Ofina nad obočím - skúsenosti, názory

bubka23
2. jan 2023

Ahojte žienky, chcela by som poradiť od kočiek ktoré ste mali už krátku ofinu nad obočím, také tie strapaté a podobné ☺️.. Nie rovnú úplne...
Už mesiac sa na to pozerám, videá fotky a veľmi sa mi to páči, už by to potrebovalo nejakú zmenu 😀.. Mám rovné prirodzené vlasy, po lopatky
(špinavý blond či ako sa to volá 😂) vysoké čelo- okuliare, čo som videla aj také fotky, vyzerá to dobre..Nikdy som takú ofinu ešte nemala preto by som chcela vedieť reálne skúsenosti. Fotky pridávam v takejto inšpirácie čo by som chcela 😊.

tyrkysova_kobyla
2. jan 2023

@bubka23 ja som mala ofinu, mne sa to osobne paci. Ale zivot bez nej je jednoduchsi 😀 ked ti to blbo vyschne alebo sa rano zobudis a nevies to skrotit, vtedy je s tym trochu roboty 😀 ale skus, ved vlasy vedia dorast 🙂 jedine by som pockala v pripade, ze teraz nosievas ciapky, lebo taka fajne spotena ulezana ofinka ta asi tiez nepotesi 😀

drzaopica
2. jan 2023

Pekne, ale náročné na udrzbu

bobo2433
2. jan 2023

Ofina je super , nevýhoda za mňa iba v lete keď sa potis obtiera sa ti to o čelo alebo ak máš mastnú pleť ..mastná ofina je otras lebo ju nemáš peknú ale také mastné cipy čo vyzerá dosť zle .ja som si ju umývala aj kezdy deň len ofinu a prečesávala a vyzerala ako na foto c 1. Ak môžem poradiť nedávaj si takú hustú ako je na 3 foto . Daj takú ako je na prvej ,do takého oblúku akoby ... A samozrejme kratšiu ,henta to má až moc v očiach 🙉

marisoul17
2. jan 2023

@bubka23 mala som a nikdy viac, prvý týždeň dva to vyzerá super, potom to už ide do očí takže si musíš na začiatku ujasniť či ofinu budeš pravidelne zastrihavat do požadovanej dĺžky, alebo ju budeš vypinat kým nedorastie.

koniarova
2. jan 2023

Vyzerá to super. Ale nikdy viac. Každý deň náročné na úpravu.

kris_tin257
2. jan 2023

Mala som ale bolo to veľmi náročné na udržiavanie, dobre to vyzeralo iba od kaderníčky ja som si to nikdy nevedela dobre upraviť a po umytí vlasov bola ako slama 😀

luccija
2. jan 2023

Keď tak daj si takú ofinu do boku asymetricke zostrihnutu Soňa Mullerova niekedy takú mala

lenicka298
2. jan 2023

@bubka23 ja mam ofinu už roky. Niekedy rovnú, niekedy strihanu do boku. Tak ako píšu baby, je to náročné na "údržbu" ale už som si zvykla. Umývam a upravujem každý deň, lebo v noci sa mi to vždy pokruti kadejako, a vyzerá to hrozne. Ku kadernicke chodím na podstrihnutie každý mesiac. Čiapky nenosím, len na lyžovanie - a dole si ju nedám ani za nič😃 len keď prídem domov. 😁

bubka23
autor
2. jan 2023

Áno tiež som nad tým rozmýšľala že nie úplne, keďže mám aj riedke vlasy, ale však som si povedala sú to len vlasy 😂 dorastú, bude to síce niečo trvať ale tak za vyskúšanie asi nič nedám, keďže už tam je nejaký ten chrobáčik v hlave 😀..
A celkovo ja čiapky ani nič podobné nenosím, čiže to mi až tak vadiť nebude.. Rozmýšľam tak na konci januára, alebo v marci ( narodeniny) tak nech nejak vyzerám 😄😂..

bubka23
autor
2. jan 2023

@lenicka298 ja to už tak nejak mesiac nad tým dumám, pozerám ukladám fotky videá , náhodou som sa k tomu dostala.. A teda ja dokážem takéto veci sledovať aj dve tri hodiny listovať po obrazovke 😂.. Len teda ešte rozmýšľam nad tým ako to bude na mne vyzerať, strašne sa mi to páči také tie strapaté , len ako to na sebe bude vyzerať 😄.. Mám v pláne končeky a tú ofinu..
A prosím ťa keď fúka vietor , nemáš to rozhádzane všade? Či aj niečo používaš ako lak na vlasy tužidlo , okrúhlu kefu atď?

lenicka298
2. jan 2023

@bubka23 treba vyskúšať. Zmena je život 😀 a keď sa ti to nebude páčiť, tak to nechas vyrásť a dobre... ja mam rada upravené vlasy, nemám rada, keď mi niekde niečo odstava a tak. Používam lak a púder na vlasy celkovo. Keď fuka vietor a mam to zalakovane tak to drží, keď fuka extrémne, tak to mam všetky vlasy všade. Keď mam ofinu do roviny, tak ako chceš aj ty, tak ráno umyjem, okrúhlou kefou a fenom vytvarujem...

bubka23
autor
2. jan 2023

@lenicka298 presne , zmena je život.. Kto vie, možno už aj pri tom ostanem 😀.. tak ja celkovo mám vlasy ako slama rozlietané všade , preto rozmýšľam nad zmenou, či sa aj nespamätajú.. a hlavu tak umývam raz dva krát do týždňa.. Kedysi som každý deň, alebo každý druhý.. 😒No zas to není dobré ževraj.. Ale to bolo už pekne dávno pár rokov dozadu

kiwi3
2. jan 2023

ked tak si daj tu dvojku, tie dalsie dve clovek velmi dlho nevydrzi a intuitivne si to dava radsej nabok, prilis to zasahuje do oci. okrem toho za dva tyzdne to mas priamo v ociach

bubka23
autor
2. jan 2023

Ďakujeeem babule, ešte mám čas na rozmýšľanie, ale teda som rozhodnutá ísť do toho , aj keď sa to môže zmeniť u švagrinej (kaderníčka) stále niečo nové vymyslíme 😂😂.. áno prispôsobené k očiam , to som hneď na to myslela

lenicka298
2. jan 2023

@bubka23 ja som si tiež povedala, že vyskúšam, a už ju mám zo 13 rokov😀. Už len mením rovno, alebo do boku. Momentálne ma drží do boku, ale už 2 týždne pozerám rano do zrkadla, že by to chcelo opäť rovno 😁 a keď píšeš, že máš kaderníčku švagrinu, tak môžeš skúšať. Ak ti ešte môžem poradiť, nedávaj si ju hneď úplne krátku. Počítaj este s tým, ze keď si ju upravis doma, tak to bude vyzerať inak ako pri nej. Napríklad keď ju upravis okrúhlou kefou, skratis ju tým. Mne sa to už pár krát stalo, že sa ma kaderníčka opytala, či stačí, a ja ze ešte môže kusok, ved to mam dlhé, a doma po mojej úprave slzy v očiach, že kks, je to krátke 😅😅 Radšej dlhšiu, a pomaly skracovať, (ak by sa ti to nepáčilo, nechas dlhšiu do boku kým nedorastie) tak teda držím palce pri zmene 😊

ada_alica
2. jan 2023

@bubka23 ja takúto nosím roky, nijako špeciálne neupravujem, ak je dobre ostrihana a máš na to vhodné vlasy absolútne žiadna námaha.... problém je s tými okuliarmi, ak je ofina dlhšia a nemám čerstvo umyté vlasy zamastia sa aj sklá 😌

1ryba
2. jan 2023

@bubka23 nosím ofinu celý život. Za mňa bezúdržbová vec. Po umytí vlasov vyfúkam kulmofénom, prelakujem a viac sa nestarám. Ale ja mám úplne rovné vlasy, takže sa mi nikde nič nekrúti ani nevytŕča. Nosím ju prestrihanú a mierne do šikma. Cca raz za 2 mesiace idem ku kaderníčke na úpravu.

kofa77
3. jan 2023

nosim ofinu si 16 rokov, za mna bez problemov, akurat must have je zehlicka, staci aj mala cestovna, trocha laku, nosim nejak ako c. 2 obcas do boku, obcas rovno. nevyhoda asi jedina-ked mam chut si nechat dorast, hned ma to prejde, kedze prechodna faza je dost blba a nebavi ma , tak zas ju dam na kratko. striham bud u kadernicky, alebo aj sama, uz mam na to finty, mam vlasy huste, vlnite, nieco ako herecka Anna Friel,

lakebabe
4. jan 2023

@bubka23 mam aktuálne teraz ako foto jeden, nikdy viac po dvoch týždňoch odrastla, teraz ju mam v očiach ,ráno sa to nedá upraviť pekné je to po ostrihani a vyfukani, inak nepraktické , zacesavam ju každý deň už do boku a nechám odrast. Keď ju chceš mať peknú musíš každé ráno umyť vyfukat a prezehlit

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizita
4. jan 2023

presne ako baby pisu, extrem na udrzbu.. moje dievcata si tak dali v novembri a o 3 tyzdne zas bolo treba podstrihnut.. nehovorim o tom, ze casto sa zobudia a maju z nich satelity.. a to su deti, kde sa az tolko na vzhlad ofiny nedba ako u nas dospelych zien

bubka23
autor
4. jan 2023

No ako to tu čítam niektoré ste spokojné a niektoré na tú údržbu nie😂.. Keď tak rozmýšľam stávať ešte o pol hodinu - hodinu skôr aby som ju stihla umyť alebo len bez umytia prebehnúť fénom a kefou sa mi už nejak oči nad tým krútia 😄.. Ešte teda rozmýšľam aj keď nie ju rovno upravovať, tak ju rozdeliť do boku - bokov, len teda neviem ako to bude vyzerať 😬

gertrudaosem
4. jan 2023

@bubka23 mne sa tiež páči ofina presne táto a už roky rozmýšľam nad ňou... Väčšinu života som bez ofiny. Odradza ma ta údržba... Stále ti to inak stojí a neviem čo, rozculuje ťa to na tvári, padá do očí, stekli... Neviem... Zatiaľ ta jednoduchšia verzia - bez ofiny a cop

because
4. jan 2023

Ja mam presne ako na obrázku a úplne bez problémov, večer fúkam s tužidlom a na 90%pekne drží. Ja som maximálne spoko. Viac som sa trápila nad tým ako vyriešiť blbe točenie predných vlasov a maličké nové vlasy ktoré vyrastajú na zač. Vlasovej časti

bubka23
autor
4. jan 2023

@because prosím ťa a aké tužidlo používaš? Obyčajné? Dávaš na mokré vlasy? Či aj keď si hlavu neumyješ, aj tak používaš každý deň? Či ako chceš aby držala odfina atď?
Ja mám farebné , to raz za čas keď sa mi chce dám večer na umyté vlasy na hlavu, potom tak pár dní chodím akokeby nafarbenou hlavou😄.. Mám špinavý blond a tužidlo je tuším nejaké sivé alebo akokeby do fialová, ja to ani na sebe nevidím že veľká zmena , ale za to môj chlap si hneď všimne že ho mám 😂..
A áno je úplne jedno či mám hlavu umytú , alebo pár dní po umytí, či mastnú , po bokoch a na vrchu hlavy mi musí stále niečo odstávať, držať a môžem to za česať , nepomôže nič , jedine lak

because
4. jan 2023

Tužidlo na mokré, mam od kadernícky na farbené vlasy, ofina mi drží 2-3 dní, len gulatou kefou odspodu prebehnem. Ked cvičím tak si umyjem, fam na vlasy ochranu pred teplom, tužidlo vyfenuujem, co odstsva, parnou žehličkou vyzehlim.zehlom len vlasy ofinu nue, to staci kefou a fenom.

because
4. jan 2023

@bubka23 a ešte odporúčam suchý šampón ked chceš refresut len ofinu.

bubka23
autor
4. jan 2023

Jeej vy ste zlaté baby 😊.. Ešte sa teda rozhodujem, na koniec januára , alebo v marci, no veľkou pravdepodobnosťou do toho pôjdem, však keď nie aj tak narastie , a poprípade sponka to istý, alebo na bok česať, a kto vie , možno pri nej vydržím , bez toho že to bolo len kým nenarastie

1ryba
4. jan 2023

@bubka23 Ja si umývam vlasy každé 3 dni a o ofinu sa postarám len po umytí, ako som písala. Potom s ňou už do ďalšieho umytia nemám žiadne starosti. Mne stačí ráno vstať prehrabnúť rukami a ísť. Žiadne vstávanie vopred ani umývanie. Vôbec sa mi nemastí ani nič také. Mám plus mínus účes ako na obrázku 2. Veľmi veľa záleží od typu vlasov.

1ryba
4. jan 2023

A ešte veľmi veľa záleží aj na kaderníčke. Proste ofinu musí vedieť ostrihať. Ja som zatiaľ našla 2, ktoré to vedia. Od ostatných to bola jedna katastrofa. Tiež neodporúčam strihať doma. V tom je podľa mňa ten grif. Keď je správne ostrihaná, drží tak ako má.