Jasličky - plač po príchode

3. okt 2024

Ahojte, dieta nastupilo do jasliciek par dni dozadu a po prichode spusti strasny plac, ukludnuje sa snad hodinu, za vsetko je podrazdena a place. V jaslickach ju chvalia neplace tam, pekne sa hra papa, aj sa tam tesi rano...Zvykne si , a prejdu tieto sceny po prichode ? Co mozem urobit aby to lepsie zvladala ? Je taka ze ani sa nechce pritulit ani sediet pri mne len vkuse sa hmyri hore dolu a jeduje...

stastnamamulka
3. okt 2024

Skús napísať viac,koľko má mesiacov,rozumie?rozpráva ?plače po príchode do jasliciek alebo po príchode domov,lebo píšeš "V jaslickach ju chvalia neplace tam, pekne sa hra papa, aj sa tam tesi"

vikusjk
3. okt 2024

Ona si zvykne. Nauci sa, ze ten plac jej nepomoze, lebo tam aj tak bude musiet byt. Je fajn rano to dlho nenatahovat, ale proste rychlo vybavit co treba (vyzliekanie, prezuvanie) a rychla rozlucka v style, poobede pre teba pridem, pusa a dovidenia. Viem si predstavit, ze ako matke ti to bude trhat srdce, ale dietatu to v konecnom dosledku pomoze.

simona20201309
3. okt 2024

Toto zvyknú robiť aj staršie deti v MŠ. Uvoľňujú tak celodenný stres a napätie. To že tam neplace, neznamená že je tam šťastné, len si proste zvyklo.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. okt 2024

@simona20201309 no ide o to ze ona tam sama uteka a tesi sa ze tam ide. Ja som ju tam davala nie lebo tam musi ist ale lebo miluje byt s inymi detmi. Nikdy nemala byt problem bezomna s hocikym.

autor
3. okt 2024

@stastnamamulka ma 2r 3m. Rozprava dost schopne, teda my jej rozumieme vzdy, place po tom ako ja po nu pridem do jasliciek(som to asi trochu nejasne napisala). A potom aj doma je taka velmi citliva uplakana az doobeda. Chodi tam inak iba na 3 hod.

autor
3. okt 2024

@vikusjk pardon ja som to asi trochu zle napisala, ona place potom ako pridem ja po nu, do jasliciek sa tesi, hned tam vbehne a ja ju uz nezaujimam...

simona20201309
3. okt 2024

Daj tomu ešte čas.

cookie29
3. okt 2024

mne dieta po prichode zo skolky chyti hysak, normalne hystericku krizu.

januska12323
3. okt 2024

To je ten lepší prípad, v jasliach sa kontroluje tak potom pri svojej bezpečnej osobe všetko vypustí. Robia tak aj staršie deti.

autor
3. okt 2024

@januska12323 fuha no a je nejaky sposob ako ju ukludnit ? zatial co som skusala nepomahalo to...alebo aspon zmiernit nejak ten priebeh...

autor
3. okt 2024

@simona20201309 ok no uvidime casom, len ma dost sokovalo, ale ako vravim ja som ju tam dala hlavne kvoli tomu ze miluje spolocnost a ja jej uz proste nestacim (aspon mam taky pocit)....tak dufam ze jej je tam fakt dobre, su to sukromne jasle takze pristup je tam aj iny...

autor
3. okt 2024

@cookie29 a co robis ? nechas ho plakat ? dlho to uz trva ?

vikusjk
3. okt 2024

Autorka cize ona place ked odchadza z jasliciek? Nie po prichode? Akoze nechce ist domov?

lucka_ke
3. okt 2024

podľa mňa je to priveľa vnemov, informácií a potrebuje to spracovať, ty si pre ňu najznámejší človek vo vesmíre, pri tebe sa cíti bezpečne a teda si dovolí to napätie ventilovať, lebo vie, že ju pochopíš a pomôžeš jej, len trpezlivosť, ak sa nechce túliť tak ju nechaj ak chce tak si ju pritúľ, dones jej niečo dobré na papkanie a bude dobre

autor
3. okt 2024

@vikusjk ano ked odchadza vtedy place, neviem ci nechce ist prec nepovedala mi lebo len plakala, skor mi to prislo ako ostatne pisu, ze je toho na nu vela a zrazu nejaky vybuch emocii....

lienka.7
3. okt 2024

Nenos/nechoď po ňu ty ale iná osoba.

cookie29
3. okt 2024

Pozri, cely den treba dodrziavat pravidla, to nesmies, tamto nesmies, toto musis... aj ked u Teba je to len par hodin. Je to na nich prilis. Takze potrebuje uvolnit. A kazde dieta je ine, niektore potrebuje byt samo, len aby si bola na blizku, dalsie potrebuje drzat a hladkat... skus povedat ze si tam pre neho, ako mu mozes pomoct? Opytat sa ci chce hladkat objat, alebo ci mas len zostat s nim...

30katrusa40
3. okt 2024

Deti prejavia naplno emócie u ľudí ktorým veria . Ona sa pri tebe cíti v bezpečí a prijatá preto všetky pocity dobre aj zle ventilu je pri tebe. Dieťa tým dokazuje to že ti verí aj keď je to na prášky. Takto mi to vysvetlila psychologička keď som sa na to pýtala.

januska12323
3. okt 2024

Netreba robiť nič len buď doma pre ňu. Ono je to aj taký trest, že si si ju tam dovolila nechať. Musí ti to vykričať 😁

mamamasama
3. okt 2024

Úplne v pohode si zvykne na to, že si ju opustila. Nechaj ju vyplakávať. Potrénuje pľúca. Zistí, že nemá na výber.

luccija
3. okt 2024

Je unavená, prestimulovana a moze sa prejaviť pri kom inom ako pri mame?aj ty sa opustis doma a nie v práci🙂a si štátne, súkromné to je jedno doma je doma.Preco si myslíš, že jej nestačis?

autor
3. okt 2024

@mamamasama lol zas niekto kto ani necita prispevok nez nieco napise.....IQ hupacieho kona.

mamamasama
3. okt 2024

Lol. Ďalšia matka, čo musí strčiť dieťa do jaslí, lebo s ním nechce byť doma.

autor
3. okt 2024

@luccija no tazko sa to vysvetluje. Nie ze by som jej nestacila, ale ze jej je lepsie ked ma nejake nove podnety stale. Vela krat je taka ze so mnou sa nechce hrat, ale ked pride niekto novy tak s nim hned uteka a krici nech sa ide s nou hrat....

autor
3. okt 2024

@mamamasama dalsi troll ...

mamamasama
3. okt 2024

Prečo by som mala byť troll? Lebo si porodila dieťa a šupla ho do jaslí, aby si sa ho zbavila?

autor
3. okt 2024

@mamamasama si riadne trapna

autor
3. okt 2024

@luccija hej dava to zmysel s tym co pises, asi len potrebuje vyventilovat. Dnes siel po nu muz, a v pohode, aj doma bola dokonca o dost lepsie ako vcera tak verim ze to je len tych prvych par dni 🙂

autor
3. okt 2024

@mamamasama ale kukam ze mas rada kpop a kdrama, skoda ta 🙂