Časté nočné dojčenie 7 mesačného synčeka

adrika214
17. jan 2012

Ahojte,chcem sa Vás spýtat moj synček bude mat zachvilu ukonceny 7.mesiac, uz krasne papkame nemame problem, ale mam taky problem nadalej v noci velmi casto kojim. Ako by som mohla znizit nocne dojcenie?Myslela som, ze ked zacneme z prikrmamy bude to lepsie, ale nejake zmeny som nezbadala.Predtym bolo nocne kojenie caste ale to si len par krat cuckol a spinkal, teraz je na prsniku aj dvacat minut, niekedy mi prso nechce ani pustit,a stale to je velmi casto. Je to v poriadku? Prosim mozte mi poradit?

kukucg
17. jan 2012

@adrika214 Tiez sme mali taky problem a dost ma to stresovalo, ale potom som si povedala ze no a co, nech papa kolko krat chce a vtedy sa to ukludlnilo, no stale som dojcila aj v noci, este aj ked mal asi rok a pol, potom uz len raz, dva krat za noc az sa v dvoch rokoch maly odstavil. Proste som mu dala ked chcel, spaval s nami v posteli co bolo super, takze som nebola z toho nejak nervozna, unavena ci nevyspata. U nas to proste neslo inak vyriesit len sa stym zmierit 🙂

adrika214
autor
17. jan 2012

@kukucg Aj mi spolu spinkáme, a nejako mi to nevadi, len som z toho dost unavena. Ani ho nechcem ukratit o mliecko, len ci to neznamena aj to, ze cez den mu davam malo papat.

martina786
17. jan 2012

@adrika214 ahoj,nasa mala bude mat 7 mesiacov,papame prikrmi,a kojime aj cez den,hlavne rano a v noci tak isto papa ako doteraz niekedy aj castejsie.Jeto normalne nie kazde dietatko je tak ze potom v noci nepapa,je naucene mat mamkine mliecko a co nepapalo cez den dobieha v noci a hlavne potrebuje ta citit,mat istotu.Zmier sa s tym,treba na to len cas.

kukucg
17. jan 2012

@adrika214 Ja myslim ze nie, mne tiez hovorili ze mu dat vecer nieco syte, skusali sme vselico, aj sa vecer napraskal no v noci chcel mliecko aj tak, myslim ze to nie je len o jedeni, je to pre nich dolezite aj s emocionalneho hladiska, takze som to fakt prestala brat ako problem, da sa to vydrzat 🙂

adrika214
autor
17. jan 2012

@kukucg
@martina786 dakujem pekne asi nieco na tom bude, a chcem sa spýtat potom sa Vám ako deticky odstavili?Nieje to potom tiez problem, ked su tak naviazane na mamickino mliecko?

kukucg
17. jan 2012

@adrika214 Podla mna nie, ja som hlavne chcela aby sa odstavil sam, nechcela som ho ja nasilu, a ked mal necele dva roky zrazu to prislo, nepytal si uz v noci, vecer mi zaspal pri rozpravke, predtym vdzy na prsniku, ako keby mu ponuknem tak si isto da, ale prestal si to pytat postupne a asi za dva tri tyzdne po bolo po vsetkom, pre neho ziadny stres a aj pre mna pohoda, ziadne preplnene prsia, proste tvorba mlieka prirozdene ustala 🙂 netvrdim ze sa to tak stane vzdy ale nam sa to tak udialo a bolo to super 🙂

rainbow0508
17. jan 2012

Suhlasim s @kukucg kdesi som citala, ze nocne krmenie drobcov nie je o ich hlade, ale o emocionalnej potrebe citit matku blizko seba...dopraj mu...viem, je to unavne, ale co mu das, raz sa ti vrati...i ked mamina nerobi nic preto, aby jej to drobec raz vratil...jednoducho ta potrebuje

martina786
17. jan 2012

@kukucg ahojcek,aj nasa mala spava s nami,prespinka tak pekne noc,ked chce papat len ju prilozim a hajame dalej.Niektore mamicky my vravia ze robim zle,ale jato tak nevnimam.Mala ako mensia mavala tazkosti s bruskom preto spala snami a teraz je tak navyknuta.Bude vacsia naucime sa aj na postielku.Tvoj maly dokedy spinkal s vami?

kukucg
17. jan 2012

@martina786 Dost dlho, asi do troch rokov, potom sme mu spravili izbicku a spava sam vo svojej izbe, a vobec to nebol problem ako mi mnohy tvrdili ze bude 🙂

strapco13
17. jan 2012

To ze sa dietatko budi v noci casto je tym ze dieta ma ine spankove cykly ako dospely. Rychlesie sa streidaju fazy hlbokeho a plytkeho spanku....dojcenie je idealny sposob ako ho znovu uspat. Treba prist na to preco sa dietatko budi a toto riesit.
Dietatka sa v noci budia casto kvoli nedostatocnemu dojceniu cez den ..privela prikrmov, ak nedojciet na poziadanie a pod, skuste ponukat dojcenie castejsie a takto uspokojit jeho potreby cez den
V obdobi okolo 8 mesiaca cca /niektorych deti skor u niektorych neskor / je vrchol tzv separacnej uzkosti..dieta si zacina uvedomovat svoje a cudzie, nevie to spracovat a budi sa v noci na to, ze sa potrebuje uistit, ze je matka s nim,chapem ze je to vycerpavajuce..pomoct by mohli spolocne spanie, aj v objati ked to dieta potrebuje /my sme mali podobny stav v 8-9 mesiacch..spavala som s malym tak ze sa ma celu noc drzal kolo krku..ale inak bol hore kazdu hodinu, a toto neskutocne pomohlo/, dalej zintenzivnit kontakt s dietatkom..viac objati, mojkania, nosenia
Niekedy je dieta cez den prestimulovane a zazitky nedokaze spracovat a nedokaze vypnut mozog a preto sa budi
Moze omoct aj stlacanie prsnika pri dojceni..takto dietatko vypije viac mliecka..lebo je mozne ze tym ze sa budi tak casto je aj ono unavene a pri dojceni si vytiahne len tolko mlieka aby utisilo najvacsi hlad a zaspi no zachvilu sa budi zas na hklad..stlacanim prsnika zvysite tok mliecka, dieta bude pit dlhsie a viac sa napapa a moze spat potom dlhsie.
A potom su priciny budena..zubky, choroba a pod
Cize treba sa zamysliet nad tym preco sa budi..budi sa takto od narodenia, alebo je to len teraz obdobie?

strapco13
17. jan 2012

@adrika214 zabudla som vas oznacit, ze som vam odpovedala

alex21
17. jan 2012

Tiez sa mi maly od 3 mesiacov casto budieval, bol na prsniku kazdu hodinu a tiez spime v jednej posteli. Ked som ho musela v noci prebalit tak sa prebral uplne a uz nechcel zaspat ani na prse. Dozadoval sa svetla a zabavy. Na radu latkacnej poradkyne som mu zacala davat prsnik hned ako zamrnci aby sa velmi neprebral a spal dalej a teraz sa ho dozaduje kazdu pol hodinu. Takze sme presli z blata do kaluze asi v tom ze sa nestihne rozplakat a nebudime tolko susedov.
Chory nie je a zubky mu momentalne nejdu aspon nie je vidno. Cez den si myslim, ze sa dojci na poziadanie, lebo vobec nesledujem hodiny a ani netusim kolko krat za den je. Zatial sme len cez obed zacali s prikrmami, inak sa stale dojcime.

adrika214
autor
18. jan 2012

@martina786 od narodenia spinká s nami, a tiez som sa stretla z názormi, ze je to zle. Ale mne to tak vyhovuje, a ja chcem aby spinkal s nami, ani zatial nerozmyslam, ze by to malo byt inak. Este som vymyslela taku vec, posielku - rost z madracom som dala na uroven nasej postele (super,ze posielka ma 3 polohy) jednu bocnicu som dala prec a posielku prisunula k nasej posteli, a takto spinkame vsetci spolu a predsa je vo svojej postielke. A vobec to nechcem menit,podla mna dietatko potrebuje maminu blizkost a je jedno ci dietatko koji alebo nie. A potom aj ja som spokojnejsia, ked spinka vedla mna.

adrika214
autor
18. jan 2012

@strapco13 Dakujem pekne za odpoved. Aj ja riesim cim to moze byt. Od narodenia este neprespinkal celu noc. Dojcit mu doprajem aj kazdu hodinku cez den,ked prave nespinka,ale to si cuckne a otoci hlavicku, a prikrmov mu davam malo myslim, viac a nadalej kojim (ja si tiez akosi musim pomalicky zvykat, ze len moje mliecko nepotrebuje, asi aj pree mna bude neskor problem odstavit, nielen pre maleho) Spolu zaspinkávame, kedy ho hladkám, a cez den sa snazim venovat len jemu, dokonca aj akekolvek domáce prace si nechávam az na vecer, ked zaspinka, aby som sa mu mohla venovat. Kazdy den chodievame vonku ci prsi, ci snezi. Niekedy sa budi v noci castejsie inokedy 2-krát.

martinex
18. jan 2012

@adrika214 je to uplne v poriadku..netreba to riesit..ja mam 11mesacneho,ktory od narodenia neprespal este celu noc,dokonca mam pocit ze do 6teho mesiaca spaval lepsie ako teraz..cele noci je na mne nacucnuty....ale to prejde,neboj... uzivaj si kym ta tak potrebuje...

adrika214
autor
7. feb 2012

Ahojte,neviete mi poradit posledne tri dni,moj syncek,v noci je hore kazdu pol hodinku,ale zakazdym,ked sa zobudi sa velmi rozplace,ked mu ponuknem cumlik rozplace sa este viac. Predtym ked sa v noci zobudil,neplakal nikdy. Nemoze byt hladny?Takze sa dojcime kazdu pol hodinku v noci.

briketa
7. feb 2012

@adrika214 zubky zubkate 😉

strapco13
7. feb 2012

@adrika214 zubky, osemmesacna uzkost ..chce ta citit, spinkaj s nim, pritul si ho..ak su to zubky daj nejaky gelik na zubky alebo nieco na bolest

henky
13. feb 2012

@strapco13 Nas syncek ma 10 mesiacov.V noci sa budi aj 9krat-minulu noc omnoho castejsie.Som uz unavena.Neviem co s tym.Kedze spinka stale na brusku-prebudza sa tak-ze sa posadi,alebo dokonca postavi v postielke.Zakazdym jeho prebudenim si ho nachvilu prilozim-kusok si pocucne- ulozim ho a je to....niekedy je zas hore za hodinku-inokedy za 20minut.Cez den kojim len 3x.....Fakt by som sa uz rada lepsie vyspala...neviem co by pomohlo. Flasu nechce,a ked ho chcem len pohojdat na rukach-tak sa vypne a neda sa ho upokojit.Je pravda-ze to moze byt zubkami /zatial ich ma 6-dalsie 2sa uz tisnu/-ale celkovo je posledny mesiac vacsi ciciacik-len maminka a maminka a maminka..hmm..nechcem prestat kojit-len by som chcela to nocne kojenie nejako obmedzit/a rady tipu-nechat vyplakat-odmietam/...poradte

poleva
13. feb 2012

@strapco13 moja známa má 16 mesačného a je hore v noci každú pol hodinu,to je normálne?
malý nevie piť z fľašky,takže mu nemôže dať umelé a ani nijaké a ani odsať
je to možné,že dieťa v takom veku nepozná cumeľ?

strapco13
13. feb 2012

@henky dieta ma urcitu potrebu dojcit sa..ak jeho potreba nie je cez den naplnena tak sa budi v noci..3 dojcenia cez den je pre neho malo ..skus ponukat dojcenie castejsie cez den, moze sa tak pocet nocnych dojceni znizit, pri dojceni vyuzivaj stlacanie prsnika - dietatku tak pomozes vypit viac mliecka, a skus s nim spat spolu v posteli..budi sa lebo ta neciti...tak len v polospanku zisti, ze si pri nom, ty sa tiez nepreberies a vyspis sa

strapco13
13. feb 2012

@poleva dieta nemusi poznat cuel vobec
budi sa len teraz? alebo je takto od narodenia?
lebo kolo roku a pol je druhy vrchol separacnej uzkosti
v podstate postup je rovnaku ako som pisala v predchadzajucom prispevku

poleva
14. feb 2012

@strapco13 budí sa od narodenia,,,každý den...nepozná cumeľ a nedá sa to naučiť? ved ako ho zavodnuje a zavodnovala cez leto?? vraj lyžičkami čaju...

katy1979
14. feb 2012

@poleva ja mam dve deti a ani jedno nepozna cumel. nechcli ho. a ucit nasilu 16mesacne dieta na cumel sa mne zda byt blbost. take velke deti predsa piju z poharika nemusi tym padom poznat ani flasku.

poleva
14. feb 2012

@katy1979 áno,ale ved sa pije skôr ,nie od 16.mesiaca
aj tak to nie je normálne,že je v noci stále hore a ta jeho mama s ním,nespala už 16 mesiacov

katy1979
14. feb 2012

@poleva tak ked je vecne prisaty voda mu nechyba. kazdu pol hodinu sa budit je prilis casto ale nie som odbornik strapco ti odpovie. my sa tiez budime stale ale nie tak casto.

poleva
14. feb 2012

@katy1979 plus mínus on je hore celú noc a nič nechce len cicku,,,a je to tak od 1.dna

jancurik
15. feb 2012

my sa tiez budime kazdu hodinu a to ho kojim cez den na poziadanie. Maly ma 7 mesiacov, ale my sme ho naucili na ruky. takze stale ho musim vybrat z postielky a ucicikat ho, plus kojit. skusala som ho brat k sebe do postele, ale je nervozny a neukludni sa iba na rukach. uz mam pomaly odideny chrbat... 😢
teraz sa to zhorsilo, kedze nam idu zubky tak uvidime ako to bude neskor.
chcem sa este opytat, mozem uz pridavat kravske mlieko do varenia? ja malemu davam aj kasicky a tolko materskeho mlieka si neodstriekam. alebo mu mam kupit umele mlieko a to pouzivat? tiez mu chcem davat rano cerealie...

strapco13
15. feb 2012

@poleva no su take deti, ze sa proste v noci casto budia / a su to aj deti na UM, cize toto nie je riesenie/
niekedy pomaha dojcit castejsie cez den, a tak uspokojit potreby dietatka a v noci potom moze spat dlhsie, pomaha spat s dietatkom..mozno hlada mamu v noci a ak je v postielke tak kym sa mama zobudi, prelozi ho, nadojci uspi a polozi do postielky..toto je unavne pre oboch..kdezto ak spia spolu dieta sa v polospanku uisti, ze mama je tam a bud zaspi alebo si ho mama v polospanku prilozi nadojci a spia dalej
tak velke dieta flasku a cumel nepotrebuje..pit sa da z pohatika, slamky, lyzickou..ale pokial je dojceny dostatocne tak vela tekutin navyse ani nepotrebuje
aky maju rezim cez den?

strapco13
15. feb 2012

@jancurik nemusis davat mliecne kase su nemliecne a zarobis s vodou plus kolko sa ti podari odstriekat, do roka by som kravske urcite nedavala, a kase mozes aj varit..ryzovu, pohankovu, pseno, kuskus..rozvaris do makka zmiesas s ovocim, alebo nechas v ovoci rozmixovanom napucat ovsene vlocky
dieta nemusi papat umele kase
dieta sa rodi s potrebou nosit sa..cize na riky si si ho nenaucila..dieta sa chce nosit od prvej minuty, chce a potrebuje byt v matkinom naruci..da sa pomoct satkou
skus si sadnut do postele, mat ho v naruci a tak sa jemne pohojdavat nie je to tak narocne na chrbat ako pochodovanie a ked ti takto zaspinka tak si ho opatrne a jemne poloz k sebe do postele a pritul sa k nemu 😵 😵