Chcem skončiť s kojením a 11 mesačný syn odmieta fľašku

lienooocka
19. jún 2011

Mám 11 mesačné dieťa a chcela by som teraz už postupne skončiť s dojčením. Mám však obrovský problém, že môj syn odmieta piť z fľašky, tiež zo sosáčikového pohárika alebo normálneho pohárika alebo šálky takmer čokoľvek, čo mu tam pripravím, teda čajík, vodu, hippové šťavy alebo aj umelé mlieko. Stále to skúšam, ale za celý deň vypije možno 20 ml. Stále svoje dieťa dojčím, i keď je to už čoraz menej, lebo už si aj menej pýta, v podstate už sa to zredukovalo na jedno kojenie v noci a jedno ráno a večer pred spaním je to už len občas. Viem však, že dieťa má piť nejaký druh umelého mlieka minimálne do svojich dvoch rokov. Viete poradiť, že ako riešiť túto situáciu? Nemá moje dieťa nedostatok mlieka? Môže mať zdravotné problémy spôsobené nedostakom mlieka? Ďakujem za rady.

kaja73
19. jún 2011

O mlieko ani tak nejde-to vsetko možes telu dodat aj inou stravou-vapnika ma vela brokolica,cervena sosovica,možes mu do polievky vyvarit morsku riasu-dostat v zdravej vyžive- a vapnika bude mat dostatok.Ostatne doplnis ozaj lahko pestrou stravou. 😉 Ale problem je, ked ti nepije tekutiny ako take-to treba riešit-ide leto,horucyvy,aby sa ti maly nedehydratoval.
@lienooocka

pernicek
19. jún 2011

lienooocka, ja mam rovnaky problem ako ty, len s tym rozdielom, ze mam 8 mes. dievcatko 😉 bola by som rada, keby nam vedel niekto poradit....dakujem

mape
19. jún 2011

@lienooocka ja som mala ten isty problem Chcela som dcerku odstavit a ona odmietala pit zo vsetkeho co som jej ponukla. Tiez som mala pocit, ze ma malo tekutin. Cez den som ju uz velmi nedojcila, lebo nechcela ak iba tak velmi malicko. Vody mi vypila minimalne. Velmi som sa bala, ze bude dehydrovana, ale ona jedla kazde rano kasu z umeleho mlieka a tiez urcite mala tekutiny v jedle. Vecer ked isla spat som urobila umele mlieko sadla si s nou napostel a ponukala flasku vobec nechcela. Vybrala som stamprlik a ulievala z flasky don. Ona sa valala po posteli a postupne si z neho odpijala (viac mlieka bolo na nej ako v nej, ale bola som rada, ze nieco vypila) . Zo zaciatku to bolo 20 ml a potom viac a viac najviac vsak vypila okolo 100ml. Rano som ju este dojcila. Po piatich dnoch zrazu zobrala flasku a zacala pit z flasky. Nakoniec som ju uplne odstavila ked mala presne jedenast mesiacov. Teraz mi vypije 240 ml v pohode. Takze ja by som skusala ponukat flasku, poharik. Drzim palce nech sa ti to podari aj ked viem, ze je to velmi tazke.

strapco13
19. jún 2011

@lienooocka UM dieta po roku potrebovat nebude..nahradis to jogurtami, smotanou v prikrmoch, syr /napr lucina/, acidkom ..skus mu dat acidko..to detom vacsinou chuti
ale dolezity je prijem tekutin..ak teda chces prestat dojcit, nerob to nahle..najprv sa ubezpec ze uz pije tekutiny..treba skusat, skusat, mozes aj striekackou davat vodicku, poharikom, lyzickou..raz sa to nauci, neboj 😉

katy1979
19. jún 2011

no my sice flasku neodmietame a ani sosacik ale to mlieko ano. nehovorim ze ho chcem odstavit uz aj ale bola by som rada keby vypil aj UM. aby sme akosi plynule a postupne na neho presli.
Ja sa bojim ze kebyze nepije ziadne mlieko ze mu bude nieco chybat. a aj preto ze on toho vela nezje. tak jeden jogurt za den. popr. kusojk tvrdeho syra.

lienooocka
autor
20. jún 2011

Ďakujem za rady. Aj som si myslela, ze to UM by sa dalo nahradiť jogurtami a syrmi, ale nebola som si istá. Skúsime teda aj brokolicu, červenú šošovicu a tú morskú riasu. Ideme teda ďalej skúšať, aby vypil viac tekutín. Držte palce. Ešte raz vďaka 🙂

strapco13
20. jún 2011

@katy1979 @lienooocka po roku nemusite skusat UM...da sa aj klasicke kravske mlieko uz 😉

katy1979
20. jún 2011

@strapco13 mne sa zda skoro dat kravske. starsi ho nepije doteraz lebo ho nechce. ak tak vypije vecer 150ml UM. Na varenie po roku mozno aj to skor dam smotanu ci jogurt.

strapco13
20. jún 2011

@katy1979 ja len pisem, ze kravske sa moze od roku ..ak nan nema alergiu tak ju mat nebude ak ju niekde v genoch zakodovanu ma , tak sa to prejavi aj ked sa ho prvykrat napije v 10 r.
ale uprimne..tiez nedavam krvaske mlieko /mne sa maly odstavil v tehu ked mal 15 m ☹ / ..davam acidko na ranajky, ochutene..maly ho miluje ..inak plus jogurty, maslo, smotanu do varenia
do roka by som kravske nedavala urcite ale po roku sa da...to ze vyrobcovia UM pisu, ze lepsie je UM do 3 rokov , ze krvske az potom..to je ich marketingovy tah 😝 😠 😠 😠 😠
ale najlepsie je dojcit 😵 😵 😵 je to pre dieta to naj ..UM aj kravske su z kravskeho mlieka, cize prvotne urcene pre teliatka, kozie je pre kozliatka a pod..pre deti je najlepsie mlieko od ich mamicky 😵

katy1979
20. jún 2011

@strapco13 no vsak ja tiez nepijem mlieko tak vyzera ze moje deti prevezmu moj vzor. Mne to jednoducho nechuti. ci mam ja vsetky vitaminy a mineraly to mi je jedno ale u deti nie.
Nevies kolko jogurtov ci syra by mali zjest denne aby si pokryly dennu davku bez mlieka?

strapco13
20. jún 2011

@katy1979 vacsinou moj zje rano rozok s maslom alebo lucinou, zapije 2 dcl acidkom /niekedy menej, podla toho kolko zje z rozka, cez den jeden jogurt alebo tvarohove nieco, na veceru kasu s acidkom alebo jogurt s vlockami ..ked som si to konzultovala, je to dostatocne mnozstvo ..v poslednej dobe ale vynechavam denny jogurt, lebo spapa vic ovocia ale zas vtedy dam na obed smotanu do varenia trochu
uprimne..ja sa presnym zlozenim stravy nejak nezaoberam 😅 nemam na to povahu, ani cas a ani ma to nebavi 😅
riadim sa skor malym..ci mu chuti, ci nema taazkosti, chory nebyva