deti uz od siestej, ale to su doslova chudiatka. Rozhodne by som zvazila, ci potrebujes pracovat. Skus si najst nejaku administrativu na 4h, pripadne z domu. Hlavne nech na to nedoplacaju deti.

silvia5991
autor
11. dec 2019

@tahomi keby bývam v meste tento príspevok sem vôbec nenapíšem aby sme sa rozumeli