Jasle - názory

lia2929
5. jún 2024

Ahojte mamicky
Som tu nova dovod mojej registracie bol najma zistit nazor na moju situaciu vasimi ocami. Som mamou 1,5 rocneho syna ktory navstevuje sukromne jasle. Chcela som ist do prace aj ked som nemusela nakolko ma to uz doma nebavilo. Syn je v jasliach cca 10x v mesiaci inak je s manzelom cely den pripadne ak mam volno sme spolu vsetci (tychto dni je najviac).

Ide ale o uplne inu vec a to ako matky navokol prezivaju ked im poviem ze maly chodi do jasli…. Absolutne akoby som bola krkavcia mater, prerusujem vazby so synom, narusujem mu psychiku atd… vsade mam pocit ze fici rodicovstvo kde drzia deti co najdlhsie doma alebo chcu vzdelavat z domu deti samotne matky … mne chodia z jasli pravidelne fotografie a videa syna ako papa ako sa hra atd… Miluje nas s manzelom nadovsetko ako mi jeho je nas cely svet a vidim ako sa mu aj zvysuje slovna zasoba, je tam stastny , pekne spinka , papa ….Je to celkovo zivy, smely, spolocensky chlapcek… prosim napiste mi vas nazor ved nie je normalne aby takto ludia mali pripomienky aj ked tomu sa asi nevyhnem uz nikdy…. Dakujem a prosim o slusne odpovede nehadajte sa ani medzi sebou❤️🙏🏻

viestta
5. jún 2024

Ked je o dieta postarane, vy s nim travite dost casu nic sa netrha. Bud kludna.

deti95060810
5. jún 2024

od 13 m som chodila do jasli... nezdá sa mi žeby som prišla o detstvo, alebo rod. lásku.

lia2929
autor
5. jún 2024

@deti95060810 ja tak isto a nemyslim si absolutne zeby som mala nejake citove alebo psycho problemy🙏🏻

1mina
5. jún 2024

Vy ste spokojny, dieta je spokojne , kde je problem ? neriesit ludia si vzdy najdu nieco co iny robi zle podla nich. A to pisem ako mama ktora je s dietatom doma na predlzenom RD, inak sa neda momentalne ale pride mi lepsia Vasa varianta

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ksebejka
5. jún 2024

@lia2929 aj náš malý je v jasliach od roka a pol a aj dcéra tak bola. Tiež som si vypočula svoje, takže viem, ako sa cítis... Ja si zas myslím svoje o ženách, ktoré nechcú dať pomaly predškolaka do škôlky, len na rozdiel od nich, ja im svoj názor nevnucujem a ani neprezentujem 🙂 ak je malý spokojný a vy tiež, nie je čo riešiť 🙂 nikde na svete nemajú ženy také dlhé pracovné pauzy ako u nás, nemyslím si, že byť tri roky doma s dieťaťom niekomu niečo dá ;)

silvike
5. jún 2024

@lia2929 No ved to je normalne, ze kazdy ma na to svoj nazor. Sak jednym uchom dnu druhym von ked si presvedcena, ze si urobila dobre rozhodnutie podla svojho najlepsieho vedomia a svedomia a dala si syna do jasli lebo ta to s nim doma uz nebavilo. Inak aj deti ktore nechodia do jasli a skolky a rodicia sa im venuju tak sa normalne vyvijaju, aj slovna zasoba aj ine zrucnosti. Na to nie je nutne zariadenie.

lucia147852
5. jún 2024

Je normalne to, čo danej rodine vyhovuje. Nerieš reči iných a bude ti lepšie. V každom smere sú vždy minimálne 2 tábory.

anjelicek26
5. jún 2024

Nemá zmysel riešiť iných ludi,každý to vidí zo svojho uhla pohľadu a reflektuje to na svoju rodiny a vypadne z nich - ja by som nikdy 🫣 moji chodili do jasiel q opatrovatelke radi, neplakala, sestra to ale strašne prežívala, ze ved peniaze nepotrebujeme, na čo sa trepem do prace po 1.5 roku...potom došla karta na ňu a jej syn do škôlky reval kazde ráno cele mesiace a to už bolo v poriadku a ziadna trauma to urcite nebola, lebo ved uderom troch rokov uz plac nic neznamena.🫣Nuž toto nevymyslis.

lia2929
autor
5. jún 2024

@silvike Ano presne tak. Jasne samozrejme ze sa vyvija spravne tak ci tak. Niekto si zial mysli ze po jasliach ma traumu a prestane rozpravat alebo ma bloky a prestane robit veci ktore robil…. 🙏🏻

lia2929
autor
5. jún 2024
pukina
5. jún 2024

My sme to presne pre taketo veci nikomu neroztrubovali a ti, co o tom vedia mi (aspon do oci) nic podobne nepovedali. Asi vedia, ze by som ich poslala do prdele😀 Maly je spokojny a neuveritelne zacal v kolektive napredovat, to je pre mna hlavne. Nic ine ani ine nazory ma nezaujimaju.

lia2929
autor
5. jún 2024

@pukina 🙏🏻❤️

kristinka92
5. jún 2024

takým ľudom iba povedz že bohužiaľ šeky treba platit, hypoteku mame… väčšinou po takej vete zostane pochopenie situácie a nebudú riešiť viac

milanemila
5. jún 2024

@lia2929 mozes sa na take matky v okoli 💩💩💩
Moje dieta tiez bolo od 1,5 roka v jaslickach, lebo som dostala super pracovnu ponuku a jednoducho som ju chcela vyuzit a mladsi pojde 2 rocny do skolky a jediny clovek ktoreho nazor na to ma zaujima je moj manzel.
Dokonca ked maly pojde do skolky, tak ja si nejake 3-4 mesiace necham volno a budem sa venovat iba sebe a budem mat cas na svoje zaluby a dam sa doporiadku kym znovu nastupim do prace. Bude mi uplne jedno, co si o tom budu mysliet slepice na ihrisku 🤷🏼‍♀️
Zi svoj zivot pre seba a ak sa malemu v jaslickach paci a aj tebe v praci, tak vobec neries ludi naokolo.

jaass
5. jún 2024

Ja by som osobne dieťa do jaslí nikdy nedala. Do troch rokov určite nie a hotovo. Inak, kamaratka robí v jasliach a keď hovorila ako deti sú v posteliach v určitom čase tak Dakujem pekne. Ale to je môj názor. Čiže sa do mna nepúšťajte 🤣🥲 každá mamka nech si robí ako uzná za vhodne. Ale keď som sa raz rozhodla mať dieťa, tak reči ako - nebaví ma byť doma s dieťaťom u mna sú úplne mimo 😉 čiže asi tak 💪

svokrinjazykmonika
5. jún 2024

@jaass absolútny súhlas. Také malé bábätko strčiť cudzím ľuďom a čau 🙈 príšerné. Nepoviem keď sa musí kôli financiám ale proste iba pre to, že nechce byť s ním, že ju to nebaví... Hnus, sa mňa krkavica jak vyšitá.

pukina
5. jún 2024

@jaass
@svokrinjazykmonika prepacte a kolko takych poznate, co "strcili" dieta do jasli, lebo sa im nechce byt s nim doma? u nas v jaslickach su takmer vsetky deti mam, ktore sa museli vratit do prace. A aj keby. Nesudte. Fakt to nie je vasa vec. Radsej stastne dieta v jasliach ako doma s frustrovanou nestastnou mamou.

lia2929
autor
5. jún 2024

Dakujem za pochopenie damy. @pukina Ano nechcelo sa mi doma prezivat to iste dookola takmer uz 2 roky a vyskytla sa mi praca ktora sa neodmieta preto som ju prijala aj ked som nemusela. Dakujem
Za ludi ako vy🙏🏻🙏🏻🙏🏻

jaass
5. jún 2024

@pukina Halo, vieš citat? Autorka sa pyta na názory tak čo pises bludy, že nie je to naša vec a že nemáme súdiť? Nikdy by som nestrčila chúďatko dieťa do jaslí len preto lebo ja som nespokojná doma. Vieš, ročne dieťatko ti ťažko povie, mamka ja tam nechcem ísť lebo som maličké a ešte ťa potrebujem. Ale tebe to zbytočne vysvetľovať. 🤦‍♀️

zuzanockamt
5. jún 2024

@jaass A po troch rokoch v MŠ už v posteliach v určitom čase nie sú? 🤭😂😂😂 Toto sú teda názory - primitivizmus domasediek a putiek.

jaass
5. jún 2024

@svokrinjazykmonika áno tak. Ale napíšeš to aj keď autorka žiada o názor a ty si ta zla 🤣 jasne, že tu píšu mamky, ktoré to dieťa strčili do jaslí lebo veď peniaze sú im bližšie. Ale ako pisem, nech si každý robí čo chce 👍 ale chúďatká deti

jaass
5. jún 2024

@zuzanockamt úplne bludy pises, na to ani reagovať nebudem ☺️

jaass
5. jún 2024

@zuzanockamt milujem keď mamka napíše, že sa snaží dlhooooo lebo chce dieťa a potom dá dieťa do jaslí v roku lebo kariéra 🤣 to je teda taký rozum, že človek nechape aki ľudia existujú na tom svete. Ale na dieťa nikto nepozerá. Len matka povie, že je spokojne. Ooo áno, lebo to ročne dieťa sa vie vyjadriť, že????

zuzanockamt
5. jún 2024

@jaass Každého vec a slobodné rozhodnutie. Kto si ty, že urážaš druhú ženu za jej slobodné rozhodnutie? Ty chceš byť doma do 18-ky svojho dieťaťa, tak buď.

jaass
5. jún 2024

@zuzanockamt kde som to napísala, čo pises? Nikde, čiže v prvom rade neklam a v druhom rade sa pýtala autorka o názor, napísala som tak nereaguj keď sa ti nepáči ☺️

pukina
5. jún 2024

@jaass a ty vies citat s porozumenim?
a ano, aj rocne dieta vie dat najavo, ze sa mu nieco nepaci, nemusi ani rozpravat.

simca06022011
5. jún 2024

@lia2929 nic si z toho nerob, to je rovnaka hadka ako dojcenie, ockovanie a co ja viem co. Ja som na taketo narazky mala protiutok typu "A ty kedy planujes znovu pracovat , pripadne ste vobec planujes niekde robit?" a podobne vety, zalezalo od obsahu debaty :DDD Naozaj je toho dost, lebo z vonku sa vela ludi zvyklo zabrdnut...
V dobe mojej MD bola este taka veticka, ze "musim by s **** doma, lebo sa musi rozvijat, treba sa venovat a to v jasliach sa neda" a realita: dieta na vikend/tyzden/dva babke/tete/kamaratke, hura zivot, cez tyzden dobem do mobilu, dieta z dialocky strazim, nakrmim + sedim na kavicke a dieta sa hra v kutiku, raz za tyzden plavat = to je akoze to rozvijanie. Ako moje dieta v jasliach dostalo uzasnu starostlivost, kopec zazitkov, ucili sa take veci, ze som nechapala.. basniciek, pesniciek, aktivit mali milion
Ja som za to, ze vsetko treba mat v rovnovahe, pracu, domacnost, rodinu... ako sa len da. Lepsie, ked mama je oddychnuta a spokojna, venuje sa praci, oddychu, domacnosti v klude, nasledne v klude sa vie na 100% venovat dietatu atd. A aktivny clovek, vo viacerych smeroch je podla mna vyrovnanejsi. Samozrejme, nie kazdy je na to stavany, taky si to zariadi podla seba.
Na co by som doma nervacila (lebo ja som mala Ho od porodu v podstate) a nahanala popri malej pracovat, ked som mohla vyuzit jasle, s perfektnou starostlivostou? dala som ju, ked som potrebovala, ked som nepotrebovala nesla, ale vacsinou sa sama pytala uz medzi deti. Samozrejme mohla som ist podla sablony a nemusela by som pracovat vobec, ale preco, ked mam pracu svoju tiez rada? :D U nas v rodine je to takto bezne zauzivane.

Proste do tohto sa netreba starat vobec. Je to kazdeho osobna vec. Co viem, ze v tej dobe kopa zien riesila existencne problemy, problemy s muzmi, kvoli peniazom na md/rd.. tak nie, taketo nieco nepoznam. DOkonca na rezervu prichystanu na MD som ani nesiahla :DDD Cize vsetko ma svoje +/-. Ak sa niekto citi na maminu na milion percent a chec byt doma, nech je, ten kto si to vie zariadit inak, tiez moze.

nikpa
5. jún 2024

@lia2929 je to absolútne tvoja vec, je to tvoje dieťa a urob tak ako to cítiš, že je pre neho najlepšie. Ja osobne som iného názoru ako ty ale neodsudzujem ta. Každá matka to mame inak usporiadane a každé dieťa je tiež iné. Keď vidíš, že malý je spokojný, bud aj ty a nerieš co hovoria iní ľudia.
Môj straší napr. nezvládol MŠ ani v 3 rokoch. Bolo úplne evidentné, že sa tam trápi a na odporúčanie viacerých odborníkov aj učiteliek zostal doma. A na mňa zas pozerajú, že aký to je môj cecok, pri tom som nemala problém dat ho do škôlky a nastúpiť do prace. No dopadlo to nakoniec inak. Pozri, nikdy sa názorovo nezhodnes s každým, nerieš to.

11bodka11
5. jún 2024

Je mi uplne jedno kedy druhi ludia daju deti do jasli. Ja davam malu do skolky ked bude mat 3,5 roka a ostatne ma netrapi. Ked aj polrocne nech si daju do jasiel 😀