Mám pustiť syna na výlet s rodičmi jeho kamaráta?

11. máj 2023

Ženy, mám synčeka, má v škôlke kamaráta , s rodičmi sa poznám , sú v pohode, ide o to že chcú malého zobrať na výlet , ja by som ho aj pustila, ale muž sa boji , on nemá nič proti nim ako ľuďom ,ale boji sa ,že čo keď sa niečo stane atď ..
Vtedy pracuje a ja mám ešte novorodenca doma ,tak by musel ísť s nimi sám. , nedá sa žeby sme šli jeden s ním ..
Neviem ,čo robiť, na jednej strane,by som bola rada ,kedy malý ide ,na druhej nechcem ísť proti mužovi, nakoľko ani on mi nerobí napriek , aj keď napr niečo bolo so svokrovcami , buď sa má zastal alebo sa má nechal nech si vybavím , keď niečo bolo , nešiel proti mne ..zato neviem čo s tým ..sú škôlkari

tinkavvv
11. máj 2023

Zalezi, co presne je to za vylet. Ako daleko, aky program, kolko hodin...

autor
11. máj 2023

@tinkavvv cca 3 -4hodiny , 30km autom

tinkavvv
11. máj 2023

A ako stare dieta? Je zvyknute byt bez vas? Bol uz s nimi sam? To vsetko by zavazilo v rozhodovani. Vylet bude co - zoo, turistika...?

autor
11. máj 2023

@tinkavvv presne ešte neviem , čo za výlet ,ale chcú v najbližšej dobe, bez nás nikam nechodí, má 6rokov..bolo by to prvý krát bez nas

autor
11. máj 2023

@tinkavvv nebol s nimi ešte nikde

kacena4
11. máj 2023

dolezite je nakolko je samostatny a ci ho uz varovali. na svoje dieta mozu mat ine naroky ako mate vy na svojho a neodhadnu to a nestastie moze byt na svete...

panelacikova
11. máj 2023

ak je to do tých 30 km a do 4 hodín a syn chce ísť, pustila by som. však idú autom. ak by sa čokoľvek stalo, sú okamžite mobilní, vedia sa vrátiť...

autor
11. máj 2023

@kacena4 nie nevarovali , nebol nikde s nimi

autor
11. máj 2023

@kacena4 nevarovali ho este

autor
11. máj 2023

@panelacikova hej mňa len muž brzdí, boji sa ..naozaj sa boji

lucia147852
11. máj 2023

Nie, nepustila a ani cudzie dieťa nevzala. Nešťastie sa stane veľmi rýchlo a je to veľká zodpovednosť za cudzie dieťa

mondolina
11. máj 2023

pustila, 6 ročný nie je bábätko. ak sa jedná o zodpovednú rodinu, prečo nie

autor
11. máj 2023

@lucia147852 tohoto sa boji aj môj muž

autor
11. máj 2023

@mondolina poznám ich zbežne

panelacikova
11. máj 2023

autorka, mala by som obavu pustiť ho s nimi do prírody na turistiku na celý deň. ale ak ide o prechádzku do nejakého iného mesta, tak v pohode. to si vlastne neupresnila. o aký typ výletu sa jedná?

autor
11. máj 2023

@panelacikova do herne niekde chcú ísť , tak nejak ,ale na predstavenie

januska12323
11. máj 2023

Na prvýkrát nech idú niekde blízko vás. Keď náhodou bude malý mrnčať myslíš, že ho hneď dovezú naspäť a sebe pokazia celý výlet?

luccija
11. máj 2023

Nie, nepustila, alebo by som išla s nimi ja aj s miminom, alebo muž.Tu nejde o to, že sú zlí ľudia nepostaraju sa o deti, ale náhoda je blbec.

mondolina
11. máj 2023

tak ja vždy "cudzie" dieťa strážim viac ako svoje🙈
v takomto veku už deti chodia aj na výlety zo škôlky, aj škola v prírode aj s prespaním.

luccija
11. máj 2023

Keď to je predstavenie v herni to by som pustila som si myslela, ze vonku turistika, výlet, niekde sa najesť, zvieratá...

simca06022011
11. máj 2023

6r by som pustila, ale je to na tom.ako sa doma dohodnuté. 6r deti chodia na týždeň do táborov, na výlety.. 3-4h výlet niekam... prečo nie? Ak sú normálny, chlapci nie sú besni ;). A hlavne treba vedieť kam. Jedna vec je vysokohorská Tura, druhá zoo.. do herne a na predstavenie úplne v pohode

autor
11. máj 2023

@simca06022011 ja už nejak musím presvedčiť muža keď tak , on sa boji lebo idu autom atd

panelacikova
11. máj 2023

tak do herne by som ja nepustila. už len z vlastnej skúsenosti. síce dcéra mala vtedy cca 4, ale takmer si tam spôsobila úraz, šťastie, že som bola blízko. ak máš na mysli tie vnútorné herne, kde chodia deti šantiť. to by som asi nie. myslela som, že ide o nejakú prechádzku, prípadne návštevu hradu alebo nejakej minizoo...

lila1988
11. máj 2023

Veď mu dajte vašu autosedacku a v pohode, prečo by sa malo niečo stat? 6 ročne dieťa už nie je babo, je samostatne. V škôlke tiež mu nechodia učiteľky za chrbtom a tam je na jednu ucitelku aj 20 deti

sarain
11. máj 2023

Úprimne podľa popisu som myslela,že ide o cca 4 ročné dieťa. 6 ročný už nie je úplne škôlkár,je to predškolák a už by mal byť aj trochu samostatný. Však ide do školy od septembra. Ak malý chce ísť, tak by som ho pre vlastný strach nebrzdila. Stať sa môže hocičo aj keď je s Vami a hádam sa preto nezatvárate len doma. Môj syn v tom veku už aj prespal u našich kamošov,ktorých poznal dovtedy len zbežne, na chate bez nás a mal to ako mega dobrodružstvo, o ktorom potom dlho hovoril. 🙂

simca06022011
11. máj 2023

@sarain presne, tiez som si predstavila male dieta ...

mirkava
11. máj 2023

Ak by som rodičov dodstatočne poznala a vedela ze du zodpovední, pustila by som ho. Bude mat zážitok

simca06022011
11. máj 2023

autorka, to je na vas, ak nechce, tak bohuzial, proste nervy sa neoplati kvoli tomu doma robit. Fakt je ale taky, ze taketo deti uz su samostatnejsie, treba im dat aj slobodu a nie len za rucicku vodit, moja bola kao 6r v tabore sama. Nemala jediny problem. O vyletoch skolkarskych, skolackych ani nehovorim. keby som stale riesila, co vsetko sa moze stat, sedi doma cele detstvo priviazana k posteli. Lebo VSADE a VZDY sa moze nieco stat. Nazorov na to ale najdes kopu... vela rodicov nepusti ani prvakov na oslavu ku kamaratom, bez doprovodu.. cize zase nejaka rarita nebudete, ked nepustite

thoughtfulweirdo
11. máj 2023

Áno, pustila. Na cudzie sa vždy dáva väčší pozor ako na svoje 🙂 čo sa týka muža, snažila by som sa z neho dostať, čoho konkrétne sa bojí a čo proti tomu viete spraviť. Napríklad moja podmienka by bola naša autosedačka. Alebo ak sa bojí, že sa stratí, dajte mu náramok s kontaktom na vás/ tých druhých rodičov a podobne.

maciatkolulu
11. máj 2023

V šiestich rokoch je predsa veľa detí už prvkami, už v škôlke chodia do škôlky v prírode, sú denne aj pobytové tábory, myslela som, že ide o nejaké 3rocne dieťa. Hold, ja toto vedieť ako rodič tej druhej strany ho už zibrat nechcem. Do škôlky sa ho nebojíte pustit, teda manžel, do školy? XY x som mala kamarátov mojich starších dcér doma oveľa mladších, ajborespavali u nás a úplne v pohode, keď by sa aj niečo stalo, tak každý jeden z nás vedel, že to nie tým, že by som sa valal niekde ozrata pod stolom a decká vypustené, ale, že sa stáva.
Akurát som si spomenula, dcerina naj kamarátka od školy, rodičia úplne super, prwspavania, výlety, všetko. Dievčatá mali asi 12 rokov, sa korculovali, mali helmy, vswtko, spolužiačka spadla. Bum, obidve ruky zlomené, obidve!!!!! Nikto mi nič nevycital, proste sa stalo. To je fuk, či dieťa má 6,ci viac, stát sa môže vždy.