Je zlé, že 6-ročné dieťa je hravé?

8. mar 2024

Ahojtee, prosim vas je nieco zle na tom ze 6 ročne dieta ktore ide v septembri do skoly ma stale potrebu sa hrať a zaujima sa o hracky? lebo podla mojej mamy uz syna nemaju co zaujimat hracky a podobne ale ma sa zaujimat o ucenie a taketo aktivity..ja viem ze bude z neho školák ale to znamena ze uz mu skonci detstvo alebo nechapem..?

iwesska
8. mar 2024

Zaujimavy nazor,moja bude mat 10,pride zo skoly a hra sa🤷‍♀️ Neviem,aku napln prace ma mat 6r dieta🙄

ibatanecnica
8. mar 2024

ty brďo, no chcem vidieť 6 ročné dieťa, ktoré sa zaujíma o školu a samé sa začne vzdelávať sa . Ty kokos, čoraz lepšie exempláre .

diewcatqoo
8. mar 2024

Ahoj, ukaz mi predskolaka, ktoreho nezaujimaju hracky, ale zaujima sa o ucenie 🙂
Moj ma 7, je prvak a stale sa hra s hrackami. Myslim, ze v tomto veku je to uplne ok. Som za to rada, nech si uzije co najdlhsie ten detsky vek.

jaskolka
8. mar 2024

Samozrejme, ze je normálne, aby sa hral aj naďalej, veď to je stále dieťa. To, ze ide do školy, neznamená, ze okamžite má zabudnúť na hračky a už len sedieť v knihách🙈🙈
Ja som sa hrala s bábikami ešte aj v 1 ročníku na strednej a to som mala už 14. Jasne, ze nie v kuse, ale boli chvíle, keď som proste vytiahla bábiku, kuchynku, oblečenia a podobne

janulik2008
8. mar 2024

Malá má 8 a hra sa

lauriik
8. mar 2024

Hravy byt moze. Dolezite je ci vie vydrzat aj pri inych aktivitach a dostatocne dlho sa sustredit. Napriklad vyfarbovanie, vyplnanie v zosite, spolocneske hry a podobne. Keby nebol suci do skoly tak ti v skolke urcite doporucia odklad.

januska12323
8. mar 2024

Áno 6 ročný už má sám sedieť za stolom a drviť sa Hviezdoslava. Tvoja mama troška dosť preháňa.

jana_eyre_2
8. mar 2024

Ako by si predstavovala tvoja mama 6r dieta? Nechápem čo očakáva od deti jeho veku, že bude ako 15r puberťák, alebo najlepšie ako 20r dospelak?

Môj 12r sa so súrodencami niekedy ešte stále hrá a ja som za to strašne stastna že je taký aký je..

kvetkahorvathova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cookie29
8. mar 2024

@januska12323 Hviezdoslav uz je passé, to bolo este v skolke nie?

abbey1
8. mar 2024

A aké má byť dieťa, ak nie hravé? Učenie by malo byť pre dieťa tiež hrou. Získavanie vedomostí je pre deti úplne prirodzené, tak to v nich nezabíjajme už len myšlienkou, že v 5/6# rokoch si má sadnúť ku stolu a učiť sa.

janulik2008
8. mar 2024

Ja nechápem prečo si niektorí myslia že keď dieťa ide do školy automaticky už sa nemá hrať.
Veď dospelí sa hrajú s LEGOm napr. stavajú si z neho budovy atď. Dokonca je LEGO pre dospelých tak prečo by sa deti nemohli hrať? 🫣

autor
8. mar 2024

on vie ..teraz sme boli na posudenie sposobilosti a je uplne sposobiy ist do prveho rocnika..vsetko robi primerane..len mame vadi ze sa hrá stale ze so stavebnicami a autodrahami ze to by uz v jeho veku nemal a mal by mat ine zaujmy..sa jej pytam reku ake:..politika alebo financne trhy?..

anjelicek26
8. mar 2024

Tazko povedat ako to mama myslí.. vie si aj chvilu sadnut ku kresleniu, cvicnemu zositu, či inej aktivite,kde sa musí sústrediť? Možno ho vidí len ako rozjasene torpedo a bojí sa,ze bude mat sok zo skoly potom... boh vie.. skus si to s mamou vydiskutovat... ale deti sa hraju aj v podstatne vyššom veku.. moji traja včera vytiahli lego prosím pekne a to ma syn 13 uz😅🤣Rehotali sa ako kone,ani som tam radšej nešla pozrieť,čo robia😅🤣Ale stavali bar🤣🤣🤣

autor
8. mar 2024

on vie..vie si aj hodinu kreslit, malovat, pozna tvari cisla pismena..onv obec nieje take torpedo ze neobsedi a podobne..ze sa nevie sustredit..prave naopak

autor
8. mar 2024

v januari mal 6 v pondelok sme boli u psychologicky v centre a dali tam stempel ze je uplne sposobily na prvy ročnik..ze mozme ist na zapis

negymama
8. mar 2024

poslem tvojej mame svojho 9taka 15 rocneho...okolo neho rozsypane lego a hra sa 😅 No nemala som ho este nechat v skolke?
Inak je to vyznamenany ziak.

simsalabim
8. mar 2024

No.... moj manzel ma 54 a stale sa rad hra 😂 S detmi v rodine hra rozne hry aj na pocitaci (nase su uz velke, ale teda tiez sa hraju... stolne hry aj elektronika). 6 rocny ma pravo sa hrat, ved je to dieta! A nepovedal Jan Amos Komensky, ze najlepsie sa uci hrou?

negymama
8. mar 2024

hrave deti su velmi dobre sposobile pre skolu, hra rozvija vsetky zmysly...pamat, vydrz, jemnu motoriku, kreativitu, deti sa neucia ucenim, deti sa ucia hrou!

aj mame povedz ze Jan Amos Komensky, vydal dielo "skola hrou"

pokinka
8. mar 2024

Presne ako píše
@negymama vyššie, náš je len prváčik, bude mať 7, ale keby mohol, hral by sa s legom hodiny. Vie si aj sadnúť a robiť pracovné listy, maľovať, zaujíma sa o svet okolo a veľa sa rozprávame, urobí aj nejaké drobné domáce práce keď ho požiadame, ale keď sa chce hrať, tak sa hrá a robí to rád.

negymama
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yelena159
8. mar 2024

6 roční sú ešte krpci, samozrejme, že sa chcú hrať s hračkami. Ja mám cez 20 rokov a sem tam sa zahrám s autom na diaľkové ovládanie, pritom o tom, žeby som bola zaostalá, neviem.

lenicka999
8. mar 2024

Mama má pravdu. V takom veku by už mal chodiť do práce a vo voľnom čase by sa mal zaujímať o investovanie do nehnuteľností a akciového trhu. A samozrejme by si mal už aj stavať dom a hľadať ženu. 😂

negymama
8. mar 2024

ten syn, co je teraz 9tak, bol ako maly velmi detsky a hravy. je decembrovy a boli sme niekedy v januari na 6rocnej prehliadke. a dr. ze nedavate odklad? on je velmi hravy, napr. mu chcela robit vysetrenia a syn sa smial , chcel jej chytat nastroje a hrat sa s tym. No odklad som nedala, vedel vsetko co treba do skoly, bol samostatny, a hadam ho nedam do skoly zdraveho chlapca bez akychkolvek hendikepov ci poruch, skoro 8 rocneho do skoly, len preto ze je hravy?!😲

minimie
8. mar 2024

Možno by mal začať myslieť na svoj dôchodok, čas ide sakra rýchlo a doba je zlá. Čím skôr sa začne zabezpečovať, tým lepšie 🤔🤔

monika4487
8. mar 2024

Je to uplne v poriadku. Hra s hrackami je tiez jeden zo sposobou psychohygieny.

simca06022011
8. mar 2024

Ale ved školák sa môže hrať:D vieš ze aj v škole sa budú hrať?

zuzitko74
8. mar 2024

My si tu práve s 12ročnou dcérou skladáme puzzle. Ja sa tiež rada hrám a to už som pomerne dlho dospelá.

zuzuliennka1
8. mar 2024

@minimie veru, babka nech mu chytro 2. pilier ide otvorit 🙈😅 ved to je uplne super, ze sa hra.
@autorka ci lepsie by bolo pasivne si sadnut za pocitac a hrat do vecera hry? opytaj sa mamy

dskjhfdlkdjhl
8. mar 2024

Babke by som povedala, ze babky uz len lustia krizovky a strikuju ponozky😉