Ako ďalej do škôlkou?

fofina23
17. sep 2024

Ahojte. Neviem ako ďalej s malým. Má 2.7 roka a dala som ho do škôlky. Prvý týždeň nešiel hneď v pondelok Ale utorok a to bol prvý deň plač strašný celý deň. Druhý týždeň išiel až od stredy. A tým že tam ostal už spinkať. Včera som ho dala do škôlky a plaksl. Podľa učiteliek je to akoby plač bez slz. Takže niečo ako zlosť alebo skúšanie. Nechcel s deťmi sa hrať, na prechádzke pekne sa hraje, prechádza a keď papaju, papa aj si lahne a spinká. Ale akonáhle vstanú tak hneď mrnci.
Mám pocit že riaditeľka to asi bude riešiť vylúčením. A som z toho smutná, lebo ja musím do práce. Neviete mi poradiť ako ďalej? Vzdať to. Alebo pokračovať že sa to zlepší

dori2
17. sep 2024

@fofina23 niektore deti sa adaptuju aj par tyzdnov/mesiacov. ja by sim nehadzala flintu do zita

fofina23
autor
17. sep 2024

@dor
@dori2 pýtam sa každý deň učiteliek či to vzdať alebo pokračovať. Povedia že určite nevzdať ale nosiť každý deň. Že to je plač bez slz.
No ťažko sa to počúva keď vám upratovačky hovoria že len vaše dieťa v kuse plače . Tak teraz place či nie?
Zas poznám malého, kebyže ho vezmem a nedám do škôlky, dám až za pol roka, on bude vedieť že tu som reval a bude trvať zasa.
Ale zapocula som o vyradení alebo o odkladu. Tak neviem či mám nastojit natom že nech to do konca mesiaca skúšame alebo to vzdat.

fofina23
autor
17. sep 2024

@fofina23
@dori2 zabudla som napísať že on celý deň ide v kuse že kde je mama, chcem mamu, poďme ju pohľadat a stále dookola. Len môj syn. Ťažko sa to znáša veľmi.

januska12323
17. sep 2024

Nepýtaj sa na odklad lebo ti ho naozaj začnú núkať. Treba vydržať.

lossless
17. sep 2024

@fofina23 vies s nim ostat doma? Ak ano, ze si doma s mladsim alebo nemusis do prace, nechala by som ho doma tento rok alebo skusila na pol dna. Za rok dozreje.

fofina23
autor
17. sep 2024

@januska12323 nepytam sa. Ale zapocula som riaditeľku s učiteľkou o odklade alebo vylúčení. Lebo len môj tam vraj palce celý deň . Keď sa opýtam plače so slzami? Nie že bez slz plac

fofina23
autor
17. sep 2024

@lossless
@lossless nie nemám možnosť ostať doma. V októbri už nastupujem do práce

zuzinka888
17. sep 2024

Ved si predstav ako ste to mali doma. Ked sa zobudil urcite si ho s usnevom " privitala" postiskala, pomojkala- twraz vstane a caka to lebo je na to zvyknuty- otvori ocka a nic- nik ho nemojka.....a jemu to chyba. To ze ma dieta zabezpeceny dozor a "zabavu" este neznamena ze mu nechyba mama.

deedol
17. sep 2024

podla mna este nie je pripraveny, ine je plac 5-10 min a ine cely den. ale ked musis do prace, tak asi nie je ina moznost, ci?

elviku11
17. sep 2024

@fofina23 Tak najprv si ujasni v sebe či v októbri musíš nastúpiť do práce alebo budeš pre seba hľadať iné možnosti.
Ak musíš a nastúpiš, tak len vydržať, malému sa doma veľa venovať, stískať ho, rozprávať sa o tom, čo prežíva atď ...
Alebo môžeš skúsiť inú škôlku alebo súkromnú škôlku, kde ich bude menej. Ale to zas nerieši problém, že mu chýba mama a chce byť doma

fofina23
autor
17. sep 2024

@elviku11 musím do práce bohužiaľ. Uvidíme ako to zvládne či to pomaly prestane. Keď sa opýtam učiteliek že či plakal povedia, hej ale je to plač bez slz. Doma bol zvyknutý vstať a mojkat sa. Určite mu to všetko chýba. Sme sami v kuse boli, tak sa naviazal. Len či to vydržia v škôlke. Neviem uvidíme čo bude dnes.

fiafia
17. sep 2024

@fofina23 moja dcéra mala hroznú adaptáciu, prechody jej robili problémy. Z vnútra na prechádzku, z vonka dnu, zo spánku na olovrant atď atď nezabudnem ako som ju videla keď išli na prechádzku okolo nášho domu, oči červené, uplakane , rúčky plne vreckoviek,ešte aj za pasom mala vreckovky. No hrozný pohľad. Ale ja som na výber nemala, do škôlky musela. A ako sa vraví, nič netrvá večne tak aj toto obdobie prešlo a škôlku milovala .

fofina23
autor
17. sep 2024

@fiafia skôr som zapocula že rozmýšľajú o vylúčení alebo odklade. Preto ma to trápi, že mu nechcú dať šancu aby sa adaptoval. Ale necelé tri týždne a chcú robiť závery. Očividne to horšie znáša ale pomaly robí kroky. Dnes už aj maľoval ráno, si sadol. Susedka mi hovorila že si najprv myslela že není v škôlke lebo bolo ticho.
Minulý týždeň ho chválila učiteľka že už s ňou bez placu a spomínaná mamky aj rozprával a viedol dialóg, kde bol a čo robil.
Myslím si že to pomaly ide len im asi vyhovuje ho vyradiť a mať pokoj.
On neplače vonku, tam má hľadá tak je kľudný a vonku sa aj pekné hraje pri škôlke keď sú.
Neviem ozaj čo robiť. Len to je človeku ľúto fromi že 12 deti ok a ten 13ty môj syn zrovna robí problémy

domiklik
17. sep 2024

@fofina23 dieťa sa napapa aj sa vyspi... Učiteľkam vadí co? Ze plače? Je 17 september a už ho chcu vylučovať? Kde sme

fofina23
autor
17. sep 2024

@domiklik aj sa sám napapa, aj si lahne pekne a po chvíľke zaspí. Včera sa zobudil po hodine a začal plakať, zobudil iné deti. Potom som dnes počula ako ho chcú vylúčiť , ale to mi len povedala jedna pani čo tam pracuje v škôlke . Učiteľky keď sa pýtam tam plače ale bez slz. Že akoby stále.mal.zlost, že nechcú tu mamu zavolať. Neviem ozaj cor obit. Skúšať ďalej alebo ho zobrať alebo ja už neviem. Až sa bojím čo má dneska čaká

lossless
17. sep 2024

@fofina23 ak musis tak by som sa popytala ze ako to riesia ucitelky, ci ho nechaju tak nech mrnci alebo trochu pomojkaju. Zvazila som by aj jasle/sukromnu skolku kde je menej deti a maju viac casu na deti, aj sa pomojkat a vytvorit doveru skor.

fofina23
autor
17. sep 2024

@lossless viem že tieto dva týždne ho aj na rukách mali. Tuľkali si ho. Včera ma už upozornila riaditeľka že malý sa stále pýta na ruky. Do triedy ho dávam na rukách, ráno už zas bolo zle že na rukách je.

fofina23
autor
17. sep 2024

@lossless dokonca minulý týždeň mi sama do seba poslala fotku učiteľka že malý zaspal. Že síce ho na rukách uspala ale zaspal. Že si zvykne. Tak neviem

3petka
17. sep 2024

@fofina23 Riaditeľka to určite nemôže riešiť vylúčením. Dieťa si len zvyká na škôlku, a je len na ich prístupe ako mu to pôjde. Dieťa môže vylúčiť len ak robí zle iným deťom alebo sa nonstop pocikáva a pokakáva. Proste niektoré deti si zvykajú dlhšie. Bol vždy zvyknutý že keď vstal tak si ho čakala ty a teraz to nemá.

fofina23
autor
17. sep 2024

@3petka od začiatku je zlý spáč. Občas spí dve hodiny v kuse ale zas sú dni kedy sa zobudí po hodinke a chce douspat. Stačí si k nemu ľahnúť, samozrejme viem že tam to není možné keby sa učiteľke zobudilo 12 deti ako ich všetky utíšiť. Len keby si ľahol a bol ticho alebo aspoň nech je len ticho. Lebo včera pobudil všetky deti. Mňa aspoň to drží pri živote že sa tam napapa, zaspí a občas sa už aj pohrá a urobí čo iný robia. Len to ide veľmi pomaly. A hej nehody mal občas malého. Sú dni kedy bez pocikania a sú dni kedy to bohužiaľ nedal. Neviem prečo má taký blok.

3petka
17. sep 2024

@fofina23 môj syn bol plačko ako nastúpil, a kde tu sa aj pocikal hoci bol plne odplienkovaný. No ja som mala všade naokolo známych a tý mi povedali že ho učiteľky nechajú proste plakať. Žiadne pekné slovo pohladenie. Toto trvalo 6 mesiacov, nakoniec tie učiteľky vyhodili a dieťa bolo ako znovu zrodené zrazu chodil do školky rád a bez revu.

jaskolka
17. sep 2024

Vylúčiť po pár týždňoch? Veď to stále ešte si deti zvykajú, teda tie ktoré prvýkrát šli do škôlky. Ja syna vodim ráno síce do " 2 triedy"kde sú už deti, ktoré chodili aj minulý rok, takže tam je kľud
Ale bežne v šatni počuť plač od tých najmenších, aj keď niekedy idem okolo škôlky, tak stane sa, že plaču tam deti, a pokiaľ viem, nikoho zatiaľ nevylúčili.

pohodacka03
17. sep 2024

@fofina23 co mas napisane v rozhodnuti o prijati? Nemas tam napisanu dlzku adaptacneho procesu(zvykne byt 2-3mesiace)? A chodi len treti tyzden do skolky, co by od neho chceli? Moj chodi druhy rok do skolky, ale siel do vacsej triedy a prvy tyzden bol smutny aj si poplakal 🤷. Teraz uz zistil, ze ako to tam chodi a je ok. Rano si nakreslime v satni obaja srdiecko na ruky, aby vedel, ze na neho myslim, ked je smutny za mamkou a ide do triedy. Tvoj maly bol zvyknuty byt s niekym okrem teba? Lebo ak bol vzdy len s tebou, tak je to pre neho tazke. Ja som minuly sk.rok davala rano "ulohu"-stale mal zistit, ci maju nejaku hracku v triede a poobede mi povedat. Nevzdavaj to

fofina23
autor
17. sep 2024

@pohodacka03 dnes mi volali naobed , že plače strašné a mám preňho prísť lebo zobudil iné deti. Dohodli sme sa že tento týždeň ostane len doobeda. Lebo že sa tak pekne hral v škôlke . Že si začína zvykať. Neviem no je toto riešenie ale tak uvidíme no

pohodacka03
17. sep 2024

@fofina23 drzim palce nech si zvykne. Aj povie potom, ze preco plakal?

soffek
17. sep 2024

@fofina23 na vylúčenie by som nedopustila!.. to čo som čítala, je ako keby som písala ja svoj "príbeh" a poviem len toľko -zvládne to, koniec týždňa a budúci týždne už bude úplne iný, to mi ver. Moja malá toto isté, rev, žiadne slzy, má so sebou aj mojkačika 🦊 a jej stále hovorila že moja mama, moja mama kde je a tiež bola najviac urevaná🤷🙁. Ono to chce ešte týždeň-dva, keď vravíš, že sám papa, aj si ľahne atď. len mu chýbaš 🤷😌...

Možno taký typ - skús ho večer objať, opýtať sa či bola v škôlke nejaká hračka ktorú má doma/páči sa mu.. povedz mu, že zajtra nech niečo "uvarí" pani učiteľke (nevadí, že je chlapec), alebo nech nakresli teba na papier. Opakuj, mu že ako sa vyspí prídeš poň, lebo musíš do práce zarábať peniažky aby si mu potom mohla kúpiť hračku/sladkosť. Alebo sa ho opýtaj akú hračku by chcel, a povedz že ak nebude v škôlke plakať tak po škôlke s ním mu ju pôjdeš kúpiť. (Pepco, tedi majú lacné blbosti 🙂)...

fofina23
autor
17. sep 2024

@pohodacka03 nie len povie že nechce už ísť do škôlky

fofina23
autor
17. sep 2024

@soffek vyskúšam. Ďakujem za tip. Beriem všetko len nech už ozaj prestane plakat. Dnes vraj doobeda veľký pokrok. Neplakal už ale si maľoval a hral sa pekne. Len ako už prišli na obed bol zlý. Tiež ma napadli dve veci. Mohol byť už veľmi unavený, keďže vstal dnes už o 5 ráno a druhá vec či nebol už veľmi hladný . Uvidím no. Tento týždeň bude doobeda iba.

lenka2232
17. sep 2024

Neboj sa,prejde to len vydrz. Sama som ucitelka a adaptacia tento rok bola prve2 tyzdne u nas strasna. A uz je dobre🙂never tomu,ze len tvoj place..a aj keby tak co? Mas dat vypoved? Dietatko si musi zvyknut..tento rok nastupil do skolky aj moj syn,tiez place..jasne ze mi to je luto,aj ja som si uz poplakala,ale viem ze si casom zvykne..je to tazke pre take male deticky,boli s nami doma3roky a zrazu tu mamku pri sebe nemaju,len nejaku cudziu “tetu” a deti..ale zvyknu si a bude dobre🙂len vydrz

fofina23
autor
18. sep 2024

@lenka2232 tisíc krát ďakujem. Len dúfam že mu to nejak neuškodí že bol raz doobeda, raz spal a zasa doobeda a potom už späť ostane. Či nebude z toho taký popleteny a nespustí to zasa lavínu plaču