Kupujete drevené alebo plastové hračky pre deti ?

25. nov 2019

Hraju sa vase deti s drevenymi aj plastovymi hraxkami alebo preferujete iba jednu variantu? Ja som za drevo ale mala furt len plast plast ale nehodlam kupovat plastove dristy. Nevie to pochopit ... minule sme sli z obchodu s revom lebo chcela vlacik plastovy a nedovolila som. Predavacky zazerali 🙄🙄🙄

limetka69
25. nov 2019

kupujem take ake si vyberie, teda, samozrejme ak to velmi chce a jeho srdce po tom pisti, zase nekupim kazdu kravinu, nepreferujem ani jedno, mame aj aj, ale nevidim dovod nekupit a neurobit dieta stastne, som stastna, ze hracky nestoja tolko ako stali ked som bola mala ja a mama si ich nemohla dovolit, a neriesila, ze su z plastu 🙂 inak planetu nezachranim par hrackami, takze neriesim 🙂

eliska13
25. nov 2019

Hral sa s tým, čo mal rád aj plastove.Tak musíš brať dieťa do obchodu s drevenými.

janinah
25. nov 2019

A čo je na tom tvojom probléme také strašne tajné,že anonym?

pribinak
25. nov 2019

kupujem aj plastove, nie je to na 1 pouzitie, ked sa syn dohra, tak hracky posuniem dalej

mimochocom mobil na ktorom pises tiez nemas z dreva, predpokladam

autor
25. nov 2019

@pribinak nie ale hracky su hracky. Tie vydrzia dlho kdezto plast nie.

pribinak
25. nov 2019

vies ale taka principialna by si mala byt aj voci sebe, ze ziadny plast, len drevo. aj drevenne sa kazia

otak_besar
25. nov 2019

Chceš aby sa s tou hračkou tvoje dieťa hralo ešte o 30 rokov alebo aby malo radosť teraz? Je asi jedno či plast alebo drevo, každé má nejaké výhody, plastové sú možno jednoduchšie na čistenie atď. Ak ti ide o zdravotnú nezávadnosť, aj drevo môže byť napustené / nafarbené pestrým výberom chemikálií.

ukulela
25. nov 2019

Napríklad také lego Duplo vydrží dosť dlho a nemám problém, že plastove. Starkým som samozrejme zakázala kupovať plastové sprostosti od číňanov a z tržníc. Ale kvalitnú hračku či stavebnicu z plastu, tam problém naozaj nevidím.

eliska13
25. nov 2019

Dlho aj tak hračky deti nebavia a ako rastú preferujú iné.

tosomja
25. nov 2019

Samozrejme, ze kupujem vsetko. Kocky mala aj drevene, lego plastove, babiky aj latkove, aj gumene.

deedol
25. nov 2019

tiez vsetko. ma aj par takych "blikajucich" (napr. poziarnicke auto) a ma ich rad. skus mozno vysvetlit, preco to vnimas tak striktne 🙂

saskia_98
25. nov 2019

Co sa malemu paci, to kupime a neriesim ci je to drevene, plastove pre mna za mna aj z hliny. Sak sa s tym nebude hrat cely zivot...

majka99999
25. nov 2019

Maju aj plastove - Lego, autobusy, elektricky, auticka su vacsinou kovove, ale najde sa aj z plastu, autickova draha/garaz je tiez z plastu. Mame aj plastove boxy na hracky. Vacsinu mame dlhsie, obcas sa nieco zlomi, tak co uz, ale lacne smejdy z cinskeho obchodu uz nekupujem, mozno to auticko stoji 1 euro, ale o 2 dni je rozbite.

nikpa
25. nov 2019

Hračky sa deťom vekom menia, nebude ho predsa v 10 rokoch baviť hrať sa s tými istými hračkami ako keď mal 2,3 roky. Takže aj keby mu drevené hračky vydržali niekoľko rokov, nebudú ho už zaujímať. Kúpim mu čo ho aktuálne zaujíma a neriešim či je to z dreva alebo nie.

evalin88
25. nov 2019

Maly to este nevnima, cize mame prevazne drevene hracky, nie striktne, myslim, se keby nechcel uplnu somarinu kupim neskor aj plastove, ked uz nedava hracky do ust

kristina2412
25. nov 2019

Mne sa páčia viac hračky drevené, mame doma aj aj,ale keď si porovnám drevený vláčik s tým plastovym Duplo ,tak ten drevený je o dosť ťažší. Mensie deti podľa mňa skôr uprednostnia ľahké plastove hračky, s ktorými sa lepšie manipuluje. Drevené hračky zacali byť u nas obľúbené až neskôr.

martinajurkechova
26. nov 2019

Ja keď som kupovala deťom kuchynku, tak som pozerala len drevené, aby sa dala poprípade aj opraviť. A tiež sa snažím recyklovať čo sa dá. Čisto drevených hračiek je však málo. A teraz deti chcú hlavne to čo vidia v reklamách a v rozprávkach.

mell_k
26. nov 2019

Plastove

janulka1802
26. nov 2019

Ja som za kompromis aj aj

autor
27. nov 2019

Lebo jedna co ju sledujem na insta kupuje LEN drevene a chcem tak aj ja. Je tu na MK a vidim sa v nej ze chcem byt ako ona co sa hraxiek tyka

deedol
27. nov 2019

napisem len moj nazor, nechcem sa teba ani nikoho dotknut.

1) ako vies, ze co je na insta, je aj pravda?
2) chces byt tak velmi ako niekto iny? bud radsej sama sebou🙂
3) bolo by fajn, keby bolo dieta prvorade, nie ty.

tiez sledujem vsetky mozne monte blogy aj skupiny tu na mk, ale neriadim sa tym na 100%. a vies, kolkokrat som videla v bazari ultra monte hracky (napr. valceky), ktore niekto predaval s komentom, ze dieta to vobec nezaujalo? nie vsetko drevene a monte musi byt zakonite zaujimave pre kazde dieta. kazdy sme predsa iny a opakovat po niekom za akukolvek cenu sa mi nezda ako uplne dobry pristup.

danii2
27. nov 2019

Nepises, aky je vek dietata.Podla mna zalezi vela od veku.Ked boli dcerky male, kupovala som im vela drevenych kociek,vkladaciek,drevenych puzzle.Aj kuchynka drevena je urcite krajsia.Ale zas teraz moje deti miluju lego,vela sa s nim hrame, aj babiky, knihy, je vela moznosti,cim dieta zaujat a co si zamiluje.
Urcite nedovolim hracky z cinaku,to aj keby z coho boli.
Ale zas nechat plakat svoje dieta koli nejakej zene z instagramu je na zamyslenie....

autor
27. nov 2019

Ma 2 roky. Nvm no vyzera to tak ze len drevene ma a vraj je spokojna. Kazdu hracku kt ma tak som kupila lebo ju to bavilo a u nas nic. Furt za rymj plastovtmi džadami sa taha

salonka22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ukulela
27. nov 2019

A za ktorými plastovými sa ťahá? Tak však keď chceš, odstráň z domu všetky plastové kraviny a ponúka jej na hranie len drevené hračky. Lenže to sa s ňou musíš hrať aktívne. Aj keď mne sa tvoja motivácia nepáči. sú aj kvalitné hráčky ktoré nemusia byť čisto z dreva. Ako som písala u nás napríklad lego Duplo. Starší má 5 rokov hráva sa s ním štyri roky a teraz sa s ním hráva už aj mladší ročný. Deti v takom veku zaujímajú farby a veci s ktorými sa im dobre manipuluje a sú zaujímavé.

autor
27. nov 2019

@ukulela stale sa taha za kuchynkou napr alebo za pokladnou kdezto to ma doma len drevene. Pacia sa jej potraviny ako zelenina ovocie ale furt len plast kdezto ma doma len drevene. Povie mi nie a hodi o zem. Ja nechapem snazim sa ale ona ne. Boli sme u kamosky tak som ju krotit musela lebo by mala polovicu domov vzala hraciek. Vravi ze som sialena ze nemozem ale pri dietati chcem aby mala drevene hracky. To iste montessori som skusala hocake tie aktivity a NIC 🤬🤬🤬

saskia_98
27. nov 2019

Tak asi otvor oci a kup jej to, co to decko chce a co ju realne zaujima. Nie co aka mamka na ig alebo fb prezentuje..

limetka69
27. nov 2019

honit si ego na dieťati..... chúďa. ako matka by si mala plniť sny a nie nútiť dieťa robiť čo ty chceš. bude to mať s tebou ťažké. jasné, že ju láka čo nepozná a čo je zakázané, možno keby si povolila a dopriala, tak by ju to prešlo. ale bude to ch chcieť kým to nedostane. keby si aspoň zdravie, alebo prírodu riešila, ale instagram.... lebo jedna jej je vzor, panenkoskakava.... 🙏

ukulela
27. nov 2019

Opakujem. Kvalitné hracky nemusia byť iba drevené. Látkové šité, ale pokojne aj plastové kvalitné hračky dajú decku rovnako vo vývoji ako drevo. Skôr ako drevené hračky by som riešila možno oblečenie z pohľadu ekológie, farebné tričká a podobne. Ty proste ponúkaš dieťati dokola niečo, čo ho nezaujíma a si z toho zrútená. Prečo mu nedáš to, čo ma baví? Lebo to nebude vyzerať dobre na instagrame?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz