Bojím, či v škôlke dohliadnu na to, aby dcérka nespapala kosť

klaudiamolnsrova
9. okt 2024

Dcérka mi nastúpiť do škôlky už má päť rokov ... Problém je že sa bojím o ňu a hlavne sa bojím o to že keď jej dajú mäso papať ona ešte neviem mäso papať s kosťou bojím sa že sa zadusí :( dúfam že na ňu dohliadnu a nedajú jej zatiaľ papať mäso s kosťou.. napísala som im do tej žiadosti že ešte dieťa neovláda jesť mäso s kosťou tak dúfam že jej nedajú len tak aby to jedla sama čo hovoríte na to dievčatá ?

bellaa3007
9. okt 2024

@klaudiamolnsrova A ako vieš, že jedávajú deti v školke maso s kostou? 🙊

kacena4
9. okt 2024

ze sa nauci .. preto isla do skolky aby sa naucila veci co ju doma neucis... ako sa moze zadusit s 10cm kostou zo stehna ?? 🤦

katkaseiner
9. okt 2024

inu kost ako max zo stehna kurata urcite nebude mat... ako 5rocnej jej sprav grilovane kura v nedelu a ukaz co je kost...nema sancu sa nou zadusit

patka06
9. okt 2024

Tak ju doma nauč ako sa je kuracie stehno, oddeliť mäso od kosti nie je taká veda, že by 5 ročná nezvládla.
Aj keď si nepamätám, že by v škôlke dostávali nejaké mäso s kosťou, vždy len kocky alebo plátky.
A čo na to hovorím? že preháňaš a začni dieťa učiť samostatnosti

januska12323
9. okt 2024

V škôlke žiadne kosti nemajú a doma by to už dávno mala poznať. Má nejaké postihnutie keď nerozozná tvrdú kosť od mäsa či máš len ty fóbiu?

sense
9. okt 2024

@klaudiamolnsrova doma nevaris kuracie stehná keď 5r dieťa ešte nejedli mäso s kosťou? Správ cez víkend pečené kurča alebo stehná a ukaz jej čo je kosť a že tá sa neje

cyberk
9. okt 2024

Ci pana, s tebou budu mat ucitelky radost 😅

0silvia0
9. okt 2024

@klaudiamolnsrova nejaka tvoja fobia z kosti?

anna777115
9. okt 2024

No, ja mám práveže sķúsenosť, že do školky musela dojsť záchranka, lebo sa dievčatko začalo dusiť s kostíckou, ktora jej zaviazla v hrdle z rybacieho file, ktoré mali na obed.

zuzana9393
9. okt 2024

@anna777115 no teraz si jej pomohla 😁 malú ani nedá do škôlky. Jasné, že sú výnimočné situácie, ale si myslím, že tie učiteľky majú viac skúseností a vedomostí o Tom, ako v takomto prípade zasiahnuť ako my ustráchane mamičky.

doriiis
9. okt 2024

A to päť ročnej oberas každú kosť?

stanulienkat
9. okt 2024

😂😂😂😂
A ked jej zabehne sliz, ci ryza? Dufam, ze je to troll. Inak by pred plodenim mali zaviest IQ testy.

belllinka
9. okt 2024

veľmi pochynujem, že mávajú na obed stehná s kosťou, veď nemajú ani nožík, iba s lyžicou jedávajú, ako by si to mäso obrali od kosti?

betulinka1
9. okt 2024

@klaudiamolnsrova tak ju to nauc. Ma 5 rokov, ty jej este oberas maso? Ryby nejete vobec? Ved aj tam su kosti aj vo filete niekedy. 5 rocna ti uz pekne pochopi, ze ked je nieco tvrde nech to rovno vypľuje cele. Velke kosti ako kuracie stehno, kridielka to vazne jej raz ukazes a bude vediet. Samozrejme ucitelkam povedz, ze teda treba dohliadnuť na maso s kosťou, ze mala este nevie.

doriiis
9. okt 2024

Tak už len to,že dieťa nastupuje do škôlky ako 5 ročné ( lebo musí,všakže),je znakom toho,že maminka je asi moc precitlivena.Myslim,že najväčšie starosti a problémy ju len čakajú ďalšie roky a nebude to kosť z kurata

iwesska
9. okt 2024

Preco 5r.nevie ohryzat maso z kosti? O rok v skole jej ho budes chodit oberat? Ci tiez pri zapise podas ziadost o nepodavanie masa s kostou?🤔

simsalabim
9. okt 2024

@anna777115 ako sa da dusit rybacou kostickou? Nejde mi to do hlavy. Mala som zapichnutu kost z ryby, bolo to neprijemne, ale od dusenia to ma daleko. Ved je tenucka, tensia ako spendlik a ohybna.

estellas
9. okt 2024

@stanulienkat Má pravdu že dusiť sa môže s hocičím nie len s kosťou.
Tiež pochybujem žeby im dávali mäso s kosťou na obed.
Doma jej treba urobiť kuracie mäso a ukázať jej ako sa to oddeľuje. Čo môže spapať a čo nie. Podľa mňa škôlkarom take mäsko nedajú.

kitycat
9. okt 2024

Prosim ta, s nami sa rozpravaj ako s dospelymi ... papat, papat, papat 🫨

beronsche
9. okt 2024

@klaudiamolnsrova zadusit kosťou?
Prepáč, nemáš nejaké psychické problémy? Utkvele, neodbitne myšlienky a pod.?
Radšej to ries a neprenášaj na dieťa.

anavixy
9. okt 2024

Maso s kostou? V skolke? Ak by nahodou nejake stehno, tak hadam nebude chciet zut cm hrubu kost 🙄 to akoze… neviem 🫣 preboha, v skolke pracuju kompetentni ludia, rodicmi mozu byt aj ludia menej kompetentni

beloved
9. okt 2024

Viem si uplne predstavit, ako sa pani ucitelky tvarili, ked toto citali 🙈😂

anna777115
9. okt 2024

@simsalabim No, neviem či sa dá dusiť rybacou kosťou, ale zrejme áno, ked sa to dieťa realne dusilo a z toho dóvodu bola zavolana rzp a kostičku jej vytiahli. Neviem kde konkrétne jej uviazla, ale brali, ju aj na pozorovanie.

juliacenc
9. okt 2024

Klud

cacianka
9. okt 2024

papať 🙈

ivik4
9. okt 2024

😃 jaaaaaj
Toto nemoze byt realne, ci fakt je nejaka mamka taka .. á?
Nemozem ani napisat lebo by mi ucet zmazali

zuzubb007
9. okt 2024

Kokos učiteľky sa potešia aj kuchárky, ale aspoň majú zábavu v práci. Čoho sa bojíš akože? Žiadne kosti nedávajú deťom za jedno a za druhé zadusit sa ti môže aj s knedle, skôr by som riešila tvoju fóbiu dákou návštevou doktora

viestta
9. okt 2024

Preco patrocne dieta nevie oberat maso z kosti? Dokedy sa mu chystas meso vykostovat? O rok pojde do skoly to aj do skolskej jedalne das poziadavku aby jej vykostovali maso?

viera77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danica2711
9. okt 2024

a to si ju doteraz nenaučila, že kosti sa nejedia? Ty si fakt matka roka!