3-ročné dieťa a rodičia v jednej izbe

mirkau
17. mar 2010

Ahojte.Nájde sa tu niekto s podobným názorom?Myslím, že na tom nič nie je,ke´d naše 3r.dieťa spí s nami v spálni. K manželskej posteli máme priloženú ďalšiu veľkú posteľ a tak spíme a hlavne nevadí nám to. Viacej sa stretávam s mienkou, dať dieťa do svojej izby a to čím skôr.1. Pre pohodlie rodičov?Ja by som mala menšie pohodlie, keby som niekoľkokrát za noc šla pozerať dieťa do jeho izby, lebo by mi to nedalo.Vysielačky by som nechcela mať pri spaní. 2. Pre dobro dieťaťa? Takto cíti bezpečie,nebojí sa.Plánujem dať dieťa do detskej spolu so súrodencom, ke´d bude a bude väčšie. Hm, 😖

hanka274
17. mar 2010

mirka, to ci chodis pozerat to si myslis iba teraz, ze by si chodila...ja ju dam spat a idem ju prikrit este predtym ako lahnem ja...niekedy vsak zabudnem, rano ma budi ona do skolky...vysielacky pre 3r dieta...to snad nie 😅 😅
a bezpecie a neboji sa? Samozrejme, ze by sa nebala, su vynimky, ale ked je ok, neni o com...
Vlastne teraz rozmyslam, ty ju ani nechces dat do druhej izby, svojej asi....

V kazdom pripade, ci je to ok...neviem, mozno aj hej, no rozhodne je pohodlnejsie aj pre vas aj pre nu mat svoju izbicku, je uz velka/y, rozumna/y....

skor nevidim dovod preco ho mat v spalni...
ale to je tvoja vec.

hanka274
17. mar 2010

este ma napadlo...pojde do skolky...a spanie s rodicmi...hm, tak si to dako protireci...
to nevravim o rodicoch, ktori spia s detmi v jednej posteli...3rocnymi, 4rocnymi, 5-6....ano, su aj taki... 😀 😀 😀

miskinadamko
17. mar 2010

tak ja na tom absolutne nic nevidim, ja som spala z nasimi az do 7 ci 8 rokov. a som tu ziva a zdrava 😀 poznam vela deciek ktore spia z rodicmi este aj dlhsie. teda nie v jednej posteli samozrejme ale v jednej izbe. a myslim si ze aj tí ludia co maju 1 alebo 2 izbový byt tak spia z deckami mozno aj 2mi. ved kde inde pojdu spat.
my sme sa teraz nedavno prestahovali tak sme dali maleho do jeho izbicky nastastie si zvykol od prvej noci pekne sam, nechodim ho vobec kontrolovat pretoze ma postel z bocnicami anizko od zeme takze z nej bezproblemov zlezie , nechavame otovorene dvere a niekedy ked sa rano zobudi resp. nadranom tak pride za nami a tu hodinku dve este pospi s nami v posteli

hanka274
17. mar 2010

ved aj to, ze niekto ma garzonku a nic... ja osobne som to myslela skor opacne, ze ak sa da, nevidim dovod preco mu nespravit detsku izbicku so vsetkym co k tomu patri...jej/jeho izba.

lilly21
17. mar 2010

jj, aj moja kamaratka mala syna v izbe...potom druheho....potom kupili dom, ale aj tak spavali styria v jednej posteli... chalani mali vlastne, ale v noci vzdy prisli k nim... az teraz sa ako-tak oducili (8r,5r)
ako 3 roky este nie je vela, len aby sa to potom odhadla a nedopadla ako ona..

a to si myslela, ze az so surodencom pojdu naraz? to asi nie, ved sa s babatkom v izbe nevyspi... ak planujete surodenca, tak by som to urobila asi pred jeho narodenim...

miskinadamko
17. mar 2010

hej hej, ako som uz pisala ja poznam aj ludi co maju priestoru az az a aj tak spi dieta s nimi a do svojej izby sa chodi len hrat a je tam cez den. ono je to podla mna uplne jedno co komu vyhovuje, urcite to nema nijaky vplyv na zdravie alebo nejake negativne vplyvy na dieta. ale ako hanka pisala ak mas moznost vytvorit dietatku izbicku tak nech spi vo svojej.
u nas to bolo aj na dobro v tom ze ked spal maly s nami tak sa casto budil na kazde suchnutie, vrzgnutie, stale chcel liezt k nam do postele, ako sme ho dali do jeho izby ziadne budenie nie je pekne kludne si spinka a vyspime sa aj my aj on

terina25
17. mar 2010

tak my spíme s našou babulou v jednej posteli a nevidím na tom nič zlé...Straaaaaaašne si to užívam.Lebo viem,že keď vyrastie,tak to už nezažijem 😉 a určite s ňou budeme spať v 1 izbe,nakoľko máme 1-izbový byt.a aj keby som mala väčší,tak ju samú nedám do izby.

hanka:akože nechápem,čo je na to,že spanie s rodičmi v 1 posteli...alebo v 1 izbe.to by som asi svoju dcéru musela dať na balkón...

hanka274
17. mar 2010

terina, asi si necitala riadne vsetko co som pisala... 😉

dai
19. mar 2010

ahoj mirkau,
asi zalezi od teba aj baba.
nasa mala s nami spala v spalni do cca. jej 2-och rokov. Spavala v svojej postielke , chvilu sme boli v podnajme , tam spala so mnou v posteli lebo sa tam asi dobre necitila, neviem. akonahle sme sa nastahovali do noveho bytu tak znovu zacala spavat v svojej posteli ale v nasej spalne. Detsku mala len ako hernu.
potom sme sa jej rozhodli kupit velku postel lebo som mala pocit ze jej je ta detska uz mala / ked sme ju priniesli domov, tak nam zahlasila ze tam chce spat - odvtedy tam spi.
moja malinka neprespi noc, znamena to ze chodim niekolkokrat za noc za nou... rano do prace. napriek tomu mam pocit ze sa vyspi lepsie v svojej izbe a posteli ako v spalni. ona za nami ani do spalne nechodi, ked chce byt s nami tak skor nas vola za sebou do izby. nastastie ma obrovsku postel takze v pripade potreby sa s nou vklude vyspim 🙂
inak pre nas je to tiez pohodlnejsie - vecer sa mozme vela rozpravat v posteli bez toho aby sme ju rusili, a taktiez ine veci sa daju nerusene robit 😎

takze ak je dietatko nato pripravene, tak nevidim dovod preco ho nedat do vlastnej izby, ak nato pripravene nie je, tak si ho nechaj s vami...
Zas pre mna ma vsetko svoje hranice... spat v 1-izbe s 8-rocnym dietatom pokial mam priestor na jeho izbu mi pride chore a podla mna ma bud to dieta alebo jeho matka nejaky psychicky problem ak si nieco taketo vyzaduju 😒 (nehovorim o slobodnych matkach s jednym dietatom, tam su tie vztahy asi ine, a taktiez ked iny priestor nie je tak je to nieco ine... ale pokial ide cisto o psychicku potrebu tak mi to pride divne...)

denisenko
19. mar 2010

ahoj, mirkau.....aj my máme trojročného syna...vlastne už pomaly 4, spáva sám vo vlastnej postielke od 1 mesiaca....ale stále do 1,5 roka bol v izbe so mnou, potom dostal svoju vlastnú izbu a postel a dodnes chodí ku nam spať, 28 nocí z 3O.tich a ako viem, robia to tak takmer všetky deti......bud sa boja, alebo potrebujú cítiť blízkosť rodiča.......ano, myslím si že ho treba naučiť samostatnosti ale neviem si predstaviť, že ked má zlé sny tak ho odstrčím.......myslím, že do školského veku je to v pohode....inak mám kámošku, ktorá ma takmer 5 ročné dievčatko a stále spáva s nimi , síce na inej posteli ale je tam....a má aj vlastnú izbu.....my maminy to radšej asi neriešime a aj tak sme určite spokojnejšie ked vieme, že nie sú odkopané, že sme tam ked kašlú, ked dostanú v noci horúčku,ked ich trápia zle sny.....a máš pravdu, je to aj pohodlnejšie..... 😉 pre obe strany
ale večere máme s MM len pre seba, drobný príchádza až po polnoci.... 😀 😀 😀 😀

other_side
19. mar 2010

ked mal moj syn 2 roky opytali sme sa ho, ci chce svoju izbu, moznost v 4 izbovom byte bola. bol uuuplne nadseny a strasne sa z toho tesil, boli sme mu tym padom kupit ozajstnu velku postel 🙂 aby to bolo uplne na poriadku, vymalovali sme mu novu izbu, samozrejme pomahal 😀 no a od vtedy spava iba tam. jeho izbicka je hned vedla nasej, na noc nechavame otvorene dvere pre kazdy pripad, ale jeho izba je jeho kralovstvo, miluje ju. ja som tiez mala dilemu lebo som ho chcela mat stale pri sebe, ale manzel navrhol ze sa ho opytame pretoze bol uz "velky" a tykalo sa to hlavne jeho 😉

jaaty
20. mar 2010

Naša Hanka bude mať čochvíľa 3 roky a od 7 mesiacov spáva vo svojej izbičke. Presťahovali sme ju potom, čo prespala celú noc. Od 1,5 roka spí na posteli, v noci sa zobudí tak raz do týždňa- či dvoch a vtedy si pekne otvorí dvere docupitá k nám a vlezie do postele.
Spanie dieťaťa je individuálne, tak ako všetko ostatné, Hanka to zvládla bez plaču či prebdenej noci -mám pocit, že v tom veku zmenu ani nepocítila.

jasminet
24. mar 2010

nasa spi sama v izbe od prveho dna co sme si ju doniesli domov. v noci ju nechodim kontrolovat, iba pred spanim na nu mrknem, vysielacku mame, nerusi ju(nema ju pri postielke). to, ze raz za noc ju idem nakrmit ma neobtazuje. a bat sa urcite neboji, naopak, nebudi sa na muzove chrapanie, vrzganie postele a podobne. 😀 samozrejme, ked je nepokojna ze jej idu zubky alebo nieco podobne, tak si ju k sebe zoberieme, ale je to cca 1 noc v mesiaci.
nam to takto vyhovuje

mirkau
autor
24. mar 2010

Ahojte! Ďakujem všetkým ženám za názory,rady a skúsenosti. Zamyslela som sa. Ešte si ho necháme v izbe aj z toho dôvodu, aby sa necítil vystrčený novým súrodencom.Len nedávno sme ho odnaúčali od jeho postieľky, kt. teraz dostane druhé dieťa.Pripadá mi to naraz veľa zmien-dať ho do detskej. Navyše, čohosi sa bojí,má to z rozprávok, väčšia fantázia pracuje.

evina313
24. mar 2010

no ja neviem. my byvame v dome, detske izby su na poschodi, my mame spalnu dole.maly bude mat 2 roky a hoci ma urobenu izbicku, sluzi zatial iba ako herna, prip. na prespatie navstevy. Rada by som ho uz dala spat sameho, ibaze prakticky si to neviem predstavit. ma totiz hrozny spanok. niekolko krat sa v noci budi, krici na mna zo spanku...staci mu dat ruku a zas zaspi. ale to je niekolko krat za noc. Na jednej strane by som ho uz rada dala sameho do izby, na druhej strane si ho nesmierne uzivam.
Viem o com hovorim, mam aj 14 r. syna a uvidite, pride cas, ked vam pride luto za casom, ked ste si ho v posteli mohli pritulit.

hanka274
24. mar 2010

mirau? a ake rozpravky pozera ked ma z rozpravok nieco coho sa boji??? 😕 😔

hanka274
24. mar 2010

pismenko K som dakde zabudla...

evulik6
25. mar 2010

ahojte...tak ja mam tiez problem so spanim nasho maleho....chcela by som aby spal vo svojej izbicke, ma ju krasnu, vysvetlovala som mu ze sa bat nemusi, ze ho lubime, a sme hned vo vedlajsej izbe ale on nie a nie... Takze spi s nami. A ma 3 roky aj 3 mesiace ... poviem vam ze niekedy mi to aj sem tam vadi, lebo jeho maniou je tocit vlasy :D ale zvykla som si. Myslim si ze na to nie je pripraveny a teraz si to este vychutnavam, lebo kazde dieta raz odide z postele rodicov a bude spat same, potom mi bude luto ze sa ku mne uz tak neprituli ako teraz. Kazde dieta je ine, skor ci neskor sa naucia vsetko. 😉

zitaje
25. mar 2010

Moja mala ma dva roky a spi s nami, mame v spalni velky dospelacky matrac a k nemu prirazeny matrac z postielky. Starsia spi v detskej a casom - asi uz coskoro - sa k nej nastahuje aj mala. Ale nepride mi to nejake chore a pod., ked aj vacsie dieta spi v jednej izbe s rodicmi, ved preco? Hlavne ak su vsetci spokojni, tak preco nie.
Hanka, nemusi to byt ziadna besna rozpravka - moja ma tiez teraz fazu, ze sa vsetkeho boji, presnejsie hocikedy cez den pribehne, ze Ide vuk (vlk). Alebo Tam je tigeu. Proste co si vie predstavit, to existuje. 😉 My telku nepozerame vobec, my ani TV nemame, cize len u babky obcas, moja sa stretla s vlkom napr. v rozpravke o Cervenej ciapocke alebo o Kozliatkach...

veverca
26. mar 2010

mirkau...keď to vyhovuje vám, tak to vôbec nerieš 😉
Gabko spával medzi nami v posteli skoro do 4 rokov. Mne to už riadne išlo na nervy, ale nevedela som ho odtiaľ dostať preč. Často som sa v noci budila na facku alebo kopanec 🙄 . Keď sme plánovali druhé, tak sme ho presťahovali na válendu v spálni. A keď mala malá pol roka a začala zaspávať sama, tak išiel malý do svojej izby. Ale uspávanie vyžaduje stále. 🙄 . Tánička je síce s nami v spálni, ale pekne spí celú noc v postieľke. Večer jej zaspievam, uložím ju a hotovo. Teraz sa chystáme urobiť jej izbu, tak som zvedavá, ako si zvykne. 🙂

lblb
26. mar 2010

super, ze nie som sama s podobnym problemom...mal by si to precitat moj manzel, obcas mi vytyka, ze si maleho moc rozmaznavam a putam na seba...ale je to takto lepsie,ked maly spi s nami, vyspi sa aj on aj my. ked zacal spavat vo svojej velkej posteli, tak kazdu noc aj tak za nami putoval do manzelskej postele a nevyspali sme sa. tak sme to vyriesili, ze muz spi na Kubkovej posteli a Kubko so mnou v manzelskej a krasne sa vsetci vyspime v jednej izbe a nevadi nam to. aj tak ma obcas v noci zle sny, takto si maly nahmata moju ruku a spi dalej.
len si to kocky, pekne uzivajte, pride cas, ked nam decka nedaju na dobru noc ani pusu, ved su stale este taki mali a babatkovski aj ked maju len tri roky... 😉

andreasiskova3
27. mar 2010

mirkau: ja som mala staršieho asi do 1,5 roka pri nás , potom sme mu urobili izbičku. problém so zaspávaním nebol. a ked sa nám narodil druhý synček ,tak som ho mala pri sebe kým som ho kojila a potom som ho dala ku bratovi do izby, tiež nebol problém. A v noci som sa intuitívne budila a chodila ho pozerať. Každé šuchnutie som počula. Teraz majú jeden 7 a druhý 5 rokov a ešte stále sa stáva že pri nich ležím ja alebo manžel ,kým zaspia. Alebo sa v noci šuchnú ku nám do postele.Pokiaľ to vám rodičom neprekáža že nemáte súkromie v noci, tak kľudne nech si malá spí, nie?Ved to je vec každého, ja osobne som mala stále blbý pocit ešte keď bol malý maličký že nás uvidí pri sexovaní. Raz sme sa milovali a zrazu som mala strašne blbý pocit, pozriem do postielky a malý tam stál ,mal okolo roka a taký začudovaný na nás pozeral, no aj ma chuť prešla 😀 .a ešte k tomu ja sa nevyspím ked sú moje deti v posteli u mna ,lebo sa moc hmýria a rozťahujú a vytláčajú ma úplne na kraj postele, takže ja som celú noc hore. 😖
Záver je , ako komu vyhovuje, určite to je v pohode, ked je spokojnosť na oboch stranách . 🙂

monky1
28. mar 2010

my sme nasu malu dali do vlastej izbicky ked mala 2 roky aj 4 mesiace, myslim si, ze ja som to tazsie znasala ako ona, ze moje male chudatko ma spat samo samotne v takej velkej tmavej izbe
...prvu aj druhu noc som ju bola hadam aj 5x pozriet, ale zvykla som si veeelmi rychlo, teraz je to uz ok, akurat som si k nej musela lahnut, kym nezaspala
ma taku postielku ako deticky v skolke, pri nej su 2 taburetky z obyvacky, kt. su vacsie ako cela jej postielka, takze ked je nejaky problem, al. je chora (laryngitida, dusivy kasel, horucka), tak spim pri nej celu noc
a nestava sa nam, ze sa v noci zobudi a pride k nam si lahnut, to nie - ak sa uz preberie, vola na mna, idem k nej ja, pockam kym zaspi a vratim sa do spalne, ked nezaspim pri nej skor ako ona 😀

myslim si, ze je to kazdeho osobna vec, kedy da dietatko spat do vlastnej izby, i ked ja sa skor priklanam k tomu, aby to bolo skor - ale to je len moj nazor

kamoskine deti spali sami v izbe od 9. mesiacov, co sa mi zda veeeelmi skoro, ale bolo to nutne, lebo sa navzajom rusili - vraj
ale poznam aj maminku, ktorej 8 rocny syn spi s nimi v izbe - a nie preto , ze by nemal vlastnu izbu a to sa mi uz vidi ..... 🤐

sasiki
28. mar 2010

mirkau, myslím, že nie je nič zlé na tom, že tvoje dieťa spáva v jednej izbe s vami. Robte tak, ako to vyhovuje vám - rodičom a dieťaťu. Keď to budete tak cítiť, zmeníte to, je to predsa vaša vec 😉

veverca
4. apr 2010

My sme cez víked maľovali (napriek sviatkom) a Tánička už druhú noc spí sama vo svojej izbičke. 🙂 Bála som sa, že si nebude vedieť zvyknúť na veľkú posteľ, ale zatiaľ úplne v pohode...klop,klop...aby som to nezakríkla 😉

ivankaalenka
6. apr 2010

Mna manzel stale presviedca, aby sme malu dali do svojej izby, ale ja nechcem, bud spi pri nas, alebo ma blizko mojej posteli postielku a je tam. Mne to tak vyhovuje, a ani sa mi na tom nezda nic cudne, mame uzasný vztah a do piatich to nemienim riesit. Mozno to bude moje jedine dieta a chcem si to uzit. A malej sa to paci, tak co.

veverca
6. apr 2010

ivankaalenka...veď to ani je čudné. Keď vám to vyhovuje, je to v pohode. 🙂 Mne vadilo, keď bol Gabko malý, okrem toho, že nás v noci okopával aj to, že ho bolo treba uspávať. Musela som byť pri ňom, kým nezaspal, niekedy aj hodinu. Táničku som od pol roka naučila zaspávať samu, takže pre ňu samostatná izba nie je až taký šok. 😉

lblb
6. jún 2010

ked mate decka u seba v spalni, aj ich musite vecer uspavat? lahnut si k nim a tak? lebo nam zacal Jakubko chodit prave do skolky a je z toho velky problem. teda aspon ucitelky maju s tym problem. vraj tam cez obed nezaspi, lebo nema pri sebe maminku. a to mi ucitelka dost vycita, ze ako som ho to do dnes neodnaucila. chudiatko, taky je nevyspaty z tej skolky. aj ma to mrzi, lebo doteraz kazducicky den poobede doma spinkaval...a nechcela by som, aby sa odnaucil poobednemu spanku. stale ho potrebuje, ked nespi, je velmi mrzuty a vecer o 19.30 odpadava...

stefulka
22. jún 2010

Ahoj IbIb, ja som deti dlho uspavala tak, ze som si k nim musela lahnut a az ked zaspali, odisla som. Aj ked zacali chodit do skolky, este som ich doma tak uspavala a zato nemali v skolke problem so zaspanim, tam vraj zaspali hned. Mozno je problem niekde inde. Citi sa v skolke dobre? Chce tam chodit? Maju deticky dopoludnia dost aktivit, aby sa primerane unavili a zapaja sa aj Jakubko? Ak ano, nemal by problem tam podla mna zaspat. asi je niekde tu chyba.

renab
28. jún 2010

@ivankaalenka Náš malý má 6,5 roka a spáva s nami v spálni. Každú noc prilezie k nám do postele. Niekedy mi to aj ide na nervy, manžel ho tiež vyháňa, ale ja tvrdím, že do 18 rokov ho to prejde. Starší súrodenci (19 a 17) pritom spali sami v izbe od mala. Takže teraz to neriešim, vyrieši sa to samo.