Behajú vaše deti počas zimy v škôlke?

neschopna
23. jan 2014

Ahojte, mozno pre niekoho hlupa otazka, ale zaujima ma, ci nechaju ucitelky vo vasej skolke deti behat aj ked je vonku zle pocasie. Maly chodi do skolky a vacsinou ochorie ked ho nechaju vylietat. Ked je teplo, tak nech, ved deti si potrebuju pobehat, ale ked je zima a fuka, tak si myslim, ze by sa mohli radsej s detmi len prejst.

zuzkat1
23. jan 2014

@neschopna pokial viem tak behaju. Mne to nevadi

babul83
23. jan 2014

@neschopna behajú. A som rada. Aj ja ako matka ich nechám vybehať. Aspoň si budujú imunitu aj do budúcna.

anuska74
23. jan 2014

Aká zima, ved ešte žiadna nezačala 😉

luciarichard
23. jan 2014

hej nechajú a za každého počasia aj keď prší idú von ...

babulina
23. jan 2014

Su to deti, na pocasie nehladia. A ano, nasi chodia von aj v zime a urcite lietaju ako o zavod, ja som za, tiez si myslim, ze to je forma budovania si imuty

tatiana7777
23. jan 2014

Aj v nasej deti chodia von. A som rada dcerka nebyva chora.

tin007
23. jan 2014

@neschopna
Chodia von takmer stale, aj ked mrholi, ci fuka. Nechodia vtedy, ked naozaj prsi/leje a ked je prilis zima (pod -10 stupnov).

ichbinich
23. jan 2014

Nastastie ano 😉
Aj v jasliach, aj teraz v skolke idu von minimalne raz za den, pokial to pocasie dovoli. Za dazda nejdu, to idu iba do telocvicne. Inak idu podla moznosti von - maju velikansku zahradu, deti behaju a preliezaju ako sa im chce.
Na jesen ma kazde dieta tzv. nohavice a bundu do dazda a do blata, teraz tie zateplene s flisom vnutri. Ked naozaj pride zima, kazde dieta potom bude mat zimnu kombinezu alebo overal. A prislusnu obuv, samozrejme: gumene cizmy, zateplene gumene cizmy alebo snehule. Na tom si daju zalezat a patricne to rodicom prizvukuju a pripominaju, aby mali deti vhodne oblecenie. Na leto potom bude treba plavky 😉
Inak, neochorie sa z chladu ani tepla, ale tym, ze dostaneme virusy a bakterie 😉 Ano, do oslabeneho imunitneho systemu sa dostanu lahsie. A prave preto je dobre, ze behaju po vonku 🙂

abbie
23. jan 2014

ved zima poriadna ani nie je a co maju deti stat na mieste? 😀 nasi chodia stale von, aj ked mrholi vonku ... von nejdi len vtedy, keby bola nejaka metelica vyslovene

maca_p
23. jan 2014

@neschopna a dobre robia, ze ich nechaju vyvencit vonku. ved to kde sme uz, ze deti by mali byt cely den zavrete... ved aj na sibiri a na urale ziju deti a chodia von.

bosoriak
23. jan 2014

@neschopna Ano, nechaju. Ved ak vies, ze vonku lietaju deti, tak ho oblec menej. Mozno je chory kvoli tomu, ze je prilis teplo obleceny, potom sa spoti a preto ochorie. Ved nech sa vylieta aj v zime, len naozaj netreba prehanat oblecenie. Mne dcera prestava byt chora az teraz, druhy rok v skolke, ale to som ju zacala menej obliekat. 🙂

bosoriak
23. jan 2014

Inak, autorka sa nepyta, ci deti chodia von, ale ci nechaju ucitelky deti vonku behat 🙂

alcahelca
23. jan 2014

chodia a aj ja som s malým chodievala von za každého počasia, je to dobré na ich imunitu, u nás v škôlke počasiu prispôsobujú dĺžku pobytu vonku, keď je teplo, sú aj dve hodinky, keď fučí alebo mrholí, tak sú tak do hodinky..... 🙂

monikafilip
23. jan 2014

No podľa mňa určite behajú, ako im v tom zabrániť... Môj je strašný divoch a keď sme vonku a môže behať, tak ho nič nezastaví... A v škôlke chodia von vždy, iba keď veľmi prší, fúka alebo je príliš zima (menej ako -10) - tak nejdú.

gumimaci
23. jan 2014

Ano behaju (teda aspo moj urcite, on ani pomaly asi nevie chodit len behat :D)
Ale niekedy moze byt problem, ze sa pri tom spoti a potom moze ochoriet. Ja malemu z tohto dovodu neobliekam skafander kym nemrzne, ani ciapku nema nejaku hrubu, lebo on ma hned spotene vlasy. Mozno to je aj vas problem, skus poprosit ucitelku, aby ho skontrolovala, ci nema mokre tielko a pripadne prezliekla do sucheho.

eli74
23. jan 2014

Oni maju chodit von, ak im to pocasie dovoli, len mali by ich aj poprezliekat ked su spotene. A v tom uz ja vidim problem. Ak sa ti da, kontroluj, pytaj sa ci tvoje dieta bolo prezlecene ak sa spotilo. Obrat sa na ucitelku, ked nepomoze, tak na riaditelku, na zriadovatela, na skolsku inspekciu.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miciatko
23. jan 2014

u nas tiez chodia deti von, ale ziadne preteky snimi ucitelky nerobia, deti sa mozu pohybovat po dvore,ak dieta lieta,tak pani ucitela upozorni, prave preto,aby sa dieta nespotilo a nenachladlo ,alebo idu na prechadzku, okrem zimneho obdobia chodia aj v dazdi a rodicia donesu cizmy a prsiplaste a pre deti najlepsia zabava

zuzkat1
23. jan 2014

@eli74 teba by som chcela vidiet ako kontrolujes kazde dieta z 20tich ci nie je spotene... Deti treba primerane obliekat. Ja uz som v oktobri videla dieta v oteplovackach-moja este ani pancuchy nenosila. A hned inspekcia.to by som chcela vidiet co by si im povedala🙂 takymto niecim by sa podla mna ani nezaoberali

sisaka
23. jan 2014

deti v synovej skolke chodia vonku a behaju tam kolko len chcu az do - 20. Moj syn dokonca hrava hokej, takze spoteny byva pravidelne niekolko krat do tyzdna, chory z toho nie je. Ak sa tvoj syn v mrazoch poti, ked beha von, tak problem moze byt aj v tom, ze je moc naobliekany, deti, ktore byvaju naobliekane, byvaju aj castejsie chore, staci, ze ich "vietor ofukne".

maca_p
23. jan 2014

@bosoriak vencit deti = vybehat deti 😀
co som sondovala u krpca, tak ma radsej, ked behaju po dvore, ako nezmyselne koleckovanie okolo skolky. ale tak asi podla pocasia, v blate ich nenechaju behat, ale tam je vhodnejsia asi ta prechadzka..

sakura77
23. jan 2014

U nas su vonku každý deň. Aj ked leje.postavili im pristresok dost velky na vybesnenie sa aj ked prší.bud chodia na prechadzku alebo sa hraju na dvore kde samozrejme aj behaju.ak je sneh-po ine roky tak sa chodia sankovat takze upoteni su rad radom.vzdy najdem tielko na radiátore a krpku prezlecenu...takze skontroluju a kto je spoteny tak ten sa prezlecie a vybavene.

bosoriak
23. jan 2014

@maca_p S tym suhlasim, mne sa tiez zda dobre, ked sa vylietaju vonku. Ja len, ze je tu vela odpovedi, ze samozrejme, ze deti nemozu byt zavrete vnutri. Pritom otazka znela prechadzka alebo lietanie. Ale to vybehanie je podla mna jednoduchsie aj pre ucitelky, zas udrzat deti usporiadane na prechadzke nie je prave jednoducha uloha 🙂

eli74
23. jan 2014

@zuzkat1 Kto chce skontrolovat, sposob si najde. Kto nechce skontrolovat, najde vyhovorku. Ucitelka MS ma ist von s detmi, lebo je to dobre pre ich zdravie. Taktiez ma predchadzat chorobam. A ked necha deti vonku aby sa vybehali a pritom je predpoklad, ze sa spotia, je jej povinnostou, skontrolovat a prezliect spotene deti, alebo zabezpecit aby sa prezliekli. Je to materska skola a ucitelka je tam namiesto matky. Myslim si, ze ako matka by si svoje dieta skontrolovala a prezliekla, ked je treba.
Ako by som to urobila? Napr. sa daju do dvojic a kazdy tomu druhemu chyti tielko a povie ci je mokre.
Alebo preventivne po prechadzke si kazdy da suche tielko bez debaty.
Zdravie tych deti ma byt pre ucitelku prvorade, nie vlastne pohodlie.

neschopna
autor
23. jan 2014

Dakujem za odpovede. Tak samozrejme, ze aj my chodievame von v kazdom pocasi (pokial teda neprsi). A nemyslim si ze by som ho moc obliekala mava oblecene tenke pancuchy (teda obycajne, lebo su aj take nejake zateplene), rifle, tielko, tricko a mikina.
tak asi mi nic ine nezostava len proste cakat ze raz sa to zlepsi a nebude byvat chory casto

spachtos
23. jan 2014

@eli74 Uz vidim, ako si trojrocne deti skontroluju spotene tricka 😀

eli74
24. jan 2014

@spachtos Ked uz vidis, tak ti to mozno v praxi pomoze. Ty to ako riesis, kontrolujes alebo nie? Porad ostatnym ucitelkam, alebo porad mamickam, co maju robit, ked riesia takyto problem.
Nie v kazdej skolke ma ucitelka na starosti 20 deti. Su skolky, kde je 10 deti, dokonca aj menej, ale vyhovorky, preco dieta je cely den spotene a ani raz neprezlecene su velmi podobne.
A v skolke nie su len 3 rocne deti, od ktorych ucitelky vyzaduju, aby sa komplet vedeli vyzliect a obliect. Tak , co je Tebe na tom smiesne, ked dokazu si skontrolovat navzajom spotene tielka?
Ak uz mas cas prispievat, povedz aj nieco mudre.

lula26
24. jan 2014

@eli74 "
"závidím" učiteľkám to pohodlie pri obliekaní a vyzliekaní malých detí pri pobyt vonku!!!

monika15
24. jan 2014

no baby u nas sa deti na zakladnej aj ked je -20 tak sa zoraduju pred skolou od 8.30 do 8.45 kym sa otvoria dvere tak veru vonka behaju.... :(((( mne to pripada extrem ... ... tak asi tak

lorela
24. jan 2014

@zuzkat1 Presne moja skúsenosť (nechodia naše deti do tej istej škôlky?) 🙂 . Moja ešte nenosila pančušky, keď som si všimla v šatni maminu, a dokonca dve, ako trepú svoje dietky do oteplovačiek.
Spomínam si na dlhé prechádzky s kočíkom a teplomer na horárni ukazoval - 5 stupňov Celzia keď sladko spinkala. Myslím, že práve toto a pár ďalších skutočností prispelo k tomu, že dcérka vôbec nebýva chorá.
Preto sa prikláňam k názoru, že detičky treba obliekať do viacerých vrstiev a nechať behať aj v zime je úplne v poriadku.