Pleťová kozmetika

pralinka25
21. jan 2023

Ahojte dievčatá. tie ktoré sa vyznáte.
ide mi o to že:
keď pozerám pleťovú kozmetiku čistenie pleti, krémy a séra vôbec neviem na akú značku sa zamerať. totiž sú v nich dosť veľké finančné rozdiely a ja vôbec netuším, či cena je aj ideálny ukazovateľ kvality. či za vysokou cenou nie je len meno značky a marketing.
konkrétne trebárs séra. dnes ich už má takmer každá značka Vitamín C, Retinol, Niacinamid, hyaluron....
ako viete ktoré je naozaj dobré a účinné? značka si môže napísať čokoľvek nie? ktoré sérum je kvalitné ale trebárs človeka naozaj nezruinuje keď ich chce napríklad viac?
a krém napríklad používam teraz Loreal ten je ešte cenovo v pohode. ale už napríklad la Roche ma ceny celkom vyššie (viem, že je aj drahšia kozmetika,) to isté Bioderma. stojí za to priplatiť si keď mi napríklad Loreal neškodí? je na pleti veľký rozdiel kúpiť niektorý iný?
je niekto kto to má na sebe odskúšané alebo sa vyzná v tých značkách?

xux
21. jan 2023

The ordinary ma toho plno a pomer cena/kvalita je velmi super

gabika0825
21. jan 2023

@pralinka25 je úplne jedno akú značku používaš… keď ti pasuje tak naco kupovať niečo iné? Ja napríklad la roche používam momentálne ale to už aj 2-3roky a mám celu radu odlicovac, serum, čistiaci gel, krem na tvar, lokálny krem na akné a ešte mám od nich aj krem na ruky ktorý je super. Mne táto kozmetika pasuje tie posledné roky čiže nemám prečo meniť a nevadí mi vyššia cena, teda ja objednávam z lekárne online a vyjde má to niekedy aj lacnejšie ako nejaký drogeriovy loreal. Čiže ak chceš skusit tak odporúčam radšej online lekárne a veľakrát mávajú akcie 1+1 alebo 2+1 takze ak si chceš zostaviť nejakú rutinu tak super sú tieto akcie kúpiš si naraz všetky produkty a ušetríš mne to minule vyšlo led som to porovnávala, tak aj 15€ som ušetrila. Jasne že v kamennej lekárni je to drahšie lebo oni si prihadzuju

gabika0825
21. jan 2023

@pralinka25 a čo sa týka toho la roche tak to serum B5 je perfektne, mám 4tu fľaštičku a kupujem dookola

srferreira
21. jan 2023

Ja som vyskusala velmi vela znaciek za poslednych 8 rokov. Aj drahe, aj velmi drahe, aj lacnejsie. Vzdy po “experimente” sa vratim ku Garnier. Naposledy som povedala, ze uz nebudem vymyslat a skusat. Takze za mna Garnier.
Od leta som nezmenila 👌

gejb
21. jan 2023

@pralinka25 nedám dopustiť na The Ordinary . Dostaneš veľa muziky za málo peňazí. Celú moju "skin care" mam od nich (séra, oleje, kremy,retinol..)... pozri si recenzie, majú naozaj kvalitné produkty, ktoré obsahujú len účinné látky, žiadne parfumy,farbivá...

drews_beauty
21. jan 2023

Ak ťa zaujíma téma cena kozmetiky, venovala som sa jej v jednom dlhšom videu (nedá sa to žiaľ povedať za 5 min)

https://www.youtube.com/watch?v=mPZEBq8XeLQ

A konkrétne produkty, kto sa menej vyzná, odporúčam podľa recenzii, dnes je ich dostupných dosť veľa. Kto sa viac vyzná aj v zložení, tak si vyberá skôr podľa toho. A určite tiež nepotrebuješ všetko, za to, že je niečo trendom, neznamená, že to tvoja pleť potrebuje 😊

lelluska
21. jan 2023

Na znacky sa vykasli. Vieš aký máš typ pleti? Tak tomu treba primárne prispôsobiť starostlivosť. Lebo je to presne ako pises, kazda značka ma svoje HA serum, len tu už zial musíš skúsiť, ktoré Ti sadne.

kiwi3
21. jan 2023

zalezi od zlozenia, ja mam momentalne 80% korejske znacky, zvysok the ordinary, nejaka bioderma, cerave a este mam fakt rada aveeno

pralinka25
autor
23. jan 2023

@kiwi3 @gejb @xux a odkial objednavate dievcata The Ordinary?

@drews_beauty fuuuu ty toho tam teda mas. pomaly sledujem pri vecernom uspavani. mas to super spravene fakt (akurat ze si to asi budem musiet pozriet viac krat lebo tolko info ze som zmatena 😀 ) ale to je chyba v prijmaci nie vysielaci 😉 ale dik urcite si to popozeram mas to vymakane.

kiwi3
23. jan 2023

@pralinka25 ja som vzdy objednavala z ich oficialnej stranky a obvykle v novembri, lebo vtedy mavaju specialnu akciu

pralinka25
autor
23. jan 2023

@kiwi3 aha. no do novembra daleko 😀 ale dik za tip. a v pohode to posielaju odtial na SK?

kiwi3
23. jan 2023

@pralinka25 jasne. nad 25 eur postovne zadarmo https://deciem.com/en-sk a inak si aj treba trochu davat pozor pri objednavani z neznamych stranok, lebo sa mi zda, ze cinania aj na toto narobili nejake fejky

pralinka25
autor
23. jan 2023

@kiwi3 dakujem ved toho sa bojim aby som nenatrafina na nejaky fake alebo tiez na nejaku neoverenu odkial ani nic nepride. preto som sa chcela poradit.

jablkovastrudla
23. jan 2023

@pralinka25 ordinary som objednavala naposledy z nextu, neviem kolko je postovne ale da sa poslat na predajnu a tak vyzdvihnut.

gejb
23. jan 2023
drews_beauty
23. jan 2023

@pralinka25 ďakujem pekne 😇 noo ja robím mnohé témy dosť obšírne, lebo niečo povedať za 5 min, tak veľa informácii bude chýbať 😀

pralinka25
autor
23. jan 2023

dakujem vam dievcata popozeram to 😘

pralinka25
autor
23. jan 2023

@drews_beauty vsak ono je to praveze super. to je len taky moj prvotny sok co vsetko je a existuje, ale casom sa clovek do toho dostane a prave toto ze je to take obsirne je idealne. takze fakt dik 😘

blog_betka
25. jan 2023

@pralinka25 ja som používala rôzne značky z drogérii aj lekárni a vždy mi prišlo že to urobilo efekt na oko iba v mojom prípade a znova sa akné objavilo. Používam už 3 roky značku forever ja som s ňou spokojná, veľmi mi pomohla

pralinka25
autor
27. jan 2023

@kiwi3 @gejb @xux @drews_beauty baby este jedna otravna otazka. ked chcem teda skusit nieco z The Ordinary nasla som ze maju aj na Douglas a su o nieco lacnejsie ako na original stranke. mysite ze je to original? myslim na tom Douglas alebo radsej neriskovat?

gejb
27. jan 2023

@pralinka25 je to originál. Naposledy som objednávala z douglasu ale ide to z Čiech, zdalo sa mi ze to trva dlhšie... čakala som asi 4 dní. Ak je to výhodnejšie, tak kľudne objednaj 🙂

gejb
27. jan 2023

@pralinka25 a je tam výhoda ze môžeš vyzdvihnúť na predajni (musi byt zaplatene vopred) , ja som to tak spravila, lebo sa nerada naháňam s kuriermi 😁

pralinka25
autor
27. jan 2023

@gejb super dakujem. Neponahla mi to.

drews_beauty
27. jan 2023

The Ordinary nájdeš fake asi len na Aliexpress, aj to nechápem za tie ceny na čo fejkujú 😀 Douglas by si nedovolil predávať fake.

pralinka25
autor
27. jan 2023

@drews_beauty dakujem. inac teda pozeram postupne tie tvoje videa a super. bavis ma 😍 doteraz bola akosi tato problematika tak nejako mimo mna ale toto sa tak dobre pozera 👍 ze to zvladam aj ja.
a este keby som mohla mat jednu otazku
ako to riesit so serami napr na dovolenke? brat ci kaslat na to? myslim taku klasicku trebars letnu dovolenku lietadlom. neprekaza tym vyrobkom take teplo. Cecko viem ze by malo byt v chladnicke to si spominala vo videu ale nejake ine?

drews_beauty
27. jan 2023

@pralinka25 ďakujem pekne to ma veľmi teší 🙂 vieš čo, 3 roky dozadu som robila video, keď som sa balila na dovču, že ako a akú kozmetiku beriem. Ja beriem väčšinou všetko ale snažím sa miniatúrky, vzorky alebo si to prelievam do menších nádob. Céčko by som ozaj asi nebrala 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=X_IJqO8uBPo
pralinka25
autor
27. jan 2023

@drews_beauty dakujem. super. dobre tipy. musim si spravit poznamky 🙂
to cecko v pruzkoch som ani netusila ze existuje.

iveetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zirafienka
3. feb 2023

@iveetta veď ale nech sa pýtajú tu, odpovieš a možno to poslúži aj ostatným

iveetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz