Investujete veľa do dekoratívnej kozmetiky?

16. jan 2023

Kočky,

len zo zvedavosti otázka, kupujete drahú dekoratívnu kozmetiku, typu Dior, Benefit, Lancome, atď...čiže high-end značky v parfumériach ako Sephora, Douglas či Marionaud.

Vidíte rozdiel oproti drogérke? Kvalita, výdrž, prevedenie, kvalita make upov...

tyrkysova_kobyla
16. jan 2023

To by aj mna zaujimalo. Pre mna je cenovy strop tak L'Oréal 😀

leona45
16. jan 2023

Nekupujem drahu kozmetiku. Z parfemov mam chanel, ale aj avon

a_alexandra_a
16. jan 2023

Je to individuálne. Nie všetko z high end značiek je super a stojí za tie peniaze. Ale určite sú produkty, kde sa cena odrazí na kvalite.

dkl
16. jan 2023

Ja od leta postupne vymienam drogerku za high-end. Zatial mam vyskusane ocne tiene, linku a bazu pod ocne tiene od Too Faced, rozjasnovaci korektor pod oci od YSL, bazu pod mejkap a paletku na obocie od Benefit, multilicidlo od (M)anasi, make-up od Sappho a transparentny gel na obocie od Anastasia Beverly Hills. Prijemne ma prekvapili aj produkty od Douglas (konkretne puder a paletka ocnych tienov).

Kvalita, vona aj vydrz u vsetkych vyssie uvedenych produktov niekolkonasobne prevysuje klasicku drogerku. Uz by som naspat nemenila. Navyse vsetko staci nanasat v mensich mnozstvach, tj. produkty su sice drahsie, ale nie je treba ich dokupovat tak casto ako drogerkove.

Z drogerky uz mi zostala iba riasenka od Max Factor (k tej sa mi zatial nepodarilo najst alternativu) a ruze od tej istej znacky (planujem casom vymenit za high-end znacku).

darkswan
16. jan 2023

Vidim vcelku dost rozdiel, samozrejme nie vo vsetkom ale je tam naozaj rozdiel

petamich
16. jan 2023

ako co 🙂 nie vsetko drahe je aj najlepsie, mam nejake produkty, kde som zistila, ze stoja za tie peniaze a tie kupujem a potom su take co nestoja a kupujem cenovo efektivnejsie produkty

ropucha6
16. jan 2023

Ja sa malujem velmi malo (spotreba mala), cize ceny nejako neriesim, skor s cim mam dobre skusenosti. Vacsinu makeupu mam Mac, spiralu Loreal (lebo od tej som lepsiu pre mna nenasla), ruze, lesky kadeco, co ma zaujme farbou 🙂 do parfumerii nemam dovod chodit, mozno keby len niekto odporucil nejaky konkretny produkt. Pletove kremy a pod, to len od Bioderma, LaRoche alebo Avene.

autor
16. jan 2023

@tyrkysova_kobyla Ja sa líčim málo a väčšinu mi dá sestra, čo si make up ide, tak čo jej nesadne a je nové, raz-dvakrát nepoužité, mi dá. Plus mi zvykne na meniny či sviatky kúpiť, tak to používam, ale už by som si možno rada našla také ,,svoje" produkty, tak premýšľam, či investovať trošku viac alebo drogérka.

autor
16. jan 2023

@dkl Ďakujem za tipy, pozriem. Ja by som tiež rada mala pár dobrých produktov, na ktoré sa dá spoľahnúť.

autor
16. jan 2023

@darkswan Najväčší asi v make upe, či?

autor
16. jan 2023

@petamich ďakujem za názor. Musím sa tomu asi trošku viac povenovať.

autor
16. jan 2023

@ropucha6 Pleťovú kozmetiku mám aj ja z lekárne, to mám dobrú, tak sa zamýšľam aj nad tou dekoratívnou.

darkswan
16. jan 2023

Ano, make up, kremovy bronzer, za mna aj kremova licenka, ceruzka na oci, obocie

autor
16. jan 2023

@darkswan krémové produkty sú lepšie ako tie púdrové?

stanulienkat
16. jan 2023

Elizabeth Arden laky-des. Vydrzali 1 den na nechtoch. Dior spirala-hmmmm spirala.... Ako milion inych za 4e. Clinique ruze vyborne. Uz vobec neberiem predrazenu kozmetiku ako nieco super. Len platis vela za znacku. Ale nekupujem ani najlacnejsiu.

bluemoon24
16. jan 2023

Ja myslim, ze to zalezi produkt od produktu + na typu pleti. Ani nejdrazsi make-up nebude vypadat a drzet dobre, pokud se clovek nestara o plet. Vyzkousela jsem make-up chanel i lancome, ale nejvice mi sedi MAC, rasenky mi prijdou vsechny podobne. Konturku mam fenty beauty ale proto, ze uz malo znacek prodava tuhe ne pudrove. Lancome rtenka vydrzi mene nez Dermacol, takze tak 😅

sabinka022
16. jan 2023

Asi zalezi ako co. Za mna co pouzivam a je to super: make up Armani luminous silk foundation, pudre-hourglass, ruze-YSL, Estee Lauder, korektor-YSL. Ale napr riasenku mam Loreal a ceruzku+tien na oci Dermacol.

darkswan
16. jan 2023

Mmt sa mi velmi paci kremovy bronzer chanel a licenka kremova nars, to je moje najcastejsie kombo, ale nars ma aj vyborne pudrove produkty

patus_2
16. jan 2023

Dekoratívnu kozmetiku nepoužívam, maximálne pomadu na obočie (catrice), z pleťovej kozmetiky používam akurát arganový alebo ricinový olej a čo sa týka vôní tak mám jednu konkrétnu vôňu z avonu už niekoľko rokov a ta mi veľmi vyhovuje. Takže ja celkovo investujem veľmi málo do kozmetiky a odvtedy mám oveľa lepšiu pleť a aj pokožku.

ninusa221
16. jan 2023

Mám obľúbené produkty pudrovy make up od sephory asi za 30€ jedine to mám drahé no a potom voňavky 2 do max 100€ potom klasika špirála a tak to len v drogerke

majamat
16. jan 2023

modne znacky nie su tak dobre, ako vyslovene kozmeticke znacky, hoci aj medzi nimi je dost vela dobrych kuskov,a le este aj proti kozmetickym znackam su casto dost predrazene. medzi modne znacky ratam Dior, Lancome ...

Lancome mam asi 1klasicky ruz, 2 take leskle ruze,a ko farbene balzamy a 1 lesk. su fajn.

no z inych znaciek mam rozne kozmeticke produkty od Benefit, Anastasia Beverly Hils, Urban Decay, Too Faced, Nabla, Mac a neviem. mozno aj dalsie. no na jendu nezabudnem - mam jednu paletku Mothership od Pat Mcgrath.

a kvalita. ano je skvela. mam produkty aj z dorgerie, aj high end a som spokojna so vsetkym. jedine co mi nevyhovuje z drogerky, to su tiene. mam nejake, ale men tie tiene nechytaju, na ociach su malo syte, aj ked swatche su obycajne fajn. zle sa mi prekryvaju. nie ej to ono.

aleshka_supermama
16. jan 2023

Používam len dior dekorativku už roky, naposledy som na strednej používala dermacol zn.. s dior som spokojná make up mi pekne celý deň vydrží.

majamat
16. jan 2023

mozem aj rozpisat.

podkladova baza pod makeup. tomu az tak neholdujem, nepouzivam zakazdym, ale v poslednej dobe obcas ano.
z HE - urcite Benefit zmatnujuca. mala som vzorku hydratacnej a ta mi nejak nesedi, nepaci sa mi.
rozjasnujucu milujem Sinsai - dava pleti krasny lesk. fakt doba a hydratacna.
okrem toho mam rada aj Smashbox a Elizabeth Arden. tieto neviem do akej kategorie patria.
inak som bazy testovala na 1/2 tvare a jedine Benefit zmatnujuca ( ta ich klasika ) nieco s pletou urobila. na tej polovici, kde som ju mala, bola tvar matnejsia.
inak som efekt nezaznamenala ani pri jednej.
ta rozjasnujuca doda ziaru a je vemi prijemna. vsetky hydratacne mozu mat dobry hydratacny efekt, ale na vydrz ci vzhlad 0 bodov.

rovnako s fix sprejmi. mam Urban Decay All Nighter a Mac prep+prime. tento Mac zhydratuje plet. no taky efekt urobia aj kvetinove vody, udajne nema v zlozeni nic fixujuce, ale ak sa na plet jemne nastrieka neico hydratacne a mokre, vsetky produkty sa lepsie prepoja a makeup vyzera krajsie.

este mam Charlote Tilbury Holywood Flawless filter. je to skor tekuty rozjasnovac,a le da sa pouzit viacerymi sposobmi,a j pod makeup a je vyborny, je velmi leskly, ale pod makeupom je to celkom fajn. len som rozbila flasku, co mi je luto. a samozrejme som prisla o cast produktu.,

majamat
16. jan 2023

ziadna podkladova baza z drogerky ma nezaujala. snad este Bell. tam su viacere podla pleti.

primer na oci - vyborny je Urban Decay. ta ich klasika. paci sa mi, ze aj tonuje plet, lebo pri tych, co nefarbia, musim pouzit este korektor. a teda je pomerne svetly ( maju tusim viac odtienov ), mala som Nyx telovy a bol an na strasne tmavy.
no bezn epouzivam skor korektor.
z drogerky som mala rada RImmel Magnif eyes - je dost lepkavy, vhdony pod litre.

majamat
16. jan 2023

makeup
HE - silne kryci, semimatny a vyborne drziaci makeup jednoznacne Estee Lauder Dauble Wear. mala som aj Light staru verziu, no klasika bola lepsia.

teraz mam Urban Decay Naked - je velmitenky na pleti. neviem ho na 100% posudit, lebo amm nespravny odtien, velmi svetly. pri svetlych odtienoch je nevyhoda, ze plet presvita a aj jej nedokonalosti, v odtieni, ktory s pletou ladi sa to viac strati. preto neviem ako by vyzeral, keby mam spravny odtien, ale podzrava sa mi.

mala som Nars radiant - tiez fajn, tusim bol semimatny
este mam zvysok Clarins Illusion a je tiez pekny, skor hydratacny

nepacil sa mi UD all nighter - neskutocne sa mi posuval, vobec nedrzal, Becca Aqua ... hrozny, snad jeden z najhorsich, Benefit Hallo Happy - bol leskly a po par hodinach tiez nevyzeral dobre, rovnako ako Charlote Tilbury Light Wonde.

CC - vyborny It cosmetics.

a z drogerky?
Catrice HD , tiez True skin
Astor skin match - bol fajn, ale zdals a mi dost olejovy, cize nie na mastnu plet.
Dermacol imperial - uz sa asi nevyraba
Bourjois Healthy mix ( starsia verzia ) a aj CC 123 - dost kryje
Max factor radiant lift - bol hrubsi, ale drzal fakt dobre
Nyx Born to glow - mala osm tmavy odtien.
Bell ten konopny je naozaj fajn, len odtienov je malo
Loreal true match a aj CC Ag perfect je vyborne
Missha BB su fajn, len odtiene mi moc nesedia
a zaujimavy sa mi zda aj zmatnujuci Sheglam so sheinu

majamat
16. jan 2023

korektorov som tolko nemala.
mala som Nars je fajn a teraz mam Mac, ten mam tiez rada. mala som este ine, ktore ma nezaujali

no z dorgerky som mala rada BOurjois, no odtiene mi nesedeli, musela som miesat, co ma otravovala, ale mam rada Maybelline fit me. mam este aj Super stay a je sice lahky, ale vyborny. Catrice je fajna le uz mi vysusuje moju zrelu plet.
v poslednej dobe ma zaujal Deborah Milano - je taky kremovejsi, naslahany a pudrovy. a tiez skusam teraz korejsky Saem cover

saxana000
16. jan 2023

Tiene rimel neopadaju neroztekaju sa
Make-up dermacol mam problematicku plet
Spiralu som mala najlepsiu asi nivea.nepredajnu ked mama robila v drogerii inak hociaku s velkou kefkou
Ruz mi je jedno aky to pretieram kazdu pol hodinku.
Malujem sa velmi malo a s tymto si bohato vystacim casto tomu prejde trvanlivost po roku nemilosrdne vymienam aspon mi noe je luto ked to vyhadzujem.keby som sa malovala denne asi by som isla do niecoho lepsieho drahsieho

martul
16. jan 2023

Investujem pravidelne 0,00 eur, už roky 😊

majamat
16. jan 2023

pudre
- Mac minimalize skinfinish natural - uzasne. su na tvari vlemi tenucke, jemne pokryj makeup, co je dovod, preco sa mozu nekomu zdat malo zmatnujuce. logucky tenucka vrstva sa premasti viac ako hruba, aj pri rovnakej zmatnujucej kvalite.

nasla som velmi podobne pudre v peknych odtienoch Flormat. som si ich velmi oblubila, ale dodavaju pleti pekny lesk, no su tusim aj matne verizie. .

zalisovane HE ani neviem, z drogerky Boujois balance, Revlon

sypke, vyborny transparentny Makeup for ever a z drogerky Maybelline, uz neviem nazov. no je vlemi podobny

majamat
16. jan 2023

zabudla som - gulicky - meteoritky od Guerlain krasne. akoby zmatnuje, ale zarovnej aj rozrziari plet. neviem ako sa im toto podarilo, ale robia fakt zaujimavy efekt a ta nadherna vona + krabicka je sperk.