Notino - aké sú vaše skúsenosti?

klara7227
21. júl 2023

Ahojte, počula som, že notino fejkuje parfémy, ale aj drajšiu kozmetiku. Myslíte, že to môže byť pravda? Akoto, že potom stále na nich za tie roky nedošli a ďalej fungujú?

deti95060810
21. júl 2023

no neviem,,,, ja som kúpila celkom drahú vońavku v kamennom obchode - známom a tiež nie som spokojná...
o pár hodín necítiť žiadnu vôňu...

miriam_s
21. júl 2023

To neviem ako je to možné, ja som vrátila 4 parfumy lebo to bol čistý lieh čo mi od nich prišlo a keď som mala olaplex šampón bol veľmi riedky, nemal uzatvorenú fľašku takou nálepkou pod vrchnákoch ako to bolo vždy inokedy keď som objednala od certifikovaného dodávateľa na SK… mne tieto dve skúsenosti úplne stačili, ďakujem, nikdy viac.

klara7227
autor
21. júl 2023

A neviete ako je to s podobnými stránkami, fungujú podobne alebo len notino je také fejkové?

vanilkovazmrzka
21. júl 2023

Nemozu fejkovat tie produkty, ved to je normalny obchod.

vanilkovazmrzka
21. júl 2023

Akurat sa mi zda, ze dodavatelov maju inych, takze to moze byt cca na takom principe, ako sa zvykla kedysi riesit dvojita kvalita potravin na sk vs zapadnom trhu.

Ale stale su to originalne vone, inak by ich nemohli predavat pod tymi znackami.

anita6666
21. júl 2023

Áno, je to tak.osporucam notino zdaleka obchádzať. A nezavadit ani pohľadom.

babulkomale
21. júl 2023

@klara7227 a kde si to pocula?

klara7227
autor
21. júl 2023

Povedala mi to známa, ktorá mala konkurenčný e-shop.

babulkomale
21. júl 2023

@klara7227 tak to je fakt uzasny a hodnoverny zdroj informacii 😂

klara7227
autor
21. júl 2023

@babulkomale V každej jednej téme musí byť nejaký hate komentár alebo pokus o hádku, to už ma neprekvapuje 😀

klara7227
autor
21. júl 2023

@babulkomale Keby odpíšem absolútne hocičo, tak by to bolo jedno, vopred ste mali potrebu si proste z nudy rýpnuť 🙂

liusa82
21. júl 2023

a myslíte že aj vosky alebo sviečky tam takto fejkujú? lebo niektoré na stránkach oficialneho dodávatela už nie sú lebo sú vypredané ale na Notine ich ešte dostať.Menovite myslím teraz Kringle candle a country candle alebo aj yankee

eliska13
21. júl 2023

@liusa82 roky tam kupujem Yankee sviečky, vosky.
Kupujem aj dekoratívnu kozmetiku neverím, že má niekto tisícky fejkovych veci.

babulkomale
21. júl 2023

@klara7227 co je na tom hejt? Proste konkurencia nie je relevantny zdroj info o comkolvek. Keby niekto ociernoval kamoskin e-shop, to by bolo ok?
Hlavne ze ty tu hejtujes Notino 🙈 Aby ta nezalovali za poskodenie dobreho mena.

nelca0510
22. júl 2023

@klara7227 tak známa s konkurenčným e-shopom ti povedala,že veľký eshop notino fejkuje drahé produkty a ty tomu veríš. Komu niet rady,tomu niet pomoci.
Kupovala som z notina a nemám pocit,že by to bol fejk :D a kamoska nech si dáva pozor komu čo hovorí alebo teda koho ohovára,lebo nikdy nevie,akej jej konkurencii sa to dostane do uší

pininka1
22. júl 2023

@klara7227 ja súhlasím tentoraz s @babulkomale, lebo jasne ze konkurencia nepovie nič dobré, ved sa to stalo aj Coca cole, že na nich Pepsi vytiahlo ze majú zavadne vody. Ja objednávam v Notine, naposledy tento týždeň synovi voňavku a je taka istá ako predtým, aj ako ju majú napr. vo Fann. Takže mne sa ešte nestalo ze došla zla. Treba sa však zamyslieť ze ak sú také rozdiely v cenách, tak ktovie aký zdroj to bude.

nikpa
22. júl 2023

@klara7227 ja objednávam roky dokola 4 parfumy, občas si ich kúpim z Notina a občas vo Fann. Voňajú úplne rovnako, vôňa nie je absolútne odlišná, jediný rozdiel čo som postrehla je výdrž, tá sa mení ale nie len pri voňavkach z Notina ale aj z Fann. Takže neviem kde je chyba, možno záleží od toho ako, kde a koľko bola voňavka skladovana 🤷

stanulienkat
22. júl 2023

Podľa mňa je to úplná hlúposť, ktorú kedysi niekto vyslovil a stále sa to drží v povedomí ľudí. Kto by robil tisíce a tisíce fejkový značiek a obalov?? Je to totálna hlúposť, kupovala som tam veľakrát a vždy mi prišlo všetko tak, ako má.

martina2ve
22. júl 2023

Nema fejkove vyrobnky.... ja tam objednavam roky a iba raz sa mi stalo ze parfem nebol uz 100%..( ale kupovala som vypredajovy ktory bol zrejme pred "koncom zaruky")
Neexistuje zeby predavali fejky,take pokuty by nikto nerizkoval.
Ked chces lacnejsie skus elnino.sk tiez mam dobre skusenosti.

martina2ve
22. júl 2023

@stanulienkat to sa zacalo sirit ked kamenne predajne nemali uz tolko zakaznikov, ked zacal internetovy predaj a hlavne tato internetova parfumeria mala obrovske predaje a kamenne predajne zivali prazdnotou. Aspon tak si to ja pamatam.

laurita285
22. júl 2023

Ja si kupujem klasické lekárenské značky napr Avene, používala som ich krém na telo (mám atopický ekzém) dlhodobo, raz som ho kúpila z notina a mal nejakú zgrcnutú konzistenciu. Najskôr som to neriešila, natrela som sa tým ale tá alergická reakcia čo prišla potom 😂 podľa mňa oni prekupujú patoky, ktoré sú určené na východný a celkovo podradný trh a predávajú to u nás 😀

stanulienkat
22. júl 2023

@martina2ve Inak teraz keď o tom rozmýšľam, tak neviem, či sa to nezačalo šíriť opačne -že Elnino má fejkové výrobky... Ale to je jedno, objednávam aj tam, aj tam a vždy mi všetko prišlo v poriadku.

klara7227
autor
22. júl 2023

@babulkomale Pretože to je úplne normálne, že keď robíš v nejakom biznise, tak sa čo to o konkurencií dozvieš. Nie každý človek je taký, že má potrebu si vymýšľať, aby niekoho očiernil. Povedala mi to, počula som o tom viac krát a preto sa pýtam. Tak kľud trošku.

klara7227
autor
22. júl 2023

@nelca0510 Trošku príliž moralizovania zato, že sa pýtam jednoduchú otázku, nie? Pýtala som sa na názor, skutočnosť vedia asi len oni, vy určite nie a takisto môžem ja teraz argumentovať s tým, že ste proste naivná, ak si myslíte, že takéto obrovské firmy sa stali obrovskými vďaka ich posctivosti 🙂

eliska13
22. júl 2023

@klara7227 Fann platí v Auparku 12 t eur nájomné, predavačky... preto sú ceny vysoke

eliska13
22. júl 2023

@laurita285 keď má raz voňavka určité percento alkoholu nemôže voňať inak a toaletka musí byť všade rovnaká.Druha vec je skladovanie aj voňavka na tebe voni v priebehu mesiaca hormóny... rôzne.
Mám jednu vôňu z freeshopu z letiska, Fann, Notina, Elnino, všetky sú rovnaké len ceny neporovnatelne

babulkomale
22. júl 2023

@klara7227 ja som kludna, nechodim po forach a nekydam na e-shopy. Ved si sprav rozbory a zazaluj ich za fejky. Nic ti nebrani.

muchotrafka298
22. júl 2023

Tieto obchody funguju tak, ze si beru zo skladov “stare” parfumy co sa po nejakej dobe nepredali. Takze sa nejedna o fejky, len tie parfumy nie su v najlepsej kondicii. Ale toto sa moze stat aj v parfumerii “znackovej” , lebo nikdy clovek nevie, kolko tam ten parfum je a ako je skladovany.

tomasko1990
5. feb 2024

Kde si zvyknete kufor parfumy mimo Notina? Také, čo za 2-3 hoďky nevyprchnú. Ja som kupoval, vždy na Alze, ale chcem si kúpiť Hugo Boss a tam ten výber je o dosť menší. Fann je o dosť drahšia, máte nejaké tipy na eshopy? Vďaka

tibunkto
19. máj 2024

K Notinu,ak ste si parfum nikdy v životne nekúpili dajme tomu v AT Biba tak nebudeš vedieť rozdiel,od 98 si kupujem v AT Boss Joop no keď si ho kúpim cez Notino tak je veľký rozdiel ,intenzita minimálna ináč voňajú ,proste rozdiel aj vo farbe parfumu,Notino nemá Originál Parfumy,Ved samostatná značka Chanel sa pýtala Notina od kial berú Chanel keď s nimi vôbec nemá zmluvu,a preto z Notina nekupujem nič