Dcérka nastúpila do škôlky a nechce tam papať

ivet37
18. sep 2015

Ahojte dievcence prosim vas cerka je samostatna cosa tyka ist na wcko sama vie jest ucitelka tvrdi ze nevie mala v skolke nechce papat a coma najviac zarazilo zemi vytkla zesa nevie sama obliec vyzliect ze ona to nema robit ze je tam len ako dohlad nie na oblikanie mate stym skusenosti kočky?

pribinak
18. sep 2015

Učiteľke povedz, ze dcérka potrebuje viac času, doma nemá problém. Inak cerku pozdravujem ;)))

bombonka
18. sep 2015

@pribinak 😀

tiwyna
18. sep 2015

Cerka sa pise dcerka, ale inac by som sla za ucitelkou, ked som presvedcena, ze moje dieta je sikovnejsie, ako ona tvrdi a pri prezliekani by som sa pozrela, ci ucitelka prehana, alebo ci ja len si myslim, ze je sikovnesia , ako naozaj je. Ked budes pozorovat ine deti, mozno si vsimnes rozdiel.

ivet37
autor
18. sep 2015

tak dcerka opravujem.
@pribinak dakujem 🙂
@tiwyna samozrejme ze tie deti ktore boli v jasliach su sikovnejsie pretoze boli v kolektive dva roky a mala bola somnou len sama doma tak mi poradte ako ju mam donutit aby sa v skolke prezliekala do pyzamka a zase s pyzamka ...zda sa ze nas caka tvrdy vykend plny placu ☹ ☹ mala sa rda zapaja a opakuje po detoch je v skolke 4den a pri synovy som to nepoznala pred 19r. v skolke ich naucili prezlikat atd

tiwyna
18. sep 2015

@ivet37 ved to ju raz dva doma naucis, trenujte pocas vikendu, deticky sa rychlo ucia.

pribinak
18. sep 2015

Vikend ma byt cas oddychu a nie nejakého tvrdého drilu, bože, ved chodi len 3 týždne do MS, nemôže všetko naraz
Ak ju doma prezliekas, obliekaj, tak s tym prestaň, iba jej úkaz co ma robit napr na babike,
Motivuj ju odmenou, ze ak bude šikovná a pani učiteľka ju pochváli, tak jej kúpiš napr vymalovavanku, alebo nejaku inú blbosť do Eura
Všetci sme sa to naučili, naučí sa to aj ona ;) nerob z toho drámu, ani Nehovor, ze sa učiteľka na ňu sťažovala, lebo jej zhnusis škôlku a aj učiteľku a to by bolo zle

ivet37
autor
18. sep 2015

@pribinak ja ju neprezliekam len tatko jej pomaha ze ona je este mala aj sa zato chytime a malej nehovorim ze ucitelka na nu zalovala povedala som jej nech ju neoblika ona sa oblece ked sa bude chcet hrat s detmi lebo je rada s detmi

ivet37
autor
18. sep 2015

@pribinak v skolke je stvrty den po dvoch dnoch bola chora

pribinak
18. sep 2015

@ivet37 no tak to buď rada, ze nereve Jak pavián, nehádžte sa o zem a pod. Obliekať sa určite naučí 🙂

jasminet
18. sep 2015

booooze, zena, co chces od 3 rocneho dietata?? ucitelka (a pomocna sila) je tam na to, aby dietatu pomohla sa aj najest aj obliect... jasne, ze dieta ma aspon s lyzicou narabat, aj ako tak si navliect nohavice (tricko vacsinou maju deti oblecene naopak) , ale ze caka nas tvrdy vikedn plny placu???? to hadam nie...

ivet37
autor
18. sep 2015

@pribinak nie nereve som rada zeto dobre znasa ale ona rada s detmi aj z ihriska mi deti tahala domou som dufala ze nebude revat prave naopak horko tazko ruku na pozdrav da

pribinak
18. sep 2015

@ivet37 tak vidíš aka je super ;))) a to, ze sa dieta hádže o zem a reve jak najate, je oveľa vacsinoriblem ako to, ze si nevie obliecť legíny ci da tričko naopak
Takýmto maličkým detickam pomáhajú okrem učiteliek aj školnicky ci upratovačky
Jasne, ze učiteľky tlačia na rodičov, chcú mat menej roboty

xevulax
18. sep 2015

Moja mala tiez v skolke nechcela papat, vlastne ona aj doma malo zje, hlavne nove veci ochutnat. Teraz som jej slubila kuchynku ked bude pekne papat, tak sa to aspon pohlo aj ked nezje vsetko ale aspon malicko. Inak nepomahalo noc. A co sa tyka obliekania a prezliekania tak moja sa sama nevie nieco jej ide a nieco nie. Ucitelky su tam na to, ab detom pomohli a naucili obliekat a vyzliekat. Nie kazde dieta je v 3 rokoch uz take zrucne.

horana
18. sep 2015

Este ze su skolky kde dieta jest nenutia. Hlavne pravda alternativne, co viem v Montessori ponukaju, ale ked dieta nechce, nech neje, aj cely den. Maju s tym ovela lepsie skusenosti. Od hladu nezomrie a postupne a dobrovolne sa rozje.
U nas sice v statnej, ale tiez nenutili, vo vedlajsej triede nutili tak ze deti zvracali, bol tam exrtremny tlak na ne. Pritom ucitelka tlsta matrona (nedostatok citu prejavovany voci osobe neraz zapricini prejedanie a kolo sa opakuje).
Nech ucka nezaluje - osobne by som povedala, a ze ked bude chciet jest, naje sa ,mozu ma informovat o tom ako je na tom, ale neprajem si aby dieta bolo chapane ako stroj ktore do seba musi v strojovych intervaloch ladovat tie skvosty zo skolkarskej kantyny v hodnote 1e/cely den s "vonou" ktorych som mala neraz skusenost. Nie som ziadna cimprlina, chodime pod stan, viem sa uspokojit s tym co je, ale mnohe co som mala moznost v skolke zazit by som tiez nejedla, radsej menej nez nasilu alebo preto ze sa "to patri". Poznam ten ich nazor ze keby jednemu dovolili nejest, za chvilu by odmietali vsetky deti, ale neberiem ho. Moje dieta nebude ladovane ako husa. Od toho je kopec obeznych dospelych, s prehananou chutou zobkat balast ci sladke pocas celeho dna, presne dosledky tejto vychovy.

Ked je problem s obliekanim, nehladiac ze u nas 3 rocnym veeelmi pomahali, este neraz aj 4 rocnym co im sluzilo ku cti, ale tak ked nechce nech jej nepomaha, ona sa casom nauci. Doma to robi. Takze nie je problem, dovidenia, vyriesene. V Nemecku to beru podla znamych tak, ze ked sa dieta neprezlecie, je neprezlecene, na dvore, na spani. A to musia stihat aj nastupy, rozne typy cinnosti. Ked dieta casova nestiha, musi prijst ako je. Nik mu nevynada, ani ho nezhadzuje pred rodicmi. Ma pravo sa vyvijat tolko kolko chce. Nicmenej samotnym tlakom kolektivu sa to naucia velmi rychlo aj same -ale na rozdiel od nas bez horkych slin uciek a ponizovania a zalovania rodicom. Dieta ma pravo nebyt sukolie v hodinakch a treba mu dopriat individualny cas.

ivet37
autor
18. sep 2015

@jasminet to je aj moj nazor ze nato su tam. ale mne tvrdila ze ona tam nieje na obliekanie a krmenie je tam ako DOHLAD som jej povedala aj zato jedenie ze sa mala zrejme hanbi pred 30 detmi jest tak jej ani lyzickou nepomozu tak sa mala v skolke nenaje . myslela som to obrazne placom mala sa mi chce hrat behat po lese a pozerat rozpravky nemam srdce ju drezurovat

ivet37
autor
18. sep 2015

@pribinak rev a tahanie som si uzila zo synom to bol horor kazdodenny

ivet37
autor
18. sep 2015

@xevulax dakujem prave moja mala je srotovnik dokaze zjest svoje a zy si nalozis a pride aj s priborom a papa dalej. je neposedna a vsetko vybeha a je veeelmi ziva

ivet37
autor
18. sep 2015

@horana dakujem 🙂

jasminet
18. sep 2015

@horana su statne skolky kde deti nenutia jest a varia naozaj vyborne, aspon nasa je taka... pomozu nakrmit, pomozu obliect, utriet zadok (a pomaha celaaaa skolka od uciteliek po kucharky v malej triede), ak dieta nechce jest, 3 lyzicky ochutna - tie su povinne a ked ani tak nechuti, ine nedostane.... dcera mala od prvej triedy v skolke chlapca, co nejedol az do predskolskej. proste cely den o hlade a svet sa nezrutil 😉

@ivet37 dieta sa hanbi jest pred detmi? to je zvlastna vyhovorka... oblecenie skusajte nenapadne a hravo doma, ale urcite nenutit a netrenovat s placom

ivet37
autor
18. sep 2015

@jasminet neviem ja si myslim zesa hanbi ale ze jeje v skolke to je vidno lebo je cista deti su zablinkane len mala nieje.

ivet37
autor
18. sep 2015

Mamky dakujem vam za vase nazori bola som s toho zufala a aj som si poplakala ze mi ucitelka povedala ze mala je ZAOSTALA viem ze malu nenaucim tak rychlo vsetko sama ,ako sa mala nauci v jasliach alebo vo viacpočetnej rodine.ale snazim sa ju ucit a vychovavat. aj mi ucitelka vytkla ze nepovie dakujem prosim 10/z 10 krat ale dakujem vam uctivo vsetkym

janka2501
18. sep 2015

Aj moja sa nechce sama obliekat a vyzliekat. Ucitelke povedala ze to nevie. A to chodila do jasiel. Potrebuje si zvyknut. Pomaly to ide,ucitelka aspon nasej malej sa snazi pomoct. Inak zje vsetko,a dokonca aj spi a vraj dost tvrdo 😉

tiwyna
18. sep 2015

@ivet37 je to pristupe ucitelky, nemyslim si, zeby bol pre nu taky problem pomoct tak malickemu dietatku s jedenim a obliekanim. Riaditelka skolky vie o tom, ako sa jej zamestnanci spravaju?

ivet37
autor
18. sep 2015

@janka2501 mala druhi den v skolke aj zaspala uz len si myslim ze ucitelke sa nechce ale vdaka 🙂

ivet37
autor
18. sep 2015

@tiwyna 🙂 🙂 stym suhlasim budem muset sa riaditelky opytat a ked nie budem to riesit cez obec alebo sa obratim aj na ine mista

siska53
18. sep 2015

@ivet37 moja tam.nechce jest a ani pit.
Co chodila 3m.do sukromnej,tam sa zas takmer kazdy den raz pocikala,teraz zas v statnej odmieta jest i pit... Vraj jej mame dohovarat. No to sme uz skusali a nic.
Dufam,ze sa to zlomi,lebo potom to dohana po navrate domov a to nie je dobre..
A mame ich viest k samostatnosti.. Nasa sa tiez vie obliect i vyzliect,ale ako je to v skolke..to neviem..

xevulax
19. sep 2015

@ivet37 tak to fakt zavidim my mame problemy s papanim pd babatka to iste aj u dvojiciek. Zavidim mamickam ktorym prkne deti papaju. Aj ked jedna z dvojok aj ochutna nove aj mne poje co ja si nalozim, s nou je to lepsie ale tie dve to ke otras len nervy pri nich mam

ingrid2304
19. sep 2015

@ivet37 u nás v školke prvákom (3-4r. detičky) s vyzliekaním/obliekaním pomáhajú. Spodok si vedia vyzliecť aj sami ale tričká im vyzliekajú aj obliekajú učiteľky.

siska53
19. sep 2015

@ivet37 tak zas ale urcite veci aspon skusat ju naucit... Ja som ucila nasich tiez zdravit a aj teraz im pripominam..ako sila kolektivu je tiez fajn ale je rozdiel ucit 20deti a individualne mat moznost sa venovat.
Nas zas sfukli za kreslenie,ked mal maly 4,5r.anastupil.lenze on nerad kreslil.

ivet37
autor
19. sep 2015

@siska53 vies siska ona pozdravi aj podakuje aj si pekne poprosi a ked mi aj doma nahodou zabudne tak sa jej spytam ako sa to povie? ked nepovie tak nedam alebo nevihoviem a tak som to povedala aj ucitelke