Facka od učiteľky v škôlke

lindag78
14. okt 2016

Ahojte mamičky.Včera mi 5ročný syn povedal že mu jedna učiteĺka v škôlke dala facku.Nie je to jeho učiteĺka,bola len zastupovať cca.pol hodinku v triede.Viete aké sú deti radi vymýšĺajú,tak som sa ráno spýtala jeho učiteĺky či niečo vie.Ona mi hneď povedala že áno,je to pravda.Len to nechceli riešiť kým mi to dieťa doma nepovie.Čo by ste robili v mojom prípade?

hivanik
14. okt 2016

Sila. Aky dovod moze mat ucitelka na facku? Aj ja som to riesila ale nase ucitelky zatlkali, aj ked mi to potvrdili iny rodicia.

lindag78
autor
14. okt 2016

Treba vediet ze moj syn je zivsi ako ostatne deti.ale to nie je dovod.urcite sa s nou porozpravam.rano tam nebola

senan
14. okt 2016

@lindag78 aj ked je tvoj syn zivsi nikdy by si toto nemala ucitelka dovolit k dietatu a este malemu v skolke..Urcite sa s nou porozpravaj, spytaj sa jej na dovod preco to spravila

petra92
14. okt 2016

Tak keby môjmu dieťatu dal niekto cudzí facku tak ho roztrhám v zuboch!!!!!!!!!

tika2012
14. okt 2016

@lindag78 urcite by som to riesila aj s riaditelkou MS, nech je dovod akykolvek facka je nepripustna, deti sa daju aj inac potrestat,

lorela
14. okt 2016

@lindag78 Aj keby bol hneď ako 100 čertov nemá právo naňho stiahnuť ruku. Rázne by som sa s ňou porozprávala, žiadala ospravedlnenie.
No a ten prístup "nechceli sme riešiť kým sám nepovie" mi evokuje, že by ani nepovedali, keby...
Presne, a riešiť aj s riaditeľkou.

lindag78
autor
14. okt 2016

No prave to ze ona si to nemoze dovolit!Ani ja ho nefackam.dostane na zadok.Som poriadne nahnevana!

janinah
14. okt 2016

Určite to nenechaj tak,dobre "sadnutá" facka môže spôsobiť aj zdrav. problém ,nesmie sa to opakovať u žiadneho dieťaťa,ani doma ani v škole!!!

chlucka
14. okt 2016

@lindag78 Ahoj... Tak z môjho pohľadu neexistuje dôvod, ktorý by oprávňoval učiteľku alebo kohokoľvek iného aby dal mojmu dieťaťa facku!!!! Rozhodne by som sa oficiálne sťažovala... nech si to nabudúce rozmyslí. A to čo je "že nechceli to riešiť kým ti to dieťa nepovie samé"???? Mne to vyznieva tak, že to nechceli riešiť vôbec. Ešte že ti to synček povedal! To akože mám chápať tak, že keby bol menší a ešte by nevedel rozprávať, tak ho tam fackuju bez problemov za každú blbosť???? 😠

chlucka
14. okt 2016

@lindag78 manžel vraví, že keby sa to stalo nám, tak si pani UČITEĽKA lieči zlomenú sanku 😀

lindag78
autor
14. okt 2016

chlucka😂😂😂😂.no ani moj este o tom nevie😂😂😂bojim sa toho ako bude reagovat!

chlucka
14. okt 2016

@lindag78 ty sa neboj. Ty si v práve!!!! Nech sa bojí ona.....potvora jedna 😠

lindag78
autor
14. okt 2016

Bola som za nou.bola tam aj riaditelka.ktora jej vynadala aj upozornila nech sa to viackrat nestane.10x sa mi ospravedlnila a priznala ze sa to nemalo stat.A inac moj syn na nu vyplazoval jazyk😂.hrôza😂no to bol dôvod.

lorela
14. okt 2016

@lindag78 Taký nervák labilný ako táto učiteľka ani nemá čo s deťmi pracovať!

chlucka
14. okt 2016

@lindag78 no toto si ako dovolil...? 😀 😀 😀 môj malý má 5 mesiacov a prvé čo ho tati naučil bolo vyplazovať jazyk... teraz ho vyplazuje na každého... 😀 asi ho pre istotu nedám do skolky 😀 😀 😀

ela_norisova
14. okt 2016

Učiteľka nemá právo udrieť dieťa, teda pokiaľ svoje výchovné metódy neuplatňuje na svojom vlastnom. Žiaľbohu zažila som to z "opačnej" strany, moja dcérka - vtedy 4 ročná jednu strelila pani učiteľke, pretože učiteľka ju "neposlúchala" (tak mi to malá neskôr zdôvodnila). Skrátka malá nechcela pracovať - myslím, že niečo kreslili, lebo pracovali za stolom. Malej sa nechcelo, vliezla pod stôl a robila ostatným deťom zle. Keď sa k nej učiteľka zohla, že ju vytiahne (lebo na napomenutie nereagovala), tak jej malá jednu treskla, že učiteľka mala týždeň monokel na tvári. Cítila som sa strašne. Dovtedy som si namýšľala a nahovárala, že mám len trochu viac "živé" dieťa. No po tomto som zmenila názor. Snažím sa svoje deti vychovávať čo najlepšie, máme pravidlá, výhody i sankcie, no niekedy sa to jednoducho stane, že príde zlyhanie. Potom sa človek na to díva inak. Malá odvtedy toho navystrájala ešte dosť, no vždy sa musela ísť ospravedlniť - nielen pani učiteľke. Toľko moja skúsenosť z opačnej strany.

iwesska
14. okt 2016

No facka je trosku silna kava, mala mu dat iny trest, ale zas uprimne, keby moje dieta vyplazovalo jazyk cudzej dospelej osobe, tak mu flasnem jednu spakruky ja, ako jeho matka. Nemam rada, ak su deti drze a 5r. dieta si to uvedomit uz dokaze. Tiez mam ziveho syna v rovnakom veku a velakrat sa nevie ovladat, ale odtial potial, zachvilu pojde do skoly, takze ovladat sa musi naucit - u 2-3r. dietata sa taketo spravanie pochopit da, ale podla mna v tomto veku je to uz trosku cez... Ucitelka pravdepodobne len konala skratovo, scasti to aj chapem...toto si ku mne nedovoli ani vlastne dieta, nie to este cudzie.

matpaj
14. okt 2016

Aj ja pracuje s deckami v MS..... facku by som si dietatu nedovolila vylepit :P ... aj ked priznam ze niekedy by som chut mala.... rodicia v dnesnej dobe na svoje deti za ziadnych okolnosti nedopustia.... a tak to bohuzial vyzera :( jedna vec je ze p. ucitelka tu facku vylepila...druha vec... ak by moje dieta vyplazilo ucitelke jazyk prepadla by som sa od hanby pod holu zem.....

iwesska
14. okt 2016

@matpaj Tiez mam pocit, ze vzdy sa riesi len "ako si toto ucitel mohol dovolit"...mne ked maly povedal, ze stal v kute, tak prve, co som sa ho pytala bolo, co vyviedol. A je tak nauceny, ze vzdy sa prizna, lebo vie, ze keby klamal, overim si to u ucitelky a mal by z toho este horsie. Tak sam mi povedal, ze si to zasluzil, lebo sa spraval nevhodne v jedalni. Na to som mu povedala, ze dobre ucitelka urobila, ze ho tam poslala, lebo take veci ako robil sa ozaj nerobia. Od tej doby seka dobrotu.

iwesska
14. okt 2016

@chlucka Porovnavas 5mes. s 5rocnym, ktory pojde o rok do skoly? 😕 Moj tiez v 4 mes. vyplazoval jazyk, teraz to neurobi ani vlastnej malej sestre.

chlucka
14. okt 2016

@iwesska samozrejme máš pravdu... to bolo len na odľahčenie... statie v kúte a podobne tresty schvaľujem aj ja. Ale fyzické tresty nie. Mňa rodičia nebili a pevne dúfam, že nech môj syn urobí ako dieťa čokoľvek, vždy sa mi podarí udržať si nervy na uzde... Učiteľka si ich na uzde udržať MUSÍ!!!

lindag78
autor
14. okt 2016

Ano.Syn vystrajal.urcite nemal vyplazovat jazyk na nu.Ale tu sa jedna o tu facku.mala ho posadit.alebo do kuta.alebo co ja viem ako potrestat.Taky trest by som urcite neriesila.

lenocka12345
15. okt 2016

@lindag78 len zo zvedavosti by ma zaujímalo ako si to riešila so synom 🙂

lindag78
autor
15. okt 2016

Tato facka sa stala v utorok.maly mi to povedal vo stvrtok.ja si myslim ze on to nebere tak vazne ked aj zabudol na to a nejako si vo stvrtok spomenul na to.odvtedy zas nic.takze o tom vobec nehovorime.A to vyplazovanie jazyka?Poviem ti uprimne ze ani to som velmi neriesila.urcite som mu povedala ze sa to nesmie atd.ako som pisala vyssie patri medzi tie zivsie deti.kazde rano poslubuje ze bude dobry bude posluchat.niekedy to aj splni😉

nicol1905
15. okt 2016

Urcite by som isla za riaditelkou nech to riesi a ak by nepomohlo tak by som sa zastavila na urade ktory ma na starosti skoly a skolky. Aj ja mam syna ktory je zivsi ako ostatne deti, ale to nieje dovod....facku moze dostat akurat tak od teba. Nikto nema pravo fackat dieta na to je normalne paragraf a toboz nie ucitelka v MS doma nech si facka koho chce a kolko chce.... Ja by som to riesila s jej nadriadenymi a ju keby som stretla tak by som jej vylepila dvakrat tolko kolko ona tvojmu syncekovi.

lenocka12345
15. okt 2016

@lindag78 teraz sa vyjadrím ako učiteľka . Ty si mu tým vlastne povedala , že si môže robiť čo chce , trest nedostane , ale ten čo ho vyprovokoval áno .
Ty neriešiš nič s ním , ale s pani učieľkou áno.
Toto je veľká chyba . On musí vedieť čo môže a čo nie , rovnako ako učiteľka , ktorá situáciu nezvládla . Trest si zaslúžia obaja . Áno má iba 5 . Ale kedy ak nie teraz ho vychovávať ? Keď bude mať 15, 20, 30 ?
A čo sa týka toho, že je živý .... ak neposlúcha , je to podľa teba preto, že je živý ?
Ps : nechcem útočiť, rada by som konštruktívnu debatu 🙂

lindag78
autor
15. okt 2016

Tu sa jedná o tú facku!ako uz pisala jedna mamička vyssie,moze byt zly ako 100 certov.ona mu proste nemoze vylepit!a to ze na nu vyplazil jazyk to je dovod?urcite nie.mala ho inak potrestat.keby sa to stalo s tvojim dietatom co by si robila?

lindag78
autor
15. okt 2016

Nicol.bola tam aj riaditelka ked som bola za nou.Upozornila ju na nasledky ak sa to zopakuje

lenocka12345
15. okt 2016

@lindag78
Napr takto :

Ako matka - šla by som za učiteľkou a dieťa by sa muselo ospravedlniť . Celou vetou aj s tým že to už neurobí. To isté by som žiadala aj od učiteľky.

Verzia 2 : napísala by som písomnú sťažnosť na učiteľku .
Dieťa by dostalo aj tak trest . Napr žiadne sladkosti , źiadne hry , pc, tablet, vzala by som mu hračky atd .... niečo by som vybrala .

Ako učiteľka : uvažovala by som o inej práci ....

Ako riaditeľka : ak by mala učiteľka osobné hodnotenie za výsledky a prácu naviac , tak by som jej ho vzala na 12 mesiacov

Každá minca ma dve strany . Ty vidíš iba jednu bohužiaľ :(

adell77
15. okt 2016

ja by som sa s nou vobec nebavila iba by som jej vylepila bez varovania aky pozicaj taky vrat .... sila .... no len by skusil niekto na moje dieta siahnut .... mi je uplne jedno co si kto mysli alebo by si myslel .... silna kava toto....
@lenocka12345 a lenocka no vyplazenie jazyka nie je fyzicky utok .... rozhodne by som svoje dieta neposielala sa osp niekomu kto ma obdobne situacie zvladat a zjavne ich nezvladol .... a uz len z toho titulu ze prekrocila hranice by som svoje dieta ani nehresila lebo moze nastat ze nebude chciet chodit do skolky alebo podobne myslim ze dieta skoncilo v tomto pripade horsie ako ucitelka .... a vlastne tato pani si ani oslovenie ucitelka nezasluzi ....