Vypadané a spálené vlasy po farbení

ari_118
28. máj 2023

Ahojte, som zúfalá a predtým ako mi začnete nadávať tak áno, som hlúpa…už som si to povedala tak milión krát a ľutujem ten deň kedy som sa rozhodla nafarbiť tie vlasy 🙂 kaderníčka mi povedala že o týždeň neskor môžem prísť a ja som bola nedočkavá a povedala si že s profesionálnou farbou a peroxidom to dám…CHYBA…vypadali mi totálne vlasy v zadu a celkovo už z pomerne stredne dlhých vlasov mám krátke chemlonové vlasy…pýtam sa čo s tým? :( nejaké rady? Prešiel mesiac a stále mi padajú…bojím sa ísť s tým do kaderníctva a už som počula aj návrhy že vyholiť vlasy…používať všetky možné séra, šampony, masky, ricínový olej….neviete čo by bola dobrá moznost zachranit ich? Či je to márne a budem vyzerat ako vypadané kura…

lovatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika_val
28. máj 2023

Prosim ta a čo si použila presne na farbenie..lebo až takato silna reakcia pri bežnej farbe a bežnom peroxide je velmi zvláštna..?
Kolko % peroxid si použila?
Namiešala si spravny pomer - farba : peroxidu?
Najskor je doležite najst pričinu toho a až potom riešenie

ari_118
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ari_118
autor
29. máj 2023

@nika_val no ja už si to ani nepatam ako som to miešala…kalos powder super 9 s Schwarzkopf professional blondme premium developer 9% 30 vol. a Schwarzkopf professional blondme bleach a tone….nechala som to na hlave 30min a bum nešťastie bolo na svete…

nika_val
29. máj 2023

@ari_118 fuuu.. no ty si odfarbovala vlasy a to je doma robiť obrovsky risk ale to si už zistila..
Použila si dve rozne značky čo by sa nemalo miešať, 9% peroxid je dost silny (ty si už blond vlasy mala takže preto je silny)..
Tymto si vlasy pripravila poriadne o hydtrataciu...
Odporúčam kúp si Olaplex N3 a N0
Je to drahšia kozmetika ale je určená presne na toto - pri odfarbovaní si si zničila disfulfidove vazby a olaplex ich napravuju
N3 je taka maska a na taketo vlasy fakt zázrak
N0 sa používa pri velmi zničenych vlasoch čo ty máš
Olaplex má aj iné produkty neviem kolko si ochotna investovať do kozmetiky ale kludne napíš a ja ti poradím aj ako to používať, ak chceš nieco viac tak aj co vybrať
Ale tú N0 a N3 si naozaj kúp, za tie peniaze to naozaj stojí 🙂

hlubinka123
29. máj 2023

@ari_118 ja za seba odporučam K18, kupi si malu vzorku za 6€ a žial to vyzera u teba, na skratenie, jednoducho skrat ved to mas ako cyndi lauper v klipe z 80rok,, radsej kratsie ako odpalene vlasy a 3mesiace aspon nic nerob, nechaj ich na pokoji...

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maxiva
29. máj 2023

@ari_118 no teda.. Ja ti odporúčam, ostrihať a dosť. Daj si urobiť mega kúru v salóne.. Najbližšie týždne by som bola na kúre v salóne pravidelne. Sú kúry, ktoré držia aj 2 týždne, napriek tomu, že vlasy umyjes. A potom len piplat kvalitnou kozmetikou.. Po mesiaci, znova odstrihnúť aspoň končeky. Žiadne žehlenie. Po mesiaci sa po zbierajú, ale tie najhoršie musíš dat preč

maxiva
29. máj 2023

Ty si ich mala slabé už predtým, na fotke to vidno. Blond vlasy sa celé nefarbia.. Určite nie 9%

veronikaszabova
29. máj 2023

@ari_118 fuuuha, spodna foto uz je mesiac od tvojho experimentu? Ja by som na tvojom mieste vlasy radikalne zostrihala na kratko. Toto uz nezachranis.

zuzubb007
29. máj 2023

Krasne si mala povodne tie blond vlasy, a teraz des s tym uz nic len na kratko ostrihat a cakat 3 roky na dlhsie vlasy bohuzial nemala si to robit teraz ti uz nepomoze nic k tomu ☹

ari_118
autor
29. máj 2023

@nika_val ďakujem krásne určite zakúpim aj som si čítala že ten olaplex. Ak by si bola taká dobrá povedala by si mi ako s tým postupovať? Tak si zakúpim obe dve ak teda pomozu

ari_118
autor
29. máj 2023

@jabadabadu veď ja to viem, len už s tým nič neurobím dopustila som sa chyby ktorú velmi ľutujem…len sa pytam na rady či niečo nepomôže, čo ešte nepoznám

ari_118
autor
29. máj 2023

@maxiva ďakujem za radu, rozmýšľam nad tým…

beronsche
29. máj 2023

@ari_118 toto uz podla mna njako nezachranis..
Ostrihat a "zacat od znova"...
Hlavne neexperimentuj s xy dalsimi pripravkami, aby si si este viac neposkodila.

ari_118
autor
29. máj 2023

@veronikaszabova uvidim…veľmi sa mi do toho nechce ale viacej moznosti nemam…

beronsche
29. máj 2023

@ari_118 to Ako nosis teraz upravene? Ved to musi vyzerat hrozne nadaleko..
Kratky, pekny, kvalitny uces a budes vyzerat million krat lepsie..

ari_118
autor
29. máj 2023

@beronsche nosím buď v cope alebo schované za ešte nejakými vlasmi…

vintage_lady
29. máj 2023

Určite zájdi na kožné. Tvoje vlasové folikuly aj pokožka budú poškodené.
Čo sa týka účesu, poradím ti ostrihať a aspoň rok nefarbit.
Držím palce.

viera27
29. máj 2023

Daj si nejaky moderny kratky zostrih. Toto fakt by som uz ani nezachranovala. Naco? Nove ti zazracne nevyrastu a tych par starych aj keby sa ti nejak podarilo ozivit,tak ta z biedy nevytrhnu.

lovatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika_val
29. máj 2023

@lovatko vyššie to už spomínala.. všetky produkty len to je taka kombinacia že dovidenia 😀

adrianka2606
29. máj 2023

Pekny kratky letny sik strih a este budes za kocku 🙂

lovatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dada0902
29. máj 2023

Ja som bola tiež kedisy šibnutá ze som túžila po šedých vlasoch tak som ich odfarbovala keď mi to chytilo do žltá na druhy deň znova úplná truba som bola vlasy tiež krepove zuvackove furt rovnaká dĺžka no otras potom som to začala len melirom riešiť u kadernícky mala si ich pekne až na tie konce škoda ze si to takto porobila dona hair tablety mi vravela suseda ze začala pouzivat a pochvaľuje si to ze vidí ze jej začali rýchlejšie rast aj olejcek na vlasy používaj aspoň na tie konce bohužiaľ ostrihať máš aspoň poučenie

raffaella
29. máj 2023

Ty si vlastne použila 2 druhy melirov s 9% peroxidom, uff, ja sa čudujem že si neskončila na kožnom urgente..
Moja mama si v mladosti vyliala celý peroxid na hlavu a zhorela jej doslova pokožka hlavy, išla úplne na 2cm. Vlasy sa jej potom vrátili do normálu, aj pokožka, no odvtedy žiadne experimenty a farby len klasické z drogérie (inak ona má výnimočne kvalitné vlasy).
Tebe nepomôže na toto ani Olaplex, ani K18. Nie sú to žiadne zázraky - pri takto odpálených vlasoch pomôže zostrihat čo najviac a odstrihavat počas nasledujúcich mesiacov až kým sa tých zhorených vlasov úplne nezbavis. Počuť to nechceš, ale žiaľbohu iné východisko nemáš. Inak odkiaľ si prišla na tú kombináciu 2 melirov s vyvijacom a ešte bachnutím na celú hlavu? Veď pri odrastoch sa postupuje inak, nikdy nie na celú hlavu hneď od začiatku.

apolka77
30. máj 2023

Načo budeš vrazat teraz stovky eur na kadejaké prípravky aj tak ti to nezlepší kvalitu vlasu ani o 10 per.a nezačnú ti zrazu rast.
Pekne ku kadernícke, dať ostrihať na kratucko nejaký moderný účes...najlepšie čo môžeš spraviť ..aspoň pol roka nefarbit najlepšie aj rok...pravidelne kúry, masky, masáž hlavy, nech sa to spamätá.
Pre mňa už na prvej fotke hrozne vysušené vlasy tie končeky rozdvojene....teraz fakt si si to tak odpálila že rok im dám nech sa spamätaju ale treba radikálne ostrihať. Neboj, ešte sa ti to môže zapáčiť aká kocka budeš. Neboj sa krátkych vlasov, ja som celé min.leto bola v krátkych teraz som si nechala po plecia že zmena....držím palce.

eeffka
30. máj 2023

Ty si si to spravila sama, ale mne spalila vlasy aj kozu kadernicka, pitcha este sa tvarila ze je to ok. Rok sa mi vlasy davali dokopy. Teraz nenarobis nic, len vyzivovat, olejovat, nejak podstrihnut a kamuflovat.

lasona
30. máj 2023

Toto zachránia len nožnice. Krátky moderný strih, a postupne snáď dorastie. Minerály a vitamíny v tabletkách, nejakí kúru na vlasy. Ale už prosím ta neexperimentuj

miska431
15. mar 2024

@eeffka zdravim môžem sa pripojiť ?