Hojenie tetovaného pudrového obočia (PMU)

michaelove22
6. mar 2023

Ahojte kocky, tie ktore mate skusenost s pudrovym obocim, je ok ked mi takto akoby puklo na 4. resp. 5. den po tetovani? Mam na celom obocku taku "skrupinku", myslim ze z toho bude dobra chrasta a pojde to dolu, samozrejme NESTRHAVAT..len ci takyto proces hojenia je normalny, cakala som ze to budu len jemne supinky..snad mi ten pigment ostal aj v kozi a nepojde cely prec 🙄 Vam sa hojilo podobne pudrove obocko, alebo vobec nie...predtym som mala microblading..dakujem

gabriela2952
6. mar 2023

@michaelove22 áno je to normálne, mala som to asi pred 2 rokmi. Už by som si to druhý krát nedala.

michaelove22
autor
6. mar 2023

@gabriela2952 a preco nie ak sa mozem spytat🙂

kik_hod
6. mar 2023

@michaelove22 áno, je to normálne, aj mne to takto popraskalo, tiež na 4. deň asi

gabriela2952
6. mar 2023

@michaelove22 keď sa to zahojilo, tak pigment bol sotva badateľný. A to so m išla ešte aj na druhú korekciu. Ale ono to možno bolo aj tým ze mam mastný typ pleti. Pre mňa to však boli vyhodené peniaze. Naozaj som sa musela riadne za hľadieť do zrkadla aby som tam co to videla 😊

kristina0909
6. mar 2023

Ano je to normalne ja som 5 dni po korekcii tiež mám takéto chrastičky

angelous1991
6. mar 2023

Ja to mám tiež a áno presne tak isto mi to praskalo bol kríz to vydržať kým tie chrasty zišli to ešte uvidíš keď dá to začne supat 😂 hanbila som sa do prace …. No a
@gabriela2952 asi mala tvoja teterka nekvalitnú farbu lebo mne pekne pigment ostal ako mal … bolo to síce slabsie ako čerstvo vytetované ale farba mi krásna ostala ja som bola moc spokojná

gabriela2952
6. mar 2023

@angelous1991 je to možné, avšak recenzie mala výborne 😊 no co už. 🙂

michaelove22
autor
6. mar 2023

@gabriela2952 hmm to je to riziko, a je naozaj vela faktorov ovplyvnujucich ulozenie pigmentu..som zvedava ako to bude u mna

luccija
6. mar 2023

@gabriela2952 moja kamarátka chcela púdrové a povedala jej, že púdrové nie je vhodné na mastný typ pleti

michaelove22
autor
6. mar 2023

@angelous1991 chvala bohu som na materskej a do prace nemusim 😀 a veru, je to kriz, uz ma to svrbi a nechytaaat a neskrabat je narocne..pre krasu sa trpi, snad to bude dobry vysledok🤭

michaelove22
autor
6. mar 2023

@gabriela2952 inak na mastnej pleti je menej vrasok🙂) ma to aj vyhody

michaelove22
autor
6. mar 2023

@luccija mne zas hovorili inak, ze pudrove je na mastnejsiu lepsie ako napr ciarkovana metoda

gabriela2952
6. mar 2023

Vidíte, tak to som nevedela 🙂 každopádne nikoho neodhovaram, len som napísala moju skúsenosť. 🙂 A stým hojenim to bolo ozaj o drzku ako to svrbelo 🤣🤣

balihara
6. mar 2023

@luccija mne to povedala pri microblandingu,že nieje vhodný na mastný typ pleti,že skôr púdrové 🙂

angelous1991
6. mar 2023

@michaelove22 tak si to tak ,,hladkaj,, prstom jemne keď svrbí alebo potukaj po ňom nechtom . Tak som to robila lebo som mala chuť si čelo osuchat o stenu 😁 no a po 10 dňoch keď mi tie hnusne chrasty nešli dole stále som vzala kefku na vycesanie obočia a jemne som to česala a zišli tie šupiny. Korekcia bola potrebná minimálne tak som neurobila nič zle . Mám to po 2 rokoch obnovené zas som bola na pretetovanie a stále pekne …

michaelove22
autor
6. mar 2023

@angelous1991 az 10 dni? Pre boha 😀 ale to dam nejak..hlavne ze to aj inym popukalo a uz nie som v strese🙂))

basulaak
6. mar 2023

@michaelove22 odveci ale kde si si dala robit? Len pre zaujimavost 😁

colsami
6. mar 2023

Ano je to normalne.
Prvy raz vacsinou slabsie chyta, po druhom raze ideal 🙂 toto pomaly popraska, poodpadava.. A bude sa zdat ze je farba velmi bleducka, az potom zacne tmavnut... A po druhej korekcii uz to bude topka.

michaelove22
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaelove22
autor
7. mar 2023

@colsami toto by bol idealny scenar 🤩

stanislavao
19. apr 2023

@michaelove22 pudrove obocie je vhodnejsie na mastnu plet. moja sestra si dala robit ciarkovane a to jej nechytalo vobec, tak na korekcii si uz dala pudrove a to jej drzalo. ale teda nie tak dlho, ako na suchsej pleti. kolegyna ma pudrove uz 2 roky a stale krasne tmave, ako cerstvo spravene. urcite to kazdemu chyta inak.
ako sa vam to zahojilo? boli ste uz aj na korekcii?

michaelove22
autor
19. apr 2023

@stanislavao velmi dobre sa zahojilo chvala bohu...korekcia sa prave hoji, vsetko je ok🙂

2002lenka
13. aug 2023

@michaelove22 aj ste si to krémovala, tie chrasticky? Ako sa to ma ošetrovať, keď už sú chrasty?

stanislavao
13. aug 2023

@2002lenka treba si krémovat, aby sa chrasty nespravili. Krémovat 3-4x denne.

kamkalu
2. okt 2023

@stanislavao Ja som kremovala poctivo a aj tak mam veľké chrasty. Dnes som 12 den... ide to dolu keď jemne tukam vazelinku do obocia...a zostal mi tam len fľak pod tým. Taky bledoduzovy...😭

stanislavao
2. okt 2023

@kamkalu musite byt trpezliva. farba vystupi postupne a o mesiac uvidite. a nasledne na korekcii sa to upravi.

kamkalu
8. nov 2023

@michaelove22 ahoj, ako to obočie cele dopadlo? Máš to pekne? Mne nakoniec spravila na korekcii pudrove obočie. Čiže úplne odznova. Mikroblading mi nechytilo všetko a mala som to take nevýrazné. Tak ma ukecala na pudrove. Dnes je 6.ty den a tiež sa to puka. Až mam stres ze co bude pod tým, či to vôbec chytilo.

stanislavao
8. nov 2023

@kamkalu a kremujete si? Ono sa musí ošúpať, ale po 3-4 týždne bude farba pekná vystúpena, keď sa vám zahojí

kamkalu
8. nov 2023

@stanislavao hej hej, krémujem vazelinkou. Ráno a večer.

stanislavao
8. nov 2023

@kamkalu bepanthen tattoo a aspoň 3-4 x denne