Môžu deti nastúpiť do škôlky počas celého roka?

mandymoore123
4. okt 2021

Ahojte viete mi niekto prosím poradiť ako je to s termínom kedy "berú" deti do škôlky?
Môžu nastúpiť počas celého roka alebo len v isté mesiace?
Moje dieťatko dovŕši tri roky v máji. Vezmú mi ho aj v máji alebo až nasledujúci rok v septembri?
Ďakujem

maron264
4. okt 2021

@mandymoore123 ak si si nedala prihlášku na tento rok,tak pravdepodobne ho teraz nevezmú, ak nebudú mať miesto. Prihlášky sa dávajú v každej škôlke individuálne, u nás v máji. Takže pôjdeš v máji do škôlky popytas prihlášku a môžeš ho prihlásiť od mesiaca ktorého chces.

pribinak
4. okt 2021

Pozerám že si z BA, to by bolo fakt veľké šťastie ak by si našla škôlku čo ti zoberie dieťa v máji. Štandardne je to september

belllinka
4. okt 2021

@mandymoore123 v maji ti ho uz nikto nezoberie. Najskor od septembra toho roku, ak bude plno, tak mozno az na ten dalsi september.a ak ani to nie, tak predskolaka ti uz musia zobrat

mandymoore123
autor
4. okt 2021

@maron264 teda v máji sa podáva prihláška,ak dieťa dovŕši 3 roky v máji treba podávať rok dopredu v máji? Prepáčte,neviem ako to chodí. Radšej sa pýtam vorped. Viem že to býva problém. Trápi ma ako to zariadime lebo viem že od 3 rokov už nedostanem RD a babky nemáme také čo by mohli strážiť na tie mesiace

lululucy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lululucy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monuska1234
4. okt 2021

@mandymoore123 v maji 2022 pojdes do skolky s prihlaskou,do mesiaca najneskor pojdes pre rozhodnutie o prijti/neprijati,ak zoberu dcerku,v septembri 2022 nastupi do skolky 😊 samozrejme zalezi,kedy je u vas zapis,u nas byva v maji

belllinka
4. okt 2021

@mandymoore123 nie prihlasku podas v maji v tom roku, kedy dosiahne 3 roky. Ak budes mat stastie, zoberu ti ho od septembra, ale skor rataj s tym ze nezoberu. Takze jedine sukromna skolka. Tu mozes zacat hladat uz skor a dat sa tam do poradovnika. Kludne aj rok dopredu lebo aj tam byva naval.

maron264
4. okt 2021

@mandymoore123 poviem príklad,moja mala má v novembri 2021 tri roky, čiže v máji 2021 (čo je pred septembrom 2021) podám prihlášku a keď chcem do prihlášky dám že chcem aby nastúpila od 3r. Čiže od novembra. Ak ste teda nepodali prihlášku,tak pôjdete teraz v máji ,prípadne si zistite kedy sa prihlášky podávajú a zapíšete sa na september 2022,keďže v máji dovŕši dieťa 3r. Keď ste to nestihli už tento rok. Prípadne by som skúsila zavolať do nejakej škôlky,či náhodou nemajú voľne ak chcete už dať na máj. Niekedy sa deti odhlásila.

loginexistuje
4. okt 2021

nevezmu podas v maji prihlasku a ak bides mat velke stastie tak od septembra 2022 ti ju vezmu

loginexistuje
4. okt 2021

ale nestresuj sa na 99,99% by ti ju aj tak nevzali ak by si dala prihlasku v maji 2021

qetka
4. okt 2021

v akej casti BA byvas? Respektive kde mas trvale bydlisko? Do akej MC chces dieta dat?

mandymoore123
autor
4. okt 2021

@maron264 ďakujem. Rada by som vedela či berú do škôlky aj počas roka. Alebo ako sa zvyknú" riešiť" detičky ktoré 3 roky dovŕšia mimo tých mesiacov kedy je možné nastúpiť ako nový člen do školky.

maron264
4. okt 2021

@mandymoore123 no presne tak,že musíš na to myslieť dopredu,že vieš ,že bude mať v máji tri tak podávas prihlášku pred tým ako začína školský rok. Vieš ,oni si musia urobiť "poriadok"v deťoch,musia vedieť ktoré kedy nastúpi,preto sa to dáva dopredu. Moje dieťa ide mať v novembri 3 ,už chodí do škôlky, ale do prihlášky som pislala či od septembra alebo novembra.

mandymoore123
autor
4. okt 2021

@maron264 ďakujem pekne za odpoveď.

belllinka
4. okt 2021

@mandymoore123 ved sme ti to uz napisali. Deti sa beru od septembra, v niektorych pripadoch od januara. Inac to riesis sukromnou skolkou alebo opatrovatelkou. A rataj skor s tym, ze ti dieta nezoberu ani od septembra, je vela predskolakov, ktorych zoberu namiesto prvakov

loginexistuje
4. okt 2021

@mandymoore123 a nemas majovca 2021 ?

whatever1
4. okt 2021

@mandymoore123 Nie je moznost znížiť mesačnú sumu rodičovského príspevku a tým pádom ho poberať dlhšie?

selu11
4. okt 2021

Ahoj, my sme toto riešili nedávno, malá bude mať tri roky v decembri, prihlášku sme podávali v máji tento tok s tým, že sme na prihlášku uvideli, že chceme aby nastúpila od januára (bolo mi povedané, že deti sa berú len od septembra alebo od januára) S riaditeľkou sme sa dohodli tak, že zaplatíme školné za september a potom prinesieme papier od lekára. Jedine tak nám vedeli podržať miesto do januára.

mandymoore123
autor
4. okt 2021

@selu11 ďakujem pekne. Takže je to individuálne. Popytam sa na to.😊

maron264
4. okt 2021

@mandymoore123 neviem či čítaš s porozumením ,ale selu11 napísala ,že podali prihlášku v máji,čiže už ju majú podanu,len riešili nástup. Jednoducho v tých škôlkach by sa zbláznili keby chodili maminky počas roka a zahlasovali si deti.Ale kľudne sa informuj ešte v škôlke mozno sa niečo uvolni.držím palce

euka210
4. okt 2021

@mandymoore123 zvykne sa brat este v januari,febr....moj tak nastupil, lebo je januarovy...ale prihlasku som dala skor, v maji, tak ako sa dava, aby mu drzali miesto. Novembrovy siel v sept.ked mal skoro 3r...u nas beru od 2r.

cica8
5. okt 2021

@mandymoore123 to sa treba opýtať priamo v škôlke a nie tu na modrom koníkovi🙈, v každej škôlke je to iné....

qetka
5. okt 2021

velmi zalezi aj od mestskej casti, preto sa pytam v akej casti to chces riesit.

makova333
5. okt 2021

Kazda skolka moze mat ine podmienky, zavisi od zriadovatela. Takze smer konkretna skolka a informovat sa resp. u zriadovatela skolky, na jeho strankach a podobne. Darmo ti tu my napiseme, ze v maji, ked u vas rozhodnu, ze april alebo jun a rozhodnutie dostanes pocas leta. Rovnako s nastupom, niektore beru len v septembri a pocas roka nie a ine MŠ aj pocas roka, ked dieta dovrsi 3 roky.

mon895
5. okt 2021

Moj je majovy a vzali mi ho v septembri (ked mal 3r 4m) a to byvame na dedine kde nie je taky naval. V BA nevzali bratovi ani februaroveho od septembra cize drzim palce aby dieta vobec v septembri vzali ☹️

1katus1
5. okt 2021

@mandymoore123 každá škôlka to má inak. Ale väčšinou berú na začiatku a na pol roka. Ale záleží aj od miesta v škôlke. Keď miesto nebude nevezmú ti ho. Aj keby škôlka brala kedykoľvek pokiaľ má miesto

petuska1989
5. okt 2021

@mandymoore123 moja mala mala v juni 3 roky, vsetky skolky az od septembra a minuly rok ma to teda voobec nenapadlo riesit.. Tie 3 mesiace som vykryla sukromnymi jaslami, kde mi ju bez problemov vzali..

aduskatt
5. okt 2021

@mandymoore123 ja som bola na zápise vtedy keď bol zápis pred dovŕšením 3 rokov a povedala som, že chcem, aby nastúpil od februára (ako mal 3 roky) a nebol problém (ale je to už roky)

markaterka
5. okt 2021

@mandymoore123 ak si chcela, aby nastúpil v tomto školskom roku do škôlky, prihlášku si mala podať Teraz v máji/2021. Takže teraz podas prihlášku v máji 2022, ale keďže píšeš, že si z ba, tak pochybujem, že ti ho vezmú.