Ako ste zvládli obdobie vzdoru u 3-ročného dieťaťa?

3. okt 2024

Ahojte mamičky, ako ste zvládli obdobie vzdoru u 3 ročného dieťaťa ? Dcéra strašne vystrája už to nezvladam. Hádže sa o zem, pľuje, z trucu sa pociká, hádže veci po mne ako sú ovládač či sviečky a podobne situácie. Som na ňu sama a skúšala som už všetko od pekného slova, nechať vyplakať, zakázať hračky, už aj dostala, zákaz rozprávok no nič nepomáha práve naopak vždy urobí iba väčšiu scénu už som zúfalá

kavasmliekom
3. okt 2024

A čo predchádza týmto scenam? Za mňa je to už brutál.

autor
3. okt 2024

@kavasmliekom úplne stačí banalita že jej nedovolím elektronické hračky do vane alebo poviem že nekúpime novú hračku v obchode. Od mala bola veľmi rozmaznavana otcom a nie je zvyknutá na slovo nie

autor
3. okt 2024

@kavasmliekom raz v živote som ju udrela keď sa hodila o zem na schodisku a skoro si vážne ublížila. Prišli sme domov a stratila som nervy až to skončilo bitkou

danyelia
3. okt 2024

Noo, raz by to na mňa moja dcéra skúsila, taký cirkus, skončila by za dverami bytu za trest, až pokiaľ by sa neukľudnila a neprestala s tým. Plus vyhrážky, že ešte raz toto urobí, zase ju tam dám a nepustím ju dnu...A ešte na zadok by dostala. (3,2,1 komentáre zhrozených mamičiek 😃)

autor
3. okt 2024

@danyelia ja som ju skúsila aj do izby zavrieť nech sa upokoji a tak vráti no keď už pol hodiny vrieskala a kričala mama musela som ju ísť utíšiť. Alebo koľkokrát zavriem radšej seba do izby to predýchať aby som ju nebila

danyelia
3. okt 2024

...nabudúce skús pred bytové dvere, že to myslíš vážne, (lebo keď ju zavrieš do izby, vie že za ňou za chvíľu prídeš 🤷🏼‍♀️) A dnu ju pusť iba keď Ti sľúbi, že prestane s cirkusom.

babushkaem
3. okt 2024

@danyelia ja sice mam zatial nie som, ale nemoze sa stat, ze by proste odisla ta mala prec? Niekam von?

autor
3. okt 2024

@danyelia skúsim dufaj mi neujde niekde po schodisku, budem musieť byt nalepená na kukatku Haha ale už sa aj hanbím pred susedmi nakoľko mnohokrát mi už praskli nervy a jačala som ako zmyslov zbavená na celý cinziak

autor
3. okt 2024

@danyelia Dúfam mi neujde kopla som sa pardon

danyelia
3. okt 2024

@babushkaem Nie, neujde...akurát sa vystraší, že mama to myslí fakt vážne, zrejme bude búchať na dvere a pravdepodobne sa spamätá a prestane vystrájať.

autor
3. okt 2024

no ja som si prečítala že obdobie vzdoru môže trvať až do 5 rokov. Ak mám toto zvládať ešte 2 roky skončím na psychiatrii

nika23t
3. okt 2024

Zatvárať ju pred dvere, na to by som nemala ani odvahu, aby si neublížila, ani chuť. Radím Ti ignorovať ju a z času na čas počas celého výstupu jej potichu pripomeň, ze keď skonči a bude normálne rozprávať, vypočujes ju. Tak trpezlivo, ako ona výstraja, tak trpezlivo ty čakaj. Par týždňov a začne jej to dochádzať. Ale chce to veľa, strašne veľa trpezlivosti. Mne chvíľami ide prasknúť hlava, najradšej by som začala robiť to isté čo moja dcéra, ale jedine táto stratégia sa mi ukazuje ako účinná.

simca06022011
3. okt 2024

@danyelia tiez keby ma udrela alebo po mne daco smarila, tak jej dam na zadok... dala by som vsetko prec z dosahu pre istotu :D

lienka.7
3. okt 2024

@autorka raz by po mne dcéra hodila hocičo... a bolo by to prvý a zároveň aj posledný krát. Akože odtiaľ potiaľ...
Co sa tyka hadzania o zem, skúsila to 1x, dostala po riti a viac to nezopakovala. Ono vieš, pekne slovo niekedy nestačí. Ale teraz to už vieš aj sama. Cize je to na tebe co urobíš.

simca06022011
3. okt 2024

neboj autorka, nebude to trvat dva roky, pridu ine veci... napr si ostriha vlasy a tak, alebo ti vytvori nejake umelecke dielo niekde, kde nema.. napr na celej stene :DDD
Skus ju zamestnat. Nech nevymysla... nejak.. Hlavne sa nerucaj pred nou, proste chladna hlava vies... ja sa napr. snazim vsekto otocit na srandu, pri mojej to casto fungovalo... Ona si musi zvyknut, aj na ot ze nema vsetko, ze jej povies nie... Moja dostala len parkrat odo mna, raz som jej normalne supla jednu v obchode, skoro sa prizabila a preklopila s celym sportiakom, tak jej dobre sadla... sice komentar babiek susied bol, ale tak.. viac cirkus nerobila a hned sa skludnila. Zase nech to tu nehrotime, ze treba hlusit deti.. ale odtial potial. Ide po mne nieco hodit tak jej zdrapim ruku, vec vezmem a kludne ju odsikujem do jej izby, ked sa ukludni nech pride. Ale inak amoky - normalne s kludom preckat... v podstate davat len pozor nech si pri tom neublizi... no..

titla
3. okt 2024

@danyelia No nebud si taka ista, ze neujde. Mojo muza tak svokra "vyhodila" z bytu, ked mal 4. U susediek to fungovalo, slubovali ze budu dobre, tak skusila tuto taktiku ajnu neho. On bol za dverami ticho. Ked sa pozrela o minutu cez kukatko, dietata nikde. Vraj najhorsie 2 hodiny jej zivota. Hladalo ho cele mesto. A mlady pan sa vybral na zeleznicnu stanicu, byvali blizko a cakal kedy pojde najblissi vlak, aby don nastupil a siel za starymi rodicmi (do ineho statu). Mal premyslene co povie sprievodcovi. Nakoniec to bola ona kto ho poprosil aby sa vratil domov...

titla
3. okt 2024

U mojho funguje ked po nom zacnem opakovat. Hodi sa na zem a pisti, ze som nieco nedovolila? Tiez som sa hodila na zem a pistala som. A ked po mne zacal kricat prestan! Prestan! S kludom anglicana som sa spytala: Preco? Nepaci sa Ti ako sa spravam? Rovnako ako ty.
Ale to ze to funguje na neho, nemusi u tvojej

alexxxx111
3. okt 2024

Hodiť ovládač po mame? No to mi už príde cez, nemá vôbec hranice podľa toho čo píšeš. Obdobie vzdoru mal aj môj malý, ale toto by si nedovolil. Zase musí vedieť trochu odkiaľ pokiaľ a od toho si ty aby si ju to naučila.

vreckovka2
3. okt 2024

"Marienka, ked das tu hracku do vody, tak sa pokazi. Elektronicke hracky nesmu ist do vody. Pokazia sa. Nebude blikat a svietit. Musime ju potom vyhodit. " Ja ti neviem, ale ak ma tu svoju hracku rada, tak ju do tej vody neda. Ak da, tak sa nauci a nabuduce bude vediet, ze si jej neklamala. Naucila by som ju zvladat postupne emocie. "Velmi sa hnevas. Mozes sa hnevat, nesmies hadzat veci. Mozes robit.....". Mne dieta povie, ze potrebuje kricat, alebo plakat. 4krat si zakrici, prituli si a funguje dalej. Ale pracujeme na tom, casom snad dosiahnem iny ventil ako krik.

danyelia
3. okt 2024

@titla Joj, tak sa pozrie cez kukátko a keby sa náhodou rozbehla, verím, že to nie je malý Usain Bolt a dokáže ju zastaviť 😄 Inak, aj môj muž, keď bol taký malý utiekol na autobus a tiež ho našli na stanici, chcel ísť za starším bratom do iného mesta...

beata_k
3. okt 2024

@danyelia Deti sa maju vychovavat a nie desit, ze ich vyhodis z domu.

beata_k
3. okt 2024

Autorka, skus si pogooglit vychovu prirodzeneho dosledku. Spravnou vychovou dosiahnes viac, nez tym ze dieta vydesis. Ocenis to ked bude starsia.

danyelia
3. okt 2024

@beata_k Jasné, keď po mne začne hádzať predmety, pľuť a cikať na zem, dám jej za odmenu cukrík a pochválim ju 😄

majlo1234
3. okt 2024

Vklude, hlavne vklude, i led je to tazke. Treba byt dosledny a stat si za svojim. Ved je mala, vo vsetkom jej zabranis(okrem pocikania sa)

lienka.7
3. okt 2024

@danyelia ver tomu, ze niektoré by to urobili 🤦‍♀️

beata_k
3. okt 2024

@danyelia Preco by si ju mala chvalit??? Ale vyhrazat sa dietatu, ze ho vyhodis je scestne. Dieta ma pocitit dosledky svojho spravania, ale nie desenim.

danyelia
3. okt 2024

@beata_k A čo by si teda robila konkrétne v tomto prípade Ty? 🤔

beata_k
3. okt 2024

@danyelia Na, citaj lebo ty casto v diskusiach radis matkam dieta strepat a hotovo. Ziaden odpor alebo vlastny nazor dietata netolerujes.
https://eduworld.sk/cd/jaroslava-konickova/4817...

beata_k
3. okt 2024

@danyelia Dieta sa neda vychovat z jednej rady na diskusom fore. Vychovat z dietata slusneho a dobreho cloveka je praca na plny uvazok na x rokov.

michaelajednorozec
3. okt 2024

Suhlsim s @beata_k to co ti tu radi danyelia je uplne zcestne. Teraz svoje dieta vystrasis, ukazes silu ho opustit a o par rokov sa budes divit ze dovera medzi vami je nulova a tvoja dcera v puberte ti klame a nebavi sa s tebou o svojom svete.