Ako sa neopáliť?

19. jún 2024

Zaujíma ma otázka ako sa neopalit alebo dá sa vôbec zabrániť tomu aby sa človek opalil?
Už teraz som dosť hnedá od slnka,natieram sa opaľovacím krémom 50+ a som tmavšia a tmavšia.A to je ešte len jún,keďže robím vonku na slnku robím poštárku.Teplo mi nerobí dobre no tiež sa mi nepáči aká som ostala hnedá.Je dobre natierať sa opalovakom alebo radšej nenatierat sa?Chcem sa chrániť pred UV žiarením,nechcem dostať rakovinu kože no neviem už čo robiť.
Ruky ma bolia svrbia čo ich mám úplne dohneda opálené.
Poraďte

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
missviolet
19. jún 2024

No ved bez opalovaku to bude len 100x horsie... ja by som nosila lanovu ci muselinovu koselu

thirstymonk
19. jún 2024

Opaľovaky su shit. Musiš zabraniť prieniku UV žiarenia ku koži. Najlepšie k tomu slúži igelit, resp. folia, ktora filtruje až 99% UV lúčov. Takže možeš chodiť v pršiplašti a nebudeš opalena :D
Kde nechodi slnko, tam chodi lekar...

nevenka
19. jún 2024

@thirstymonk dnes pecie, pecie..😅🤪

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wade
19. jún 2024

V krajinach pri rovniku sa pouziva 100 faktor. Alebo oblecenie s UV ochranou.

thirstymonk
19. jún 2024

@taynee To sa stáva, ale nemyslím si, že úplne sa brániť slnku je žiaduce. Všetko treba s mierou podľa môjho skromného názoru. Aj slnka s mierou, aj opaľovací krém s mierou. Ak náhodou nevieš, tak UV žiarenie v zamši produkuje vitamín D. To je rozhodne žiadúce.
Ale keďže je UV žiarenie voľný radikál, zároveň aj poškodzuje bunky (mutuje).

nevenka
19. jún 2024

To, ked si este hneda, je dobre, ja idem vzdy do cervena a potom sa supem. Ono, zaklad je sa nespalit podla mna. Ked hnednes, tak mas dost melaninu, a to sposobuje to zhnednutie. My bieli ako mlieko to mame o to horsie. Manzel vyjde na slnko a hned je hnedy. Ma dake juzanske geny, aj ked kozu ma na pohlad bielu. Pouzivala som tie mineralne filtre, ale nie vsetky su take, ako ich prezentuju. Spalila som sa. Na tvar som zacala pouzivat tu chemiu, no...Spalena som bola x krat uz ako decko a nie vzdy som tomu mohla zabranit. Rakovinu koze mozes dostat aj bez slnka. Utesujem sa, lebo cas vratit neviem. No mam strasne vela znamienok a pribudaju kazdym rokom. U deti si davam riadny pozor, no teraz je syn v skole v prirode a som teda zvedava, aky pride, hoci krem som mu zbalila.
Ja viem tak, ze vitamin D sa vytvara v kozi, ked Ta proste opali, ked blokujes UV luce kremami, tak ho vytvoris podstatne menej a ten je brutalne dolezity na imunitu, plus aj prevencia rakoviny. Manzel ho mal veeeelmi nizky, a to je hnedy uz. Chodi na imuno a tam mu to zistili, takze sa dopuje. Mozeme si teda vybrat, no...🤔

No jedine by som si dala na hlavu klobuk, natrela sa (co robis), plus co spominali baby, tak dvojita gazovina, lan, viskoza tkana, dlhe rukavy z tychto materialov. Co-to zachyti, ale tak opalena asi teda budes, uplne sa to neda odblokovat.

Ja chapem, ze sa bojis, aj ja. Ale vravim, utesujem sa, moja starka bude mat v juli 94 rokov a ako si ju pamatam, natierala sa Indulonou a chodila sa opekat a rakovinu koze nema a vobec nevyzera na ten vek, taku hladku tvaricku ma, ani vrasok na ten vek. To len taky priklad, ze toto je aj o genetike a zivotnom prostredi celkovo, nemusi to byt len z toho slnka.

simca06022011
19. jún 2024

oblecenie, klobuk/siltovka, dlhy rukav, dlhe gate... nic ine ti neodporucim

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thereisabear
19. jún 2024

Jedine veľký klobúk, UV tričko, dlhé nohavice.

thirstymonk
19. jún 2024

@taynee Veganska taktika? :D Nevadi ti do seba pchať chemiu? :D

lakebabe
19. jún 2024

Kupit stovku blokator sestra kupuje myslím od Daylong . A lanové alebo muselinove oblečenie s dlhšim rukavom

caroline_
19. jún 2024

@thirstymonk súhlasím, neviem nakoľko môže umelé Dcko nahradiť slnko

rozculena
19. jún 2024

je poštárka,musí nosiť uniformu,tak ťažko bude chodiť v mušelínovej blúzke

autor
19. jún 2024

Nosím krátke tričko žlté a kraťasy krátke modré,musíme byť oblečené modrozlto.Na hlavu šiltovku a okuliare.Kremujem sa opaľovacím no neviem či to pomáha.Pre predstavu dám sem foto aká som hnedá.A ja som bola vždy biela aj v tvári a vyzerá to dosť smiešni že ruky nohy hnedé a ostatok biele.

autor
19. jún 2024
minenkak
19. jún 2024

Zas ty,už sme ti písali čo máš nosiť,tak nos dlhé nohavice a košeľu s dlhým rukávom a vôbec niesi až tak hnedá, nepreháňaj

thirstymonk
19. jún 2024

No bože, takto som vyzeral v marci :D

slavomira236
19. jún 2024

Slnko je aj zdrave..mne zmiznu vyrazky vzdy po slnku..ak nechces mat opalene ruky len dlhy rukav dlhe gate rukavice velky klobuk..alebo kuklu

slavomira236
19. jún 2024

Tiez mam ruky hnede oproti noham. To je kosenie na zahrade..o chvilu zacnem s detmi chodit ma kupko dorovna sa to

sisska96
19. jún 2024

@minenkak čo by nie. Prsty má skoro čierne

renab
19. jún 2024

Kupit si lanove veci s dlhym rukavom a dlhe sukne ci nohavice.

beata_k
19. jún 2024

Kup si v lekarni kvalitny krem s spf 50. To, ze niekde napisane spf 50, neznamena ze je to pravda. Mna s kvalitnym kremom neopalilo ani pri rovniku.

liusa82
19. jún 2024

že neni opálená? nieko takto nevyzerá ani ked príde z dovolenky kde sa vála furt na pláži alebo kúpe celé leto v bazéne.Podla mňa je tmavá až až.Hlavne ked je ešte len začiatok leta.Jedine fakt dlhé rukávy ale to sa aj uvaríš

autor
19. jún 2024

@beata_k Skúsim z lekárni opaľovací krém,aj vieš odporučiť značku ktorá je dobrá či to je jedno?
@liusa82 Podľa mňa som až moc hnedá,ja som bola vždy biela,nikdy som sa neopalovala ani pri vode ani na dovolenke ma slnko nechytilo.Az teraz v práci keď chodím každý deň vonku.

beata_k
19. jún 2024

Ja som mala daylong 50+

jamidea
19. jún 2024

@simca06022011 presne, tak chodim na vylety na zahranicnych dovolenkach. Dlhe nohavice a bluzka s dlhymi ruk.

simca06022011
19. jún 2024

@jamidea tiež tak... alebo dlhé šaty až po zem a na vrch niečo prehodím tiež

domiklik
19. jún 2024

Eucerin 100 alebo nejakú austrálsku znacku. V Austrálii sú opaľovacie krémy lieky. Podliehajú oveľa prisnejsej regulácii.