Mám málo mlieka a malý nechce Nutrilon

anetkaadamko
5. jan 2013

Malý má síce 13 mesiacov.....zo dňa na deň mi hrozne kleslo mlieko..........malý nechce dobrovolne nič jesť, všetko mixujem a krmim nasilu.........od narodenia robil problémy aj s mliekom....takže si odsávam..............mlieko vypije iba ospatý, čiže večer a v noci..........na večer mám cca 180 ml mlieka a na noc potrebujem tolko isto, ale nemám, chýba mi cca 80 ml.......takže som mu 2 dni skúšala nutrilon 2........a napína ho a nechce ho...........čo mi poradíte........je nejké mlieko chuťou podobne materskému? Lebo to vypije večer a v noci....... Ďakujem...

anjelicek26
5. jan 2013

@anetkaadamko - skus babylove z dm, to je chutovo//kvalitativne/cenovo dobre alebo sunar, co sice nie je take kvalitne, ale chutne.

akrima
5. jan 2013

Možno sa už chce od mliečka odstaviť sám. Naša malá automaticky nabehla na Nutrilon, ale bola mladšia (mala 6 mesiacov). Mlieko mu môžeš vykompenzovať aj mliečnymi výrobkami. Nie každé dieťa vypije veľa mliečka 🙂

anetkaadamko
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akrima
5. jan 2013

tak si bude musieť pomaly zvyknúť na "nové" mliečko. Naša sa takto budila do 2,5 roka - snáď to nebude aj váš prípad 😒 Skúsila si homeopatiká na podporu tvorby mlieka? Alebo aj obyčajnú Vineu 😉

julincek
5. jan 2013

ja som strácala mlieko keď mala dcérka 7mes...vyskúšala som asi 4 značky, tiež ako prvý nutrilon,ale nechcela, až Bebu mi vypila, tú som jej dávala do 2 rokov a potom som prešla na 7 dňové plnotučné Tesco mlieko...ale od roka a pol som v noci už nedávala mliečko, iba prevarenú vodu.

danjelca
5. jan 2013

A NEDá SA TO MLIEčKO ROZBEHNUT? senovka benedikt...?

anetkaadamko
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vejula
5. jan 2013

takže dieťatko sa neodstavi samo dobrovolne skôr ako 2,5 ročne, ak dikeťatko odmieta piť materske mliečko skôr je to štrajk, ktory ma niekde pričinu, a treba to rieši s laktačnou poradkynou, kedže predčasne odstavenie bábätka nieje pre dieťatko to prave orechove. PReto by som ti poradila

@anetkaadamko skontaktuj sa s LP z mamily z tvojho mesta zavolaj a rieš s nou, prečo maly papa len v polospanku a prečo ti mliečka ubuda.
Momentalne mi nejde načitať mamilacka stránka, takže ti tu nedam link na kontakty LP pre trenčin. KEd to pôjde tak ti ho tu hodim

anetkaadamko
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaelka5
5. jan 2013

ja som vyskusala sunar, nutrilon aj hipp a nakoniec sme zakotvili u Hami2, a to by jedol aj ked hladny nieje 🙂 ale vraj je to bordel, no ale kravske nemoze tak pije toto Hami...skus

luciannka83
5. jan 2013

keď sme museli vysadiť NUTRILON, tak som malému dávala ryžové, alebo ovsené mlieko. Podľa mňa chutí podobne ako materské. Je troška sladké, ale obsahuje málo bielkovín. Niektoré mamičky dávajú aj mandľové mlieko. Mne sa dobre osvedčila aj aktívia sladká biela, ktorú rozriedím s prevarenou vodou. V jednej porcií 200ml obsahuje podobné množstvo sacharidov a bielkovín, no je však menej tučná. Alebo skús nejaké jogurtové mlieka, ale musíš mať veľkú dierku na cumli, lebo kúsky ovocia ti neprejdu. Má 13 mesiacov, mlieko piť nemusí, len mu musí , bielkoviny a vápnik nahradiť nejakým iným spôsobom, tj jogurty, smotana, strukoviny atd.

22sofinka
5. jan 2013

@akrima Ahoj, mne na podporu mliecka pomohli costi, su na predpis, original su na travenie, moj obvodný mi to predpisuje bez problemov. Beru sa 3x3 tablety, info najdes aj tu na MK s nazvom ,,costi,,

anetkaadamko
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucinocka
6. jan 2013

@vejula naco je dobre kojenie v 2,5 roku ked uz dieta je uplne vsetko? Co mu to materske mlieko este dava?

alienka823
6. jan 2013

ja som malu odstavovala ked mala 12m., pricinou bolo tehotenstvo, ktore aj tak nemalo stastny koniec, no ale to tu rozoberat nebudem...no a odvtedy mala nechecla ani Nutrilon ani sunar ani ziadne umele mlieka, tak som skusala kravske, t.j. uvarit riedku krupicu alebo puding do flase aspon na vecer nech pije, vyprdla sa na mna...takze od roka nepila mlieko ani jogurty velmi nechcela...normalne ju z toho napinalo na vracanie...tak som dostala radu nepchat to nasilu do nej a nahradit to inymi zivinami, t.j. vela bieleho masa, strukoviny atd. no a teraz ma 7 rokov a ziadne vazne nasledky (apropo mlieko a mliecne polievky neje/nepije doteraz, jogurt raz za uhorsky rok)...jednoducho ked to nejde tak to nejde 😅

anetkaadamko
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucinocka
6. jan 2013

@anetkaadamko to je v poho, len mi pride divne kojit 2 a pol rocne dieta ktore ide do skolky pomaly a je uz takmer vsetko, neviem si celkom predstavit odicat ho potom od cice..navyse to vyzera uz dost divne..take velke dieta..ked ma kopu vitaminov aj vsetkeho v normalnej strave a imunitu uz ma daavno svoju..

vejula
6. jan 2013

@lucinocka materske mlieko sa prekročenim nejakeho veku nestava vodou, staLE je to vynimočna tekutina, ktora prosieva zdraviu dieťaťa. Neviem prečo by som mala moje dieťa ochudobnovať o niečo tak dobre, ked to mam k dispozicii a navyše zadarmo. PRečo mu to brať? LEn preto, že naša spoločnosť určila,. kedy je už dieťa velke na materské mlieko? Určite nie. Pokial mam možnosť dieťaťu poskytovať niečo čo mu chuti a navyše to aj prospieva jeho zdraviu tak mu to neodmietnem a som šťastna, že moje telo produkuje niečo tak vzacne a pre dieťa aj chutne ako je materske mlieko.

PReto pokial na to niesu skutočne dôvody a je to fakt len o tom, že dieťa je už "velke" a materske mlieko je mu "na nič" je odstavovanie zo strany rodiča pre mna nepochopitelne

euka210
6. jan 2013

ked ma 13m, tak kravske mlieko...ja som len raz kasu robila z umeleho a nechcel ju...ani sa necudujem, ani mne nechutila 🙂 Ja som teraz zacala kravske, lebo potrebujem ho odstavit a nevie sa ho nabazit.

ukana
6. jan 2013

@anetkaadamko skús kravské mlieko, už je dost velký..prevar to z automatu, to je dobré 😉

kajusa83
6. jan 2013

skus obcajny Sunar 😀
nasa mala zo vsetkeho zvracala a jednine toto mlieko vypila a ked nebude chciet ani to tak ako ti pisu aj vyssie mozes skusit normalne mlieko z automatu vek uz na to ma 🙂