Svadobná náuka a dojčenie

24. feb 2023

Ahojte so snúbencom ideme mať svadobnú náuku ktorá ide trvať 3dni (piatok od 13;00-20:00 do večera, celú sobotu 8:00-20:00, nedeľa od 8:00-12:00) ide o to že máme syna, ktorý ma 4 mesiace a je výlučne kojený..počas náuky pôjde k babke lenže neviem ako to urobiť s jedením, kojím ho cca každé 3 hodiny, mlieko navyše sa mi odsávať nedá kedze po kojení mi už nič nejde teda nič neodsajem..poraďte čo urobiť

kvetinka75
24. feb 2023

je to ďaleko? Nemôže ti ho tam niekto priniesť na kojenie?

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
24. feb 2023

@ninka297 ja som z toho na nervy lebo kedysi to bývalo pár sobôt po sebe, teraz to po novom skrátili na víkend, inú možnosť neponúkajú

autor
24. feb 2023

@kvetinka75 vo vedľajšom meste, ešte sme si naschval vybrali najbližšie miesto

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klip0
24. feb 2023

Asi by som sa tam ubytovala, vy traja plus babka a nech ho nosí na kojenie. Tri dni bez u 4m dieťaťa je zamna nereálne. Aj v smere aby po nauke dojčenie pokračovalo.

autor
24. feb 2023

@ninka297 vo najbližšom meste to prebieha rovnako formou víkendu a potom máme najbližšie mesto až hodinu autom

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka75
24. feb 2023

tak potom tam len zaistiť ubytovanie a nech ti ho babka privedie na kojenie, alebo ty si odskočíš. Predpokladám že budete mať aj prestávky.

jaskolka
24. feb 2023

Tak nemáš veľa možností, bud sa tam ubytovať a babka ti bude nosiť na kojenie alebo zmeniť tu formu nauk. Ináč to skrátka nepôjde.

tanyan
24. feb 2023

A prečo nemôže ísť dieťa s Vami? Snáď nechce cirkev rozbíjať rodinu a týrať bezbranné nevinné dieťa... Rodina a láska je predsa základ.

martul
24. feb 2023

A povedali ste farárovi že máte dieťa? Neviem si predstaviť ísť preč na takú dlhú dobu.

lilke
24. feb 2023

Ak to máte v nejakom pastoracnom centre, zvyknú byť väčšie priestory, nielen miestnosť na vašu prednášku. Vyzistite si, či by v nejakej miestnosti nemohla byť babka. Na dojčenie vybehnes. Medzitým sa babka môže s malým poprechádzať vonku, alebo bude v tej miestnosti.
Kamarátka tak diaľkovo študovala, každú jednu sobotu od rána do večera sa jej manžel prechádzal po vonku, ak pršalo, bol na chodbe (ucebne boli plné), ona vybehla iba nakŕmiť.

viestta
24. feb 2023

Uprednostnila by som dieta pred naukou. Kedze uz mate dieta, tak vela noveho vas tam uz nenaucia

kvetinka75
24. feb 2023

@viestta ale tak asi keď sa chcú zobrať, musia to absolvovať. Tu nejde iba o to, či majú dieťa alebo nie. Nepreberá sa tam len tehotenstvo

viestta
24. feb 2023

@kvetinka75 ano, neprebera sa tam len plodenie. Ale ak su praktikujuci krestania zaklady viery a krestanskej nauky hadam ovladaju.

jaskolka
24. feb 2023

@viestta to môžu ovládať, ale pre sobáš v kostole je náuka podmienkou. S tým veľa neurobia,jedine sa vziať uradne, co zrejme nechcú.

dzulik_
24. feb 2023

Neboj sa, veď budete mať krátke prestávky, nebudete tam sedieť na zadkoch 8 hodín vkuse 🙂 a keď sa na chvíľu ospravedlníš, že ideš kŕmiť dieťatko, určite ti nikto nič nepovie ani ti kňaz alebo lektori neodhryznú z nosa 😉

juliet86
24. feb 2023

dohosni sa s fararom a maj dieta so sebou

belllinka
24. feb 2023

A to sa bude chudera babka 8 hodín prechádzať po vonku? 🙄 Kde bude to dieťa prebalovať, prezliekať, kde si ona oddýchne, skočí na wecko? Dobrá blbosť. Vykašlala by osm sa na to urobila svadbu iba na úrade. Alebo ju odložila o pár rokov.

rivini
24. feb 2023

Tak male dieta by som vzala so sebou. Ved ho das das do nosica, pospi si, pripadne vezmes deku a zlozis na nu. A ak budes musiet vyjst von, tak snad to vsetci pochopia pri tak malom dietati.

domiklik
24. feb 2023

Treba to riešiť s farárom, niektorí sú normálni a dá sa s nimi dohodnúť

dominyca9
24. feb 2023

Môžem sa spýtať, akého ste vierovyznania a z akého kúta Slovenska pochádzate? Ja som takúto svadobnú náuku nezažila ani som o nej nepočula. S manželom sme prišli párkrát na (ani nie) hodinku sa porozprávať s kňazom a inými pármi a vybavené. Brat sa a bude ženiť o chvíľu a tiež to tak majú. Sme rímskokatolíci. Neviem si predstaviť odísť na tak dlho od takého malého dieťatka...

nikelca
24. feb 2023

bábätko v šatke za mňa. boli sme takto nie sice nauka ale duchovna obnova tiez vikendova a nebol problem ani nakojiť. Ak môže byť mamina nablízku a poprechadzat sa a podobne nie je problem. Na náuke sú prestávky, čas na obed, je normálne že odbehnes na wc... My sme boli aj na takejto hromadne a pred svadbou sme mali aj osobnu s knazom. Za mna ta osobna je lepsia skus sa informovať u knaza ktorý vás ma sobasit ci vam ju nevie dat individualnu 🙂

asined88
24. feb 2023

Normálne by som vysvetlila vašu situáciu kňazovi a dohodla by sa na inej forme náuky, aby bábätko nebolo obmedzované. Nechce sa mi veriť, žeby vám v tom nevyhoveli, ak aj áno, asi by som zvážila svadbu pri inom kňazovi/ v inom kostole. A to som veriaca, čo chodí pravidelne do kostola, takže myslím že by vám mali vyjsť v ústrety...

h2
24. feb 2023

Vezmite sa na úrade. Dieťa už aj tak máte, tak načo sa hrať na niečo? Keď chcete silou mocou v kostole, tak počkajte, kým bude dieťatko väčšie. Ako panna sa už aj tak vydávať nebudeš, tak načo celý tento cirkus?

ajka0207
24. feb 2023

Riešila si s farárom, že máš dieťa? Ak áno a napriek tomu od vás chce aby ste to absolvovali bez dieťaťa, tak by som skúšala hľadať iného čo bude ochotný spraviť vám náuku v inej forme. Ísť od dojceneho dieťa na celý deň kvôli náuka je fakt divny nápad.

ajka0207
24. feb 2023

@dominyca9 väčšinou tieto vikendovky mávajú väčšie mestá a na západe (tým nevravím že inde nie) neexistuje predpis ako nauku spraviť. My sme mali hodinový pokec.

ajka0207
24. feb 2023

Ešte ma napadlo že je možnosť absolvovať vikendovku aj online, v prípade ze okolností nedovoľujú pobyt celý víkend.

palicka
24. feb 2023

A skusila si to takto vysvetlit aj kňazovi? Myslím, že sa zbytočne trápiš. Tiež nie je odlud, aby trápil babatko