Dieťa ide do škôlky a chcú rodný list

31. aug 2023

Dobrý deň mala chodí do škôlky od marca no a od septembra ide zase a dnes pani učiteľka písala že treba priniesť rodný list a neviem prečo stretol sa s tým niekto ? Ďakujem

zuwa78
31. aug 2023

To je bezna vec.....

autor
31. aug 2023

@zuwa78 ďakujem len sa pýtam

alenamihal
31. aug 2023

Ja mam dve deti,ale ani pri jednom nechceli rodny list...hmmmm zaujimave...kazda skolka ma ine pravidla asi...

autor
31. aug 2023

Ja len preto lebo sú to predsa citlivé údaje aj o rodičoch ja len preto

autor
31. aug 2023

Že ešte som take nepočula

zuwa78
31. aug 2023

Bezny postup....aj do skoly chceli....kopiu

bykaterina
31. aug 2023

Aké citlivé údaje o rodičoch? Že škôlka vie kto je dieťaťa rodič a kto ho môže zobrať zo škôlky?
Všade potrebuješ rodný list aj ty keď niečo vybavujes a to máš OP

zuwa78
31. aug 2023

Inac...ved sa opytaj priamo v skolke.....ze si take nepocula.....

autor
31. aug 2023

Ja len preto že tie pani učiteľky sú veľmi klebetne už som práve s tým mala problém

veronikaszabova
31. aug 2023

A co take vyklebetia z rodneho listu??

bykaterina
31. aug 2023

A čo také z RL vykecaju?

matkahelka
31. aug 2023

a to co v tom rodnom liste ma tvoje dieta take supertajne? ako otca ma uvedeneho B. Kollara? ci nema uvedeneho ziadneho otca? ach, uz som tu na koni citala vsetko. ale toto este nie...

autor
31. aug 2023

@bykaterina no napr že manžel je starší o 10rokov

autor
31. aug 2023

Že ja som mala dieťa v 18

andreakotesova
31. aug 2023

@autorka máš ty ale problémy....

andrea_82
31. aug 2023

Tieto udaje predsa skolka uz ma, ak by chceli, davno by ich vyklebetili. Ved si ich urcite uvadzala uz do prihlasky. Myslim, ze ucitelky maju na robote ine veci, ako rozoberat vas vek. A okrem toho, 10-rocny vekovy rozdiel nie je nic vynimocne. Nerob z komara somara.

autor
31. aug 2023

@andreakotesova ak máš problém načo túto tému komentuješ ?

autor
31. aug 2023

@andrea_82 nemá ma len moje meno a manželovo a kde pracujeme

maratonka
31. aug 2023

predložiť rodný list je samozrejmosť, aj kvôli evidencii. A aj škôlky majú od samospráv/obcí dotácie a financie na chod a údržbu škôlky. To závisí okrem iných činiteľov, aj od počtu detí. Z oficiálnych údajov. (vek rodičov nikoho nezaujíma, naozaj. skôr ich bude zaujímať to, či prispejete na vianočný večierok...), A takto by si mohla prihlásiť do škôlky aj ďalšie štyri deti s tým, že sú Tvoje.

autor
31. aug 2023

@maratonka ďakujem pekne za odpoveď

anonymous87
31. aug 2023

No keby bol starsi o 40 rokov, tak nepoviem, ze riesis…ale 10? Aj moj muz je o 10 rokov starsi a nikto to nikdy neriesil 🤣
A to, ze si mala dieta skoro je asi aj vidiet, predpokladam, ze nevyzeras v cca 23 rokoch na 40 🤷‍♀️
Cize toto by ma vobec netrapilo 😂

simona20201309
31. aug 2023

@maratonka nepočula som o tom aby v ms pýtali rodný list. Nezazila som to ešte. Takže samozrejmosťou to určite nie je.

nyusika
31. aug 2023

nechaj si dieta doma...a ani do skolu ho nedavaj, aj tam su ucitelky a urcite kazdmeu na poziadanie vykecaju, kedy sa dieta narodilo a ak sa volaju jeho rodicia

autor
31. aug 2023

@nyusika vôbec nerozumiem načo komentuješ nič take som nepovedala

nyusika
31. aug 2023

akoze nie ? 😀 😀

toto si napisasla
a len preto že tie pani učiteľky sú veľmi klebetne už som práve s tým mala problém

andreakotesova
31. aug 2023

Veď si nemusela sexovať v 17-18tich s takým "starcom"... 🙂

nyusika
31. aug 2023

@andreakotesova 😀 😀 😀

autor
31. aug 2023

@nyusika no ak to chceš vedieť tak to poviem no presne keď som dávala tu prihlášku tak pani riaditeľka na pýta jak to že mám svoje aj manželovo priezvisko či zo nechem zmeniť 😂😂😂

nyusika
31. aug 2023

a chces ?

seahorse27
31. aug 2023

Ja som pri obidvoch detoch davala rodny list do skolky, rovnako aj do skoly, je to bezna prax. Riesis take veci, nad ktorymi sa ludia vobec nepozastavuju a malokoho zaujima, kolko rokov si mala, ked si rodila (hadam si to ti, ktori to chcu vediet, odhadom vyrataju 🙈). A ten vekovy rozdiel medzi vami ma byt niecim zvlastny, ze ma byt hodny klebiet? 🤔 Neviem, ci si trochu nenamyslas, ze si zaujimavy objekt na klebetenie 😃

anjelicek26
31. aug 2023

Podla mna si vymyslas hlupe teorie, oni musia skontrolovat udaje bud teba, alebo dietata, teda totoznost a nie, ze tam privedies nejake unesene dieta par rokov dozadu (prehanam, ale chapeme sa)... v skolke uplne bezne vyplnast meno rodicov, kde pracuju, cisla do prace a cisla na mobil, je to dolezite kvoli kontaktu a kvoli vyberaniu dietata zo skolky, kto vybrat dieta moze a kto nemoze. A to, ze si rodila 18 rocna, koho to zaujima... dieta je zdrave, sikovne, mas byt na to hrda a nie naopak.