Mám budiť trojmesačné bábo na kojenie?

lylyjana
24. nov 2020

Mam skoro 3m babo, plne dojcene. Vacsinou sa budi v 2,5-3hod intervaloch sam, no niekedy po prechadzke alebo prvy vecerny spanok vie tahat aj 5 hodin (mozno aj viac, ale to uz ho budim).
Ako to robite vy? Budite babatka alebo nechate nech spi kolko to da? V noci si aj davam budik, lebo sa bojim, ze sa mi velmi naleju prsia.
P.S.: Babo spi v postielke hned vedla mna a odmietam s nim spat v jednej posteli.

pribinak
24. nov 2020

Nie, nebudila som na papanie. Nikdy

lylyjana
autor
24. nov 2020

@pribinak a nie je tk pre 2.5 mes babatko uz dlho spat cez 5hod bez jedla? 😔

berry266
24. nov 2020

ahoj, ja som na pokyn lekárky budila, ale dcére aom ta rozhodila spánok, ze nespala ani ona ani ja. prestala som po troch dňoch. viac som túto chybu neurobila. dieťa sa zobudi ked bude hladné. ja som mala tiež malú pri sebe v postielke, ale neskôr spala pri mne. nemusela som ju prekladať, nakojila odgrgla ( mala reflux) a spinkat. neskôr som kojila poleziacky ale to už bola väčšia 🙂....

pribinak
24. nov 2020

@lylyjana nie. On si to dopapa keď sa zobudí. Budia sa len babatka ktoré neprospievajú, alebo sú predčasne narodené a treba ich sledovať

lylyjana
autor
24. nov 2020

@pribinak ok vdaka. Ten moj je na hornej hranici priberania, takze asi fakt ho nemusim budit 😅

pribinak
24. nov 2020

@lylyjana podľa mna budiť spiace dieťa je hotový hriech.

onmaria
24. nov 2020

@lylyjana je to na tebe.ja som nebudila ani pri jednom dietati.na co?dieta sa nastavi a zobudi samo,moj nazor.moje sa najedli napr vecer o desiatej,potom rano o 3-4 a potom az uplne rano napr o 8smej.takto fungovali vsetky moje deti a nikdy nebol problem.ale pri prvej som tiez myslela ze ci to staci a ako sibnuta som ju zakaždým prevazovala a potom som si povedala dost!neda sa takto fungovat a deptat seba i dieta.takze bud v klude,asi mu to staci.vyspi sa,oddychuj pokial sa da 😉

lylyjana
autor
24. nov 2020

A nemali ste problem s naliatymi prsiami?

onmaria
24. nov 2020

@lylyjana to sa ti casom upravi.a ano, stalo sa mi viackrat ze som sa ja sama zobudila na to,ze ma boleli,uplne bomby som mala..a dieta si sladko spalo 6 hodin.mlieko striekalo vsade okolo a decko spokojne spiace 🤣 komu bolo lepsie?!

tatisna
24. nov 2020

Ked bude hladne, zobudi sa a bude plakat... Cosi, nebud ani dieta ani seba...

amelia000
24. nov 2020

@lylyjana urcite nebudit. Ja som svoju nebudila. Predstav si ze spis, niesi hladna, si absolutne spokojna...a zaraz ta niekto zobudi a ide do teba tlacit jedlo...ak chces mat nevyspate a nervne dieta, smelo do toho ;)

nikpa
24. nov 2020

@lylyjana nie nebudila som a aj dr v pôrodnici mi kazali nebudit

leuska15leuska15
24. nov 2020

@lylyjana mam rovnako staré dieťa, spí rovnako presne a nebudim. Keby slabo priberala budila by som

ewka9
24. nov 2020

Určite nebudit☺️

silvike
24. nov 2020

@lylyjana Ja ked mi tak maly dlhsie spal a citila som uz ze mam tvrde naliate prsia tak som si to sls sama trosku uvolnit odstriekat len tak pod teplou vodou rucne, nech sa prdnijy trosku uvolnia. A aj preto, aby ked sa uz akoze kazdu chvilu zobudi🙂 (som si myslela), tak aby mu to prilis silno nestriekalo, lebo to potom bolo vsetko od mlieka ;) a lepsue sa mu pilo ked nebol prsnik taky mega tvrdy naliaty jak kamen.

silvike
24. nov 2020

@silvike jaaaj...prsniky samozrejne, ziadne prdnijy 🙂🙂🙉

silvike
24. nov 2020

@silvike Ale teda urcite som nikdy deti nebudila aby som ich nakojila, aj ked spali o nieco dlhsie.

silvike
24. nov 2020

To bolo pre autorku diskusie ;)

oblecenie99
25. nov 2020

@lylyjana Na začiatku sme budili,mal z toho nervy..potom sme nebudili a bol pokoj. Krásne prispieval,ale doktorka nám napriek tomu odporučila radšej ho budiť..lebo že vraj veľa zje naraz,nech mu dáme častejšie menej a teda budiť..tak sme začali budiť opäť..zase mal z toho nervy len vtedy už aj my. A samozrejme ako bonus rozhádzany režim. Tak som ho už potom nechala tak,on sa ozval,keď bol hladný. No nič nebolo lepšie,keď dieťa konečne zaspalo a do desať minút sme ho museli budiť,a nakŕmiť,lebo "bol čas" 🙄

sasesoe
25. nov 2020

@lylyjana nebudila som. Sice spala pri mne, ale prvy nocny spanok mala i cca 6h a potom dalsich 6h s cca 2mi kojeniami. Cez den ale sme mali obdobie, ze i po hodine si pytala, tak to som tiez dala a nenatahovala a casom som uz ani nepozerala na hodinky/neriesila intervaly. Dolezite je sledovat, ci babatko dobre prospieva (nie len priberanie, ale i pocet pocikqnych plienok, celkovu spokojnost..) viem nalr, ze pri niektorych dg je babo velmi spave, cize tam sa riesi i budenie/dojcenie v spanku. Ale pokial je vsetko OK, tak ziaden budik ani hodiny neriesim.

ninusa221
25. nov 2020

Moj brat spaval cele noci a mama nemala ani v päte ze ho ide budiť bola rada že sa može vyspať😂

saskia_98
25. nov 2020

@lylyjana moj syn sice nebol kojeny ale od 2.5 mesiaca mi prespal celu noc. 🤷🏻‍♀ nikdy som ho na um nebudila aj ked cez den jedol kazde 4 hod.

andreatytler
25. nov 2020

@lylyjana Nas v tom veku uz spal aj 6 hodin. Urcite by som nebudila v noci, lebo on si teraz sam urcuje nocny spanok a preto spi dlhsie. Podla mna to treba naopak podporovat. Ak ho budes stale budit kazde 3 hodiny, tazko sa nenauci ze v noci sa spi dlhsie ako cez den. Cez den, by som ho budila ak spi dlhsie ako 3-4 hodiny. To zase preto aby sa naucil ze denne spanky su len kratke.
Ale mne sa najlepsie osvedcilo nechat o spanku rozhodovat dieta. Ale fakt je ze ja som mala odsavacku, takze som vstala a odsala kedy bolo treba.
Neboj, o mesiac sa vsetko zmeni ked pride spankova regresia a budes s lutostou mysliet na to ako krasne spinkal ked mal 3 mesiace.😉

elizabet173
25. nov 2020

@lylyjana moje dieťa spávalo od štyroch týždňov celú noc, teda približne od pol desiatej do pol piatej. Budila by som iba novorodenca s nízkou pôrodnou váhou, ale na to by ťa upozornili už v pôrodnici. Takže nebudiť.

barra2
25. nov 2020

Ja som tiez nebudila, a ked som mala fakt ze naliate prsia tak som si mlieko odstriekala a dala zmrazit. 😉

adamadent
25. nov 2020

Mne kázala Dr. budiť iba cez deň keďby spala viac ako 3,5 - 4 hodiny. V noci nebudit. A tiež záleží ci spi s cumlom alebo nie podľa mňa. No ja som budila cez deň, pretože keď mi vstala na kojenie ligala to mlieko potom hltavo až sa prejedla a potom vždy grckala.

janka1554
25. nov 2020

Treba budiť inak bude podráždene a ťažko bude zaspávať vlastná skúsenosť 🙂

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
asia83
25. nov 2020

@lylyjana Prečo budiť? Tak keď bude hladné, dá vám to vedieť, o to sa nebojte. NIKDY NEBUDIŤ!

jana005
25. nov 2020

@lylyjana nie, nebudila som, nikdy.
A prvá dcéra mi tiež tak spala, ostatné už nie.
Jedine pokiaľ by dieťa nepriberalo, tak vtedy.
Moja priberala, ale strašne málo, aj tak som ju nebudila.
Potom sa ale začala sama veľa budiť, tak si to užívaj, pokiaľ ti takto spinká